Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Proširimo horizonte
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Post Postao/la dimitrije »

Mikrodoziranje (na američkom se još kaže i subthreshold ili subperceptual dosing) je uzimanje jako malih količina koje nisu dovoljne da bi se tripovao, a u mogućnosti si da obavljaš sve normalne svakodnevne aktivnosti; kao neki lagani antidepresiv. Kod lsd-a gde je threshold dosa otprilike 50-60 mikrograma, za mikrodosing pojedeš 10-20 i ideš u školu/poso. Zbog tolerancije se ne jede svaki dan, nego svaki drugi, treći.
Brain Surfer
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 07.05.2014, 13:34
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Post Postao/la Brain Surfer »

dimitrije je napisao/la:Mikrodoziranje (na američkom se još kaže i subthreshold ili subperceptual dosing) je uzimanje jako malih količina koje nisu dovoljne da bi se tripovao, a u mogućnosti si da obavljaš sve normalne svakodnevne aktivnosti; kao neki lagani antidepresiv. Kod lsd-a gde je threshold dosa otprilike 50-60 mikrograma, za mikrodosing pojedeš 10-20 i ideš u školu/poso. Zbog tolerancije se ne jede svaki dan, nego svaki drugi, treći.
Zanimljivo. Hmmmm, iduci tjedan idem na godisnji i imam nekoliko svijezih, reklo bi se idealno. Samo kad bi jos znao dozu, al zato se to zove eksperimentiranje =p~
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Post Postao/la HypnoToad »

Kod 'microdosinga', tj. uzimanja psilocibina u medicinske svrhe, nema tolerancije. Doza koja se preporučuje je ekvivalent 100 mg suhog P. cubensisa 1-2 puta na dan. Djeluje kao anti depresiv, prekida migrene, pomaže kod obsesivno kompulzivnog poremećaja, apstinencijskih kriza i najnovija istraživanja pokazuju da obnavlja moždane stanice.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Post Postao/la dimitrije »

Hipno ovo ti je bio jubilarni dvehiljaditi post, sad moraš da častiš :))
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Post Postao/la WEEDetix »

radi ove zadnje cinjenice a obnavlja mozak i zivce i zivcano tkivo ja cu pocet terapiski davat to osobi s MS-om
slika
Brain Surfer
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 07.05.2014, 13:34
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Post Postao/la Brain Surfer »

Javim kak ce proci eksperiment, jer za sad nema razloga da ga ne provedem, a bome ovak nes bi trenutno jako dobro doslo. Jos smislit kak dozirat, caj se cini zanimljivim, jer bi ga mogao gucati par puta na dan.
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Post Postao/la dimitrije »

Juče bez mikrodoziranja - dan katastrofa. Stalno sam bio nervozan, napet i nelagodan, bez ikakvog vidljivog razloga.
Danas sam popio jednu čašicu ujutru posle doručka, i sve je bilo okej. Nije bilo nikakvih elemenata tripovanja, sve normalno, ali je promena to što sam se osećao pozitivnije, što sam bio zadovoljan svime, čak sam bio i prezadovoljan ručkom :))

Jedino moram smisliti nešto drugo za primenu, ona rakiještina ubija dok se pije.
Brain Surfer
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 07.05.2014, 13:34
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Post Postao/la Brain Surfer »

dimitrije je napisao/la:Juče bez mikrodoziranja - dan katastrofa. Stalno sam bio nervozan, napet i nelagodan, bez ikakvog vidljivog razloga.
Danas sam popio jednu čašicu ujutru posle doručka, i sve je bilo okej. Nije bilo nikakvih elemenata tripovanja, sve normalno, ali je promena to što sam se osećao pozitivnije, što sam bio zadovoljan svime, čak sam bio i prezadovoljan ručkom :))

Jedino moram smisliti nešto drugo za primenu, ona rakiještina ubija dok se pije.
Evo zakljucka na temelju od nekoliko dana.

Fakat ne mogu vjerovati da ovo govorim, ali istina je da ne treba uzimati previse (govorim o mikrodozama), jer u tom slucaju moze ometati. Npr. meni se dva dana desilo da sam uzeo za mrvicu previse (svaki dan po jednu svijezu) i imao sam puno previse energije. Jednom sam se zbog toga osjecao anksiozno, jer mi toliko energije u tom trenu nije trebalo, pasalo, uklapalo se. Danas sam pa odlucio konzumirati jedan klobuk i to je cak previse, ali ipak puno puno bolje. Mos fino radit sve kaj hoces i to sa osmjehom na celu. Bio na kupanju, bilo je hm, zakon. Gledao Velebit i one mudre oblake iznad. Treba nekak balansirat, sad mi je zao sto nemam nekak smljeveno da mogu uzimat tocno 0.2 jer mislim da bi to bilo idealno.

Dobra stvar je da cak i s tako malim dozama gljive u pozadini rade svoje :thumbsup:
samo je pitanje kak ne uzet vecu mikrodozu, jer onda nit si na nebu ni na zemlji, samo ometa, ma onda bolje uzet 2 i satrat se ko coek LOL.
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Post Postao/la dimitrije »

Drugari psihonautlije, evo retrospektive prvog eksperimenta sa mikrodoziranjem. Ukupno trajanje je bilo 10 dana, tako da jedan dan pijem halucinogenu rakijicu ujutru, pa sledeći dan pauza, i tako 5 puta.
U početku je popravak raspoloženja bio primetan samo u danima aktivnog doziranja, bez nekih posebnih kontraindikacija, dok bi se u pasivnim danima osećao normalno. Posle određenog početnog perioda primetio sam da raspoloženje nastavlja da ostaje stabilno i u pasivnim danima.

Nedelju dana posle prestanka, nema nikakvih problema ni hangovera, i mislim da ima potencijala za nastaviti u istom smeru.

Zaključak: Potrebna su dodatna istraživanja. :))
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Mikrodozing( PečPeč/LCD)

Post Postao/la Homunculus »

Kolega Dimitrije hvala na izvestaju :D ,naročito mi se sviđa zaključak koji obećava još ozbiljnog naučno-istraživačkog rada :)) . Odlično!
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Odgovori