Ludost

Proširimo horizonte
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Ludost

Post Postao/la entheogenic »

E hvala puno :)
Cim zavrsim citanje trenutne knjige, prelazim na ucenje Don Juana! Javit cu ti i dojmove :bigsmilee:
Om Shanti
lurker
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 07.12.2014, 05:57
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Ludost

Post Postao/la lurker »

Ne volim da ponavljam vec receno, ali posto je to tema, moram da kazem da ne postoji ludost vec samo razlicitost, razlicitost u percepciji i filtriranju impulsa kojima smo izlozeni.

U ovu temu sam se najvise javio da bi postavio link za jednu TV emisiju od pre valda 4 decenije. U pitanju je razgovor sa Itzhak Bentov-om i u jednom delu se on na neki nacin dotice i ove teme. Lik je stvarno fascinantan, te vredi poslusati njegovu pricu.


https://www.youtube.com/watch?v=movwZd36kyI
Ronin

Re: Ludost

Post Postao/la Ronin »

Slažem se...tako su počeli spominjat Depresiju u kasnim 70-ima ,pa su onda izbacili svakakve tablete na tržište... i onda te uvjere da si Normalan .Rat postoji samo to ljudi ne vide.Poz
lurker
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 07.12.2014, 05:57
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Ludost

Post Postao/la lurker »

Sada sam pročitao još jedan interesantan članak o tipu koji je imao dijagnozu shizofrenije, a koji je uz to imao sposobnost vantelesnog putovanja: http://io9.com/5856884/man-with-schizop ... -psychosis
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Ludost

Post Postao/la entheogenic »

lurker je napisao/la:Sada sam pročitao još jedan interesantan članak o tipu koji je imao dijagnozu shizofrenije, a koji je uz to imao sposobnost vantelesnog putovanja: http://io9.com/5856884/man-with-schizop ... -psychosis
Zanimljiv clanak, interesantno mi je sto je bas osoba koja dozivaljava astralna putovanja dijagnosticirana da ima shizofreniju..vjerujem da postoje neke poveznice izmedu toga :-?
Znam slucaj osobe koja je nakon iskustva sa jacim psihodelikom pocela osjecati znakove shizofrenije i do danas pati od iste, moje je misljenje da je ta osoba psihicki razorena jednim bad tripom u kojem je "zapela" i nije se nikad oporavila od tog iskustva #-o
Vjerujem da je stanje uma nazvano shizofrenijom, ali i druge poremecaje moguce izazvati kod psihicki slabijih osoba psihodelicima ako dozive snazni bad trip..no za onoga tko nije spreman i "dobar trip" moze bit razarajuc po pitanjima psihe jer toliko "istine" dozivljene u jednom iskustvu osoba nekako mora protumaciti hh
Om Shanti
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Ludost

Post Postao/la Zeleni Palac »

Ja imam teoriju da su svi ludi. Tj. svaka osoba na ovoj planeti ima bar nekoliko psihickih poremecaja.
Samo sto su neki u jacem disbalansu pa ih poremecaji definiraju.
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ludost

Post Postao/la Čiča »

Zgubidan je napisao/la:Haha, ludost sam skužio na velikim količinama gljiva. Točno znam kako je šizofreniku u glavi. Ali trip prestaje pa je zato zakon! Tj dobro je kontrolirano biti lud :)
Ja imam faze, neke podvojene ličnosti. Dođem doma s posla i da me jebeš, znam generalno na čemu radim, ali ne pamtim neke detalje i pojedinosti. Sutra ću na poslu opet znati sve šifre, di i kaj treba zamjenit, izmjenit, popravit... Nije da me boli kita za posao, baš ko neki oblik dvojne ličnosti. Poslovnjak, nabrijan i poduzetan koji moram biti zbog posla i kredita... I ovaj pravi ja, na kauču, napušeni, pravi zgubidan. Ovaj drugi mi fali, premalo se družimo :(
:thumbsup:
To je to.
A između ostalog tvoj potpis govori sve na ovu temu :)
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Ludost

Post Postao/la mucak »

ludost, kazu vidi ovu budalu skocio smosta ludak, ili onaj ludak ubio sebe pa zenu, ludak ide go ulicom, ludaci se drogiraju i tresu glavama, lud se rodio, ludak sa planine, ludak se zaljubio u onu ludacu, luda a ziva, mladost ludost radost, svi su ludi to je uglavnom finalni zakljucak ako malo duze pricate o ludim ljudima. E sad nisu svi stalno ludi, pogled na coveka koji sedi i pise nesto slabo ko ce reci vidi ovog ludaka pise, ali potencialno moze uraditi nesto sto bi ga nacinilo ludim u nekom momentu kada bi vecina rekla ma ovaj je lud 100 posto.

Ludost je stanje, stanje kad jesi, kad se prekines definisati ja sam ovo i ono,ludost je kad te to vise ni ne zanima, ludost je kad je sve mir i nemir i svemir kad ne znas de ces ni kud ces i oces da explodiras i implodiras istrovremeno a sedis i smejes se ko neki ludak, ne znas ni zasto, verovatno zato sto se smejes i smesno je, i nije tolko ni bitno zasto se smejes kolko je bitan smeh i radost a radost radja mladost sto kazu da je ludost :cheesy:
ko smo s?ve mi?r
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Ludost

Post Postao/la antoniopavaroti »

entheogenic je napisao/la:E hvala puno :)
Cim zavrsim citanje trenutne knjige, prelazim na ucenje Don Juana! Javit cu ti i dojmove :bigsmilee:

..i jesi li štogod pročito od Castenede?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Ludost

Post Postao/la entheogenic »

antoniopavaroti je napisao/la:
..i jesi li štogod pročito od Castenede?
Ma joj nestrpljivo cekam jednu osobu da mi posudi ucenje don juana jos od kad si mi rekao za tu knjigu, vec sam u meduvremenu procitao par drugih knjiga :sad: ..al mi je dosta tog cekanja i evo danas odlucio da odem sutra u knjiznicu po neku drugu Castanedinu knjigu jer tamo nemaju Ucenje don Juana ali vjerujem da ce se naci nesto zanimljivo :)
Mozda imas neku knjigu njegovu za preporuciti?
Om Shanti
Odgovori