Doručak i filozofija

Proširimo horizonte
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la HypnoToad »

Znači ti vjeruješ sve iz prve u tim knjigama. Kao i tisuće onih sličnih tebi, koji daju dojam kao da su poispadali iz neke štamparije hipija, svi s identičnim stavovima, pristupom, glazbenim ukusom i stilom odijevanja. Pročitao sam ja puno toga, i proučio ljude koji stoje iza tih riječi. I nije da se ne slažem, ali imam potpuno otvoren um, oni su možda u pravu, ali isto tako su jednake šanse da nisu, jer nemaju puno više argumenata osim svoje teorije. Recimo zašto kršćani nisu u pravu? Ili muslimani? Mormoni? Scijentolozi? Sve te teorije i religije se svode na isto, priče i argumente koji imaju smisla, nekome više nekome manje, ali nemaju nikakvih dokaza, samo iza sebe ljude koji žele bogatstvo i/ili sljedbenike.
Nego ono što mene zanima da li si ti pročitao dovoljno knjiga koje se ne podudaraju s tvojim vjerovanjima? Da li si čitao o modernoj medicini, nutricionizmu, filozofiji, sociologiji itd., da možeš reći da sve one nemaju smisla i nisu istinite?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ja ne vjerujem, ja ŽIVIM to, postoji bitna razlika. Nisam odlučio vjerovati u ono što čitam nego se to što čitam u recimo kastanedinim i ickeovim knjigama poklapa s mojim iskustvima, i poklapa se savršeno, oni samo opisuju nešto što ja već živim i o čemu već imam formirano shvačanje, a te stvari su dosta čudne i službena znanost mi nemože dati odgovore na ta iskustva dok ovi neki ljudi mogu u toliko detalja da boli. i ta znanja o kojima piše recimo kastaneda i haich su mi od velike praktične koristi jer mi pružaju znanje kako šta u smjerovima za koje službena znanost ni nezna da postoje, još.
Taj sukob u religijama je samo prividan, sve govore isto i imaju iste baze, kroz cijelu povijest. razlike su samo u načinu na koji je ispričano. sukob stvaraju jedino fanatici skrivenih interesa. Jedno te isto iskustvo može biti potpuno različito ispričano, u toliko variacija koliko je ljudi. Duhovno iskustvo je uvijek isto al onaj tko ga proživljava shvatit će ga na svoj način, tako je sa svime. Netko tko nije imao duhovno iskustvo naravno da jedino što može je vjerovati ili nevjerovati. Ništa od religije, znanosti i ezoterije nije u sukobu već su samo opisi s različitih kuteva gledanja, s različitih nivoa, upotpunjuju se. sukob vidi samo onaj tko nemože uhvatiti stvari u širu sliku.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la HypnoToad »

:thumbsup:
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la Shanti »

Moderna medicina, nutricionizam lišeni su integralnog znanja, nebitno je to objašnjavat jer za ono što nadilazi riječi, nema riječi, samo srce i intuicija koji osjećaju :bigsmilee: nemoj se živcirat hypno zbog ovih riječi, jest da su ofucane al jebiga :cheesy: i na kraju krajeva to nije apsolutna istina...kako nutricionizam i medicina mogu objasniti neke fenomene koje ih ruše iz temelja, mislim nije da ih ruše, ali čovjek se zapita...a što se tiče samih fenomena nebitno je ako neko kaže da će vjerovat samo kad vidi svojim očima ( a takvi vjerojatno neće ni vidit da im se te stvari dese pred nosom )...onaj ko osjeća mora makar na trenutak zaustavit umovanje...problemi uma se ne rješavaju umom...a i nema potrebe da se određene stvari uče metodom pokušaja i pogreške...
a onog beyondovog posta se ja sjećam, ali veličanja trensa nije bilo u njemu...
pa šta i ako su iz štamparije hipija, i ja sam svjedočio lažnim identitetima ali to nema veze sa stilom već sa samom osobom, na kraju krajeva magija je tu uvijek, a istina u oku promatrača :bigsmilee:
zašto ić ća s foruma, kažeš iscrpljuje te, možda trebaš više nevezanosti...a ko će nam identificirat silne wannabe magične pečurke sa iznenađujuće loših slika :ohnoo: :bigsmilee:
Razum je instalacija, njesra :bigsmilee:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la pecurko »

Kako je fino slagati se sa svima...

Recimo za mene muzika ne predstavlja slusanje, vec stvaranje. Kako je po meni interakcija dve materijalizovane energije stvaralac vibracije koju cujemo kao zvuk, tako se uverih da je sve muzika, a kako ona na onoga koji slusa deluje to je malo dublje pitanje...no ipak nisam ljubitelj bilo koje vrste elektronske ili digitalne muzike jer one u svojoj pojavi nose jos mnogo vrsta vibracija koje nisu interakcija coveka i instrumenta.

Samim tim nisu stvaranje, vec unapred predvidjeni obrasci, sa manje ili vise pogodaka na vibraciju slusaoca...
Ali to je lako proveriti...
Skupite se vas 10-tak ljubitelja trensa. Idite u sumu. Sedite jedni pored drugih sa po dva stapa u ruci i probajte da udaranjem jednim stapom o drugi stvorite isti ritam.
Posle nekog vremena videcete da istina muzike nema veze sa slusanjem iste, vec sa lepotom stapanja sa stvorenom vibracijom...

Drugo slaganje:
Sve sto Beyond napise, procitam sa velikom paznjom, jer su njegova iskustva donekle i moja, doduse ne bih mogao da tvrdim da bi ikad uspeo da ih iz sebe prenesem na papir(ekran). On to radi jako dobro i da smo u nekom drugom vremenu ne sumnjam da bi kako Toad kaze imao veliki broj sledbenika, bez obzira hteo on to ili ne...

Trece slaganje je za Vas:
Jedem sve sto se servira, ne opterecujem se time, nekad ne jedem po dva dana, nekad ujutru pojedem pola kila bureka, zdravlje i bolest ne donosi hrana. Obzirom da sam svestan svoje smrti, nalazim da je briga o tako jednostavnim stvarima trosenje energije bespotrebno. Zato te silne dijete nikada ne deluju, jer se ljudi opterete time, opterete citav svoj sistem i zalud trose energiju.
Kad bi za nijansu bolje citali svet oko sebe i prilazili trenutku malo svesniji, videli bi mnostvo znakova koji bi umesto vas donosili takve odluke, ustvari davali neposredno znanje i znacenje svemu sto taj trenutak cini u svoj svojoj jedinstvenosti i prolaznosti.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la Devil'sChase »

[media]link[/media]
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Sukob se javlja jedino iz nerazumijevanja cjeline, nesvjesnosti da se sve te stvari zapravo dopunjuju, jedna krajnost ne može shvatiti drugu krajnost i smatraju se potpunim suprotnostima jer ne vide širu sliku, cjelinu. Npr. i teorija evolucije je točna i teorija inteligentnog dizajna, ilti "bog stvori sve po svojoj volji". sukob je jedino u krajnostima kuteva gledanja. istina je hibrid. evolucija koju pogoni božanska inteligencija. čista hladna matematika, ali koju pogoni srce. tako je sa svime u životu, baš svime. sve je laž zasebno, jedino u kombinaciji zajedno je istina. ne želim biti u pravu, samo sveobuhvatna cjelina.

Ne želim da ikoga boli dok čita moja sranja, ako smatra da su sranja onda su sranja i točka. treba reč da su sranja, ali ne gledajući iz dvije krajnosti nego kroz cjelinu, kroz razumijevanje cjeline. i ako ne paše u tu cjelinu, ako ne preživi skepticizam kroz cjelinu, onda je sranje, i treba popljuvati sva ta moja sranja i čvrsto stajati za onim što smatraš da nije sranje, da si to ti i da je to istina. Snaga kroz cjelinu, nikako snaga kroz krajnosti, to stvara jedino jak sukob, s obje strane u laži.

Jedino laž ne može preživjet skepticizam kroz cjelinu, i zato je sranje uvijek sranje. laž je uvijek laž. Istina je gola i uvijek nula. sunce je uvijek sunce i vatra uvijek prži i preživi svaki skepticizam.

Svako moje mišljenje je potpuno sranje bez jednako snažnog suprotnog mišljenja. Svatko treba stajati iza onoga što smatra istinitim, potrebno je ravnoteži, ali gledaj kroz oba oka a ne kroz jedno. budi svjestan da ako gledaš iz krajnosti nisi u pravu i shvati da sukob nikad nije postajao. samo nerazumijevanje cjeline.

Dvije krajnosti samo zajedno su istina. i dvije krajnosti prestaju biti krajnosti kad osvijeste da su potrebne jedna drugoj. da ne mogu postajati bez svoje suprotnosti, da su zajedno cjelina i da nikad nisu bile istinite odvojeno.

Ako sam vatra bez vode ću slijepo izgorjeti. ako sam voda bez vatre nemam moć vlastite volje. ako sam zrak bez zemlje ću odletjeti. ako sam zemlja bez zraka ne mogu se micati, nema promjene.

Oni koji formiraju svoja mišljenja o meni su njihova mišljenja o njima i nemaju nikakve veze s menom. Svatko tko vidi u meni nešto je on sam i tu svoju projekciju projicira na mene, a ja nisam to, niti želim biti to. vanjsko je samo refleksija unutarnjeg. ako nešto osjetite istinitim to je u vama ne u meni, ja sam samo okidač. ako vidite samo gomilu sranja to je opet samo u vama, nerazumjevanje pročitanog.

i pustimo sad sva ta sranja, ako se ne možeš nositi sa svim tim silnim sranjima nemoj ih probavljati. pusti, ignoriraj. lansiraš odjeb i brij svoju briju. ovaj forum je ples ideja otvorenih umova, neka nastavi s time, ali sa sviješću cjeline.

Cijela ideja ovog foruma je biti svjestan cjeline, jedino tako možemo razumjeti jedini druge i biti odgovorni. Cijela poanta psihodeličnog iskustva je postati svjestan cjeline, nema sukoba, samo nerazumijevanje cjeline stvara sukob, autoimunu bolest.
Jedino osvještavanje može promijeniti ovaj svijet, da shvati da je jedno i da više prestane s tim glupim djetinjarijama o tome tko je u pravu. svi smo u pravu iz svojeg kuta krajnosti, samo što je ta naša istina obojena vlastitim shvačanjem pa postaje laž iz nekog drugog kuta gledanja. postoji samo ljubav koju ljudi ne uspijevaju uhvatiti u percepciju zbog svih tih sranja dualnosti kroz nesvjesnost.

ništa o čemu ja pišem nije u suprotnosti sa znanošću, ali službena znanost vidi samo zemlju, a mene interesira više zrak, suptilnije stvari iza materije, i to nije u sukobu nego u slojevima istog.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la antoniopavaroti »

Beyond Ra je napisao/la:Ja ne vjerujem, ja ŽIVIM to, postoji bitna razlika. Nisam odlučio vjerovati u ono što čitam nego se to što čitam u recimo kastanedinim i ickeovim knjigama poklapa s mojim iskustvima, i poklapa se savršeno, oni samo opisuju nešto što ja već živim i o čemu već imam formirano shvačanje, a te stvari su dosta čudne i službena znanost mi nemože dati odgovore na ta iskustva dok ovi neki ljudi mogu u toliko detalja da boli. i ta znanja o kojima piše recimo kastaneda i haich su mi od velike praktične koristi jer mi pružaju znanje kako šta u smjerovima za koje službena znanost ni nezna da postoje, još.
Taj sukob u religijama je samo prividan, sve govore isto i imaju iste baze, kroz cijelu povijest. razlike su samo u načinu na koji je ispričano. sukob stvaraju jedino fanatici skrivenih interesa. Jedno te isto iskustvo može biti potpuno različito ispričano, u toliko variacija koliko je ljudi. Duhovno iskustvo je uvijek isto al onaj tko ga proživljava shvatit će ga na svoj način, tako je sa svime. Netko tko nije imao duhovno iskustvo naravno da jedino što može je vjerovati ili nevjerovati. Ništa od religije, znanosti i ezoterije nije u sukobu već su samo opisi s različitih kuteva gledanja, s različitih nivoa, upotpunjuju se. sukob vidi samo onaj tko nemože uhvatiti stvari u širu sliku.
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 16.01.2014, 23:22, ukupno mijenjano 2 puta.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la dr.manijak »

“Off Topic”
Jednom cu morati da procitam sve ove pametne teme, nekad mi je tako krivo sto sam dugo na forumu a nisam uopste citao vecinu ovih pametnih tema, a i ako sam citao to je samo bilo povrsno.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Energetski (jutarnji) napitak

Post Postao/la antoniopavaroti »

[
[/b]
HypnoToad je napisao/la:Ma ja sam siguran da je dovoljno objesiti 7 kristala oko vrata i piti samo ulje od konoplje, ne samo za optimalno funkcioniranje ovog životinjskog tijela, nego i za potpunu kontrolu stvarnosti u svim dimenzijama pomoću eteričnih vibracija.
Ovaj forum je postao toliko krcat nju ejđerskog bulšita da mi se doslovno bljuje. Tako da je ovo vrlo vjerojatno zadnje što pišem ovdje. Bye-bye! :hello:

Ninti je napisao/la:Totalno si u pravu po pitanju filtriranja informacija na netu danas.. to je gotovo nemoguć posao i jako iscrpljuje. To može biti zamka za ljude otvorenog uma, ali i ne mora biti..
Beyond je ili genijalac ili budala (još nisam skroz načisto :D ) i jako volim čitati sve što ima za reći, kao i sve druge, što ne znači da se 100% slažem.
Ako mi nešto i zazvuči apsurdno i nemoguće, ne dozvoljavam da me to isfrustrira ili trajno udalji s foruma. Sve je to proces učenja, tolerancije ako ničeg drugog.

Čoek pita za doručak i gle kud to ode :blinkk:
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 06.12.2013, 00:35, ukupno mijenjano 1 put.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori