Kako se pokrenut?

Proširimo horizonte
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Kako se pokrenut?

Post Postao/la Dr.Duke »

Pozz svima i sve najbolje u novoj :ymparty:
U novoj godini sam se odlucio pokrenut,jer sam nekako previse usporen i nebitne stvari mi oduzimaju puno vremena. :loony:
Tj uopce nemam osjecaja za vrijeme,svaku stvar radim pet puta duze nego sta je normalno,npr dignem se oko devet deset i pijem kavu do podne,il jedan sat,pa malo idem na komp i prodje tri cetri sata,i tako,uglavnom bilo sta da radim traje dugo,cak i kad nesto razmisljam :glupan: prodje deset minuta,npr koje hlace obuci i sl gluposti,a kad izadjem na pet minuta van nema me cijeli dan :D
Jednostavno se zadubim u misli il ono sta radim i nekako se iskljucim,previse sam u alpha valovima,a htio bi se prebacit na gama valove,di mozak radi puno brze,a ne da se gubim u mislima...
Pa sam razmisljao dal bi bilo dobro kad bi se ogranicim da mogu radit samo sat vremena jednu stvar tako sta bi si navino sat da zvoni svaki sat dva :biggrin: ,pa bi me to valjda malo trgnulo...nezz,sta vi mislite,kako se prebacit na gama valove,kako se ubrzat?
Music On World Off
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

navući se na speed i problem riješen :D
šalim se nemoj, prvo se skini sa svega ako nešto redovno konzumiraš, tada ćeš dobit energije i volje na raspolaganju i onda još šta ti fali je vizija za šta tu energiju upotrijebiti. Ako ti se život razvlači i samo sporo teće prema nikud, moraš smisliti šta ti želiš zapravo sa sobom u ovom životu, kad ćeš imati viziju onda će ti ona zaokupljati svijest i tjerati te da se mičeš i koračaš po tom putu, prema nekud, bilo kuda, budan i entuzijastičan, samo da je ideja iz srca i iskrena, to osvjestiš, nedaš da te gluposti ometaju i to te vozi, mnogo bolja opcija nego droga.
Moždani valovi samo prate namjeru i volju svijesti, oni su sporedna stvar, kao sijena, kao trag koji brod ostavlja za sobom u vodi kad plovi. Tijelo i njegove funkcije samo prate tvoje više funkcije svijesti. Možeš se ubrzati recimo drogom kroz tijelo, ali to je potpuni promašaj pristupa, neodrživost koja vodi u propast, s druge strane možeš se ubrzati potpuno prirodno, samo kad imaš dobre vizije koračanja prema nekud u svom životu.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Dr.Duke »

Mislim da nije dovoljna samo namjera,jer je um kompleksna stvar.Ne mozes reci e sad cu se pokrenut i tocka,jednostavno to nije tako lako,mislim da um treba "prevariti" razbijanjem ustaljenih obrazaca,jer je um zapravo poput racunala i treba ga reprogramirati za neke znacajne promjene u zivotu...
Music On World Off
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Psychonaut »

To ti je dugacak put, mozes na tome komotno raditi i citav zivot.
Al svaki put pocinje prvim korakom. Zato - sta god uradis da preuzmes kontrolu na svojim ponasanjem je dobro. Mozes recimo pokusati da identifikujes lose navike u zivotu, i pokusati da ih zamijenis nekim dobrim navikama.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Devil'sChase »

Namjera je sve ono najbitnije što treba čovjeku da se pokrene, * ideja-vizija-namjera * Od tuda sve počinje i kreće skupljanje energije za put. Samim time što želiš okrenut stvari u pokretljivost, kreće od jedne ideje u koju se tada namjeravaš. Kad stvoriš viziju krećeš težiti prema njoj i svakim ulaganjem misli u nju se jačaš i ostvaruješ ju sve bliže i bliže. Ideja odnosno vizija odnosno namjera su pokretači stvaranja, ostvarivanja.
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Tain »

Pronađi nešto što stvarno želiš a nemaš i radi na tome da to ostvariš. Kretnja prema tome dolazi prirodno. Cilj će se mjenjati putem ali zato nikad nećeš stati na mjestu.

Na kraju dana promisli što bi drugačije napravio da si mogao.

Eto nisu neke mudrosti ali kažem iz osobnog iskustva što osjećam da me najviše gura.
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Dr.Duke »

Psychonaut je napisao/la:To ti je dugacak put, mozes na tome komotno raditi i citav zivot.
Al svaki put pocinje prvim korakom...
Da,najbitnije je krenut i dugacak je to put,mudro zboris :)
Devil'sChase je napisao/la:Namjera je sve ono najbitnije što treba čovjeku da se pokrene, * ideja-vizija-namjera * Od tuda sve počinje i kreće skupljanje energije za put. Samim time što želiš okrenut stvari u pokretljivost, kreće od jedne ideje u koju se tada namjeravaš. Kad stvoriš viziju krećeš težiti prema njoj i svakim ulaganjem misli u nju se jačaš i ostvaruješ ju sve bliže i bliže. Ideja odnosno vizija odnosno namjera su pokretači stvaranja, ostvarivanja.
Da,normalno da je potrebna namjera,sve krece od namjere,al nije dosta samo namjeravat,potreban je i dobar plan.Mislim sve to lijepo zvuci,al nije tako lako kao sta se cini...
Meni osobno ne odgovaraju te introvertne metode,znaci djelovanje iznutra prema van,mozda zato jer sam vise introvertna osoba,ili te metode zapravo nisu tako lake kao sta se opisuju,jednostavno nemam energije za takvo sto,jer sam preosjecajan i lako me izbacit iz takta,pa sam mislio probat neke metode slicne kao iz neurolingvistickog programiranja,samo na svoj nacin,zvalo bi se neuro-logisticko programiranje :D ,nezz,moram jos malo vidio sta najbolje odgovara mom profilu...
Tain je napisao/la:Pronađi nešto što stvarno želiš a nemaš i radi na tome da to ostvariš. Kretnja prema tome dolazi prirodno. Cilj će se mjenjati putem ali zato nikad nećeš stati na mjestu...
Da,samo je problem sta se plan uvijek izjalovi,a nemam neki krajnji cilj da bi bio skroz predan...moram poradit na tome,hvala na savjetu :)
Music On World Off
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la shroomko »

Dr.Duke je napisao/la:Pozz svima i sve najbolje u novoj :ymparty:
U novoj godini sam se odlucio pokrenut,jer sam nekako previse usporen i nebitne stvari mi oduzimaju puno vremena. :loony:
Tj uopce nemam osjecaja za vrijeme,svaku stvar radim pet puta duze nego sta je normalno,npr dignem se oko devet deset i pijem kavu do podne,il jedan sat,pa malo idem na komp i prodje tri cetri sata,i tako,uglavnom bilo sta da radim traje dugo,cak i kad nesto razmisljam :glupan: prodje deset minuta,npr koje hlace obuci i sl gluposti,a kad izadjem na pet minuta van nema me cijeli dan :D
To je ono što ne želiš, a što želiš?
Što bi radio kad bi imao idealne moždane valove i sve idealno što ti treba?
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Dr.Duke »

@shroomko
Isto sta i sad radim i jos puno toga,bolje bi iskoristio svoje potencijale,tj bio bi produktivniji u svakodnevnom zivotu...
Music On World Off
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Kao što rekoh, ako ti se život samo razvlači i sporo teće prema nikud, ubrzanjem i programiranjem na razini tijela i mozga samo bi bio brži i produktivniji robot koji tada UBRZANO korača prema NIKUD, i time nebi postigao ništa, nebi ni mrvicu zadovoljio tu prazninu u sebi zbog koje se želiš ubrzati in the first place jer uopće nije problem na razini tijela i mozga već onog šta te iznutra pokreće, iz nematerijalne dimenzije u središtu srčane čakre. Ako nema toga badava sve ostalo, tijelo imamo samo da vozi volju toga iz sredine srčane, bez toga tijelo je samo mašina bez svrhe, alat ko čekić.

I upravo to šta ti želiš izbjeći (što svi želimo izbjeći jer nam se teško suočiti i prijeći preko vlastitih sranja upijenih tokom života) - introspekcija - u tom grmu leži zec, odgovor na tvoje pitanje teme. I to šta možeš vrlo jasno otkriti introspekcijom (ali naravno prvo se suočeći s bolnim sranjima koja skrivaju to što tražiš), razlog zbog kojeg si živ i na ovom svijetu, jedini je put kojim možeš zadovoljno koračati, vrlo budan i pun volje bez ikakvih programiranja i stimuliranja tijela nekim tvarima, tijelo se samo razbudi jer čeka upravo da ga to probudi, bez toga ne želi raditi, ne vidi smisao pa nema volje. To će te pokretati, to će ti ubrzati moždane valove, dati ti trijeznost u životu i volju da se krećeš. suočavanje sa sobom ti daje tu nagradu, daje ti mapu tvog unikatnog puta koji sad skriva od tvoje svijesti i čeka da napraviš pravu stvar - introspekciju.

Možeš se ti pozabaviti i na tom nivou koji trenuto vidiš kao odgovor, možda je i jedini način da te uvjeri kako nije odgovor na tvoje pitanje u materijalnom. Programirat ćeš se i ubrzati tijelo, činit će ti se da je sve sada u redu i ide, ali nakon nekog vremena ćeš otkiri da je uzalud i da je ona ista praznina još uvijek tu. Nema zaobilaznih puteva, samo onaj ravno kroz sebe. Nemoj se podcjenjivati i upotrijebi muda jer tijelo to čeka, sagledaj sliku svog života, ako je blijeda nacrtaj ju isponova, podebljaj markerima najbitnije. Možda ćeš crtati i crtati, ali tijelo će voljom još uvijek odbijati to nacrtano, a to radi jedino ako je nacrtano lažno, nečija tuđa ideja ili pod utjecajem tuđih ideja/društva, ako nije iz srca nego iz uma. Postoji vrlo jasan put koračanja u tebi, samo ga moraš osvjestiti, skrojen je samo za tebe i bitan je i upravo on pokreće, kako tebe tako i sva bića u svemiru.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori