Šta radit...?

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
Gumball
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 06.04.2014, 12:58

Šta radit...?

Post Postao/la Gumball »

pozz svima!
..evo da neduljim,neš sam primjetio u zadnje vrijeme..a to je kako svjet može biti dosadan...
znači kako volim sve šta vole mladi,skužio sam da poslije neprekidnog drogiranja svim i svačim ništa mi nema smisla,ne osječam ništa,samo neku prazninu,koja nije ni depresija ni ništa,nego ko da me neko bacio u praznu sobu pa se ti sad snalazi...a jedio je rješenje nazad back on track...
i tako...primjetio sam da su i drugi u sličnom stanju i nevidim izlaz jer se osječam nepovratno sjeban,ubiti neželim izač jer se uopče nesječam kako sam prije funkcionirao i nije mi jasno kako je to prije uopče bilo moguče..??
Just Do It!
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Šta radit...?

Post Postao/la Green Rat »

Gumball je napisao/la:pozz svima!
..evo da neduljim,neš sam primjetio u zadnje vrijeme..a to je kako svjet može biti dosadan...
Nebi reko da svijet može biti dosadan nego se ti možda neznaš zabavit ;) Pronađi nešto šta te veseli i zabavlja, neki hobi, recimo planinarenje ili vožnja biciklom, vrtlarstvo ili bilo šta drugo šta bi tebe moglo privlačit, isprobaj nešto novo i nađi nešto šta ti odgovara. Ako si počeo konzumirat neke substance samo radi zabave onda nije čudno da ti je to nakon dužeg vremena dosadilo jer si se naviknuo na to stanje i postalo ti je normalno. To je kao i vutra, prvih par puta kad sam zapalio me razvalilo i bilo je urnebesno jer je bilo novo, nisam bio naviknut na takvo stanje svijesti. a sad kad zapalim normalno funkcioniram i mogu radit bilo šta..
ako se osječaš izgubljeno, kako kažeš prazninu, i ništa nema smisla, ne brini, proći će. Samo nemoj previše razmišljat o tome da ništa nema smisla jer tako smisao nikad nećeš ni nać.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Šta radit...?

Post Postao/la pecurko »

Šta bi ti, back on track =))
Nema takvo što, supstancama si razbio poistovećivanje sa spoljašnjim, zato ti sve izgleda dosadno i sivo. Sad možeš pokušavati da se nanovo uklopiš i nastaviš da glumiš da je svet starnost u kojoj ti ima šta da činiš.

Sa druge strane sad imaš jedan postojan miran deo sebe, pa bi da sam na tvom mestu ja počeo od njega i u njemu posmatrao šta sam ja to ustvari.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Šta radit...?

Post Postao/la shroomko »

Mislim da on više priča o kemiji, nekim drogama koje utječu na centar za nagradu - heroin, kokain, speed itd.

Ono što se dogodilo je da su ti droge promjenile taj centar za nagradu i sad osjećaš dobro samo kad si na toj drogi, ali sve manje i manje. Svako drogiranje luči nenormalno puno dopamina i onda se mozak prilagodi tako da smanji broj receptora za dopamin itd. Efekat je da te droga sljedeći put slabije pukne i s vremenom se stvara tolerancija, ali isto tako prirodne nagrade - hrana, muzika, seks, sunce, more itd postaju jako prigušene, tj. "sve je sivo".

Lijek je vrijeme i meditacija.

Imaš više detalja o znanosti iza toga tu:
http://learn.genetics.utah.edu/content/ ... ainchange/
Zadnja izmjena: shroomko, dana/u 07.04.2014, 12:49, ukupno mijenjano 1 put.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Šta radit...?

Post Postao/la dr.manijak »

Svet je onoliko dobar i zanimljiv koliko mu ti dozvolis da to bude.
Moras sebe staviti u mod / mind set - Sve je lepo, pozitivno i I dont give a fuck.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Šta radit...?

Post Postao/la pecurko »

Podsetilo me na mene pre 15-tak godina, kad sam 3 dana bio tutkan kiselinom, a zatim mesecima izdvojen u sivom svetu koji sam tada još pokušavao da dokučim.
Čim sam pažnju sa doživljaja spoljašnjeg okrenuo ka unutra, sivilo je nestalo, naravno ne istog trena, ali polako je taj svet izbledeo i nikada više nije bio cilj mog posmatranja.

Opet ako je u pitanju igra sa tim supstancama, koje navodi Shroomko, ne bih zbog svoje nekompetentosti ni pokušavao da odgonetnem tvoj svet.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Gumball
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 06.04.2014, 12:58

Re: Šta radit...?

Post Postao/la Gumball »

@pecurko
da i to sta kazes,treba se okrenuti prema unutra jer kad si izbijen sve tje super,kužim šta želiš reč,al nisam ni ja neki đaner šta kaže shromko,dop skoro nikad,bjelo ful rjetko,znači nisam navučen na ništa i takve me stvari nezanimaju,samo bobe,mdma,kartoni i tjt uglavnom,a brzinu uzimam čisto iz dosade kad nema ništa dobro,al znaš šta sam skužio,kolko je trava dobra tolko i uništava mozak,znači kad samo duvaš i sve podmazuješ vutrom samo ti bude drugi dan gore,pogotovo kad previše pušiš i brzinu čupaš,mislim da je to najgore,tolko budeš zgoren poslje da nemožeš sam vjerovat,a šta je najgore baš ono bez cilja,nit tje nešto dobro nit išta posebno osjetiš poslije prvog dana mazanja,samo znam šta me čeka kad se spustim i neželim prestat čupat,znam zvuči smješno,al tolko budeš zgoren od pljuge i speeda da se neželim spušat nego samo čekam da se skuliram sa nečim dobrim i onda malo odmorim,al onda kad poslije svega dođem malo ksebi,malo odmorim od svega,par dana sam još zgažen,sve mje mutno,al mi je nekako ok,al poslije izludim,bude mi tolko dosadno,mislim radim ja svašta,al se osječam nekako bezveze,bez cilja,nije mi to to,ono ne želim se više gazit,al nemogu,šta da radim kad mi ništa nema smisla,al nemogu ni sad ovo šta kaže green rat,ič đogirat,vozit biciklu svaki dan,vrtlarit il neš slično kad se osječam zgoreno u glavi,samo gledam ljude oko sebe ko svemirce i kažem ma daj ono neda mi se tako i onda opet ajmo...
Just Do It!
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Šta radit...?

Post Postao/la pecurko »

U kombinaciji speeda i mare, ti si došao do zaključka da trava uništava mozak =))

Nema veze, možda i jeste trava po tebe gora.
Fakat je da moraš da se odmoriš malo od svega toga, da se konsoliduješ, okreni se ženama, njihova bedra znaju da izleče od dosade :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Gumball
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 06.04.2014, 12:58

Re: Šta radit...?

Post Postao/la Gumball »

ma je...nemam pojma... XD ,nego kad pitam ovu svoju papigu šta čemo,čemo neš zapalit,malo chillat,pa poslije ovo ono i tjt,ona bi uvjek išla đir,i šta ču,onda i ja neš pocepam,ono glupo mje jedini ja naduvan a svi načupani,baš bez cilja...
Just Do It!
Odgovori