Suočavanje s problemima

Proširimo horizonte
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Suočavanje s problemima

Post Postao/la Beyond Le Fov »

misliš da zbog ega udišeš i izdišeš zrak, tražiš i prikupljaš hranu, radiš sklonište i braniš se od napada? svijest u tijelu je ta koja mu daje život, razvija ga u sve veću kompleksnost sa sve osjetljivijim živcima, kad svijesti nema tad tijelo propada i umire.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Suočavanje s problemima

Post Postao/la HypnoToad »

Voda u boci mora imati oblik boce, ako nije u velikom obujmu s puno druge vode, izvana brzo ispari i nestane...
Ego je 'deus ex machina', duh u mašini, on jednostavno dolazi s ovom hrpom bioloških mehanizama. Po meni je najveća greška pokušati ga u potpunosti utihnuti i istrijebiti, uvijek će se vratiti još jači nego prije, promatranje, razumijevanje i suživot ('kontrola') su jedina efikasna riješenja u ovom stadiju razvoja kolektivne svijesti.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Suočavanje s problemima

Post Postao/la Zgubidan »

Hm, svi ste u pravu. Pa da Ra, nije li instinkt za preživljavanjem oblik ega? Nije li evolucija i napredak oblik ega? Netko je izmislio kotač, netko drugi, egoista je rekao "ja ću to bolje" i stavio je gumu na kotač. Mislim da je na to Ninti mislio. Mislim da su i Einstein i Tesla i mnogi velikani bili egoisti. Mislim da nam je i tehnički napredak potreban ali smo negdje skrenuli u krivu ulicu pa ga sad uglavnom zlorabimo. Tehnički i duhovni razvoj bi trebale biti paralelne linije, nama ne samo da se presjecaju, one su skroz okomite. Čim se više penjemo u jednom smijeru tim više padamo u drugom. Gledano na globalnoj razini.
Ali da, poanta bi bila biti svijestan sebe i ega... Da zaboli glava..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Suočavanje s problemima

Post Postao/la antoniopavaroti »

Beyond Ra je napisao/la:....teško pričat o njemu, pogotovo ako se ne poznaje svijest odvojena od ega. Da bi pričali o egu potrebno je znati što je svijest. Ako ne poznajemo svijest odvojenu od ega, a ego smatramo u širokom značenju koje obuhvača čitavu ličnost osobe, pa čak i dublje u dušu, i sve individualne akcije i reakcije... onda iz te perspektive ispadne da je osoba bez ega samo umrtvljeno tijelo bez volje koje ne pruža nikakav otpor i sve oko nje ju iskorištava. .....
... al nezgodna je to tema, da, um je veoma tricky, ego bi prije uništio tijelo i um nego dopustio da ga svijest kompletnog osvjetli i makne, a svijest je nemoguće objasnit umom jer bi to značilo objasnit život, svemir, boga.

Beyond napisao:

Da bi pričali o egu potrebno je znati što je svijest. Ako ne poznajemo svijest odvojenu od ega, a ego smatramo u širokom značenju koje obuhvača čitavu ličnost osobe, pa čak i dublje u dušu, i sve individualne akcije i reakcije... onda iz te perspektive ispadne da je osoba bez ega samo umrtvljeno tijelo bez volje koje ne pruža nikakav otpor i sve oko nje ju iskorištava. iz tog kuta naravno da je ego nešt veoma potrebno i esencijalno. iz tog kuta čak je "uvreda životu i bogu" ne imati ego.

• Ooo da..ovo što si napisao nije moguće samo tako konstatirati..iz knjiga..heh..sumnjiv si ti meni Beyond.. sumnjiv...:ymsmug: ...Upravo to je veoma važno..upravo to..od toga i počinje sve..od te dualnosti svjest-ego..dualnosti koje u početku nema jer ne možemo odnosno neznamo kako da odvojimo svjest od ega , pa mislimo ..identificiramo se sa Umom ..egom ...ego postaje JA . Ako nam se jako posreći pa se uspjemo odmaknuti od te identifikacije kroz meditaciju i samospoznaju onda vidimo da svjest i ego nisu isto..da je jedno živototvorno a drugo je samo iluzija..i kako postajemo svjesniji ta iluzija ega se povećava..on nestaje i postane očigledno da ni ne postoji samostalno za razliku od svjesti... I da ..pravo pitanje je šta je svjest..po meni je svjest jedino što je integrirano u ovo postojanje ..u ovaj svjet a da nije od ovog svjeta..čista metafizika i potpuno nespoznatljivo u suštini ali kroz djelovanje evidentna ..na sreću..Da , svjest govori i djeluje..samo ona je oživotvorena kroz bezbrojne oblike i forme života i zato je po meni ispravno reči da nije svjest u materiji nego se materija ukorijenila u svjest..Zato je rođenje nužno..kroz rođenje i iskustvo svjest se oživotvori..ali sebe ne prepoznaje , zato je potrebno ponovno se roditi tj. probuditi ..istinsko rođenje se tek tad desi ..kad se samospoznamo..Zato se treba potruditi ..učiniti dodatni napor i ustrajati kolko se može..jer ako mi se išta važno desilo u životu onda je to bio taj trenutak kad sam izašao iz Uma i shvatio da sam Ja u stvari nešto drugo , ne prića uma za koju sam do jućer vjerovao da sam to JA.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Suočavanje s problemima

Post Postao/la Beyond Le Fov »

da, svi smo upravu. ušli smo u paradoks dualnosti, pokušavamo odabrati jednu krajnost kao pravilnu a drugu kao pogrešnu, a jedna ovisi o drugoj. da bi život postojao potreban je balans obje krajnosti, balans ega/instinkta i svijesti/duha. tako ispada da je iluzija u koju se svijest uživljava potrebna kao i apstraktna realnost koja svijest jest. energetski gledano za bilo što u postojanju potrebna je tenzija između plusa i minusa. Idealno bi bilo da je ono što ta tenzija manifestira svjesno jednog i drugog svog pola i drži ih u balansu, ne smatra ni jednu stranu više sobom, jer ako naginje na jednu stranu druga strana ga to jaće privlači i stvara osjećaj nedostatka. to je zapravo opet ta merkaba, duh u tijelu, tijelo u duhu... ak si previše u jednu stranu nije dobro, zdravo ni održivo. ako nisi cjelina privlačiš dio koji ti fali.

ovoj civilizaciji opčenito fali svjesnosti, previše je u egu i nesvjesna cjeline, zato je dobro da bude tema o tome kako ić prema svjesnosti i razbijat ego, iako to ne znači da treba otić u krajnost jer onda će nam trebat teme kako se što bolje uživit u iluziju hehe.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Suočavanje s problemima

Post Postao/la Ninti »

Beyond Ra je napisao/la:misliš da zbog ega udišeš i izdišeš zrak, tražiš i prikupljaš hranu, radiš sklonište i braniš se od napada? svijest u tijelu je ta koja mu daje život, razvija ga u sve veću kompleksnost sa sve osjetljivijim živcima, kad svijesti nema tad tijelo propada i umire.
Svijest u tijelu svakako daje život.. ali uzmi u obzir da postoje bića koja su živa - imaju svijest, ali s potpunim odsustvom ega (barem nije vidljiv iz našeg kuta shvaćanja). Bića koja su možda najbliža tome su stabla i biljni svijet općenito - svijest zarobljena u materiji u dubokoj meditaciji. Ono što je drugačije jest njihova materija, njihova tijela su dizajnirana da mogu živjeti na taj način. Naša nisu.

Instinkt je primitivniji i ne svjesniji oblik ega, koji služi istoj svrsi.
Autopilot, obrambeni mehanizam, koji održava, brani i hrani iluziju i očuvanje vrste kroz potomstvo (koje je također oblik manifestacije našeg ega)
Fizičko tijelo i ego/instinkt su jako usko vezani, tek izlaskom iz tijela čista svijest preuzima volan u potpunosti.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Suočavanje s problemima

Post Postao/la HypnoToad »

Potpuno se slažem.
To sam i bio htio dodat, kroz moja promatranja sam došao do pretpostavke da su životinje čisti 'ego', u potpunosti bez svijesti. Biološke mašine s jedinim ciljem preživljavanja i repliciranja. Problemi dolaze zbog sukoba 'ega' i svijesti, ne od ega kao samostalnog 'zlog entiteta' unutar nas samih. Jedan način rješavanja sukoba je ubojstvo protivnika, ali pre često se pokaže da taj način nije ispravan. Onaj drugi bio bio rješavanje sukoba razumijevanjem. E sad, jedno od toga je obično lakše, ili se čini lakšim, od drugoga...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Suočavanje s problemima

Post Postao/la Beyond Le Fov »

a tu je taj "fade out" efekt svijesti od duha prema materiji i "fade in" od materije prema duhu. nebi reko da su životinje čisti ego, ili bilo koje biće, al jesu definitivno žestoko priljepljene na instinkt iliti ego tijela, al poznato je da imaju i intuiciju što je zrcalni aspekt instinkta u duhu. mi ljudi imamo profinjeniji i kompleksniji živčani sustav koji može zato više svijesti hendlat.
Mnoge biljke imaju gusto trnje s kojima se bore za opstanak, neke su ogromne i visoke da budu jače od drugih, neke su otrovne, neke invazivne. minerali isto imaju svijest u sebi, znamo da kristali zrače određene aspekte svijesti, znači ograničeni su na jedan spektar vibre. vjerojatno i anđeli imaju ego ali u mjeri u kojoj životinje svijest :)

ja se osjećam kao da sam dio jednog transcendentalnog bića koje je izraženo kroz razna tijela od najtvrđe materije do centra sunca, dio mene je u nekom mineralu, drugi dio u nekom stablu, pa onda jedan dio spektra u ovom tijelu, pa jedan dio u anđelu, drugi u demonu, i onda još gore kroz neko Ra biće sastavljeno od svjetla koje sve to ispod sebe ima na oku i zapravo vozi te sve djelove svojom svješću, i ego instinktima.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Suočavanje s problemima

Post Postao/la entheogenic »

HypnoToad je napisao/la:Potpuno se slažem.
To sam i bio htio dodat, kroz moja promatranja sam došao do pretpostavke da su životinje čisti 'ego', u potpunosti bez svijesti. Biološke mašine s jedinim ciljem preživljavanja i repliciranja.
Ninti je napisao/la:Bića koja su možda najbliža tome su stabla i biljni svijet općenito - svijest zarobljena u materiji u dubokoj meditaciji.

Svida mi se ovo razmisljanje, recimo da zivotinje jesu cisti ego..iz tog mozemo zakljuciti da ego nije nuzno los jer kad mi ljudi nebi postojali priroda i zivotinjski svijet bi opstali..vjerojatno i bolje nego sa nama, mozda sustav prirode(svjesni dio) i zivotinja(dio sa egom) stvaraju potpuni sklad i uravnotezenost, upravo ono sto mi ljudi moramo pronaci unutar sebe jer smo mi bica koja imaju oboje sto dovodi do problema koje moramo nadvladati.
Pala mi je na pamet ta teorija..
Om Shanti
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Suočavanje s problemima

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Može se tijelo/ego/instinkt u odnosu na svijest/dušu/duh promatrati kao odnos zemlje i sunca. Jer aspektima su u istom odnosu kao ego i svijest. Šta je zemlja bez sunca i obrnuto? Sunce privlači zemlju i drži ju vječno u orbiti, a zemlja ne pada u sunce jer joj centifugalna sila rotacije oko sunca pruža otpor, time se stvara konstantni balans, stabilna napetost plusa i minusa. isto kao što ego stvara otpor svijesti a svijest prodire u ego.
Života na zemlji bez zračenja sunca nema, sunce je to koje pokreće prirodu i sve njene procese, baš kao što svijest pokreće tijelo i njegove instikte. Sunce bez zemlje je samo vječni termonuklearni proces pretvorbe vodika u helij, samo ogromna energija čitavog spektra zračenja bez oblika (iz neke ljudske perspektive), ta čista energija transformira se u razne kemijske procese na zemlji koji između ostalog tvore i pokreću tijela, živčani sustav koji provodi svijest u rangu svoje osjetljivosti na podražaje i kompleksnosti.

Stoga mi smo sunce oblikovani (s maskom) energijama zemlje i zemlja smo koju pogoni sunce. Sunce/duša/duh uvijek zrači svoju kompletnost, zemlja/tijelo/ego/instinkt propušta samo određen spektar tog zračenja i formira ga u oblike. i um (koji pripada tijelu/zemlji) sa svojim mislima pretvara široke apstraktne stvari duha koje mogu biti svašta u definirane stvari koje imaju svoje konkretno mjesto u umu.

Koliko ima sunca, a koliko ima bića na zemlji? dali svako biće ima svoje sunce koje mu daje život ili su sva izražaj odnosa jedne zemlje i jednog sunca? I što ima između zemlje i sunca? razni slojevi plina i magnetskih pojaseva koji mogu predstavljati suptilne razine fizičkog tijela, pa se tako tijelo proteže sve do sunca.

Zemlja se vrti i oko svoje osi, tvoreći konstantnu izmjenu dana i noći, nagnutost njenih područja prema suncu u određeno vrijeme stvara godišnja doba, to je oscilacija koja prisiljava sve na zemlji na prilagodbu prema krajnostima, aspekt toga je i to što svako biće ima svoje duhovne, psihičke i tjelesne cikluse i oscilacije. nekad je svijest pojačano odsutna prisiljavajući ego na prilagodbu i suočavanje sa sobom u tim fazama mentalnog/duhovnog mraka. mnoga bića po noći idu spavati pri čemu se svijest povlači iz tijela u podsvijest koja stvara snove, tu je i astralni/plinoviti sloj realnosti.

Što radi zračenje sunca elementima na zemlji? ovisno o njegovoj snazi zračenja mjenja im agregatno stanje iz krutine u tekućinu pa u paru, koja se širi i diže u zrak prema suncu jer je lakša od svega ispod, pa kad postane hladno opet se kondenzira, otvrdnjuje. isto kao odnos ega kod duhovnih i entheogenih iskustva.

imaju i ciklusi mjeseca svoje mjesto u našim psihama i ciklusima ženskih tijela. i ostali planeti u sunčevom sustavu. mislim da promatrajući fizikalne zakonitosti i odnose u prirodi možemo puno naučiti o svojoj nutrini, materijalno je tijesno povezano s duhovnim jer su zapravo zrcalna slika jedno drugog.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori