Roditeljstvo i psihodelici

Proširimo horizonte
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Roditeljstvo i psihodelici

Post Postao/la sinnerman »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 14.10.2015, 09:50, ukupno mijenjano 2 puta.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Roditeljstvo i psihodelici

Post Postao/la aries75 »

Da, ima istine u tome što govorite, stoga treba biti oprezan sa generaliziranjem. Naravno da nisu prihodelici za sve ljude, a tako i za sve roditelje.

Ali ako se koriste za spiritualni razvoj, po meni su svakako pozitivni. Naravno uvijek uz uvjet odgovornosti i u vrijeme koje imaš za sebe, a bez zapostavljanja djeteta. A kako se razvijaš postaješ i bolji roditelj.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Roditeljstvo i psihodelici

Post Postao/la sinnerman »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 14.10.2015, 09:50, ukupno mijenjano 3 puta.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Roditeljstvo i psihodelici

Post Postao/la aries75 »

Sinnerman, točno je sve što si napisao, ali to je u domeni neodgovornog ponašanja. To ne bih nazivao slobodom nego egoizmom određenih osoba koje se tako ponašaju.

Samo bih ja dodao da je je pojam slobode neodvojiv od odgovornosti, jer ako nema odgovornosti nema ni slobode. Također bih u tu jednadžbu uključio i ljubav. Sloboda, odgovornost , ljubav su vrlo isprepleteni i ne idu odvojeno. Čak bi ih mogao shvatiti kao sinonime na nekoj razini.

I da, za veliku većinu ljudi na nižoj energetsko-duhovnoj razini trebaju institucije koje im govore što je dobro a što ne. Nažalost njih strah od sankcija sprečava od zlih djela.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Roditeljstvo i psihodelici

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Oprezno s projekcijama tko šta misli i tvrdi jer vidim da postoji dosta nerazumjevanja. Mnogo sam puta pisao da je odgovornost na prvom mjestu iznad svega i da je ona ključ za slobodu i da je sloboda bez odgovornosti uništenje. Da bi netko imao odgovornosti treba mu svjesnost s kojom će obuhvatit razloge zbog kojih mu treba odgovornosti. I da bi netko imao svijesnost treba prihvatiti odgovornost. Nadrogsane curice teško da imaju ikakvu slobodu, odbacivanje odgovornosti ne donosi slobodu, samo patnju i frustraciju.
Što se tiće dualnosti ne radi se o tome da ona ne postoji i da je sve uvijek prihvatljivo u svakom smislu, nego da su polarnosti odraz jedno drugog sjedinjene u trokutu. Sve sile dualnosti koje postoje su potrebne i "božanske" kad su primjenjene u pravo vrijeme i na pravom mjestu, a "satanske" kad su primjenjene u pogrešno vrijeme i na pogrešnom mjestu. I svatko od nas konkretno osjeća kad koju silu i kako primjeniti iako nas mnogo toga iz uma ometa u pravilnoj primjeni. Problem s dualizmom je što ljudi jedan pol smatraju isključivo pogrešnim a drugi pol isključivo dobrim, tu je zamka s njim. To je igra "kokoš ili jaje".
Ljudi se svakako trebaju naučiti odgovornosti prije nego im se da više slobode, ali kako da imaju odgovornosti kada nemaju svijesti dovoljno da vide dalje od pola metra ispred sebe i dva milimetra u sebe?, to stanje svijesti kreira neodgovornost, kreaciju i zaglavljenost ega u iluiziji, a opet možeš ići i suprotnim redosljedom. Mudrost koju mene entheogeni uče je uvijek maksimalna odgovornost za sve što jesam, sve što proživljavam i izražavam, a ne da radim "slobodne" pizdarije koje povređuju druge.

Treba biti oprezan u generalizacijama što je new age i ideolaogija a što duhovnost jer um veoma lako i spretno može iznegirati čitavo ljudsko srce i duh i smatrat jedinom realnošću matematiku ograničenog razuma. Ne radi se o tome što je točno, jedno ili drugo, već se radi o sveobuhvatnosti kao jedinog uvjeta isninitosti. Kad kažem da nismo um i tijelo ni u kom slučaju ne mislim da ih treba neodgovorno ignorirati već prihvatiti, sveobuhvatiti s duhom i kontrolirati sviješću ali ne vezati se za njih. Kad govorim o vanjskom utjecaju na um i energije bića ne mislim da treba svu odgovornost prebaciti na nešto vanjsko i igorirati sebe već mislim da treba u potpunosti prihvatit odgovornost za sve što se dešava, svoje unutarnje i svoje vanjsko, i snagom vlastite svijesti kontrolirat i držat se u onome šta jesi, bez sugestije uma o tome što jesi već sugestije srca, koje je uvijek tiho i u balansu svoje kompletnosti, ali uvijek daje konkretne impulse za djelovanje kad djelovati treba.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Roditeljstvo i psihodelici

Post Postao/la sinnerman »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: sinnerman, dana/u 14.10.2015, 09:50, ukupno mijenjano 3 puta.
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Roditeljstvo i psihodelici

Post Postao/la wonaabi »

puno kompliciranja i filozofije..."Želio sam da moje misli promijene svijet, da ta energija učini nešto više od samog pisanja po forumu.." eto dodi pa nam okopaj vrt,doleti do ovih u blatušu,sazidaj koji zid od blata...nabavi materijala...pomoći treba posvuda,napuštene zgrade i zemlju preuzimaju kreativni mladi ljudi, sa namjerama ne puno drugačijim od želja članova ovog foruma.u zadnjih par godina vidio sam kako je zaživilo puno takvih ideja samo šteta je što se tolko para i energije troši na pozitivne misli i mjenjanje svijeta suptilnim vibracijama trećeg oka koje očito nisu dovoljno jake da nam uzdrmaju ljenu dupad. u konačnici te hipi spike ispadnu ista stvar ko i molitva u kršćana...namjeravaj,chilaj,phusi i sve će se riješit samo od sebe.oće kurac ako nisi visa kasta.bilo bi dobro tu na majci posložit neku mrežu za volontiranje i obogatit je s lokalnim projektima dostupnim prijateljima od prijatelja na fejsu.potrudit ću se poslozit nešto čim prestanem pušit i bit ljeno djubre koje pola dana izgubi mantranjem vibracije srčane čakre jer sam emocionalno osakaćen od kemikalija u svom dush gelu.nije ni onaj gsr loš, samo su ljudi falili ideju..padne i neki post s tim al to je nadasve kompleksan plan komunističkog duha.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Roditeljstvo i psihodelici

Post Postao/la antoniopavaroti »

sinnerman je napisao/la:Ako pogledate moje prijašnje postove shvatiti ćete kako mislim, i da sam ga ovdje iskarikirao do kraja....

Mogu reći da zadnje vrijeme viđam puno previše New (c)Agera (taj sam pojam negdje pokupio) koji pod duhovnim napretkom, osvješćivanjem misle samo kako oni kao duhovna bića imaju pravo na apsolutnu slobodu i naravno ne vide obavezu odgovornosti u tome jer sloboda je apsolutna. Spremni su povrjediti ljude oko sebe za tu slobodu... i za to im samo imam reći "nek vam bude onako kako mislite da treba biti".

I nisam više siguran je li naprednije društvo strogih katoličkih uvjerenja ili ono društvo slobode koju su si takvi zamislili- slobodi bez odgovornosti. Stvarno nije dobro uopćavati, no ni najmanje ne živim u zabludi i neznanju o tome što je što. Barem društvo u kojem ljudi žive u strogim uvjerenjima o društvenim normama i o tome što je dobro a što zlo ima prilike opstati... ovo drugo u kojem lav jede lava nema ni najmanje šanse.

Sada znam da društvo kojem je dana sloboda a da prije toga nije bilo naučeno odgovornosti je osuđeno na propast. Čak bih rekao da današnji, ti, nazovimo ih "lutkari" to i žele. Dati ljudima slobodu bez odgovornosti prije nego ovi shvate što jest odgovornost. A to što je dobro a što nije dobro koliko god mi htjeli zamotati u celofan priče "dobro i zlo su samo pojmovi stvoreni mislima čovjeka i u universu i u bogu dobro i zlo ne postoje nego samo život kao takav" i priče "da mi samo u svojim mislima stvaramo i polariziramo pojave kao dobre i loše" neće donjeti ništa dobroga.
A to kažem baš zbog Beyonda jer iako si u pravu što ćeš reagirati i reći mi u čemu sam u krivu kažem ti da "ti" govoriš u svoje ime a ne u ime čovječanstva. Nije ono došlo do te točke da bi tako mislilo... učiniti će si nažao... nije ono dovoljno zrelo i odgovorno tako misliti. Bolje da žive u uvjerenju da postoji dobro i zlo i Bog koji će ih kazniti ako rade loše" . Samo su pojedinci dovoljno sazreli da bi imali pravo na slobodu.

A to o čemu pričam odnosi se na sve čovjekove aktivnosti; zakone, legalizaciju, ljubavne odnose, roditeljstvo, pravo na rad i/ili nerad ma zapravo tiče se apsolutno svega...

Sloboda bez odgovornosti je New (c)age....
Nijedno od ta dva društva nije napredno..niti društvo katoličkih uvjerenja jer uvjerenja koja postoje i egzistiraju na dogmama nisu autentična i nužno su zastarjela , uvjerenja koja su stara 2000 godina su davno prevaziđena..pregazilo ih je vrijema nauke , novih spoznaja , novih znanja , običaja i navika..Katolički odgoj može biti veoma opasan jer uči i poučava na totalno neutemeljenim znanjima , na znanjima u Bibliji i drugim "svetim" spisima koja su uglavnom u prošlosti a i sada propagirala neznanje i vječne (sic!)(ne) istine .
Treba li da navedem i podsjetim na crkvene progone , inkvizicije i ostale brutalne obračune sa svakim tko se nije slagao sa "njihovim" znanjem? Doslovno su stotine i stotine tisuća ljudi pogubljeni na ovaj ili onaj način a još ih se više moralo pod prijetnjom ekskomunikacije ..izopčenja i ostalih bezbrojnih kazni pokloniti i zatajiti svoje znanje .
New Age..nije bez mane..nije savršen ..a i to je individualno kakav je , meni osobno je u redu ..uzimam od svega ono što mi odgovara i što unapređuje..ono što prosvetljuje , a to u tom pokretu činjenično postoji . U svakom slučaju pokret je ulio čistu vodu u žabokrečinu dogmi i gluposti koje su stolječima vladale na zapadu . Čistoća istoka..svjež povjetarac budizma , hinduizma i ostalih "egzotičnih" pokreta..trebalo je asimilirati , ugraditi u tjelo materijalizma i potrošačkog mentaliteta..a tu je Um neprikosnoveni vladar..prosvetljenost ga nije uspjela zbaciti sa trona..Zato mnogi misle da je New Age sloboda bez odgovornosti a to je netočno ..Istina je samo da se sloboda Uma i sloboda Svjesnosti dijametralno razlikuju kao i pojam odgovornosti..možda iz toga i proizilazi nerazumijevanje tog fenomena zvanog New Age...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Roditeljstvo i psihodelici

Post Postao/la pecurko »

Pitanje je i šta je odgovornost?
I prema kome treba biti odgovoran?

Moralne norme propagiraju društvenu odgovornost, koja nije u skladu sa ličnom odgovornošću. Opet ta društvena odgovornost, koja je podčinjena interesu manjine, nikako nije ni ekološka, niti porodična.
Ono u šta nas ubeđuju ceo život naši roditelji, učitelji i društvo, ta jadna i lažna moralnost nikako ne ide pod ruku sa istinskom ličnom slobodom.

Zašto bi bilo nemoralno i neodgovorno da se svi volimo na livadi, da se drogiramo i opijamo, da se samopovređujemo, da idemo goli,... Čak i da jeste neodgovorno, opet je neodgovorno samo prema nama samima, ne utiče na druge, a to onda bez obzira što jeste neodgovorno prema nama u isti mah jeste izbor naše lične slobode...
A lična odgovornost jeste upravo to "LIČNA" i niko osim nas samih ne može da kaže da je dobra ili loša.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Roditeljstvo i psihodelici

Post Postao/la antoniopavaroti »

Odgovornost je put ka razvoju..odgovornost je i mogućnost sagledavanja samog sebe..odgovornost je i istina ..postojanje je odgovornost ..jer u svojoj biti postojanje je odgovorno samo sebi..ono i postoji zbog vlastite odgovornosti... da Sunce nema odgovornost svog jutarnjeg izlaska...šta bi se desilo ? Isto vrjedi na svim makro i mikro razinama..to je bar jasno.Neodgovornost je sve suprotno od toga....
Ako kažemo da za nešto nismo odgovorni onda automatski prebacimo krivicu ili stanje na nešto drugo..drugi je kriv..nešto treće....itd..itd.. i tu je kraj priči..očekujemo da se taj "drugi" ili to "drugo" promjeni a mi ostajemo indiferentni..nepokretni..ne poduzimamo ništa..
i polako tonemo ..i sve smo niži ..umjesto da rastemo..rastemo..da budemo sve viši ..do samih oblaka...do samih zvjezda koje nas čekaju...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori