Ludost

Proširimo horizonte
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Ludost

Post Postao/la antoniopavaroti »

pa sve su mu interesantne..možda bi trebalo baš početi sa tim prvim knjigama..Učenje Don Huana...ja nebi preskako jer češ izgubiti sljed..Dakle , u prvoj knjizi on se upoznaje sa tim šamanom i ta knjiga je u stvari temelj..Jednom kad pročitaš sve njegove knjige poslije neče biti važno koju češ čitati...Čudi me da je tolko teško nabaviti prvi dio..pa malo proguglaj ..ja se sječam da sam je skino ..pogledast ću pa ako je nađem šaljem ti je na PM..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ludost

Post Postao/la Beyond Le Fov »

sve njegove knjige su tu post76.html#p76
entheogenic je napisao/la:Sta je to po vama ludost, kako bi ju opisali? Nekom rijeci, recenicom, stihom, pjesmom?
bolest, duhovna i mentalna. dizbalans, neprirodno stanje organizma koje mu onemogučuje skladno funkcioniranje u životu.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Ludost

Post Postao/la Ninti »

Beyond Ra je napisao/la:sve njegove knjige su tu post76.html#p76
entheogenic je napisao/la:Sta je to po vama ludost, kako bi ju opisali? Nekom rijeci, recenicom, stihom, pjesmom?
bolest, duhovna i mentalna. dizbalans, neprirodno stanje organizma koje mu onemogučuje skladno funkcioniranje u životu.
Ludost može biti i nekonvencionalnost, neprilagođenost zadanim standardima, a ne nužno bolest, ovisi tko stavlja etiketu i koja su mu polazišta.
Hitler je prema svim standardima trebao biti proglašen luđakom no ipak ga njegovi najbliži suradnici i sljedbenici nisu takvim smatrali, s druge strane, mnogi su proglašni ludima, čak i izgubili život zbog ideja koje su danas sasma 'normalne'..
Relativno je..
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Ludost

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ninti je napisao/la: Ludost može biti i nekonvencionalnost, neprilagođenost zadanim standardima, a ne nužno bolest, ovisi tko stavlja etiketu i koja su mu polazišta.
Hitler je prema svim standardima trebao biti proglašen luđakom no ipak ga njegovi najbliži suradnici i sljedbenici nisu takvim smatrali, s druge strane, mnogi su proglašni ludima, čak i izgubili život zbog ideja koje su danas sasma 'normalne'..
Relativno je..
..upravo tako..mnoga genijalna stanja ..ideje , pokreti ..sistemi ,genijalni ljudi , proglašavani su ludima s namjerom da bi se društvo ili pojedinci "zašitili" od te genijalnosti..Društvo propisuje pravila ponašanja "štiteči" svoje nacionalne , vjerske i ine običaje i tradiciju ..ponekad ne shvačajući dolazeću ideju kao naprednu . Tko zna kakav bi svjet bio mjesto da su recimo zaživjele "komune" ili pokret " djeca cvijeća"..Ali to nije moglo proći jer se propagiralo bratstvo , ljubav , mir ..jer tko bi onda ratovao ? Vojna industrija ostala bi bez posla.. eto samo jedan banalan primjer..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ludost

Post Postao/la Beyond Le Fov »

da ninti, ludost je jako relativan pojam, ja sam reko što je to za mene. i opčenito riječi su jako relativne i svaka može imati mnogo različitih primjena i značenja u kontekstu do te mjere da su beskorisne kod mnogih tema poput ove filozofije o ludosti jer si svako može protumačit iste rečenice na različit način, daleko od onog što je pisac htio reči.
npr. bolest je isto nekonvencionalno i neprilagođeno stanje zadanim standardima jer svaki organizam ima svoju konvenciju i standard po kojem njegovi djelovi funkcioniraju zdravo i skladno u cjelini i s okolinom, jedna država je isto organizam i vrijede ista pravila, mikro makro.

Hitler je za mene ekvivalent virusu, a ljudi koji ubijaju druge zbog nekih ideja su mi nalik karcinomu, autoimunim bolestima, alergijama...
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ludost

Post Postao/la HypnoToad »

Za mene je svijest = ludost, tj. automatski sve što odstupa od čiste biološke mehanike. :p
Ostalo su sve samo nijanse i upiranje prstom.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Ludost

Post Postao/la Devil'sChase »

Beyond Ra je napisao/la:sve njegove knjige su tu post76.html#p76
entheogenic je napisao/la:Sta je to po vama ludost, kako bi ju opisali? Nekom rijeci, recenicom, stihom, pjesmom?
bolest, duhovna i mentalna. dizbalans, neprirodno stanje organizma koje mu onemogučuje skladno funkcioniranje u životu.
Budući da svijet trenutačno i je u bolesnom, duhovno/mentalnom disbalansu, kolektivni organizam u neprirodnom stanju koji sam sebi onemogućuje skladno funkcioniranje sa životom jer pokoušava živjeti neovisno o okolini, onda je i lud. Pojedinačna tkiva pokušavaju stvarati antitijela jer su stanice tih tkiva shvatile da se organizam ne ponaša skladno sa svojom okolinom, i kako će cijeli organizam početi shvaćati taj disbalans, početi će se vraćati u svoje prirodno stanje, u interakciju s okolinom i prestati bit lud :) Naravno, sve je sasvim u redu, jer svaki disbalans, pa tako i ovaj, možemo reći psihobiološki, završava fatalno ili ozdravi potom evoluira. Budući da je današnje "normalno" iz zdrave perspektive zapravo nekonvencionalno, a biti svjestan svoje prirode i duhovnosti predstavlja konvencionalno, ludi ispadaju samo ljudi koji slijepo slijede današnje "normalno", a mi kao zajednica prirode i duha predstavljamo zdravo i konvencionalno ;)

Znam da se svi mi volimo šaliti; joj mi smo ludi, svi su normalni, ali znamo svi naravno da je sve u redu snama, i da su ludi samo oni koji su "konvencionalni" kako se vole zvat, no samo su zapravo nekonvencionalni, ako ćemo mi postavljat standarde :p , što naravno i hoćemo :sunn:
Ronin

Re: Ludost

Post Postao/la Ronin »

Hitler je bio Lud a sad zamisli kad netko u crkvi propovijeda ideologiju o nekom raju zar taj nije još veći ubojica ? Zamisli Bozanića kako se ulogira na the majka forum i raspituje se o uzgoju o gljivama
ne ne nije on toliko "Lud" .... Zamisli Bozanić opisuje svoj prvi trip; jebote to bi bila najveća evolucija čovječanstva....
Danas čovječe božji gledam posvuda stariji se furaju na stvari kojoj se djeci uopče ne osiguravaju....Stariji se opterečuju nabrijanim autima,onda razne emisije na televiziji kako če netko bolje spremit meso,pa barbieri show itd.... pa onda emisija gearbox o sportskim automobilima,kako če dijete imat primjer kad su svi odrasli izgubljeni,onda da ne pričam o tv serijama na televiziji katastrofa ....ama baš ni trunke duhovnosti sve je u tome kako se kome bolje diže ....Najgore je kad je netko Lud a nemožeš mu to dokazat jer je ajmo reč na večoj poziciji od drugih. Lud je onaj koji poriće istinu oko sebe.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ludost

Post Postao/la HypnoToad »

Ja još nikada nisam vidio nekoga za koga netko drugi iz nekog razloga ne bi rekao da je lud. Ali isto tako s druge strane niti nekoga tko za nekog drugog iz nekog razloga ne bi rekao da je lud. Meni se čini da je to sve samo upiranje prstom koji oblik ponašanja i/ili razmišljanja je manje 'lud' od nekog drugog. Budimo iskreni pa priznajmo da ili smo svi ludi ili nitko nije. Ja sam najluđi od svih, ali su svi luđi od mene. Kužite? Ludilo nema ni kraja ni početka. Sve je to samo nijansiranje, traženje razloga da se bude 'bolji' od nekog drugog. Ali ludilo nije neprijatelj, ludilo treba prihvatiti i obgrliti. Postoji puno drugih konkretnih destruktivnih i zadrtih oblika ponašanja koji su puno gori. Prokleti smo sa svijesti i imamo pravo i obavezu napraviti nešto konstruktivno i pozitivno s njom.
I svi oni koji mi ne vjeruju su ludi! :p =))
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Ludost

Post Postao/la antoniopavaroti »

hah..kamo sreće kad bi se Bozanić raspitivao o gljivama..pa se produhovio..pa možda i shvatio djelić onoga što propovjeda..možda nebi bio toliki nacionalist ..možda bi mu se riječi Isusa " Pastiri moji , ne razdvajajte mi stado " pojasnile ..možda. Ali ne vjerujem ..kad bi se to desilo proglasili bi ga ludim ..smjenili..ma sva čuda..Nije to u interesu Crkve..koja je baš tim Hitlerovcima , zločincima i ubojicama , vođama masovnih pogroma ,nakon rata zdušno pomagala na svake načine da se prikriju u samostanima a onda kasnije otputuju u razne Argentine . Uragvaje , Brazile itd itd . Zaista ..zaista..nemam rječi .Naravno , sve je bilo zamotano u parodiju zvanu "zaštita nacionalnih interesa" . I ovaj šarlatan ..ustao od dvije tisuća godišnje šutnje poput vampira putuje svjetom djeleći blagoslov gladnoj dječici ..peruči noge siromasima i glumeći poniznost i skromnost..Odjedanput otkriva pedofile u svojoj Crkvi ?? Pervetite i pederčine zaogrnute u svete mantije kao i lezbače po samostanima . Pa gdje si bio kad je grmilo?? Kad je sjevalo?? Stoljeća su prošla a grješni popovi kad je njihov guzni zulum postao već gotovo nepodnošljiv lokalnim vjernicima premještani u druge župe vjerojatno da im se popuni asortiman novim dječjim guzama . . Sad kad je vidio da je sramota dostigla točku kljućanja i da se opasnost lošeg imiđa nadvila nad svetu majku Crkvu a ponajviše zahvaljujući masovnim medijima ..jer se takva zlodjela sada puno više znaju nego prije 50-tak godina ..krenuo on Francesko u Don Kihotovski boj protiv vjeternjača .Nije se sjetio da jednu od največih svjetskih banaka Vatikansku Banku rasformira ..i novce podjeli potrebitima i gladnima kojih je sve više u ovom našem otužnom svjetu..Nije se sjetio da proda silne posjede , nekretnine i ostala zemaljska blaga i vrati sirotinji od koje su je i uzeli ili oteli..Ne , to on nije uradio ..može samo kozmetičko popravljanje ..samo farbanje ..malarija ..tapete. Pravih promjena nema niti če ih biti . Suviše su oni ogrezli u moć i bogatstvo ..stvarali to tisučama godina što mačem , otrovom ,,što prodajom oprosta što tuđim milodarima a da bi se danas samo tako toga odrekli . Nema šanse ! Pokriše se kabanicom pokornosti poput vuka prikrivenog u janječoj koži čekajući strpljivo da nevrjeme i grmljavina prođe kako bi još lakše mamili ovce u svoja stada .U istinsku promjenu..poniznost.. u istinko evanđelje i život po svetim uzancama , po rječima Isusa i njegovoj nauki vjerovat ću samo onda kad tog istog papu vidim kako po ulici a poput njegovog šefa Isusa ..propovjeda nauku i rječi zbog kojih se i zaredio ..kad ga vidim skromnog sa narodom i kad mu crkva i božji hram postanu nebo i zemlja a crkve postanu dječji vrtiči . bolnice ili bilo što drugo u službi i koristi Čovjeku ..ne Bogu jer Bogu to sve i netereba..kad ga vidim kako prosjači hranu po ulici . Eto..onda ću vjerovati u njegov put i njegov poziv , onda ču vjerovati da su predstavnici Isusa , jer Isus je baš tako radio i živio..Dok se to ne desi ja mislim da je sam vrag , đavao , Sotona , šejtan ušao u tu i takvu Crkvu pa kažem " Apage Satanas,apage"
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori