LSD i socijalna anksioznost

Proširimo horizonte
Odgovori
tripsitter
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 12.04.2015, 23:04
 pohvaljen: 3 puta

LSD i socijalna anksioznost

Post Postao/la tripsitter »

Ovako, nakon prijasnje otvorene teme u kojoj sam pitao je li dobra ideja probati LSD prvi puta u skoli, odlucio sam da to ipak necu uciniti. Sad me zanima druga stvar, isto vezana uz to. Dakle, ja imam socijalnu anksioznost koju sam dobio zbog jednog odredenog dogadaja u proslosti ali necu sad govorit o cem je tocno rijec. Uglavnom, taj problem mi uvelike smanjuje kvalitetu zivota, jer bih htio opet biti stari ja ali ne mogu jer sam previse zaokupljen tudim misljenjima o meni. Znaci meni stajanje pred gomilom ljudi prestavlja problem, kad netko gleda u mene mislim da nesto komentiraju, jednostavno nesto cega se ne mogu oslobodit. Takoder, ako nisam uz drustvo s kojim se druzim non stop, znaci ako se poznajem s nekim dosta dobro ali se ne druzim inace bas previse, ne znam sta da govorim. Jednostavno sam tiho i zbog toga ljudi misle da sam sutljiv i sramezljiv sto ustvari uopce nisam nego je problem u soc. anksioznosti. I sad, malo sam citao po internetu kako bi LSD mogao pomoci u tome i odlucio sam probati jer sam procitao price nekoliko ljudi koji su se nakon prvog tripa totalno rijesili tog problema. Cuo sam da s LSD-om "bolje upoznajemo sami sebe", pa me stoga zanima sto mislite o mojoj ideji i kada i u kojem okruzenju bih trebao probat :)
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: LSD i socijalna anksioznost

Post Postao/la pecurko »

Podji od toga da se svako u toj masi u kojoj se osecas nesigurno i pod budnim okom svih, oseca gotovo isto.

Cak i oni najbucniji i najzanimljiviji to rade kao sopstveni odgovor na temu sta li ovaj ili onaj misli o meni i kako da se u toj situaciji ponasa.

Svi vrte u glavi svoj sopstveni film i najcesce nisu ni svesni tebe, vec samo sopstvene misli sta bi ti u datom trenutku na tom filmu mogao da budes i sta o njemu da mislis. I na osnovu toga grade svoje ponasanje. Ti takodje radis isto...

Kad se nadjes u takvoj situaciji ponovo,a ne sumnjam da ce biti skoro, jer vidim da si sebi vec dao dijagnozu, koju ces prihvatiti svojim bicem i vremenom zaista poceti da je zivis, probaj da uradis nekakvu totalno otkacenu stvar, koliko god ti to glupo izgledalo. Na primer se proderi kao manijak ili se skini totalno, to ne samo da ce pomoci tebi nego ce na trenutak prekinuti i uobrazilje stvarnosti svih prisutnih.

Naravno da ce misliti da si skroz lud, ali vise nece misliti da si povucen ili tih, kad prekines taj slajd na kom te oni drze, svako ponaosob ce se naci u dilemu u koju ladicu da te sad stavi i tako ces imati mali prostor da iskocis iz svoje "Socijalne bolesti". :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: LSD i socijalna anksioznost

Post Postao/la SleppyInHead »

Istina je, da nismo toliko bitni koliko mislimo ili koliku važnost pridajemo sami sebi. Vrijeme koje provedemo brinući se kako izgledamo ili što drugi misle o nama je uzaludno, jer također u isto to vrijeme i drugi misle o sebi ili o samo njima bitnim stvarima na primjer. Kao što je osoba iznad mene objasnila.

Druga stvar, da parafraziram citat autora čijeg se imena ne mogu sjetiti, zašto se brinuti o drugima što misle jer drugi ionako rijetko misle. Ja npr. želim i pokušavam poštivati tuđu slobodu. Između ostalog to uključuje slobodu mišljenja. Stoga, ako netko želi što god misliti o meni, ima potpuno pravo i slobodu, ja ga ne mogu spriječiti, a niti sam sigurna da li želim.
Čak i ako netko ima ružan komentar o tebi, znaj da to puno više govori o toj osobi, a ne o tebi. Ljudi što god rade, rade to zbog sebe.

Treća stvar, moje mišljenje je da bi lsd trebao uzeti u okruženju koje ti je ugodno. A ti za sebe najbolje znaš što ti je ugodno. Pošto imaš već namjeru zašto ga uzimaš, možeš napraviti kao neku seansu :D izmisliti neki ritual, napraviti si ambijent neki ili slično, poigrati se malo. Zašto ne :D Ja volim otići u prirodu. Priroda je psihodelija sama po sebi.
Također bi bilo dobro da uzimaš sa osobom s kojom ti je ugodno. Znači netko pred kim možeš biti ono što jesi, bez suzdržavanja ili mišljenja šta ta osoba sad misli o meni kako izgledam. Jer ako ti dođe da pričaš gluposti, da ih pričaš ili ako želiš nositi haljinu da ju obućeš, ali bez podsmjehivanja drugi dan od druge strane :) malo blesavi primjeri, ali nadam se da razumiješ.
tripsitter
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 12.04.2015, 23:04
 pohvaljen: 3 puta

Re: LSD i socijalna anksioznost

Post Postao/la tripsitter »

Hvala na savjetima, btw tak sam i planirao probat, cekat cu ljeto i kad bude neki ful topli i suncani dan otic cu u sumu i tam provest pola dana i onda se vratit kuci, lec na krevet, razmisljat i pokusat si utuvit u glavu da trebam opet bit osoba ko prije pa cemo vidjet :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: LSD i socijalna anksioznost

Post Postao/la Red »

Postoje faze u životu u koje uđeš i nekada se nikad iz nje ne izvučeš, ponekda uđeš u neku fazu i ponajviše svojom snagom volje i analizom situacije izađeš iz nje.

Možda svoj problem nisam tako stručno nazivala kao ti, ali sam definitivno patila od sranja- kao manjak samopuzdanja, loše mišljenje o sebi i svom biću, strah od grupa i nepoznatih ljudi... bla bla- sve sranja dragi moj tripsitter. ali doslovno sranja.
Nešto što s čime se tvoj mozak poigrava i ti mu gadno vjeruješ, jer ti jesi ono što misliš. Ako promjeniš mišljenje, promijeniti će se i pogled.

mene zbog svega toga gadno prcala depresija. jednom se desio preokret, samo tako, u jednom danu. Svi bedovi, sva sranja, sve traume, sve... samo bum nestalo.
Meni je jedan profesor u srednjoj rekao: Najlakše je patiti, sažaljevati se, brinuti---i ne poduzeti ništa. Hrabar je onaj koji uzme stvar u svoje ruke i poduzme nešto. Tu leži pravi ratnik! (sad sam ja to uljepšala, ali to je u srži to što je mislio i rekao)
Taj komentar je sve promijenio. Rekoh sebi, pa čekaj... koji k*** se ja tu bediram, previše opterećujem što-tko-kome-kako... bla-bla. i na kraju sam sva jadna i nesretna, zbog koga?! ma okani se bedova --- hrabro dalje. Budi bolja, dokaži sebi da si divna super osoba i tome teži, a tko ti onda može reći bilo što negativno??! :D Može, ali onda ne mariš hehehe

možda sam propustila, ne znam koliko imaš godina, no nije važno. Konzumiranje psihodelika definitivno nije za Troubled mind- um koji nije baš u najboljem stanju. MOj savjet bi bio da prvo sebe dovedeš u red kako tako, pa onda da eksperimentiraš.
Meni osobno je trava dosta pomogla, da se opustim u društvu i stekne samopouzdanje u grupama, nrp. ne samo to ali generalno pomogla jeste :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: LSD i socijalna anksioznost

Post Postao/la mucak »

socijalna anksioznost je sasvim normalna stvar u danasnjem socialnom svetu koji je poremecen i odsecen od sustine, na taku vrstu anskioznosti netraba gledati kao da nama nesto fali da smo ludi i poremeceni jer to zapravo i nije slucaj, zapravo i jest slucaj da vecina tih socialnih ljudi upravo celi svoj zivot provode sedeci i komentarisuci druge a kad nam to pocne smetati i kad krenemo se skanjati od toga to ne znaci nista drugo nego da postajemo polako svesni, a realnost koja je tu i nije tako prijatna u svakom momentu.

ja verovatno nisam adekvatna osoba koja bi pomogla da se resi problem vracanja u socijalan zivot, posto i sam imam problem sa tim i samo cekam lep dan da istrcim iz grada u planinu i da se setam sumom sam.Lsd mi je samo jos vise odskrinuo vrata da mogu da svatim kolko mi nije potrebno da se druzim sa svim i svakim i da cinim ista povodom socializovanja, lsd mi je pokazo da ja nikad nemogu biti onaj stari ja, i odpadati sa 1000 ljudi svak dan, pokazao mi je da izabrani ljudi polako dolaze u moj zivot i sa njima dalje prosirujem svest a ostatak koji to komentarise posmatram kao da su oni na nekom cekanju, da i oni jednog dana zakorace u magican svet svesnosti a da ih ja svojim primerom pozivam u taj svet.

Po mom svatanju stvari postoje bitnije stavke doli biti socialno prihvacen...
a to biti svestan i raditi svtavri od srca i to stavljam kao prioritet.

pokusavati sebe namontirati ka socialnom svetu moze coveka samo uciniti socijalnim robom i neprihvacenim onakvim kavav odvec jeste, sto bi znacilo da se provede zivot u konstantom glumnjenu neke osobe kako bi ostali mislili da smo mi ta cool osoba, a takvo glumnjenj izaziva zavist od osecaja da smo cool, sto nas dublje vuce od samih nas.

budi hrabar i zakoraci u nepoznato nemoj se vracati samo idi napred i neokreci se sine :winkk:
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: LSD i socijalna anksioznost

Post Postao/la Beyond Le Fov »

"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society." Krishnamurti

lsd bi ti mogao pokazati koliko mnogo lažnih maski ljudi nose u interakcijama jednih s drugima, i sa samima sobom, koliko je cjelo društvo temeljeno na izokrenutim vrijednostima i ukalupljeno, i to ti neće riješit socijalnu anksioznost. također mogao bi ti skinut i tvoju masku da vidiš kakvo je olakšanje postojati bez nje, ili bi mogao upast u bad trip zbog panike ega. Nažalost društvo će te teško prihvatit bez maske, onakvog kakav jesi, ako ne razmišljaš na njihov način, ako se ne ponašaš po njihovim standardima, ako te ne zanimaju teme koje njih zanimaju. zbog toga i svi gubimo sebe pokušavajući se prilagodit projekcijama drugih. bolje šutiti nego glumatati. a kod nekih ljudi budu samo halucinacije i prestane ih biti briga za bilo šta.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
tripsitter
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 12.04.2015, 23:04
 pohvaljen: 3 puta

Re: LSD i socijalna anksioznost

Post Postao/la tripsitter »

SleepyInHead i pecurko, iskreno sam zahvalan na vasim komentarima i mozda necete vjerovat ovo kaj cu sad rec, al uglavnom, to kaj ste rekli me promjenilo u par dana. Znaci meni uopce nije jasno kak je to moguce, al neki dan sam otiso u sumu, zapalio cigaretu, sjeo na sruseno drvo i poceo razmisljat o vasim komentarima. Tolko stvari mi je prolazilo kroz glavu da to ne mogu uopce opisat. Shvatio sam da me uopce ne treba bit briga o tom sta ljudi govore jer svi imaju isti, kak bi reko, pogled na druge ljude kao i ja. Kad sam se vratio iz sume, imao sam totalno drugkciji nacin razmisljanja. Danas kad sam bio u skoli, primjetio sam da uopce nisam ista osoba ko prije par dana, i jednostavno me to fascinira i ne mogu vjerovat kak je to uopce moguce al ocito je. Zadnjih par dana imam totalno drugi stav i nacin razmisljanja, uopce se vise ne obazirem na glupe stvari koje sam vec naveo u prvom postu. I sad kad imam taj stav, kad me uopce vise nis "ne je*e", planiram svejedno uzet LSD da si um totalno preusmjerim tom nacinu razmisljanja jer imam neki osjecaj da ce to na neku foru bit moguce. Uglavnom, hvala vam puno na savjetima i sad cu jos par mjeseci cekat, da mi taj nacin razmisljanja i stav postane normalna stvar, i tek onda cu uzet da to "dovedem" do maksimuma.. Imam osjecaj da opet pocinjem bit osoba ko prije i to mi se jako svida.. Za par mjeseci kad ostvarim te planove cu se opet javit da kazem kak je bilo :)
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: LSD i socijalna anksioznost

Post Postao/la s4ha »

Skriveni sadržaj
Za pregledavanje skrivenog sadržaja na forumu, trebaš se prijaviti.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: LSD i socijalna anksioznost

Post Postao/la shroomko »

tripsitter je napisao/la:SleepyInHead i pecurko, iskreno sam zahvalan na vasim komentarima i mozda necete vjerovat ovo kaj cu sad rec, al uglavnom, to kaj ste rekli me promjenilo u par dana. Znaci meni uopce nije jasno kak je to moguce, al neki dan sam otiso u sumu, zapalio cigaretu, sjeo na sruseno drvo i poceo razmisljat o vasim komentarima. Tolko stvari mi je prolazilo kroz glavu da to ne mogu uopce opisat. Shvatio sam da me uopce ne treba bit briga o tom sta ljudi govore jer svi imaju isti, kak bi reko, pogled na druge ljude kao i ja. Kad sam se vratio iz sume, imao sam totalno drugkciji nacin razmisljanja.
Ovo je super. Nemoj nikad razmisljati o sebi u stilu zapadne medicine: ja sam ova dijagnoza ja sam ona dijagnoza. To je njima potrebno da bi opravdali koju kemiju da ti prepisuju, ali tebi to samo ucvrscuje u glavi neke negativne afirmacije.

Ne vjerujes da je moguce bas zato sto si upao u tu hipnozu zapadne medicine. Oni vjeruju da su takve dijagnoze stvarne i dugotrajne. Istina je da svi mi imamo svakakve misli, ali se one mijenjaju od trenutka do trenutka i ovisno o nasem raspolozenju.

Poanta ovog je nikad ne razmisljaj u stilu "ja sam X" ako ti se X ne svidja.
Odgovori