Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i boriti

Proširimo horizonte
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Youtube draguljčeki

Post Postao/la HypnoToad »

Meni još od srednje škole vrište da sam neonacist jer bih nerijetko ukazao na to licemjerje 'liberala' i činjenicu da ih se kroz medije i popularnu kulturu navodi na takvo razmišljanje, vrlo vjerojatno s nekim razlogom, i kakve posljedice sve to može imati... :D :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Youtube draguljčeki

Post Postao/la huana.meri »

ogromne mase društava su deformirane mentalno kroz desetljeća, hebiga, sad su neki opasni...treba odstraniti uzrok takvog ponašanja, migracija, mješanja...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Youtube draguljčeki

Post Postao/la Zephyrus »

AFX je napisao/la:Ista stvar i kod mene.
I ne samo kod tebe, sve nas je više i više kojima su se razni SJW popeli na vrh glave.
Mislim da nas očekuje jako zanimljiva budućnost, puno stranica povijesti će se ispisati u ovom stoljeću.
HypnoToad je napisao/la:Meni još od srednje škole vrište da sam neonacist jer bih nerijetko ukazao na to licemjerje 'liberala' i činjenicu da ih se kroz medije i popularnu kulturu navodi na takvo razmišljanje, vrlo vjerojatno s nekim razlogom, i kakve posljedice sve to može imati... :D :D
Ovo boldano meni u cijeloj priči najviše i smeta, ta dvostruka mjerila koja se non stop nekako provlače, plus činjenica da iz godine u godinu verbalni delikt pod nekakvom "safe space" krinkom postaje naša svakodnevica.
huana.meri je napisao/la:ogromne mase društava su deformirane mentalno kroz desetljeća, hebiga, sad su neki opasni...treba odstraniti uzrok takvog ponašanja, migracija, mješanja...
Prvo što bi ljudi po meni trebali napraviti je baciti tv na đubrenjak.
Ja ga nemam nekih pet šest godina, nimalo mi ne fali, baš naprotiv.

slika

Jebote, koji je taj čovjek vizionar bio, pa preslikana situacija kao danas.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Youtube draguljčeki

Post Postao/la AFX »

Iza svega toga postoji agenda, jako ruzna agenda. Neki to vide, neki ne, a neki ne žele. Ponekad bi mi bilo draže da ne vidim.
Zephyrus je napisao/la:Mislim da nas očekuje jako zanimljiva budućnost, puno stranica povijesti će se ispisati u ovom stoljeću.
..al nekako brijem da ta budućnost neće biti lijepa.


The Hollow Men

I

We are the hollow men
We are the stuffed men
Leaning together
Headpiece filled with straw. Alas!
Our dried voices, when
We whisper together
Are quiet and meaningless
As wind in dry grass
Or rats' feet over broken glass
In our dry cellar

Shape without form, shade without colour,
Paralysed force, gesture without motion;

Those who have crossed
With direct eyes, to death's other Kingdom
Remember us-if at all-not as lost
Violent souls, but only
As the hollow men
The stuffed men.


II

Eyes I dare not meet in dreams
In death's dream kingdom
These do not appear:
There, the eyes are
Sunlight on a broken column
There, is a tree swinging
And voices are
In the wind's singing
More distant and more solemn
Than a fading star.

Let me be no nearer
In death's dream kingdom
Let me also wear
Such deliberate disguises
Rat's coat, crowskin, crossed staves
In a field
Behaving as the wind behaves
No nearer-

Not that final meeting
In the twilight kingdom


III

This is the dead land
This is cactus land
Here the stone images
Are raised, here they receive
The supplication of a dead man's hand
Under the twinkle of a fading star.

Is it like this
In death's other kingdom
Waking alone
At the hour when we are
Trembling with tenderness
Lips that would kiss
Form prayers to broken stone.


IV

The eyes are not here
There are no eyes here
In this valley of dying stars
In this hollow valley
This broken jaw of our lost kingdoms

In this last of meeting places
We grope together
And avoid speech
Gathered on this beach of the tumid river

Sightless, unless
The eyes reappear
As the perpetual star
Multifoliate rose
Of death's twilight kingdom
The hope only
Of empty men.


V

Here we go round the prickly pear
Prickly pear prickly pear
Here we go round the prickly pear
At five o'clock in the morning.

Between the idea
And the reality
Between the motion
And the act
Falls the Shadow
For Thine is the Kingdom

Between the conception
And the creation
Between the emotion
And the response
Falls the Shadow
Life is very long

Between the desire
And the spasm
Between the potency
And the existence
Between the essence
And the descent
Falls the Shadow
For Thine is the Kingdom

For Thine is
Life is
For Thine is the

This is the way the world ends
This is the way the world ends
This is the way the world ends
Not with a bang but a whimper.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i boriti

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Nije pop kultura kriva što su masa ljudi prazne školjke u kojima bi trebala stanovati duša. Nitko nikoga ne tjera na ništa, sve što ljudi briju njihov je vlastiti izbor, briju ono što je u skladu s njima, njihovom prazninom i izmišljenom personom ili autentičnim prirodnim ljudskim bićem. Stavit će posrane gače na glavu i to zvati umjetnost, upotrijebit će vrhunske instrumente i alate da stvore kaotično smeće koje će zvati glazbom, samo da se imaju s nečim identificirati i pažnju energiju plijeniti u svoju praznu školjku da se osjećaju donekle živima, to je za sažaljenje a ne mržnju. Ljudi svoj jad skrivaju na svakakve devijantne načine i izražavaju to svoje potonuće duše svim dostupnim sredstvima, da maskiraju bol neautentičnosti, neosjećanja sebe. Ljudi iz psytrance, tehno, metal, idustrijal ili bilo koje druge subkulture su jednako devijantni kao i pop, a tradicija je zombi kojemu treba uzeti ono što je korisno i uvrstiti u ono što je živo u ovom vremenu i na način ovog vremena. Sve izvana je simptom, ukazatelj na problem a ne sam problem. Možeš zabraniti čovjeku stavljati posrane gače na glavu ali to neće promjeniti u njemu apsolutno ništa. Nikakve zabrane, propovjedi, blokade neće ništa promjeniti i nebudimo licemjerni svi smo jedno. Ono što nije u skadu s tobom pusti na miru, makni se, ne hrani to energijom svoje pažnje nego stvaraj ono što je u skladu s tobom, ono što jesi, svatko ima pravo izraziti se a mi biramo što ćemo probavljati a što ne, što ćemo podržavati, hraniti svojom energijom. Ono što nema dotok energije prirodno nestane. Stvar je inteligencije i svijesti na što ćemo trošiti svoju energiju, svi ju trebaju, to ne znači da netreba ukazat na ono što je krivo iz naše perspektive, nego ne se zaplesti u tuđe gluposti i po putu dodatno gubiti sebe.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i boriti

Post Postao/la HypnoToad »

Upravo to Beyond, savršeno rečeno. Meni su trebale godine i godine da to shvatim (ne mislim na 'razumskoj' razini), ponekad ni dan danas nije lako pustiti sve to i zaštititi svoju energiju i emocije od toga, ali da, to je jedino što možemo....
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i boriti

Post Postao/la antoniopavaroti »

HypnoToad je napisao/la:Upravo to Beyond, savršeno rečeno. Meni su trebale godine i godine da to shvatim (ne mislim na 'razumskoj' razini), ponekad ni dan danas nije lako pustiti sve to i zaštititi svoju energiju i emocije od toga, ali da, to je jedino što možemo....
Možda stvar nije u tome da te zarobi pažnja ka nečemu bez obzira kolko je nešto trivijalno ili fantastično jer ta jednosmjerna identifikacija uvjek zarobljava i crpi energiju , čini nas robovima , neslobodnim i kroz to ropstvo postajemo samo prazne školjke ...ljušture i zarobljenici Stvarnosti . Možda je upravo to i potrebno kao protuteža ..kao suprotni energetski naboj da bi smo jednog dana imali mogučnost poput svemirske crne rupe koja čitav život upija sve u sebe i tlači do nezamislivih veličina iz kojih nema izlaza . Ali baš to , ta nepojmljiva stvarnost ništavnosti jednog dana , jednog vremenskog mikro trena eruptira u novi Svjet u novo Postojanje u novi Život.
Jednako tako i ljudsko biće , stlačeno svime onim što je Beyond naveo u gornjem postu ...treba da u jednom trenu besmislenosti i besciljnosti svog života , okrene svoju pažnju dvosmjerno i da sve to osvjesti ...tad neče biti dvoličnosti ni suprotnosti , jer neće biti ni identifikacije ni ropstva ...čista sloboda plijenit će našu pažnju bez straha da je netko zarobi navikom , mržnjom , ljutnjom ili transom bilo kog oblika.
Mada znam da su ove rječi bačene u vjetar te iste Stvarnosti i da će uglavnom svima kroz Um biti prevedene na samo njemu svojstven način ...ja ipak ne mogu da čutim u nadi da to nije jedino što možemo , ta šutnja, i da ćemo možda ove rječi poput svjetionika iskoristiti ka putu iz olujnog ega vlastitog životnog mora u smirenu luku sebe samoga ...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i boriti

Post Postao/la gotta »

mene zanima gdje je ta kolektivna svijest, odnosno kriticna masa ljudi koji su se odavno trebali "probuditi"?
svi ti "veliki duhovnjaci" prognozirali su dolazak kriticne mase koja ce napraviti pobunu u svijetu i zbog koje ce se svijet promijeniti na bolje...
ali mi tonemo sve dublje i dublje...rupa bez dna.
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i boriti

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Valjda se pitaju to isto a ne kuže da čekaju svoju promjenu a ne neku iz vana. Možda uz još malo potonuća skuže, postoji individualno dno, patnja tjera čovjeka na promjenu, što je tenzija veća to će se više potruditi pomaknuti guzicu i učiniti nešto za sebe, po sebi i zaroniti u svoje dubine.
temet nosce, vanjsko je refleksija
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Da li je smisao prihvatiti i pustiti ili mijenjati i boriti

Post Postao/la gotta »

Beyond Le Fov je napisao/la:Valjda se pitaju to isto a ne kuže da čekaju svoju promjenu a ne neku iz vana. Možda uz još malo potonuća skuže, postoji individualno dno, patnja tjera čovjeka na promjenu, što je tenzija veća to će se više potruditi pomaknuti guzicu i učiniti nešto za sebe, po sebi i zaroniti u svoje dubine.
temet nosce, vanjsko je refleksija

da.... bas tako... pocinjemo od sebe... ali najlakse je uvijek razglabati o problemima i fokusirati se na negativnosti koje su oko nas, pa stoga smo stalno u borbi i PROTIV necega a to rezultira samo jos vecim s*anjima... budi ZA mir, ZA jednakost, ZA srecu, rijec PROTIV je uvijek donosila najvise nevolja...
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Odgovori