Teznja duhovnom otkrivenju

Proširimo horizonte
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la antoniopavaroti »


zaista mi nije namjera voditi nikakvu polemiku na ovim stranicama..nije mi namjera potvrđivati bilo čije mišljenje pa ni moje (ponajmanje ) a niti negirati jer sve su to rabote Uma..nema kraja filozofiranju..nema kraja suprotnim mišljenjima pa čak niti među vrhunskim umovima i filozofima u povjesti od kojih bar tako smatra masa treba očekivat " istinu " Bezbroj je " istina " koje su trajale godinu , dvije , ili par stoljeća..neki su svoje istine platili glavom , neki imetkom , neki čašću..da bi se na kraju otkrilo a su mnoge od tih samozvanih "istina" bile zablude Naučne , vjerske , osobne , povjesne itd. itd ...dakle šta je pouka ? Svaka istina za nekog vremena ..Ovo što ću sada reći samo je iz jednog razloga a to je da " Ispravim netočan navod " . Beyond , nigdje i nikad nisam tvrdio da je Um nepotrean ili da nije u cijelini sa Svješću , da ne sačinjava dio naše cjelokupnosti..Dapače , smatram da je Um nevjerojatno postignuće...prijeka potreba u svakom pogledu..kompaktnost individue..Smatram jedino da je zauzeo mjesto gospodara..a trebao bi da bude dobar sluga..Kad govorim o Svjesti ne mislim pritom na ono što ljudi misle kad kažu " pa naravno da sam svjestan " govorim o Svjesti iza Uma , govorim o nama samima a te svjesti je svjesno veoma malo ljudi . Recimo to ovako -- Svjest je svjesna sama sebe . Govorio sam o ljubavi prema svjesti iz jednotavnog razloga jer smatram da je veoma teško bbiti Prisutan , Budan , i da ti ta ljubav pomaže da opstaneš na putu Samosječanja . Po meni svjest širi horizonte ..nadopunjuje stvarnost i percepciju i baš ona omogučuje da se takozvane "krajnosti " prepoznaju kao sveobuhvatna cjelina . Neznam ..bar meni to tako izgleda..Mnoga mišljenja imaš identična mojima ..ali to je nevažno..heh..Boga nebi komentirao..nisam na tom stupnju razvoja..siguran sam da ga se ne može spoznati u svoj njegovoj sveobuhvatnosti . Jednako tako neznam šta za tebe znači put srca? Srce ima više interpretacija..bar za mene .Neznam ni kakva je to "stara" i "mlada" duša..? Neznam kakva su to iskustva koja ti netko može prenijeti ..? U jednom sam topiku napisao o iskustvu šečera..ukratko..ako sam ne poližeš šečer nikad ti nitko ne može prjeneti njegovo iskustvo ..To je činjenica..ako nemaš iskustvo svjesti nitko ti ga ne može prjeneti . Po meni je učitelj nužan ..baš zato da ti pomogne da sam OKUSIŠ Svjest..jer kako ćeš nači ako neznaš šta tražiš? Misliš da nisam pročitao ružnu gomilu knjiga kojekakvih "stručnjaka" po pitanjima duhovnosti ? Po pitanjima Svjesti ? Mislio sam da mi je sve bilo jasno..heh..
Ego mi je odbijao svaku raspravu jer sam bio "sveznajuči" #-o Ponavljam još jednom ..po meni je Majstor potreban ..možda ali možda ..nekom ne treba Učitelj..neznam . Znam samo da sam se veoma veoma iznenadio kad sam okusio šečer- svjest..Jer je svjest osječaj ..nije riječ ..svjest je izvan riječi.-.zato je veoma teško govoriti o njoj nekome tko nema iskustvo svjesti..Mislim da treba uložit silan napor da se čovječanstvo probudi..jer smo kroz 5000 godina ostali isti..sa jednakim mržnjama , ratovima , krvoprolićima..zabludama itd..i pitam se koliko još vremena kao vrsta imamo ? a sad idem spat.. :eeek:


Vi živite u vremenu ali pripadate vječnosti. Vi ste prodor vječnosti u svijetu vremena. Vi ste besmrtni a živite u smrtnom tijelu. Vi ste svijest koja ne poznaje smrt, ne poznaje rođenje. Samo vaše tijelo se rađa i umire. Ali vi nijeste svjesni svoje svijesti; vi nijeste svjesni da ste svjesni. A to je sva umjetnost meditacije: postati svjestan svoje svijesti.Osho
pecurko je napisao/la:
nevjerojatno je čudo da se i uz pomoć Majstora probudiš
Naša je priroda takva, mi jesmo budni, takvi smo po postanju ali je vaspitanje i kultura naroda kojima pripadamo, pripitomila tu našu budnost i zamenila je ustrojenim i naučenim vidom percepcije, koja je nekako vremenom postala i naša stvarnost.
Da bi se čovek probudio ne treba ništa ni od koga da nauči, već da postane svestan svoje pripitomljenosti i da je svesno, bez ikakvog samosažaljenja odbaci.

Meni je Antonio drago što si imao tu sreću da te neko poduči sopstvenoj svesnosti, ali veruj mi kad ti kažem da si se ti sam probudio. Možda je tebi bio potreban neko da te prodrma i probudi, ali niko ništa tebi nije dodao, ti jesi to što jesi i nikako drugačije. :lovee:
Samo putem meditacije vi počinjete da postajete čovjek, vi počinjete da izlazite iz životinjskog carstva. Nešto više od životinjskog vam se počinje događati kroz meditaciju. U jednu ruku, to vaš čini ljudskim bićem, a u drugu ruku, bilo što da radite, to vam donosi veliku uzvišenost.
Tajna je u tome što meditacija oslobađa svijest u vama. Po meni, svjesnost je najviša vrlina, a nesvjesnost je jedini grijeh.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la pecurko »

Aj da se razumemo
Samo putem meditacije vi počinjete da postajete čovjek
ovo je teška glupost.
Vi jeste čovek...a meditacija je samo jedna od tehnika.
izlazite iz životinjskog carstva
To neće da može, bez obzir na svesnost, čovek ostaje na ovom svetu mašina koja funkcioniše na biološkom planu kao i svaka druga životinja, ti možeš sedeti i provesti u meditaciji ceo život ali ćeš morati da ustaneš i da se iskenjaš, tvoje će srce da kuca bez obzira na tvoju uzvišenost i potrebno ti je gorivo kao i svakom drugom biću nazemlji. Mitoza će da se odvija i u mahovini i u tebi.
Negiranje naše prirode je prikaz nesvesnosti i odsjaj super ega koji tebi kaže da si bolji od nečega drugog što postoji.
Istina je da je sve jedno, čovek nije ni bolji ni uzvišeniji od bilo kog drugog organskog entiteta.
I na kraju ne postoji takva stvar kao što je greh
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la Psychonaut »

Po meni je učitelj nužan ..baš zato da ti pomogne da sam OKUSIŠ Svjest..jer kako ćeš nači ako neznaš šta tražiš? Misliš da nisam pročitao ružnu gomilu knjiga kojekakvih "stručnjaka" po pitanjima duhovnosti ? Po pitanjima Svjesti ? Mislio sam da mi je sve bilo jasno..heh..
Ego mi je odbijao svaku raspravu jer sam bio "sveznajuči" #-o Ponavljam još jednom ..po meni je Majstor potreban ..možda ali možda ..nekom ne treba Učitelj..neznam . Znam samo da sam se veoma veoma iznenadio kad sam okusio šečer- svjest..Jer je svjest osječaj ..nije riječ ..svjest je izvan riječi.-.zato je veoma teško govoriti o njoj nekome tko nema iskustvo svjesti..Mislim da treba uložit silan napor da se čovječanstvo probudi..jer smo kroz 5000 godina ostali isti..sa jednakim mržnjama , ratovima , krvoprolićima..zabludama itd..i pitam se koliko još vremena kao vrsta imamo ? a sad idem spat.. :eeek:
Moguce, ali ucitelj ne mora biti covjek.
Na primjer, to moze biti i biljka :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la Beyond Le Fov »

antoniopavaroti je napisao/la:Recimo to ovako -- Svjest je svjesna sama sebe . Govorio sam o ljubavi prema svjesti iz jednotavnog razloga jer smatram da je veoma teško bbiti Prisutan , Budan , i da ti ta ljubav pomaže da opstaneš na putu Samosječanja . Po meni svjest širi horizonte ..nadopunjuje stvarnost i percepciju i baš ona omogučuje da se takozvane "krajnosti " prepoznaju kao sveobuhvatna cjelina . Neznam ..bar meni to tako izgleda..Mnoga mišljenja imaš identična mojima ..ali to je nevažno..heh..Boga nebi komentirao..nisam na tom stupnju razvoja..siguran sam da ga se ne može spoznati u svoj njegovoj sveobuhvatnosti . Jednako tako neznam šta za tebe znači put srca? Srce ima više interpretacija..bar za mene .Neznam ni kakva je to "stara" i "mlada" duša..? Neznam kakva su to iskustva koja ti netko može prenijeti ..? U jednom sam topiku napisao o iskustvu šečera..ukratko..ako sam ne poližeš šečer nikad ti nitko ne može prjeneti njegovo iskustvo ..To je činjenica..ako nemaš iskustvo svjesti nitko ti ga ne može prjeneti.
Nema toga s čim se ja neslažem kod tvojih tekstova, ako i izgleda da je nešto u sukobu zapravo nije, samo je rečeno drugačije. Boga možeš spoznati jedino u sebi, njegovu sveukupnost ni približno, trebao bi imati energije čitavog svemira da bi shvatio Njegovu sveukupnost, ali možeš taj njegov komadić u sebi, koji je ogroman, na vrlo osobnom nivou. I to je zapravo ta svijest u koju si ti zaljubljen, a ako si u toj svijesti sa otvorenim srcem, tad ćeš vidjeti da ta čista svijest ima lice i srce, ima um i obraća ti se, kroz srce, i shvatiš da ta sila jest ti i da su iz te sile nastali svi drugi slojevi tvog uma. Ta čista svijest u tebi želi biti ti, filteri uma su isto uključeni u to.

Nadalje ja se ne ograničavam sadašnjim životom, niti s time što sam sad u ljudskom biću, tijelo je po meni samo prozor percepcije, vozilo za iskustvo, meni je reinkarnacija stvarna kao ljudima boja neba, i n ije vezana samo za jednu vrstu bića nego za sve, i nije vezana za ovaj planet. Svatko od nas je živio tisuće života i duboko u nama pohranjena su ta iskustva i ona nas guraju u daljnju vječnu evoluciju, ja sam se prisjetio mnogih stvarih iz svoje prošlosti. Zato kad kažem stara i mlada duša, mislim na broj prethodnih života, količina iskustva života. Nisam rekao da ti netko može prenjeti iskustvo nego da tuđa iskustva mogu biti okidači za nekoga da krene sličnim putem a ne da "upije" iz drugoga to iskustvo. Koji je razlog iza svega toga što ti pišeš po forumu svoja iskustva, sigurno osjećaš neki "nagon" da pišeš to što pišeš, želiš prenjet drugima nešto svoje. Govorim upravo o tome, to su potencijalni okidači za ljude, ako u njima leži nešto uspavano takve stvari ih mogu zainteresirati i trgnuti da se pomaknu u tom smjeru. Drugi su nam poticaji, mogu pokazati put, smjer, način, isto ono što učitelj radi, uvijek je samo na nama da prođemo kroz vrata, nemože to nitko umjesto nas ali može pokazati kako liznuti taj šećer.
Put srca za mene je vrlo konkretna stvar i nema mjesta za nejasnoće. Put srca je ono što osjetiš u srcu a ne u mozgu proračunima. ono kud te vodi intuicija, osjećaji, duša, duh po don juanu, i to je jako konkretno i detaljno, ovisno koliko ti je srce otvoreno. Znam da je taj božanski portal kod mnogih ljudi zatvoren, ne osjećaju, imaju samo mozak, njima neznam kako da objasnim.
Interesantno je koliko je teško diskutirati o tim stvarima, pojmovi mogu biti interpretirani na mnogo načina, isti tekst može biti pročitan i shvačen na jedan način iz jednog kuta uma, a na drugi način iz drugog kuta drugog uma. Mi opisujemo tu neopisivo, zato je to tak malo nezgodno. I znam da mnogima sve ovo izgleda kao čista filozofija koju čak ni ne shvačaju, izleda kao duhovna zabrijanost, nešto kao religija, vjerovanje. Ali to je moje iskustvo koje pokušavam opisati, ako nema u tebi ništa slično tome naravno da nemožeš to sve shvatiti ozbiljno, već samo kao puku apstraktnu filozofiju.

Za širinu svjesnosti nije bitna samo tišina i čistoća uma, "otvorenost trećeg oka" i količina energije, već i frekvencija te energije. Ta frekvencija je najbitnija stavka u spoznaji božanskog. Ona je ovisna o tome koliko je energija duše probuđena u tijelu. Od božjeg uma odvojeni smo samo frekvencijom. Moraš rezonirati s božanskim da bi imao duhovno iskustvo, to možeš jedino svojom frekvencijom duše/srca. U tome je razlika između šamana i svečenika (ne wanna be svečenika nego svečenika s neposrednom vezom s božanskim kroz njegovu frekvenciju energije). Šaman ima ogromnu širinu svijesti i količinu energije, ali zbog svoje frekvencije neće nikad uhvatiti u svijest ono čega je svečenik svjestan. I don Juan kaže za ravne sebi da oni nisu duhovni neko praktični. Zato nigdje u kastanedinim knjigama nećeš čitati o duhovnim stvarima o kojima govore npr religije, već o svijesnosti unutar frekvencije prosječnog ljudskog bića. Šamani vide da sve šta se dešava below ide od above i igraju se s time, kanaliziraju, ali nemogu biti svjesni iz perspektive ovoga above zbog svoje preniske frekvencije. Zato je ljubav ključ za duhovnu spoznaju, mi ljudi visoku frekvenciju percipiramo kao ljubav, i osjećamo je u srcu, što više te ljubavi osjećamo to nam je viša frekvencija energije i to više potencijalno možemo uhvatiti u svijest božansko.

Ja mogu imati 10 puta više energije od tebe i 10 puta jaču svijest i tišinu uma, i bit ću u ekstazi svjesnosti ali neću nikad vidjeti ono što ti možeš vidjeti ako imaš veću frekvenciju energije od mene, s 10 puta manjom količinom energije i svijesti. I nećeš mi nikad uspjeti predočiti to što ti vidiš above, jer ja jednostavno nemam nikave doticaje s time. Možeš mi opisati putem pojmova koje razumijem na svom nivou ali to je samo opis slatkoće šečera, ne i okušavanje te slatkoće za mene. Vidimo i proživljavamo samo ono što možemo i moramo.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la antoniopavaroti »

pecurko je napisao/la:Aj da se razumemo
Samo putem meditacije vi počinjete da postajete čovjek
ovo je teška glupost.
Vi jeste čovek...a meditacija je samo jedna od tehnika.
izlazite iz životinjskog carstva
To neće da može, bez obzir na svesnost, čovek ostaje na ovom svetu mašina koja funkcioniše na biološkom planu kao i svaka druga životinja, ti možeš sedeti i provesti u meditaciji ceo život ali ćeš morati da ustaneš i da se iskenjaš, tvoje će srce da kuca bez obzira na tvoju uzvišenost i potrebno ti je gorivo kao i svakom drugom biću nazemlji. Mitoza će da se odvija i u mahovini i u tebi.
Negiranje naše prirode je prikaz nesvesnosti i odsjaj super ega koji tebi kaže da si bolji od nečega drugog što postoji.
Istina je da je sve jedno, čovek nije ni bolji ni uzvišeniji od bilo kog drugog organskog entiteta.
I na kraju ne postoji takva stvar kao što je greh
kažeš da nema razlike između čovjeka koji je produhovljen i čovjeka koji je primitivan ?Ne mislim na razliku u suštini..jasno da je svjest identična . Ima razlike u osvještenosti a to je veoma bitno . Kažeš da nema razlike između ubice i žrtve ? Jer kažeš sve je to isto...U pravu si da je čovjek mašina po formi koja funkcioniše kao i svaka druga životinja, misliš valjda na biološke procese? Naravno da je to svima jednako ali ustroj i svjest crva i čovjeka nije ista ..nisam ni rekao da smo bolji samo da SMO DRUGAČIJI..Moraš pažljivije čitati a to što je napisano napisao je Osho..Trebam li da ti pojasnim tko je on ? Greh postoji..ali ne religijski..ne psihološki ..postoji greh prema samom sebi..postoji greh da se tvoj ego "naduvo" umjesto da je pokušao da shvati šta je Majstor htio reči..ali ništa nije izgubljeno ..brate moj..počni sa meditacijom ali ispravno...rezultati neće izostati
Psychonaut je napisao/la:

Moguce, ali ucitelj ne mora biti covjek.
Na primjer, to moze biti i biljka :)
Slažem se stobom u potpunosti..nemam iskustva sa biljkama..nažalost ..nije da nebi volio..ali nisam jer je teško doči do kvalitetnih biljaka -saveznika ili pomagača..a još je teže imati nekog tko bi ti pomagao na tom putu..nekog za koga biljke nisu samo cool brije..nekoga tko bi sa respektom i uvažavanjem doživljavao takvu biljku ..tko bi cjenio sve ono što biljka-saveznik može da učini i da dadne..Možda nije bilo moje vrjeme..možda nisam bio pozvan na takav način spoznaje..tko zna..A opet vjerujem da ću imati i hrabrosti da pobjedim prvog neprijatelja "čovjeka od znanja" što bi rekao Kasteneda onog dana kad mi netko ponudi "put"
Sve ima svoje prednosti..po meni je za početak možda bolje imati Učitelja čovjeka a poslije biljku..možda je to normalnije..prirodnije nego skočiti grlom u jagode..
Često razmišljam kako bi bilo dobro da postoji neka grupa ili udruga gdje bi se sastajali ljudi koje zanimaju ove teme i postupci..spoznaje iz vlastitog iskustva i gdje bi mogli jedan drugog podučavati i pomagati , grupa koja bi se sastajala i razmenjivala znanje.. mišljenja
, :sunn:

Nema toga s čim se ja neslažem kod tvojih tekstova, ako i izgleda da je nešto u sukobu zapravo nije, samo je rečeno drugačije. Boga možeš spoznati jedino u sebi, njegovu sveukupnost ni približno, trebao bi imati energije čitavog svemira da bi shvatio Njegovu sveukupnost, ali možeš taj njegov komadić u sebi, koji je ogroman, na vrlo osobnom nivou. I to je zapravo ta svijest u koju si ti zaljubljen, a ako si u toj svijesti sa otvorenim srcem, tad ćeš vidjeti da ta čista svijest ima lice i srce, ima um i obraća ti se, kroz srce, i shvatiš da ta sila jest ti i da su iz te sile nastali svi drugi slojevi tvog uma. Ta čista svijest u tebi želi biti ti, filteri uma su isto uključeni u to.

Potpuno te razumijem..možda ja koristim druge i siromašnije rječi..ali govorim identične stvari..govorim da sam kap vječnog oceana..kap božanstvenosti- i "tvoja"spoznaja Boga u sebi je za "mene" na neki način osvjestiti svoju svjest..spoznati PRAVOG sebe..:ymhug: Jasno mi je i to tvoje "srce" koje se kod mene manifestira kroz milosrđe i razumjevanje..kroz spoznaju da je baš ta svjest pravi JA.

Nadalje ja se ne ograničavam sadašnjim životom, niti s time što sam sad u ljudskom biću, tijelo je po meni samo prozor percepcije, vozilo za iskustvo, meni je reinkarnacija stvarna kao ljudima boja neba, i n ije vezana samo za jednu vrstu bića nego za sve, i nije vezana za ovaj planet. Svatko od nas je živio tisuće života i duboko u nama pohranjena su ta iskustva i ona nas guraju u daljnju vječnu evoluciju, ja sam se prisjetio mnogih stvarih iz svoje prošlosti. Zato kad kažem stara i mlada duša, mislim na broj prethodnih života, količina iskustva života.

Da , posve mi je sad jasno za stare i mlade duše..naravno da je reinkarnacija potpuno utkana u moje spoznaje..no nikad to nisam pokušavao razvrstavati na stare i mlade duše..za mene je to jednostavno bio ocean života ...životna energija iz koje sam iz sebe Stvoritelj stvara svjetove i "nove" živote . Za mene taj vječni bitak nema početak ni kraj ..nikad nije rođen i nikad neče umrijeti ..on postoji sam po sebi ..on sam je cjelokupno postojenje

Nisam rekao da ti netko može prenjeti iskustvo nego da tuđa iskustva mogu biti okidači za nekoga da krene sličnim putem a ne da "upije" iz drugoga to iskustvo. Koji je razlog iza svega toga što ti pišeš po forumu svoja iskustva, sigurno osjećaš neki "nagon" da pišeš to što pišeš, želiš prenjet drugima nešto svoje. Govorim upravo o tome, to su potencijalni okidači za ljude, ako u njima leži nešto uspavano takve stvari ih mogu zainteresirati i trgnuti da se pomaknu u tom smjeru. Drugi su nam poticaji, mogu pokazati put, smjer, način, isto ono što učitelj radi, uvijek je samo na nama da prođemo kroz vrata, nemože to nitko umjesto nas ali može pokazati kako liznuti taj šećer.

Moj Učitelj i ja često smo koristili okidače ili budilnike da bi nam oni pomogli da se "sjetimo " da se probudimo..Recimo jedan od okidača je bilo i kad bi netko spomenuo vrijeme..to nam je bio znak da se probamo probuditi..ili kad je netko upitao "kako si"..da bilo je mnogo raznoraznih okidača , a kada bi neki budilnik postao navika mjenjali bi ga . Da , pišem upravo iz tog razloga..želim prenijeti svoje iskustvo ..osječam da mi je dužnost da to blago nesebično podjelim sa svojom uspavanom braćom..da svi skupa postanemo bolji , cjelovitiji , pročišćeniji ...fluidniji..sa što manje ega , želja i svega onoga ispraznog što nam društvo kroz programiranje stavlja u um kao vrjednosti , vrjednosti koje obasjane svjetlošću svjesti izgoru poput suhe slame . Zato i ti i ja bacamo rječi..bisere..
svjetlimo poput svjetionika u mraku nadajuči se da će nečije oči baš u tom trenu biti obasjane tom svjetlošću..nadamo se da će nekom sretniku pokazati put u samog sebe..



Put srca za mene je vrlo konkretna stvar i nema mjesta za nejasnoće. Put srca je ono što osjetiš u srcu a ne u mozgu proračunima. ono kud te vodi intuicija, osjećaji, duša, duh po don juanu, i to je jako konkretno i detaljno, ovisno koliko ti je srce otvoreno. Znam da je taj božanski portal kod mnogih ljudi zatvoren, ne osjećaju, imaju samo mozak, njima neznam kako da objasnim.

Tako je..za mene je to ISTINSKO RAZUMJEVANJE..razumjevanje za koje OSJETIM da je ISTINA , spoznaja koja se otjelotvori a bez Uma. Jednostavno znaš..jednostavno osjetiš zadovoljstvo
Da , teško je opisati neopisivo , spoznati nespoznatljivo , govoriti glasno o tišini ..izreči nešto što je iza Uma..nešto što Um želi da sakrije..jer Um mora da "umre" da utihne..da bi Svjest izronila..Svaki put kad o tome pričam mojim prijateljima vidim da me ne razumiju i baš tad shvatim da sam u pravu ..jer nema razumjevanja kroz Um..čitav su život živjeli kroz Um..oni sami su bili taj Um.A sad moraju da me shvate direktno..bez opisa i kalupa Uma..moraju da dožive ISKUSTVO..zato često ništa i ne govorim..pustim da ih moje prisustvo utiša..Ponekad ..rijetko ..nekom se iznenada lice ozari širokim osmjehom i ja znam..uspio je da vidi sebe..na tren..
Interesantno je koliko je teško diskutirati o tim stvarima, pojmovi mogu biti interpretirani na mnogo načina, isti tekst može biti pročitan i shvačen na jedan način iz jednog kuta uma, a na drugi način iz drugog kuta drugog uma. Mi opisujemo tu neopisivo, zato je to tak malo nezgodno. I znam da mnogima sve ovo izgleda kao čista filozofija koju čak ni ne shvačaju, izleda kao duhovna zabrijanost, nešto kao religija, vjerovanje. Ali to je moje iskustvo koje pokušavam opisati, ako nema u tebi ništa slično tome naravno da nemožeš to sve shvatiti ozbiljno, već samo kao puku apstraktnu filozofiju.

Za širinu svjesnosti nije bitna samo tišina i čistoća uma, "otvorenost trećeg oka" i količina energije, već i frekvencija te energije. Ta frekvencija je najbitnija stavka u spoznaji božanskog. Ona je ovisna o tome koliko je energija duše probuđena u tijelu. Od božjeg uma odvojeni smo samo frekvencijom. Moraš rezonirati s božanskim da bi imao duhovno iskustvo, to možeš jedino svojom frekvencijom duše/srca. U tome je razlika između šamana i svečenika (ne wanna be svečenika nego svečenika s neposrednom vezom s božanskim kroz njegovu frekvenciju energije). Šaman ima ogromnu širinu svijesti i količinu energije, ali zbog svoje frekvencije neće nikad uhvatiti u svijest ono čega je svečenik svjestan. I don Juan kaže za ravne sebi da oni nisu duhovni neko praktični. Zato nigdje u kastanedinim knjigama nećeš čitati o duhovnim stvarima o kojima govore npr religije, već o svijesnosti unutar frekvencije prosječnog ljudskog bića. Šamani vide da sve šta se dešava below ide od above i igraju se s time, kanaliziraju, ali nemogu biti svjesni iz perspektive ovoga above zbog svoje preniske frekvencije. Zato je ljubav ključ za duhovnu spoznaju, mi ljudi visoku frekvenciju percipiramo kao ljubav, i osjećamo je u srcu, što više te ljubavi osjećamo to nam je viša frekvencija energije i to više potencijalno možemo uhvatiti u svijest božansko.

Ja mogu imati 10 puta više energije od tebe i 10 puta jaču svijest i tišinu uma, i bit ću u ekstazi svjesnosti ali neću nikad vidjeti ono što ti možeš vidjeti ako imaš veću frekvenciju energije od mene, s 10 puta manjom količinom energije i svijesti. I nećeš mi nikad uspjeti predočiti to što ti vidiš above, jer ja jednostavno nemam nikave doticaje s time. Možeš mi opisati putem pojmova koje razumijem na svom nivou ali to je samo opis slatkoće šečera, ne i okušavanje te slatkoće za mene. Vidimo i proživljavamo samo ono što možemo i moramo.[/quote]

Jasno..sve je pitanje i stvar energije i frekvencije..makar i jedno i drugo kod mene nije izrazito podjeljeno ,osobno sam praktičar =; =; ali kroz samospoznaju nužno razvijam i više frekvencije..Naime primjetio sam da što sam više svjestan raste mi energija..svjesnost se akumulira..a sa energijom mi se povećava frekvencija ili obrnuto..nema veze :sunn:
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 07.12.2013, 01:47, ukupno mijenjano 1 put.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la Beyond Le Fov »

eto, potpuno se slažemo, samo treba skužiti da pričamo o istom iz drugog kuta i drugim riječima. Ali to je to. Ja sam tehničar pa zato rastavljam sve na najsitnije detalje ali nema potrebe za time. Čak smatram da ti možeš bolje, kompatibilnije večini izraziti tu svijesnost nego ja. jednostavnost je bitna. što jednostavnije izraziti nešto to bolje, samo da se istina ne gubi u prevelikom spektru krivog shvačanja, tu mogu uskočit u pomoć detalji.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la antoniopavaroti »

Beyond Ra je napisao/la:eto, potpuno se slažemo, samo treba skužiti da pričamo o istom iz drugog kuta i drugim riječima. Ali to je to. Ja sam tehničar pa zato rastavljam sve na najsitnije detalje ali nema potrebe za time. Čak smatram da ti možeš bolje, kompatibilnije večini izraziti tu svijesnost nego ja. jednostavnost je bitna. što jednostavnije izraziti nešto to bolje, samo da se istina ne gubi u prevelikom spektru krivog shvačanja, tu mogu uskočit u pomoć detalji.
Jako dobro i sveobuhvatno pišeš..precizno..vidim da si daješ puno truda da nešto kvalitetno napišeš i nije površno..kako to uspjevaš ..ako nije tajna..? teško je odvojiti dosta vremena pogotovo ako je još i obitelj u obvezi... :ymapplause:


Postoji samo jedna istina koja nije dio uma, a to je svjedočenje, promatranje. Misli prolaze, želje se kreću, sjećanja dolaze i odlaze nalik oblacima na nebu, a vi sjedite u tišini i samo promatrate, ne činite ništa. Ako nešto uradite, um odmah počne da djeluje. To što radite nije bitno – djelovanje je dio uma. Ne-djelujuće svjedočenje, samo svjedočenje, isto kao kada ogledalo svjedoči što je prošlo ispred njega – to je svjesnost. Ta svjesnost vas vodi iza uma. To je istinska meditacija.OSHO

" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Složio sam si život da budem maksimalno slobodan i da imam vremena, to u kombinaciji s velikim interesom za ono beyond uma i voljom da to pretočim kroz um, stvori um takav kakav imam, a pogoni me ljubav prema istini, prema svijesti, isto što i tebe. Mnogo energije ulažem u razvitak svog uma da mogu bolje pretočit ono iza njega. Jednostavno osjećam moralnu obavezu da objasnim ljudima da su ljubav, svijest, svi jedno, jer me boli njihova nesvjesnost, odnosno ono šta rade sebi i drugima zbog toga. Ali nebi htio govoriti o sebi jer je moja ličnost potpuno nebitna, neželim da itko pamti moju ličnost, moj ego, i još gore da ju veliča zbog tih stvari o kojima pišem. Ako itko shvača šta pišem znat će da je zadnje što želim neke titule i priznanja. Možda se stavljam u ulogu učitelja iz nekog kuta gledanja, ali to je neizbježan nusprodukt, jer jedino kroz svoj ego/um i njegov način funkcioniranja mogu pokušati opisati ono iza njega. Oni koji su upoznati s don juanovim učenjem, odnosno sa znanjem toltečkih šamana, znat će da oni kompletno brišu povijest svoje ličnosti, ne žele da ih se pamti, da itko pridodaje važnost njima kao osobama. Postoji dobar razlog za to, a to su energetska sidra projekcija drugih ljudi, što više ljudi pamti nečiju ličnost oni ju zapravo zarobljavaju u ovu fizičku stvarnost, čine teret slobodi duha te osobe, pumpaju energiju u njezin ego, um, a upravo to šamani moraju maknuti sa sebe i ne fokusirati svijest na svoju "stranu instalaciju", jedino tako mogu biti slobodni i djelovati kroz tišinu svijesti. Tak da nemojte volit mene kao osobu, tako mi samo škodite a ionako me ne poznajete, volite ono što pokušavam izrazit, volite život i svijest.
► Prikaži “Spoiler”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la pecurko »

eto, potpuno se slažemo, samo treba skužiti da pričamo o istom iz drugog kuta i drugim riječima
Bas tako :ymhug:

Ali i napisana rec ima veliku moc, pa zato Antonio tebi ja dobronamerno namecem ovo:
Samo putem meditacije vi počinjete da postajete čovjek
U pitanju jesu samo reci...
čovjeka koji je produhovljen i čovjeka koji je primitivan
ove reci. :sunn:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la antoniopavaroti »

pecurko je napisao/la:
eto, potpuno se slažemo, samo treba skužiti da pričamo o istom iz drugog kuta i drugim riječima
Bas tako :ymhug:

Ali i napisana rec ima veliku moc, pa zato Antonio tebi ja dobronamerno namecem ovo:
Samo putem meditacije vi počinjete da postajete čovjek
U pitanju jesu samo reci...
čovjeka koji je produhovljen i čovjeka koji je primitivan
ove reci. :sunn:
Dakle da sumiram ..ako sam te dobro svatio..makar mislim da nisam ..ali ajd da probam;
Osho ..koji je to napisao potpuno je u pravu..to se svati samo onda kad se Probudiš..jer čovek i čovek nisu isto ..ne mislim po formi ..ne mislim po sadržaju nego po kvaliteti sadržaja..po Prosvetljenosti..po spoznaji . Kod Osha reč čovek znači upravo ovo drugo jer se on kroz vlastitu prosvetljenost uverio da čovek nije samo forma sa određenim funkcijama koje i ti spominješ i da čovek može da bude daleko daleko VEČI I BOLJI nego što je to uobićajeno..Čovek se ponaša i kao životinja sa svim onim nekontroliranjem ega ..emocija..želja..svodeći uglavnom svoj život na gotovo životinjske nagone ..; jest , piti i razmnožavati se . Zbog toga se vode tisuće ratova ..ubija se milione ljudi zbog ničeg..zbog vere..nacije ..izgleda itd itd . Osho je u svom nadrastanju ,svom razumevanju , u Budnosti PREVAZIŠAO ne formu , ne suštinu nego kvalitetu ..očistio se ..prosvetlio..i gotovo da više i nije čovek..bar ne kao večina ljudi . Zato on kaže.. "Samo putem meditacije vi počinjete da postajete čovjek" i tu je potpuno u pravu . Samo putem meditacije ..a to govorim iz vlastitog iskustva , uspostavlja se SVEDOK..Svest se razotkriva , Um gasi svoja svetla i ISTINSKI JA izranja..ono što si oduvek bio sad je osvešteno..Kroz tu osveštenost ti se menjaš i menjaš i postaješ jednostavno rečeno drugačiji ,,bolji ..plemenitiji itd itd čovek . Moguće je možda i na druge načine postići prosvetljenje ..što neko reće možda biljkama..možda nekim meni nepoznatim tehnikama ..ne inzistiram da je meditacija jedina ali je najzdravija i najjednostavnija to se mora priznati . Osim toga meditacija je konstantna i uvjek daje rezultate ona je poput matematike ..na nju se možeš osloniti.Biljke..pečurke i ostale zimzelene kreacije :mushroom: nikad ne daju iste rezultate ..jer jednom te odvedu u raj drugi put u pakao ..ti to možda znaš daleko bolje od mene..eh..baš sam se raspiso..Nisam ni sve rekao ali i nema veze .." što reče moja baba -- pametnom i jedna reč dosta-- :sunn:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori