Ljubav je zelene boje?

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Ljubav je zelene boje?

Post Postao/la Svilaja »

Oduvijek sam mislio da je ljubav crvena.

I tako, jedan dan sam si pustio Anoushku Shankar da svira i krenuo na počinak. Bilo je to vrijeme kad sam se upravo ostavio trave. Bio sam potpuno čist, psihodelike nisam takao pola godine a travu tjedan dana. Ležao sam umoran i slušao zvukove tog sitara.. Nakon nekog vremena sam izgubio svijest, nisam se sjećao ničeg nekih par minuta. Onda mi se svjest ponovo vratila iz nekog razloga, i pronašao sam sebe kako plutam u vlastitom krevetu (kao da sam na morskoj površini).. Osjećaj je bio zabavan. Par trenutaka nakon, počelo me vući prema gore. Snagom uma sam se vratio u tijelo, da bi me povuklo ponovo. To se nastavljalo ponavljati, onda sam pomislio na to što me može spasiti.. Jedina riječ kojom bi mogao opisati to, je bog. U tom trenutku sam se vratio u tijelo i osjetio tu neku zelenu "energiju" oko prsa.. Postao sam ta energija, odnosno ta energija je sve što je postojalo ( i vjerujem da još uvijek postoji samo to, iako u ovom trenutku ne osjećam to, vjerujem da sve što postoji je to). Vjerujem da mi je bog dopustio da na trenutak svjesno osjetim njegovu ljubav. Bog jest ta ljubav, i sve što postoji je to, točnije cijeli ovaj iluzorni svijet se rađa iz toga. To je priroda, esencija prirode.

Onda sam shvatio puno stvari. Prvo, da je ljubav zelena, a ne crvena. Drugo, shvatio sam zašto muslimani toliko vole zelenu boju. Treće, zemaljski i nezemaljski učitci su prolazni (to mi se očitalo kao ta astralna projekcija, mogao sam uživati u njoj, ali nešto mi je govorilo da nebi trebao. Isto kao i kada se idem napit, nešto mi govori da nebi to trebao napravit), dok je samo taj jedan božanski užitak stvaran i stalan. To je raj. I četvrto, možda će zvučati smiješno, ali ima nešto đavolje oko tog sitara, iako ga neću prestat slušat zbog tog, evo upravo ga slušam.

Evo vam malo drugačija perspektiva na astralnu projekciju, dal iko ima slična iskustva?
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ljubav je zelene boje?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

energija našeg srca / srčane čakre je zelene boje, to iskustvo ti je vjerojatno jako nabilo energijom srčanu čakru pa si zato povezao ljubav sa zelenom. Da, spoznaje božanske ljubavi su uvijek najjača energetska iskustva, i da, sve je zeleno jer ne postoji ništa drugo osim Boga/Ljubavi :) sve je izražaj Njega kroz beskrajne oblike, al nesvjesnost entiteta stvara osjećaj odvojenosti od Njega, i tad se rađaju greške kojih je ovaj svijet prepun.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Ljubav je zelene boje?

Post Postao/la Morgan Le Fay »

O da, i Anushka Shankar je super! :lovee:

http://www.youtube.com/watch?v=tG7sVQjCSWc

A anahata chakra se najčešće prikazuje u zelenoj boji, makar i ružičasta boja je vezana uz nju... zato su većina zelenih i rozih kristala vezani uz tu chakru. Tako da, dobro si vidio.
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
Sunčica Maslačak
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.02.2013, 17:57
Ima zahvala: 21 put
 pohvaljen: 15 puta

Re: Ljubav je zelene boje?

Post Postao/la Sunčica Maslačak »

Ljubav..koje je boje ljubav?

Dobro pitanje..što se tiče tvojeg viđenja zelene boje u toku sluašanja glazbe koju mi zovemo višom frekvencijom tj.koja je tebe digla na višu frekvenciju je prekrasno iskustvo i čestitam ti zbog toga.. :)..a što se tiče boje ljubavi; da točno je da je srčana čakra povezana sa zelenom bojom i vjerojatno ti je ta čakra postala otvorena ili se otvorila tijekom tvog iskustva i samo se ta boja intenzivirala..a boja ljubavi je ona boja koju mi želimo da nam bude..sve je u našim mislima..ljubav je potpuno prihvaćanje stvari/osoba onakvima kakve jesu i ne pokušavanje mijenjati nikoga i ništa.. :lovee: ..najdivnija stvar na svijetu i tako to...samo kad smo potpuno slobodni..onda volimo bezuvjetno :lovee: ....
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Ljubav je zelene boje?

Post Postao/la SleppyInHead »

Hm, dodje mi da se pitam dali je priroda s razlogom zelene boje?! :bigsmilee: ma sigurno je!
Sve cakre su nam otvorene, jer da nisu nebi sad ni bili zivi. Kada ti se tokom meditacije ili u stanju slicnom tvom prikaze odredena boja pokazuje ti koja je cakra trenutno aktivna. U tvom slucaju srcana - zelena boja - ljubav - bas kao i pozadina ovog foruma. :D
Odgovori