Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Proširimo horizonte
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ninti je napisao/la:Neka nas Stvoritelj sačuva nerazumijevanja sarkazma.. #-o
gdje je to sarkazam u tvom postu? ili neznaš šta je sarkazam...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la AFX »

Evo..evo..zna gugl!! Sarkazam (grč. σαρκασμός, sarkasmós; sarkazein = gristi usne od bijesa, sarx = meso) je zlobna, ljuta, zajedljiva, oštra i gorka poruga ("koja grize u meso"); pojačana ironija. To je oštra, pakosna poruga, jaka ironija, obično zasnovana na paradoksu. Polazište joj je negativan stav prema onomu kojem je upućena.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la Ninti »

AFX je napisao/la:Evo..evo..zna gugl!! Sarkazam (grč. σαρκασμός, sarkasmós; sarkazein = gristi usne od bijesa, sarx = meso) je zlobna, ljuta, zajedljiva, oštra i gorka poruga ("koja grize u meso"); pojačana ironija. To je oštra, pakosna poruga, jaka ironija, obično zasnovana na paradoksu. Polazište joj je negativan stav prema onomu kojem je upućena.
Hvaaala AFX .. sad ispadam zlobna, ljuta, zajedljiva.. a ja čista suprotnost, ne grizem usne, samo nokte povremeno ! :p
Pradoks i nihilizam mogu proć.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la AFX »

Joj nemoj grist nokte, to je ruzno za vidjeti..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
KingsDead
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 06.02.2018, 17:38
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la KingsDead »

AFX je napisao/la:
KingsDead je napisao/la:
CroOyster je napisao/la:Hypno sve sto si napisao je istina... ali koliko god se covjek trudio evoluciji nece moci nabit nogu u dupe samo sebi otezava nije bas da sam darwinovac ali......

Dakle koje je po tebi rješenje???? Da se svi psihički nestabilni ljudi ubiju? :-? :rolleyes:
Ili da nemaju djecu ? Samo nek se vi "normalni" razmnožavate jel to? Kakav glup, diskriminirajući način gledanja na nešto od čega ljudi diljem svijeta pate...ajme...još ajde da je nešto neizlječivo...ali psihički poremećaji? wow.
Znači svi ljudi koji pate od nekog genetski prenosivog problema nebi trebali imati djecu jel to?
Iako meni nije usmjereno pitanje..ja smatram da ljudi s genetski prenosivim zdravstvenim problemom..bio on psihicki ili kako već, ne bi trebali imati klince. Ima dovoljno klinaca bez roditelja, mogu ih usvojiti. Gledam na to da je krajnje neodgovorno imati klince znajući da će im se prenesti neka boleština čisto zato jer "ja želim klinca"..to me potsjeća na rulju s 5-6 klinaca kako kukaju da nemaju šta za jest. Jebeš to.
Oprosti, ali to je jako ograničeno i ignorantno gledanje. Posvojiti nije samo tako. Ti sa djetetom posvajaš i sve što je ono prošlo do tog trenutka, sve traume moguće (a ima ih često), kao i gene njegovih roditelja. Koje nikad nisi upoznao. Sve je to jako osjetljivo i individualna stvar. Po meni, mislim da nije fer da netko nemože imati djecu samo zato što ima psihički poremećaj. Po toj teoriji John Nash nije smio imati sina (koji je btw teški shizofreničar). Zašto imaš tako negativnu sliku o mentalno bolesnim ljudima? Pa nismo ubojice, propalice, nasilnici, jadnici, bogu teški, bar puno nas nije...I mi smo samo ljudi... ja jednog dana kad mi bude bolje (a radim na tome da mi bude) želim imati svoje dijete sa muškarcem kojeg volim i skrasiti se...samo ću to bit u mogućnosti malo kasnije od drugih ljudi...al ne vidim problem :eeek:
to je ko da kažeš da se ljudi sa visokim tlakom ili šećerom nebi trebali razmnožavati :eeek:
osim toga, genetika ne igra ulogu i svim psihičkim poremećajima. Tako da, možeš spojiti dvoje "najzdravijih" ljudi na svijetu i dobiti bože oprosti, ali istina, retardirano dijete.
zato ne kužim point ove rasprave. Još malo širenja zabludi i stigme i predrasuda o mentalnoj bolesti
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la AFX »

Mozes to okrenuti kako hoces..pricati o pravima i o tome kako je netko dobra osoba..ali cinjenica da osoba koja ima mentalne probleme i pokusava izlaziti na kraj s njima nije dobar kandidat za imati klinca, pa cak i da uzmemo u obzir neku fiktivnu situaciju da nece sigurno prenesti te mentalne probleme klincu i da nece imati ostatak zivota te zdravstvene probleme.
I ja zelim psica, al jebiga..situacija u zivotu to ne dopusta i pokusavam se odgovorno postaviti prema tome, a ne uzeti zivo bice i onda se "snalaziti". Dijete nije knjiga koju ces staviti na policu onaj dan kada "nisi bas svoj" ili imas "epizode". Ono sta mi zelimo u ovoj situaciji je nevazno jer ne idemo raditi klinca jer "mozda nece bit retardirano" ili jer "mozda nece dobiti xy bolest"..klinca napravimo kada je taj "mozda" faktor gotovo nikakav i kada su tu uvjeti za osigurati jednom klincu lijep zivot..a ne jer "ja zelim klinca..macu..psica".
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la HypnoToad »

AFX je napisao/la:klinca napravimo kada je taj "mozda" faktor gotovo nikakav i kada su tu uvjeti za osigurati jednom klincu lijep zivot..a ne jer "ja zelim klinca..macu..psica".
Ne, klinca napravimo (pod "mi" mislim "oni") zato jer smo biološke mašine bez svijesti i imamo jedini imperativ razmnožiti se. Bez trunke razuma, bez trunke kritičkog razmišljanja, razmnožavaju se jer im je to normalno. Pa pogledaj malo kakvi ljudi imaju najviše djece. Glupi primitivni narkomani, propalice, kriminalci, "ljudi" koji su jedva malo iznad štakora. Ispumpavaju tu djecu bez imalo razmišljanja da li su ih sposobni othraniti ili odgojiti. Pogledaj svijet u kojem živimo, da li se slažeš da takvi "ljudi" čine ogromnu većinu populacije? Zato jer jedino što znaju je razmnožavati se. Oni svojih psihičkih problema nisu ni svjesni.

Iskreno, puno bih prije podržao nekoga s određenim psihičkim smetnjama tko ih je potpuno svjestan, koji se trudi na bilo koji način liječiti ili ublažiti svoje ponašanje, da ima djecu, nego ona nesvjesna, bahata, agresivna većina. Psihičkih problema ima ogroman spektar, od onih minornih koje su izmislile farmaceutske kompanije da bi prodavale ljekove, do onih stvarno ozbiljnih. Ali izvan toga ima previše oblika ljudskog ponašanja koje se ne smatraju psihičkim bolestima, a po meni su daleko luđi od dobrog dijela onih koji su dobili papir da su klinički ludi.

Ja sam siguran da onaj tko je svjestan svojih ograničenja i svjesno im pristupa, i želi imati dijete i posvetiti mu se u potpunosti, može odgojiti daleko bolju i sretniju osobu od onog nesvjesnog koji smatra da je sve super i da je on najbolji i da njegova djeca imaju pravo biti bahata mala govna.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Minja
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 09.04.2012, 22:31
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la Minja »

Mentalne bolesti i odluka za stvaranje potomstva ... hmmmm

Rođenje i smrt su u nadležnosti Boga i sudbine ... drugog objašnjenja nema , prosto jer šta god da ljudi žele da zakonski regulišu, da razumeju uzroke i posledice pa da stvore neki običaj ili konsenzus šta je dobro a šta je loše - ta težnja uglavnom propadne ili se deneneriše u nešto skroz suprotno od prvobitne namere .

Mi živimo u šizofrenim vremenima .

Za svaku moguću pojavu imamo po dve ( najmanje ) suprotne terije ili prakse .
Vakcine su dobre one štite ljude .
Vakcine su grzomorna podvala ljudima radi stvaranja budućih pacijenata i radi depopulacije planete.

Vutra je droga , od nje se počinje i završiš na heroinu .
Vutra je lek ( oduvek bio , realno ) ali je predmet nezamislivih manipulacija ljudima .. osuđivanje na zatvorske kazne , nenormalno visoke cene za cvet te biljke koja uspeva ko luda i obilno daje prinose .. ali se ljudi kriju da je gaje i blblabla ..

Realno danas svako ko sebe smatra iole normalnim - svestan je ludila u kome nam se odvija život , laži i otimačine na kojoj počiva država i tako dalje ... živimo u duboko duboko nehumanim uslovima , za koje su uvek ( kako čudno) odgovorni neki tamo ...

Roditi dete danas u Srbiji ili u Hrvatskoj je ravno ludilu, ako je ludilo odsustvo razuma i racionalnog shvatanja .

Jer samo neko ko je u debeloj zabludi izmanipulisan, nesvestan , neodgovoran može da u ovaj pogani svet spusti neko novo nevino i nedužno ljudsko stvorenje . Meni samoj je krivo do nebesa što sam se rodila ovde . Možda sam i ja poludea u međuvremenu - ali na ovim prostorima zaista ne postoje uslovi za normalan život i ne vidi se svetlo na kraju tunela i svaki dan je sve gore.

Kod nas ludak na vlasti sad propagira rađanje beba i smišlja stimulativne mere - za koje je pre godinu dana javno vređao žene koje rađaju i koje oće da se grebu od države za pare koje nisu zaradile nego uzele drugome iz usta .
Najluđe od svega je što je baš on, patološki lažov i bezosećajna gnjida upravnik izabran "voljom" naroda ! Ludnica ograničena carinskim prelazima .

Više nije pitanje da li neko sa gentskim predispozicijama treba ili ne treba da ima potomstvo . Niko ne treba . Sve je izgubilo smisao.

Ali ajde kaži nekome - nemoj da imaš decu ! Kad je to nešto najlepše što čovek može da doživi. Zašto sve posle ode u k... krivom smeru , nemam pojma
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la Ninti »

Beyond Le Fov je napisao/la::::::::::::

https://mahakalii.wordpress.com/2018/03 ... medu-nogu/

::::::::::;

Sjajan blog! Moram citirati ovaj dio..
– Vidiš Damiane, svatko igra svoju igru. I nitko od njih ne razumije da su samo lutke u kazalištu lutaka. Da ih različite sile i zakoni povlače, kontroliraju, daju im uloge i značenje sa samo jednim ciljem. Da odigraju igru što vjernije, da se izgube u toj igri u kojoj nema milosti čak i onda kada pomisliš da je na djelu najveća moguća milost.
– Ne kužim.
– Evo, te tvoje duhovne sisice koje si primijetio zajedno sa Bernardom. Ta vitalna ekstaza izražena tijelom te jadne djevojke. Ta predstava koju igra samo s jednim ciljem. Udati se. Dobiti komad mesa između nogu. Biti primijećena, prihvaćena, poželjna. Biti duhovna. Biti Krišnina pastirica...
slika
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori