O meditaciji

Proširimo horizonte
Avatar
Sidarta
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 15.04.2010, 22:56
Ima zahvala: 1 put

Re: O meditaciji

Post Postao/la Sidarta »

Da,hvala ,)
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: O meditaciji

Post Postao/la Ruskinja »

Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Gadgadni
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 06.06.2010, 10:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: O meditaciji

Post Postao/la Gadgadni »


da se nadovezem...ima zanimljiv dok film o tome pa tko zeli neka pogleda

post30744.html#p30744
'The world is a dangerous place, not because of those who do evil.
but because of those who look on and do nothing' ~ Albert Einstein
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: O meditaciji

Post Postao/la Ninti »

“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: O meditaciji

Post Postao/la Psychonaut »

Dobri moji, odoh ja ove sedmice na 10 dana intenzivne Vipassana meditacije. Ko prezivi pricat ce :cheesy:
Pozivam te da budes moj ucitelj
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: O meditaciji

Post Postao/la shroomko »

Psychonaut je napisao/la:Dobri moji, odoh ja ove sedmice na 10 dana intenzivne Vipassana meditacije. Ko prezivi pricat ce :cheesy:
Sretno ja idem u 12 mjesecu :bigsmilee:
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: O meditaciji

Post Postao/la Psychonaut »

Takodje sa srecom! Bice gusto, ali planiram dati sve od sebe, valjda bol u ledjima (od dugog sjedenja) nece nadvladati :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: O meditaciji

Post Postao/la SleppyInHead »

Kad se vratiš pričaj kako ti je bilo :D
Avatar
Pooji
rank2
Postovi: 37
Pridružen/a: 30.08.2013, 20:45
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 53 puta

Re: O meditaciji

Post Postao/la Pooji »

“Life isn't as serious as the mind makes it out to be.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: O meditaciji

Post Postao/la antoniopavaroti »

Psychonaut je napisao/la:Takodje sa srecom! Bice gusto, ali planiram dati sve od sebe, valjda bol u ledjima (od dugog sjedenja) nece nadvladati :)
Pozdrav..kako je bilo na vipassani ? Dali si to bio u puli ili kod novog sada ? Mislim da je to prekrasno iskustvo i da se možeš probuditi uz te vježbe..ja sam isto mislio ići ove godine ali sam bio prezauzet poslom ha ha ( dobar izgovor)

Beyond Ra je napisao/la:Ovaj video je odličan, ima vrlo točne i praktične informacije bez suvišnih zabrijavanja, svako bi ga trebao pogledati tko je nov u svijetu energija, meditacije i razvoja svijesti.

Nebi se trebali vremenski ograničavati kad idemo meditirati jer će ta ideja stalno podsvijesno prcati um i vadit ga iz tišine da razmisli o vremenu. I ako je negdje vrijeme relativno onda je to u meditaciji, u 5 minuta možeš postić više nego za 5 sati. Osjetiš kad ti je dosta i tada pustiš. 5 sati pokušavanja meditacije uz stalno ometanje je slabije utrošeno vrijeme nego minuta istinske tišine uma. vrijeme je potpuno nebitno.

Najbitnija stvar u meditaciji je fokus. Da bi bila budna i usidrena u ovu realnost, naša pažnja svijesti hvata trenutke i um stvara iluziju kontinuiteta, slično kao što se film vrti u 24 sličice u sekundi i naše oko to percipira kao kontinuiranu kretnju. Ja bi rekao da sviješću čovjek hvata u prosjeku jedan trenutak u 5 sekundi, a ostalo mozak posloži, a kad razmišlja hvata ih još manje. Svaki trenutak koji uhvatimo momentalno nestane i zamjeni ga projekcija u našem umu sve do hvatanja idućeg trenutka. Trenuci percepcije su kao iskre. Mi zapravo percipiramo vrlo malo i projiciramo vrlo mnogo, konstantno živimo unutar svoje iluzije na bazi istine.

Npr. nemožeš biti kontinuirano svjesna o slovu "o", on je trenutak. Kontinuitet svjesnosti o slovu "o" bi bilo "ooooooooo..." kao tunel, a to pak nema smisla, osim za vježbanje fokusa. Informacije su trenuci, vezane su uz dimenziju vremena, dok svijest nije, "ja jesam" je vječna sadašnjost i to stanje nema smisla objašnjavati jer je nemoguće, treba se iskusiti. Meditacija rastapa vrijeme jer jedino informacija treba vrijeme, a pošto je um prazan ostaje jedino "ja jesam" bez ikakvih granica, ostaje vakum, Bog.

Kad svijest prestane hvatati trenutke gubi budnost i upada u nesvjesnost, san ili neku briju. Ako nemamo konstantan fokus na sadašnji trenutak, nemožemo kontrolirati budnost, odnosno nemožemo uopće meditirati jer ćemo zaspati ili neprimjetno uči u neku drugu aktivnost. Fokus u meditaciji znači konstantno hvatanje trenutka "ja jesam", ne misao nego osjećaj "ja jesam", "postojim", "sve", "sad". Ovisno o vještini, dimenzija vremena prestaje postajati i osjećaj "ja jesam" počne sadržavati čitavu vječnost.

Fokus je vještina, znači razvija se vježbom. Fokus je laserska energetska sila, i zato je potrebno imati energije da bi se mogli na išta fokusirati, a onoliko koliko imamo energije i razvijenu vještinu fokusa, toliko snage i preciznosti imamo na raspolaganju. Energija je sve, svi je trebaju u neograničenim količinama, svi se bore za nju i uvijek je ima premalo.


Razvijenost i snaga našeg eternog tijela znači razvijenost i snaga osobne svijesnosti. Eterno tijelo kod večine ljudi je zakržljalo, nerazvijeno, postojano jedva da održava dušu na životu. Ono što nam ne pojedu iz astrala isijemo vlastitim brijama i ostane nam svijesti tek toliko da se možemo baviti svojim jadnim malim egom, a zapravo smo bogovi.

U videu spominju da se tokom meditacije i spavanja punimo "kozmičkom energijom" koja tada izgrađuje naše eterno tijelo. To je točno. Ta kozmička energija u nas teće konstantnom brzinom u konstantnoj ograničenoj količini, kao što sok stabla prolazi kroz njegove grane, krv našim venama, tako i ta energija teće u naše eterno tijelo koju mi kroz um praktički bacamo.
Naš um se u odnosu na tu vrijednu energiju ponaša kao automatska prskalica za zaljevanje travnjaka u odnosu na vodu. Kad ugasimo um počinje akumulacija, počinje izgradnja eternog tijela kao što uzimanje proteina bilda fizičko tijelo. Raste prozor percepcije.

Što se tiće meditacije na psihodeliku to za mene nema smisla, odnosno to je trip. Psihodelik se igra umom i čini magiju eternom tijelu. Rasteže čakre kao da su od gume, kao da se gubi prostorna dimenzija. Trava je u odnosu na eterno tijelo kao injekcija adrenalina fizičkom. Trava pojačava eterno tijelo i zbog toga je sve intenzivnije ali prca fokus.

Svaka misao može biti blokirana, odnosno automatski rastopljena. Svaka misao koja se pojavi u nama traži našu energiju, traži pridodavanje važnosti da bi mogla opstati. Kada meditiramo samo promatramo, odnosno percipiramo a ne projiciramo. Ako se u misao koja se pojavila ne projicira nikakva važnost ona nestane, pretvori se u maglu, izbljedi jako brzo. Ja tu reakciju u sebi zovem energetskim mačem, presječem misao prije nego se stigne pojaviti i zatražiti energiju.

U potpunosti se slažem sa tobom ..izuzetno precizno i točno..dali je to tvoje pisanje iz iskustva ili neke knjige..? meni izgleda da je iskustvo u pitanju a ono je veoma veoma rjetko..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori