Teznja duhovnom otkrivenju

Proširimo horizonte
Avatar
Jurica
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 15.04.2012, 10:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 2 puta

Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la Jurica »

Pozdrav, evo odmah cu poceti. Imam problem, odnosno ni sam nisam siguran jel to ustvari problem ili nesto drugo. Naime u zadnjih nekoliko tjedana imam konstantan osjecaj gadenja prema covjecanstvu(nisam ni sam siguran jel to taj osjecaj, al to je najblize kak ga mogu opisat) i veliku potrebu za spiritualnim razvojem. Iskreno ne znam kaj da radim, ne znam jel na pravom mjestu ili forumu otvaram post. Jel jos netko ima takav osjecaj? Poceo sam s meditacijom(ono malo sto znam), al bi zelio nesto da me odvede na pravi put, bilo da je to trazenje unutarnjeg mira, otvaranje chakri. Zanima me i chi, ali nisam siguran kako s tim poceti. Pocetnik sam sto se tice spiritualnih stvari, jako tezim tome od malih nogu. Doslovno trgam samog sebe iznutra.
Help me :questionn: Ja se ispricavam ak sam promasio forum ili temu.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Duša ti se budi a um ima premalo informacija šta se dešava. klasika. Kao Neo na početku filma The Matix jel?, znaš da nešto nije uredu sa svijetom ali neznaš točno što je to. očajno trebaš i tražiš a neznaš što to tražiš. i stalno je tu u pozadini uma, kao trnje koje ti neda mira. Vidiš da vrijednosti na kojima ovaj svijet funkcionira nemaju smisla, materijalizam nema smisla, ne ispunjava ni da imaš milijardu dolara, i da imaš svu materiju koja postoji, njena vrijednost je iluzija egu, samo zrak. I ta odvratnost koju osjećaš prema čovječanstvu dolazi iz srca, iz duše... jer čovječanstvo spava, duše ljudi spavaju, ljudi su umovi predani matematici energija svog tijela, marionete svoje niže prirode koja je odvratna duši. Svi spavaju i samo konzumiraju tu materiju, cijeli život robijaju za nešto što ih nemože ispuniti, i na kraju umiru prazni, sve bez ikakvog smisla. I stalno je tu ta rupa, praznina usred srca koja očajno treba nešto da ju ispuni, to nešto što jedino možeš opisati duhovnošću. Pa onda pogledaš šta ovi u religijama briju i skužiš da je to opet matematičko govno bez srca, čak radi protiv srca, reže ga kao i ovaj svijet koji brije na materiju. welcome to the matrix

U tom stanju bio sam skoro pa od rođenja, umom nikad nisam bio dijete, prerano probuđena duša sa nerazvijenim umom, eh loša kombinacija, najteža vremena ikad. U ovom vremenu sada duše se masovno bude zbog kozmičkih stvari, i ima milijon ljudi kao ti. I šta s tim sad? kud dalje?

Nakon brdo vremena i mučenja ja sam konačno uspio integrirati svoju dušu u tijelo i ovaj svijet, izolirati se u svoje vrijednosti a opet biti tu. Mogu ti reč ovako neke stvari za početak... jedini pravi put je tvoj unikatni put srca i ne slušaj nikoga tko ti tvrdi nešto u suprotnosti s onim što osjećaš u srcu. SVE što trebaš već je u tebi samo toga nisi još svjestan, al otkrivajući sebe postat ćeš svjestan. Najveći, najpametniji i najkompatibilniji duhovni učitelj koji će te razviti u moćno duhovno biće je tvoje srce i samo tvoje srce, u njemu se budi duša. Srce je pametno, mnogo pametnije od mozga, srce vidi što um nevidi. Meditiraj, utišaj um i slušaj impulse srca, ono komunicira s tobom kao da je riječ o biću odvojenom od tebe. konstantno komunicira s tobom, uči te živjeti pri svakom koraku. i srce je uvijek u pravu, uvijek ti daje ispravnu emociju, reakciju na akciju, ali prečesto um sve to nadglašava i interpretira u nešt deseto u skladu s egom. Sva pitanja koja imaš uputi svojem srcu i dobit ćeš konkretan i brz odgovor u milisekundi. Šta je duša? Mogao bi je definirati u vrlo mnogo teksta ali najjednostavnije rečeno tvoja duša je ti above, tvoj higher self, ti, tvoja ličnost ali na božanski način, ti kao ideja boga, Njegova ruka koja te vuće gore, van matrixa, van matematike, u srce svemira.

Energija duše je na vrlo visokoj frekvenciji, a tijela večine ljudi su u katastrofalno niskoj frekvenciji trome dizharmonije. Duša očajno želi biti budna u tijelu ali nemože, i to onda boli, mentalno i emocionalno. To dvoje se nemože integrirati u takvom stanju. Zato moraš dovesti tijelo u harmoniju i povisivat mu frekvenciju što je više moguće. Ovaj bolestan svijet svakim svojim aspektom uništava tijelo i duh. Živi prirodno, jedi zdravo, tuširaj se svaki dan, smiri um. Efekti takvog života su ogromni. Hranu koju nude supermarketi nije hrana nego toksično smeće bez eterne energije. Količina eterne energije = količina svijesti, fizička, mentalna i duhovna stabilnost. Sva prirodna svježa hrana sadrži eternu energiju i kad to konzumiraš eterno rasteš, kapaciteti uma rastu, svijest, jasnoća i sposobnost riješavanja problema raste. Integriraš dušu u tijelo. Ove "chi" vježbe tipa qigong, tai-chi i slične istočnjačke vještine kultiviraju eternu energiju u tijelo... kao i šetnja prirodom, disanje energije prirode, njene prane, itd.

I jednog dana doć ćeš do stanja svijesti gdje ćeš kužiti da je baš sve točno kako treba biti, sve što si proživio morao si proživiti jer si tako učio i tako došao do svoje cjelokupnosti, i to stanje je... neopisiva lakoća i užitak postojanja, konstantan orgazam samo zbog toga što si živ, što postojiš, što si dio svemira, i što si svoj.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Jurica
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 15.04.2012, 10:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la Jurica »

Jel me mozes usmjerit negdi, necem, jer sam izgubljen, ne znam di pocet.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la pecurko »

U sebe, u sebe i nikako spolja :sunn:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Tako je. Onamo kamo usmjeruješ svoju svijest tamo usmjeruješ svoju energiju i tome daješ energiju i to raste u tebi. Boreći se s vanjskim energiju trošiš uzalud i zapetljavaš se u iluziju. Vjerojatno znaš da je sve u snu simbolika tvog uma, isto je i s astralom i fizičkim svijetom samo u spektru tvrđeg, zgusnutijeg i tromijeg. Što se više u snu bojiš recimo nekog čudovišta to će on više biti stvaran i maltretirati te, puniš ga energijom. To je eterna fizika. Vani možeš vidjeti samo ono što je unutar tebe, odnosno ono s čime rezoniraju energije tvog eternog tijela, ono s čime ne rezoniraš nemožeš vidjeti ni proživljavati. Vanjski svijet su potencijali energija, neki jači neki slabiji u odnosu na tebe. Oni jači će zaokupljat tvoj um i iscrpljivati te, a one slabije ćeš ignorirati i neće djelovati na tebe. Ne uživljavanjem u ego priče s vanjskim svijetom (meditacija) čuvaš i akumuliraš svoju eternu energiju u sebe.

Duhovni rast se svodi na povisivanje frekvencije svog tijela i na akumuliranje eterne energije u sebe. Što manje usmjeruješ svijest prema van to više energije imaš na raspolaganju za osobni rast, moć i stabilnost. Usmjeravanjem svijesti prema unutra puniš sebe energijom. Što više energije imaš to ti je ličnost snažnija, vanjski potencijali energija postaju slabiji u odnosu na tvoje i to ti omogućuje bolju kontrolu nad svojim umom, stečeš neovisnost, možeš lakše meditirati i neovisno odlučivati. Što manje energije imaš to te više vanjski svijet jede, ličnost ti je slabija, bit ćeš jadan i žrtva jer ti veći energetski potencijali izvana usisavaju tvoju energiju, um će ti biti zaokupljen vanjskim i teško ćeš smiriti um, imati kontrolu nad onim što jesi i želiš biti. jednostavno eterna fizika.

Dakle eternom energijom se puniš meditacijom, izbjegavanjem stresa, izbjegavanjem projekcija na vanjske stvar svog ega, prirodnom svježom hranom, vježbama za akumuliranje energije, svijesnim disanjem u prirodi... Akumuliranje energije olakšavaš čišćem svog tijela, pokretanjem metabolizma i vrtnje čakri. Toksična hrana, spor metabolizam odnosno vrtnje čakri stvaraju velik otpor eternoj energiji, tako da živi zdravo. Pij puno čiste vode, tuširaj se. Na ovom linku ćeš naći par jednostavnih i močnih vježbi za pokretanje čakri i dovođenje tijela u harmoniju: fontana-mladosti-t442.html

Čišćenjem tijela i mirnoćom uma također povisuješ svoju frekvenciju i time spuštaš dušu u tijelo, odnosno dižeš se prema njoj, duhovno rasteš, tvoja niža ličnost transformira se u tvoju višu ličnost, higher self. Povisivanjem frekvencije širi se um, svijest i perspektiva nad životom, vidiš mnogo širu sliku, intuicija raste, raspoloženje, ljubav, zadovoljstvo sobom, užitak postajanja. Što ti je frekvencija niža to su jači potencijali energije pakla prema tebi, raste strah, agresija, sebičnost, slika svijeta se vrlo sužava u ego, itd.

Nema ničeg vanjskog što će te ispuniti, čak ni vanjska ljubav. Nema ničega kamo moraš doći, cilj života nije doseći i stopiti se s Božjim umom već živjeti iskustvo života koje TI želiš živjeti, koje tvoja duša želi živjeti, jer upravo to On želi živjeti, jer je On tvoja duša, On je tvoj higher self. Da je cilj doseći Božji um, On nebi ni stvorio niže svijetove od sebe, nebi se fraktalizirao u duše i stavljao te duše u tijela nižih svijetova. Sve što postoji postoji jer On želi proživljavati život kroz sve te razine, sve je samo ples. Sve ionako prirodno raste. Moraš naći sebe, ono što jesi, i kad nađeš sebe i znaš što jesi, koje su tvoje vrijednosti života, ono što osjećaš u srcu, upravo to će te ispuniti, biti svoj i plesati svoj ples. Već jesi On, oduvijek si bio On, tvoja duša je jedno od bezbroj Njegovih oka, portal kroz koji proživljava svoju kreaciju kroz tebe. Samo ljudi u kojima nije probuđena duša toga nisu svijesni, zbog premale frekvencije i količine energije... tad se rađa ego i izgubljenost, odvojenost i strah, matematika eterne fizike preuzima kormilo nad životom, volja duše odlazi u drugi plan.

Svim duhovnim ljudima preporučio bi da si pročitaju knjigu od Elisabeth Heich - Inicijacija. U toj knjizi žena jako dobro objašnjava duhovnost kroz eternu fiziku na bazi znanja drevnih egipčana, a u to vrijeme živjeli su potpuno duhovno probuđeni ljudi, pruža jako dobru podlogu za shvačanje duhovnosti i prirode stvarnosti.

Znam da bi ljudi najradije da ih netko primi za ruku i odvede u duhovnu budnost, jer ne žele sami koračati, ne žele se boriti za sebe, rade se žrtvama. Nitko te nemože odvesti, nitko te nemože razviti osim ti sam sebe. Drugi ti jedino mogu dati ideje koje ti možeš ili nemoraš uvrstiti u svoju priču i način plesa. Vlastito srce te razvija, daje ti ideje, daje ti ispravne vrijednosti života, pokazuje ti put prema above.

[media]link[/media]
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la SleppyInHead »

Možeš započeti s nekom yogom lagano i vidi do kuda će te odnijeti..i što dalje. Nisi izgubljen, bez brige, odgovori će ti stizati sukladno potrebi.
Avatar
Sunčica Maslačak
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.02.2013, 17:57
Ima zahvala: 21 put
 pohvaljen: 15 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la Sunčica Maslačak »

Čestitam ti,,, budiš se..počinješ shvaćati poantu onoga što mora biti i onoga što je u tebi, onoga što je u svima nama, samo što su ljudi toliko zaokupljeni sa materijalizmom i hranjenjem fizičkog tijela i ega da ne vide, ne žele vidjeti i misle da su ostali koji vide i žele vidjeti nenormalni. evo nema smisla da previše filozofiram...Beyond je sve rekao..svaka čast :)...uglavnom, moje počinjanje duhovnosti je bilo prije 3 godine kada sam izgubila najbolju frendicu ( umrla je ),ali i oduvijek sam bila lagano psihodelična u umu :).. no, jednostavno, počela sam čitati knjige o energiji, duhovnosti i tako..i hop, evo me sada...yogiram, bavim se ReiKijem, provodi čim više vremena u prirodi i super mi je..sve je u tebi i tvojoj volji za promjenama..čeka te veliki posao ako želiš povećati frekvenciju, nemoj se bojati promjena koje ćeš primijetiti u sebi, to su čišćenja i samo hrabro..samo jedna stvar..misao je glavni pokretač cijele priče ;)...ako bilo što zatrebaš, tu smo za tebe... :ymhug: .. :psy ....
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la antoniopavaroti »

Jurica je napisao/la:Pozdrav, evo odmah cu poceti. Imam problem, odnosno ni sam nisam siguran jel to ustvari problem ili nesto drugo. Naime u zadnjih nekoliko tjedana imam konstantan osjecaj gadenja prema covjecanstvu(nisam ni sam siguran jel to taj osjecaj, al to je najblize kak ga mogu opisat) i veliku potrebu za spiritualnim razvojem. Iskreno ne znam kaj da radim, ne znam jel na pravom mjestu ili forumu otvaram post. Jel jos netko ima takav osjecaj? Poceo sam s meditacijom(ono malo sto znam), al bi zelio nesto da me odvede na pravi put, bilo da je to trazenje unutarnjeg mira, otvaranje chakri. Zanima me i chi, ali nisam siguran kako s tim poceti. Pocetnik sam sto se tice spiritualnih stvari, jako tezim tome od malih nogu. Doslovno trgam samog sebe iznutra.
Help me :questionn: Ja se ispricavam ak sam promasio forum ili temu.

Ključno je u svemu to što si počeo meditirati..i meni se upravo to dešavalo u početku..Naime, meditacija ,a ja govorim o meditaciji svjesnosti ..ne centriranja..ako se radi ispravno dovodi do toga ..pojednostavljeno rečeno..da se polako polako počinje OTKRIVATI svjest.., uspostavlja se takozvani SVJEDOK ..Svjedok je poput zrcala , u njemu se zrcale misli ..to "zrcalo " je SVJEST . Svjest svjesno promatra ..ništa ne komentira ..ništa ne sudi ona je jednostavno čisti promatrač..
Baš u tom početku dolazi se do maglovite podjele ..vidi se UM ..i postaje se pomalo svjestan SVJESTI..Postaje se svjestan svega onoga što Um uglavnom jeste..njegovih loših i rjeđe dobrih mišljenja o svemu i svačemu..polako se shvati da nismo "dobri " ni upola kao što smo mislili i pošto dolazi do podjele na Um i Svjest tako dolazi i do otuđenosti od uma i naravno od svega onoga što je sadržano u njemu..dakle i ljudi ..pomalo ih se počne "prezirati" a i sebe naravno..No , kako vrjeme a i vježbe za koje vjerujem da radiš , odmiče tako tvoja spoznaja o Svjesti jača..EGO slabi..polako ali sigurno postaješ prosvetljeniji..mnoge istine ti se gotovo same po sebi otkrivaju i JASNOST postaje tvoj pratilac.. Sve to naravno nastupa nakon više godina prakticiranja budnosti i jednog dana spoznaš ..OSJETIŠ da pripadaš beskrajnom oceanu života ..da nema razlike između tebe i muhe..da nema sistema tko je vredniji i da takvo bodovanje i vrednovanje ne postoji u prirodi stvari..Tek u toj fazi možeš sve pomalo početi voljeti..naravno da moraš voljeti i sebe da bi mogao i druge..Prvo poćni voljeti biljke..zatim životinje i naposljetku ljude..Kako postaješ PROSVETLJENIJI tako se u tebi razvije ISTINSKO RAZUMIJEVANJE..sveg živog..sa njim dolazi i do ISTINSKOG MILOSRĐA..postaneš milosrdan i tek tada se polako razvije LJUBAV , bezizvorna sveprisutna ljubav..Heh, ..ja se baš napisao..
:ohnoo:
Jurica je napisao/la:Jel me mozes usmjerit negdi, necem, jer sam izgubljen, ne znam di pocet.
Za mene je početak bila meditacija..ne vizualizacija , nego meditacija svjesnosti..i naravno dobar Učitelj..i puno puno puno svjesnog šetanja po Dravi..heh..( imao sam "termine" u stilu dva -tri puta tjedno po dva sata :D :)) ) Kasnije sam shvatio da je to bila , da tako kažem greška , ali nema veze..treniralo se maksimalno .Jednom dođe dan kad shvatiš šta je to što tražiš..UHVATIŠ na tren SVJESNOST..i TO je početak !! Znaš kako je sladak šečer he he ko što bi ja rekao..i onda ga samo tražiš ..Ne preporučam nikakve knjige..ZNAM (danas ..a prije sam mislio suprotno) da se ništa ne može naučiti iz knjiga..ništa ..sve dok se ne OSVJESTIŠ..PROBUDIŠ..e onda ti duhovna literatura ima smisla i težinu i ISTINSKO RAZUMIJEVANJE..jer imaš ISKUSTVO šečera , iskustvo duhovnosti! Razumiješ? Znaš šta je slatko jer si ga liznuo i više ti nikad nitko neće moči uvaliti ocat pod šećer..Heh..A da je lako nije i da se bez majstora može PROBUDITI ne vjerujem..možda ..ali ja ne vjerujem u takvo čudo ..jer , nevjerojatno je čudo da se i uz pomoć Majstora probudiš..nevjerojatno je postignuće opstati na PUTU . Usudio bih se dodati još i ivo : mislim da se moraš zaljubiti u SVJESNOST..da moraš voljeti da si u tom STANJU u tom OSJEČAJU jer svjesnost ili BUdnost je OSJEČAJ i STANJE..ne laprdanje Uma..UM mora " umrijeti " da bi se SVJESNOST pojavila .., kad nastupi praznina božanstvenost ulazi ..ne prije ..kad se utiša žamor uma i nastane tišina Svjest se pojavi..ne prije i kad SHVATIŠ da RAZUMJEŠ a ne UMOM nego onkraj uma to je probuđenje..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la pecurko »

nevjerojatno je čudo da se i uz pomoć Majstora probudiš
Naša je priroda takva, mi jesmo budni, takvi smo po postanju ali je vaspitanje i kultura naroda kojima pripadamo, pripitomila tu našu budnost i zamenila je ustrojenim i naučenim vidom percepcije, koja je nekako vremenom postala i naša stvarnost.
Da bi se čovek probudio ne treba ništa ni od koga da nauči, već da postane svestan svoje pripitomljenosti i da je svesno, bez ikakvog samosažaljenja odbaci.

Meni je Antonio drago što si imao tu sreću da te neko poduči sopstvenoj svesnosti, ali veruj mi kad ti kažem da si se ti sam probudio. Možda je tebi bio potreban neko da te prodrma i probudi, ali niko ništa tebi nije dodao, ti jesi to što jesi i nikako drugačije. :lovee:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Teznja duhovnom otkrivenju

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Da, antonio podsjećaš me na moj prvi trip na gljivama, tada sam se ja zaljubio u svijest i vidio sam samo nju kao moj cilj. S vremenom shvatio sam da je sve točno kako treba biti, probat ću to objasniti. U pravu si sa svime što pišeš i lijepo je vidjeti nekoga tko shvača perspektivu iza uma. Vidim da si i ti zaljubljen u iskustvo čiste svijesti, što je super, ali znaš koliko zaljubljenost suzuje širinu percepcije, ulazi u krajnost fokusa i isključivost svega drugog, krajnost nije cjelina, pa prema tome ni istina bez suprotne krajnosti. Um + svijest je cjelina. Lijeva polutka mozga + desna je cjelina mozga. Svijest jest takva kakvu je shvačaš, ali iako je temelj i srž, ona nije cjelina nego dio cjeline, u tu cjelinu svakako mora ići um. I Bog ima um, da nema nebi bilo ovog svemira i svega što u njemu ima, bio bi samo čista vječnost, čista vatra, kreativna sila koja nije manifestirala ništa.

Iskustvo života se sastoji od percepcije i projekcije. Samo s percepcijom nema kreacije, samo s projekcijom nema svijesti, svjedoka kreacije. U savršenom biću percepcija i projekcija su u jin-jangu. Gledaj um transcendentalno, slojevito. Samo jedan njegov sloj je taj koji priča i priča i priča, laži, u kojima su ljudi zaglavljeni. To je više nametnuti program nego um, netreba odbaciti um samo zato jer ima virus. Kao da dabiješ virus na kompjutoru i baciš cjeli kompjutor skupa s monitorom u smeće umjesto da središ virus i koristiš kompjutor za sve te razne stvari koje može. Um jest kompjutor i treba nam taj kompjutor za kreaciju. Bog je čista svijest al ta svijest želi plesati, želi stvarati svijetove i proživljavati te svijetove u ograničenim perspektivama, kroz razna bića, kroz ljude npr. I proživljavajući sam sebe kroz svoju kreaciju, daje nam svoju božansku moć, daje nam um s kojim postajemo vlastiti mali bogovi u svom ograničenom prostoru iskustva. Mi smo mikrokozmos na sliku makrokozmosa, mi smo slika Boga, naš život je kreacija našeg uma, svijest/Bog svjedoći tome.

Um je kao reflektor u nekoj boji, onaj na koncertima. Obojena leča je filter, nešto što ograničava percepciju, iza tog filtra reflektora je čista bijela svjetlost koja sadrži sve boje u sebi, ona je čista svijest, i ona piči kroz um, kroz filter. Ali bilo bi dosadno na koncertu kad bi svi reflektori svjetlili samo bijelo, zato postoje filtri svijesti - umovi nas bića, da učini taj kreativni ples života. Um ima mnogo slojeva, mnogo je filtracije od čiste svijesti do onoga što mi proživljavamo i percipiramo, i naša vlastita duša je jedan od tih slojeva, onaj najdublji početni. Kad ugasiš glas uma, gasiš samo jedan sloj iako bez njega percepcija eksplodira u širinu, jedino čemu tvoja svijest može svjedočiti iskustvom je samo tvoj vlastiti um. Dok je um tih, svijest vidi mnogo šire, ovisno o količini energije, ali još uvijek gleda kroz vlastiti projektor, kroz vlastiti operativni sistem shvačanja. Možeš toliko razviti svoju svijest da gledaš kroz tuđe umove, tuđe filtre, ali samo sa svojim predfiltrom, i zato nikad nemožeš vidjeti kako svijet izgleda kroz tuđi um, samo kroz sebe u tuđem umu. Nemožeš biti svjestan ničega izvan sebe, svog uma, ničega s čim tvoje energije ne rezoniraju, ništa što ne reflektira tebe. Jer čitav pakao ti je upravo tu ispred nosa, svi demoni koji postoje u svemiru, ali tvoje energije ne rezoniraju s njihovima i zato nemožeš vidjeti refleksiju sebe kroz njih, i zato oni ne postoje u tvom vlastitom svemiru, u tvom filtru uma. Ali Bog jest svjestan svih nivoa pakla i svih nivoa raja, jer on jest sve, jesi li ti spreman biti svjestan tolike širine?

To dovodi do sljedečeg zaključka, da se umovi bića mogu nositi samo s tolikom širinom svijesti i manjkom filtera koliko je um razvijen, um mora biti sposoban podnijeti otvorenost, ako nije sposoban izbljedi i propadne. Zato je sve točno kako treba biti. Velika večina ljudi koji trenutno žive na zemlji su mlade duše i mogu jedino imati iskustvo života takvo kakvo imaju, ovaj svijet nemože biti ništa drugačiji, jer da je napredniji bića ga nebi mogla hendlati, samo bi se brže uništili.

Svi smo na različitom stupnju razvitka uma/svijesti i zato svi trebamo slušati samo sebe. Ako nekoga ne interesira ništa od ovoga to tako treba biti, jer nije vrijeme da ga interesira. Oni koji traže ti će i naći. Oni koji teže prema gore ti će i doći gore. Ali nema preskakanja stepenica. To zovem budistički paradoks, oni teže u tu krajnost čiste svijesti, odbacuju um kompletno, ostavljaju virus u umu, ostavljaju sva ona ograničavajuća vjerovanja u umu, i to je tu, čeka, nije nestalo, i neće nikad nestati sve dok ne riješimo ono što imamo za riješiti na tim nivoima uma, na tim stepenicama iskustva života. Stepenicu se može proči jedino kad ju se shvati, svijest se tada automatski diže na iduću stepenicu. Ako se um prerano preskoći, ona sranja u njemu ostat će u podsvijesti i tu će biti kao trnje svijesti.

Ljudi moraju imati to iskustvo života koje upravo proživljavaju jer im je neophodno potrebno za slagalicu u tome što će biti u budućnosti. Moraju kroz iskustvo shvatiti sebe, svoj um, i ako je pun virusa treba ga izlječiti a ne se skrivati, preskakati ga. Zato ljudi neka plešu kako plešu, ples se prirodno razvija, i bit će sve ljepši i kompleksniji, ali to će postat zbog učenja na bazi prijašnjeg. Uživaj u životu, budi svjestan sebe maksimalno koliko možeš biti, obrati pozornost na ono što se reflektira iz vana k tebi jer to si ti, ako ti se ne sviđa refleksija, promjeni ono što se reflektira a ne ogledalo koje reflektira.

Što se tiće učitelja, antonio vjerujem da si u pravu iz svog kuta, vjerujem da je tebi trebao učitelj i da ti je napravio dobar posao. Moguće da sve te mlade duše trebaju učitelje da ih vodi na putu samospoznaje, ali to je opet samo ubrzavanje nečega što prirodno raste. Učitelj te nemože naučiti baš ništa ako to već nije u tebi, ako taj potencijal nije u tebi. Jedino što učitelj može je prisjetiti te tko si, jedino može reflektirati tebe tebi u aspektima njega. Učitelj je ogledalo tebe koje odražava tvoje dublje znanje i time dovodi podsvjesno u svjesno. Ako nije u tebi ono o čemu te učitelj uči nečeš shvatiti ništa koliko god ga pokušavao pratiti.

Ja sam prastara duša, nisam trebao učitelja u ovom životu, trebala mi je samo svjesnost nad svojim umom i reflektiranim iz vana, priroda i svemir su moji učitelji. Iskustva drugih i knjige sa znanjem o koračanju po stepenicama su moji okidaći da se prisjetim tko sam. Velik dio čovječanstva čine i takve duše, koje se samo trebaju prisjetiti tko su jer su već narasle i prerasle iskustvo u kojem su se zaglavile, njih treba buditi.

Kad energije čovjekove duše postanu snažnije od energija tijela tad nastupa buđenje, i biće će svakako naći svoj put prema gore, koji mu najviše odgovara, samo sljedeći svoje srce. Ni jedan um koji nije sazrio iskustvom tijela nesmije biti probuđen na duhovnim razinama jer nema šta tu raditi, takva iskustva su za njega prerana i može ga samo pogubiti, razviti šizofreniju i svakakve psihoze.

Postoji samo savršenstvo ako se sve pusti kakvo jest, da raste prirodnom brzinom, i ako živimo putem svog srca greške su nemoguće jer to je čarobni put koji je kreiran samo za nas ravno iz Božjeg uma.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori