Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i boriti

Proširimo horizonte
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i boriti

Post Postao/la Ruskinja »

Povodom dolaska još jednih "demokratskih" izbora intenzivno razmišljam izaći ili ne izaći na njih, odnosno izraziti svoje mišljenje i dati podršku onima kojima najmanje ne vjerujem, ili bojkotirati izbore jer sve će biti upravo onako kako mora biti.
Teško mi se je izraziti, pa ne znam da li se razumije prava smisao mojeg pitanja... Pokušati ću s jednostavnim primjerima: David Icke nam govori da se informiramo, probudimo, izađemo iz matrice i ustanemo protiv. Budizam i ho'oponopono bi rekli da sve prihvatimo tako kako je, jer sve dolazi iz naše glave, a nema smisla boriti se, prosjedovati, trošiti energiju na to i na negativnosti.
Da li je riješenje pasivni otpor? Ako je, što je to?
Zadnja izmjena: Ruskinja, dana/u 24.10.2015, 00:52, ukupno mijenjano 1 put.
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i bor

Post Postao/la entheogenic »

Zasto, neznam, ali slucajnost sigurno nije to sto sam upravo dosao doma nakon razgovora o tocno toj temi o kojoj si ti sada otvorila forumsku temu. Jako tesko pitanje, boriti se ili pustit da sve tece svojim tokom? U jednom trenutku cu dobiti pravi poriv, motivaciju da rjesim neki problem, no u drugom trenutku ce mi se ta potreba ciniti kao nepotrebna zabrinutost zbog problema koji i ne postoji(u tom trenutku naravno) :cheesy:
Jedini zakljucak koji mi se cini ispravnim(u ovom trenutku haha, tko zna sto cu misliti u sljedecem :D ) je da su te nedoumice produkt uma..mislim da ce odgovor doci sam ako um utisamo, te se samo prepustimo plesu zivota, ili pak nece ni biti potreban nikakav odgovor jer mozda ni pitanje nije bilo potrebno jer ipak na kraju, svaki problem je produkt uma, koliko se god to cinilo neshvatljivim..
Moj prijatelj voli reci jednu metaforu za zivljenje --> zivljenje je kao plutanje u velikom moru, mozemo se ili prepustiti strujama da nas odnesu kamo zele, ili mozemo plivat ka nekom svom cilju protiv struje, ne znam sto je ispravno, ali znam da jedno nije, a to je da pustimo da potonemo na dno mora...
Hvala ti sto si otvorila temu na pitanje kojim je moj um iz jednog razloga intenzivno zaokupljen u proteklih par dana :thumbsup:
P.s. danas sam donio veliku odluku u vezi jedne situacije, da plivam protiv struje hh
Om Shanti
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i bor

Post Postao/la shroomko »

Postoji li nesto odvratnije nego da hdz jos jednom dodje na vlast i sve pokrade?
Svaki put se misli, a vec smo toliko osiromaseni, sve su vec pokrali, a svaki put kad dodju na vlast uspiju nas jos vise sjebati. :ohnoo:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i bor

Post Postao/la antoniopavaroti »

..postoji samo otpor ili neotpor...Pasivni otpor je ipak otpor ..ali stvar bi možda trebalo gledati kroz odgovornost..prije i poslije svega osobnu odgovornost .Odgovornost je uvjek osobna , makar se to tako ne čini i makar je mi vješto umjemo sakriti i ugurati u tuđe greške i postupke .Netko osobnu odgovornost sakrije u karmu ..sudbinu ..sreču..ili nesreću i tako dalje . Zatvaramo oči od nje i skrivamo se na razne načine a ona , odgovornost , udari nas iz nekog sasvim neočekivanog ugla i u neko sasvim neočekivano vreme i mi se čudimo..otkud sad to ??? Otkud HDZ "ako i možda" opet na vlast? Jer šta smo svi mi učinili pa i ja ...da pomognemo u promjeni sebe i time vlastitih shvačanja i postupaka ? Šta? Pa i gornje pitanje o prepuštanju toku događaja i prihvačanje sudbine , nije uopće budistička kategorija ..baš suprotno..Budisti govore o uzimanju inicijative u svoje ruke i učiniti gotovo čudo..probuditi se .
Zato je i ova rasprava nepotrebna za one koji žele držati svoj život i upravljati njime ..a to ipak svi mi želimo , priznali to ili ne ..
Prema tome ..mjenjajmo sebe u pozitivu a kroz sebe i naše prijatelje , rodbinu , susjede te na taj način oblikujmo i našu budučnost jer svaka akcija ostaje zabilježena ..možda u strukturi atoma..tko zna... i možda će zamah leptirovih krila kroz stotinu godina ili danas uzrokovati tko zna šta ..tko zna kakve globalne promjene...
Zato , preuzmimo odgovornost..izađimo na izbore..glasajmo protiv zla i lopuža , mašimo vlastitim leptirovim krilima .Jednom kad svjet bude bolji i ljepši, a bit će , znat čemo da smo i mi sami tome doprinijeli pa makar samo mahanjem krila
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i bor

Post Postao/la pecurko »

Nisam siguran ali mislim da je i kod vas ko i kod nas, sve to isto sranje, sve iste njuške koje bi da zasednu na državnu sisu.
Ja izađem uvek, nacrtam nešto lepo, napišem neki stih, mozda onaj ko ga bude čitao i brojao uspe da uhvati bit mojih ironičnih ideja na papiriću.

Ovo je svetovna stvar i ne treba je posmatrati kroz duhovnost. Ali ako odeš tamo, vidiš komšije, neke klince koji prvi put glasaju, baku koja jedva stoji, ali ima snage da se gura preko reda...e te stvari već možeš da koristiš kroz svoju duhovnost...

Iako znaš da je sve to proforme, to je ipak jedino pravo koje su nam ostavili. :ohnoo:
Bar se lepo provedi. :questionn:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i bor

Post Postao/la antoniopavaroti »

U pravu si..i kod vas i kod nas i kod njih..potpuno je isto..jer mi smo oni ..oni su mi..i samo se čini neka velika razlika... Kažu da je vlast najslađa..valjda jeste . Eto ..to je za mene odgovornost ..kad ipak izađeš i bar nešto nacrtaš ili napišeš neki stih .To je bio tvoj način i tvoj doprinos ka boljem svetu jer onaj koji će taj papirić pročitati , videti , pokazat će ga onome do sebe a možda i dalje . Ako je stih lep (a tebi to ide :ymhug: ), ostat će nekom u sećanju ...možda će se zamisliti a kroz to izmeniti neka svoja uverenja ..postavke ili postupke..i tako počinje zamah leptirovih krila..siguran sam u to. Jer puno je situacija u životu ... gde se osetimo malim i nemočnim .. kad pomislimo da našim slabašnim rukama ne možemo ništa učiniti ..ništa promeniti i baš tada treba preuzeti tu osobnu , ličnu ,odgovornost u svoje ruke i kroz nju delovati..menjati stanja.
Ja duhovnost ne odvajam od sveta , mada postoji ta podela na svetovno i duhovno koja nema osnove jer je svet itekako duhovan kao što ni duhovnost nije izvan sveta pa tako niti izvan svetovnog.Sve je isprepleteno i međusobno povezano akcijom i reakciom ..čak sam uveren da jedno bez drugog nebi moglo ni da funkcioniše pa ni da postoji .. Možda nisam u pravu ,ali nema veze ..to je moje viđenje, svet vs. duhovnost. Zato meni taj izlazak na biralište nije „proforme“ makar znam ,ko i ti , da se neće gotovo ili ništa promeniti... nije u tome stvar a možda i pomalo jeste , nego upravo da preuzmem svoj deo „tereta“ da ne mogu sutra ako se ništa ne promeni samo pljuvati po nečem ili nekom .Zato idem , pa možda i ja napišem neki stih ili , ne daj bože neku moju briju stavim na papir i uvalim im ..neznam kako bi to progutali s obzirom da su moje papazjanije poooodugačke i traže omanji godišnji odmor da se pročitaju.. Hvala ti na želji u vezi dobrog provoda..pa nije loša ideja, u stvari ..vidi vidi , nisam se toga ni setio..dobar izgovor i razlog za veselje a ko će pobediti ..otom potom
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i bor

Post Postao/la sometimes »

...ja sam tek ove godine došao do saznanja da na glesanje izađe tek cca. 30% stanovništva :-o i nekako me zgrozila ta informacija i kad tako pogledam imam osjecaj da se ne može nista niti promjeniti..., ne želim biti među onih 70% što sjedi doma i samo se žali, a ništa ne poduzima, zato ću ja poslije dugo godina ići glasati, nekoga cu odabrati, netko za koga cu poslije i izreci koju molitvu ;) ili mu uputit koju pozitivnu :thumbsup: misao da promjeni ili napravi nešto dobro za nas...., mislim da bi trebalo poceti pozitivno razmisljati i u vezi toga, da, to govorim za one koji mogu naravno razmisljati pozitivno....

...da, i nadam se da su ovi podaci koje sam čuo točni jer mi ih je rekla pouzdana osoba....

pozdrav dragi moji tkemajkatori....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i bor

Post Postao/la Ruskinja »

Ja sam jednom čula da u državama gdje stvari funkcioniraju za većinu stanovništva, tipa Švicarska, jako malo ljudi izlazi na izbore. Jednostavno su zadovoljni stanjem u državi i ne opterećuju se politikom.
Dok u zemljama u razvoju uvijek većina stanovništva izađe na izbore i veoma su opterećeni politikom.
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
konj935
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 27.10.2015, 00:07

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i bor

Post Postao/la konj935 »

antoniopavaroti je napisao/la:..postoji samo otpor ili neotpor...Pasivni otpor je ipak otpor ..ali stvar bi možda trebalo gledati kroz odgovornost..prije i poslije svega osobnu odgovornost .Odgovornost je uvjek osobna , makar se to tako ne čini i makar je mi vješto umjemo sakriti i ugurati u tuđe greške i postupke .Netko osobnu odgovornost sakrije u karmu ..sudbinu ..sreču..ili nesreću i tako dalje . Zatvaramo oči od nje i skrivamo se na razne načine a ona , odgovornost , udari nas iz nekog sasvim neočekivanog ugla i u neko sasvim neočekivano vreme i mi se čudimo..otkud sad to ??? Otkud HDZ "ako i možda" opet na vlast? Jer šta smo svi mi učinili pa i ja ...da pomognemo u promjeni sebe i time vlastitih shvačanja i postupaka ? Šta? Pa i gornje pitanje o prepuštanju toku događaja i prihvačanje sudbine , nije uopće budistička kategorija ..baš suprotno..Budisti govore o uzimanju inicijative u svoje ruke i učiniti gotovo čudo..probuditi se .
Zato je i ova rasprava nepotrebna za one koji žele držati svoj život i upravljati njime ..a to ipak svi mi želimo , priznali to ili ne ..
Prema tome ..mjenjajmo sebe u pozitivu a kroz sebe i naše prijatelje , rodbinu , susjede te na taj način oblikujmo i našu budučnost jer svaka akcija ostaje zabilježena ..možda u strukturi atoma..tko zna... i možda će zamah leptirovih krila kroz stotinu godina ili danas uzrokovati tko zna šta ..tko zna kakve globalne promjene...
Zato , preuzmimo odgovornost..izađimo na izbore..glasajmo protiv zla i lopuža , mašimo vlastitim leptirovim krilima .Jednom kad svjet bude bolji i ljepši, a bit će , znat čemo da smo i mi sami tome doprinijeli pa makar samo mahanjem krila
I ti misliš da je rješenje izaći na izbore? Jaoo, na kojem si lošem tripu. Pa kak više ne razumiješ da ti je isto, glasao za Kurtu ili Murtu ..shebat će te obojica po zadatku. Hrvatskom i drugim zemljama vladaju drugi, a političari su samo izvršioci.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i bor

Post Postao/la sometimes »

...kad mi dođe netko pa stavi ovakav prvi post mogu samo reći da je konjina :)) , a i dobar nick si je stavio... =))

šalu na stranu..., stvarno nije u redu, zašto si ti konju uopće došao na ovaj sajt???

...bez upoznavanja, odmah u neki napad, ma ajde odi negdje drugdje lječit svoje komplekse...
....it didn't make any sense.....
Odgovori