Doručak i filozofija

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la antoniopavaroti »

nemoj se Čiča ljutiti molim te ..baš mi palo na pamet ..kako ja i Ronin kakimo i natječemo se za prvo mjesto u kakanju ..Ja jadan mislim da sam prvi na tronu ali hvala tebi da si se javio .. osvojio si prvo mjesto ..nedostižan si !! Čestitam :thumbsup:
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 04.02.2015, 23:49, ukupno mijenjano 1 put.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Ronin

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Ronin »

Nije "Ego" bit vegetarijanac.U to sam poprilično siguran. :-
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la antoniopavaroti »

e..da ..skoro sam zaboravio ..izbriši tu glupost da je svjetlost sredstvo tame da spozna samu sebe ..obrnuto je . Tama ne postoji ..ona je odsustvo svjetla.
Šta kažeš sad ? Stižem te..drži tron...Napadam!! =))
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Čiča »

antoniopavaroti je napisao/la:e..da ..skoro sam zaboravio ..izbriši tu glupost da je svjetlost sredstvo tame da spozna samu sebe ..obrnuto je . Tama ne postoji ..ona je odsustvo svjetla.
Šta kažeš sad ? Stižem te..drži tron...Napadam!! =))
Što je to svijetlost?I što to bi prije - svijetlo ili tama?Obrazloži mi molio bih te.Hvala ti.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la antoniopavaroti »

...nije bilo pre..nema prije a ni poslije jer nema početka ..postoji samo svjetlo samo po sebi, a ono nema početak a ni kraj ..zadovoljan ? Um traži početak.. postoji samo SAD.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Čiča »

antoniopavaroti je napisao/la:...nije bilo pre..nema prije a ni poslije jer nema početka ..postoji samo svjetlo samo po sebi, a ono nema početak a ni kraj ..zadovoljan ? Um traži početak.. postoji samo SAD.
Kako ne postoji tama/mrak?Probaj se zatvorit u sobu pomogućnosti tijekom noći bez trunke svijetlosti pa mi reci kako ti se onda čini atmosfera u sobi...? =))

Slažem se da postoji samo sada.Sada je u ovom trenutku dok ovo pišem.Lp
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la username7 »

Autentična glupost nije opasnija za Potragu od fotokopirane mudrosti, naprotiv.
Na linku ispod nalazi se torrent sa transkriptima svih Oshovih predavanja na engleskom, onako kako ih je jebač lutalica izgovorio.
(!All Osho Books (39883p) cca 200mb PDF.
Vjerujem da jezik neće biti barijera, jer je Ražnjić u svim svojim predavanjima upotrebljavao fond od oko 400 riječi ukupno.
Između ostalih spoznaja, često je referirao da tama ne postoji, da je ona tek nedostatak svjetlosti.
Nema potrebe mučiti se crno-bijelom kopijom kad je original dostupan u ful koloru.

Kod: Označi sve

http://torcache.net/torrent/E243E267AE69CA653F25571ACEA06383227A66CA.torrent?title=%5Bkickass.so%5Dosho.a.k.a.rajneesh.312.books
extranoize je napisao/la:Vegetarijanstvo je prekrasno zbog zdravstvenih, ekoloških i socijalnih dobrobiti koje donosi, no nikako nije presudno na duhovnom putu. Ljudi su različiti i zato je puteva mnogo.
:thumbsup:
Svaki čovjek je put za sebe u sebi i svaki pokušaj imitacije je samo propuštena prilika. Čitajući o životima raznih Mastera lako se vidi da su bili/postali to što jesu baš zato što nisu slijedili neki usvojeni obrazac ponašanja. Što se vegetarijanstva tiče, mislim da ono, kao i recimo celibat, može biti /a ne mora/ tek nuspojava spoznaje - nikako uzrok.

Ni ja ni moja supatnica meso ne jedemo više od 10 godina, od prve posjete Indiji. Prestanak je došao spontano, a jedina razlika koju danas osjećam je ta da mi je prehrana nešto skuplja. Ribu jedem, a ukoliko se nađem u situaciji da me se ugosti isključivo mesom, pojedem bez ikakve grižnje savjesti - iako priznajem da nakon toga imam malih probavnih smetnji, vjerojatno jer se tijelo odviklo. Djeci pripremamo meso najnormalnije, jer osjećamo da nemamo pravo nametati/uskraćivati ništa nikome, pogotovo djeci koja su nas izabrala za roditelje. :)
Zadnja izmjena: username7, dana/u 05.02.2015, 11:16, ukupno mijenjano 3 puta.
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Čiča »

antoniopavaroti je napisao/la:e..da ..skoro sam zaboravio ..izbriši tu glupost da je svjetlost sredstvo tame da spozna samu sebe ..obrnuto je . Tama ne postoji ..ona je odsustvo svjetla.
Šta kažeš sad ? Stižem te..drži tron...Napadam!! =))
...samo razmišljam 'naglas'.
Nema problema, obrišem potpis, a ti briši tu sliku Šive s profila, što kažeš na tu ideju? :ymparty: hihihihi
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la Čiča »

antoniopavaroti je napisao/la:...nije bilo pre..nema prije a ni poslije jer nema početka ..postoji samo svjetlo samo po sebi, a ono nema početak a ni kraj ..zadovoljan ? Um traži početak.. postoji samo SAD.
Hhahaha.Zanimljivo stvarno moram ti priznati...Odakle dolaze zrake svjetlosti (elektromagnetski valovi) koje obasjavaju Zemlju? B-)
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Doručak i filozofija

Post Postao/la pecurko »

Oh ta silna, sveta znanja,
isčitane knjige debelih korica,
bez imalo razumevanja,
ko kakav kamen na srcu leže.

I napreže mozak, jezik zatreperi,
svo to treba ipak nekom reći,
počujte me ljudi ili barem zveri,
ja ne mogu više pameti uteći.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori