Proces prisutnosti

Proširimo horizonte
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la Shanti »

odlično dečki :)
a gle, disanje i tehnike disanja mogu biti jako snažan alat, ovisi o tebi...iako neke naprednije tehnike disanja nemože svako izvoditi..a i može se lako desiti npr. da ljudi polude i trajno se oštete, kad se kundalini digne a tijelo, um i živci (suptilni živci, suptilni živčani sklop nisu čisti..
svako je u pravu s jedne strane, teško je o ovakvim stvarima govorit, dosta toga je subjektivno, naprednije duhovno znanje je ogromno, iako se možemo složiti objektivno oko nekih stvari, koliko nam sintaksa jezika dozvoljava...
ja bi rekao da su u osnovi, suštini, učenik, učitelj i svevišnje (onostrano, apsolut, kako god...) jedno te isto, ali nisu isti...kad je Učenik spreman, Učitelj se pojavljuje...
a Učitelj nije uvijek dugokos, mističan i bradat, a ne mora ni biti u formi čovjeka...
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la antoniopavaroti »

[..Potpuno si u pravu kad kažeš da ako se čovjek malo prosvijetli da stvar nije gotova..to je istina tek tad treba očistiti svoje emocionalno i ino tijelo..Ja sam proces doživio na drugi način..baš da mu je cilj da se čovjek samoosvjeti jer ne vjerujem da se možeš mijenjati ako ne upoznaš sebe..Sretan sam zbog tebe da si se oslobodio teškog em. naboja..i da proces radi...znači li to da si se promjenio [/b]:questionn: :sunn:
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 06.03.2014, 02:10, ukupno mijenjano 1 put.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la luther7hrol »

Ne vjerujem da se čovjek promijeni procesom, već prije upozna i pomiri sa sobom, tako da mu svakodnevno iskustvo bude lakše, bolje, protočnije. Mislim da su to nekakvi temelji za bilo koga tko želi ići dalje kakvim god progresom, bilo to put magike ili možda put prosvjetljenja. Meni osobno, nije se isključivi cilj prosvijetliti, nije to nešto za čim žudim kao što mnogi to čine kada krenu na stazu svog puta samoostvarenja. Pod tim sam mislio da je to precijenjeno, to što mnogi stavljaju taj čin kao nešto što je jedino i nadasve bitno, a zaboravljaju da uživaju u samom putovanju i uče iz njega. Meni osobno, privlačnija je dinamika jednog magičkog ili puta čarobnjaka. Izgubiti se u apsolutnom, u svjetlu, zvuči mi kao nekakav kraj puta i poništenje, a to ne želim. Nemam "toliko visoke" težnje, želim zauvijek uživati u putovanju, bez da moram obvezno stići na cilj. Možda je moja duša nezrela, tko zna, ali to su moji afiniteti.

Uostalom, možda je stanje samadhija naše početno, prvo, izvorno stanje i početna stepenica na putu širenja u neki drugi, beskrajno veći univerzum, a ne njegovo zadnje postignuće. :psy

#Data Posterior# A Crowley, za njega ne znam sigurno, ali znam da je sorror Virakam tvrdila da je tome tako. Može biti i da jeste i da nije. Ali, znam da čovjek može biti idealist kako u pozitivnom, tako i u negativnom. I zlo je jako dobar put evolucije, vrlo brz, i kao takav više nego potreban, ispostavit će se jednom. Tko zna, možda je Velika Zvijer pila kavu sa Černobogom, umjesto Bilobogom, a možda su obojica isti vrag. Možda bogu uopće zato nije manje drag :ymparty:
Zadnja izmjena: luther7hrol, dana/u 05.02.2014, 23:21, ukupno mijenjano 2 puta.
K-Pax
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 04.02.2014, 17:19
 pohvaljen: 6 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la K-Pax »

Sažimam malo ovaj sajt i sve se manje-više vrti oko ljudske svijesti, ili stupnja svjesnosti individualno....svakako je za pohvalu, a time i dovoljno neobičan, obzirom u kakvom se ludom vremenu svi zajedno nalazimo. Sem što odlučih inatiti građevinskom lobiju, naravno da se nalazim i u nekim drugim temama,popud Reikija i sl.
Sve ovo da bih upitao; ima li netko iskustva sa regresijom ?!
Svojevremeno, kad sam nehotice došao u dodir s Reikijem dovozeći dragu na seanse, iako strašno bijah skeptičan na sve to, okarakteriziran sam potencijalom, pa sam uskoro završio inicijacijom 1. stupnja.....e, sad....uz to su njene alergije gotovo nestale, a moja borba tek započela. Dopala mi je šaka knjiga o regresiji, pojma nemam koja točno, no u sasvim svjesnom stanju sam vraćen u prošle živote uz asistenciju "onog koji vodi" ....i moj panični strah od zmija je nestao. Je, navodno, kažem "navodno" tek tako, u jednom prošlom životu su me izgrizle zmije, upao sam u klupko tokom parenja. Sa strahom je nestala i ta knjiga, a volio bih je proučiti...ili bar saznati ima li netko iskustva sa svjesnom regresijom.
Naravno, baš ne lajem uokolo o tim temama jer uglavnom nisam u podobnom okruženju, zadržavam nivo svijesti bez prevelikih oscilacija i u pravilu ga rasčlanjujem na neki blesav način, svjesniji za sebe, a drugi za okolinu u kojoj radim. Proces prisutnosti skromno bih pripisao stupnju svijesnosti. Svakako svi moramo poraditi na sebi u svim pravcima za koje smo sposobni, ukoliko ne mislimo ponavljati razred, a do mature nas čeka dug i naporan put !
Sve u svemu, nadam se da netko ima neko iskustvo s svjesnom regresijom, možda baš tehnikom koju opisuje ta nestala knjiga..... svima pozdrav ! :ymapplause:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la antoniopavaroti »

luther7hrol je napisao/la:.... Meni osobno, nije se isključivi cilj prosvijetliti, nije to nešto za čim žudim kao što mnogi to čine kada krenu na stazu svog puta samoostvarenja. Pod tim sam mislio da je to precijenjeno, to što mnogi stavljaju taj čin kao nešto što je jedino i nadasve bitno, a zaboravljaju da uživaju u samom putovanju i uče iz njega. Meni osobno, privlačnija je dinamika jednog magičkog ili puta čarobnjaka. Izgubiti se u apsolutnom, u svjetlu, zvuči mi kao nekakav kraj puta i poništenje, a to ne želim. Nemam "toliko visoke" težnje, želim zauvijek uživati u putovanju, bez da moram obvezno stići na cilj. Možda je moja duša nezrela, tko zna, ali to su moji afiniteti...
Postoji jedna stvar , proces.. koji se zove evolucija.. i ja znam da ti je to itekako poznato..Dakle šta je to i zašto je ona potrebna.? Zato jer sve na ovom i na svim postoječim nivoima i svjetovima teži da bude savršenije..bolje..ljepše , naprednije ..bliže Bogu..pa tako i sam Bog evoluira kroz eone svog Bitka..jer ni on nije savršen i nikad neče ni biti ..Upravo njegova nesavršenost stvara kretanje..stvara Život.. Svaka vrsta tj. pojedinac neke vrste, usavršava sebe kroz postojanje a postignuća prenosi kroz genetiku i iskustvo ili učenje na svoje potomstvo..ako je antilopa prespora, u trku je zgrabi leopard i gotovo..Najbolje i najbrže antilope preživljavaju kao i najbrži i najbolji leopardi...Sad ,gdje smo mi kao ljudi u tom procesu...tj. šta nas bitno dijeli od životinja? Svijest..svjest..znam da to znaš ,zato po meni možda grešiš kad kažeš da ti to nije bitno da je precijenjeno..ne ..to je podcijenjeno kolko je važno ! To je najvažnije i nema uživanja u Putu ako putujući spavamo....kako se može uživati u nesvjesnosti ? To nisu "visoke" težnje kao što misliš..to su nužne težnje za evoluciju tvog bića ..tvoje svjesti ..nužno je osvjestiti se ! Sad sam se sjetio Don Huanova govora kad prića o umiranju ..neće biti najpreciznije jer sam to čitao prije puno puno godina ali nekako ide ovako.."Udar smrti
dešava se u dvije etape..nakon što ga smrt prvi put udari čovjek ima još toliko snage da drži na okupu svoju svjest i on u trenu spozna tko je i šta je ..sve mu se razotkrije ali onda slijedi drugi udar smrti , daleko jači i konačan..svjest čovjeka ..sve ono što ga je činilo čovjekom razbije se pod silinom tog udara u male bezbrojne komadiće svjesti..Jedino ratnik koji je čitav život vodio u borbi da stekne moč i čija su djela besprekorna ima snagu da izdrži taj drugi udar smrti i zadrži svoju svjest na okupu..a onda mu Orao dozvoljava da prođe kraj njega jer je uspio zadržati svoju sveukupnost i ne proždere ga !" Izvinjavam se ako sam nešto nehotice interpretirao ..Beyond je stručnjak za Don Huana pa će me ispraviti...E sad , ja smatram da Don Huan u stvari govori o reinkarnaciji..jer kad Orao jede svjest svih živih bića nakon što umru istovremeno iz te mase svjest..životne energije On ( Bog) stvara nove svjetove i nove živote..Dakle ..život je energija koja služi za stvaranje svih drugih života . Očuvati svoju sveukupnost , odnosno spasiti se iz tog "kazana" smrti i ponovnog rođenj cilj je ratničkog postupanja ..paralela je očigledna ..Veoma je bitno postati svjestan..Prosvjetlit se..sačuvati svoju sveukupnost..znati tko si i trenu smrti u trenu promjene energetske veličine i dimenzije biti Svjestan..Eto , po meni ..pojednostavljeno..nužno se Probuditi..veoma nužno ! To je naša evolucija..to je taj ratnički put..to je ta beprekornost koja je nužna ! Kao što kažeš..." Meni osobno, privlačnija je dinamika jednog magičkog ili puta čarobnjaka" slažem se da sve ima svoju magiku i privlaćnost..ali možda je cilj ipak isti samo su Putovi različiti i kao što bi rekao Don Huan " nije važno kojim ćeš putom krenuti ali je važno da to bude put koji ima srce "..pozdravljam te..
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 06.03.2014, 02:21, ukupno mijenjano 1 put.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la antoniopavaroti »

K-Pax je napisao/la:Sažimam malo ovaj sajt i sve se manje-više vrti oko ljudske svijesti, ili stupnja svjesnosti individualno....svakako je za pohvalu, a time i dovoljno neobičan, obzirom u kakvom se ludom vremenu svi zajedno nalazimo. Sem što odlučih inatiti građevinskom lobiju, naravno da se nalazim i u nekim drugim temama,popud Reikija i sl.
Sve ovo da bih upitao; ima li netko iskustva sa regresijom ?!
Svojevremeno, kad sam nehotice došao u dodir s Reikijem dovozeći dragu na seanse, iako strašno bijah skeptičan na sve to, okarakteriziran sam potencijalom, pa sam uskoro završio inicijacijom 1. stupnja.....e, sad....uz to su njene alergije gotovo nestale, a moja borba tek započela. Dopala mi je šaka knjiga o regresiji, pojma nemam koja točno, no u sasvim svjesnom stanju sam vraćen u prošle živote uz asistenciju "onog koji vodi" ....i moj panični strah od zmija je nestao. Je, navodno, kažem "navodno" tek tako, u jednom prošlom životu su me izgrizle zmije, upao sam u klupko tokom parenja. Sa strahom je nestala i ta knjiga, a volio bih je proučiti...ili bar saznati ima li netko iskustva sa svjesnom regresijom.
Naravno, baš ne lajem uokolo o tim temama jer uglavnom nisam u podobnom okruženju, zadržavam nivo svijesti bez prevelikih oscilacija i u pravilu ga rasčlanjujem na neki blesav način, svjesniji za sebe, a drugi za okolinu u kojoj radim. Proces prisutnosti skromno bih pripisao stupnju svijesnosti. Svakako svi moramo poraditi na sebi u svim pravcima za koje smo sposobni, ukoliko ne mislimo ponavljati razred, a do mature nas čeka dug i naporan put !
Sve u svemu, nadam se da netko ima neko iskustvo s svjesnom regresijom, možda baš tehnikom koju opisuje ta nestala knjiga..... svima pozdrav ! :ymapplause:
Nisam neki stručnjak za regresiju..moj prijatelj je sudjelovao u tome i oduševljen je..Imaš po forumima dosta govora o tome i na Youtube-u..možda da ti Google pomogne , ili netko od članova..možda Beyond..kladim se da mu je poznato.. :thumbsup:

Shanti je napisao/la:odlično dečki :)
a gle, disanje i tehnike disanja mogu biti jako snažan alat, ovisi o tebi...iako neke naprednije tehnike disanja nemože svako izvoditi..a i može se lako desiti npr. da ljudi polude i trajno se oštete, kad se kundalini digne a tijelo, um i živci (suptilni živci, suptilni živčani sklop nisu čisti..
svako je u pravu s jedne strane, teško je o ovakvim stvarima govorit, dosta toga je subjektivno, naprednije duhovno znanje je ogromno, iako se možemo složiti objektivno oko nekih stvari, koliko nam sintaksa jezika dozvoljava...
ja bi rekao da su u osnovi, suštini, učenik, učitelj i svevišnje (onostrano, apsolut, kako god...) jedno te isto, ali nisu isti...kad je Učenik spreman, Učitelj se pojavljuje...
a Učitelj nije uvijek dugokos, mističan i bradat, a ne mora ni biti u formi čovjeka...
E , svaka čast..ovo si jako jako dobro napisao , pogotovo mi se sviđa ovo o izgledu Učitelja a i da ne mora biti u formi čovjeka također je velika istina...


Psychonaut je napisao/la:antoniopavaroti, cini mi se da uopste ne pokusavas da razumijes to sto drugi pisu na ovoj temi, i ignorises njihova iskustva. To je odlika ega. Shvatam da imas svoje misljenje, ali nema koristi od nametanja toga misljenja drugima. Preporucujem ti da pokusas da shvatis situaciju iz perspektive drugih.

Sve velike svjetske duhovne tradicije sadrze puno mudrosti koja covjeku moze pomoci u duhovnom rastu. Budjenje nije dovoljno, budjenje je tek pocetak.
Roger Walsh je napisao/la: The Challenge is to transform peak experiences into plateau experiences, epiphanies into personality, altered states into altered traits, transient states into enduring states, or as Houston Smith so eloquently put it: To transform flashes of illumination into abiding light.


Pozdravljam te.. a pošto mi se ne spava ( po običaju ) pa ajde da i tebi napišem nešto u stilu mojeg uvjerenja , dakle izvrsno razumjem šta drugi pišu o ovoj temi ali se ne slažem sa njihovim mišljenjem..jednostavno..Nema tu nikakvog ega..ne govorim baš ništa da bi nekog inpresionirao , postao facer ..jer me to uopće ne zanima..Kolko god izgleda da je zemlja ravna ploča i kolko god se u to vjerovalo stolječima jednom je netko rekao da nije tako..Proces prisutnosti je ravna ploča..Evo da te pitam jednu stvar koja če ti pomoči da me shvatiš...Recimo da nemaš osobno iskustvo a na themajci čitaš u trip kronici doživljaje i iskustva pod djelovanjem :mushroom: ..svi opisi , vizije , boje sve ti je to jasno , razumješ to makar nisi nikad probao..i sad jednog dana( kad dozreliš i kad te pozovu milostive) uz dobro društvo pukneš tri-četri grama suhe sreče...doživiš prekrasan Put . neponovljive boje , lucid , fraktale i da ne nabrajam , ukratko stekneš vlastito ISKUSTVO , okusiš ga. E , sad ja tebe pitam ..kroz koliko vježbi , koliko knjiga treba pročitati da bi se tvoje iskustvo ISTINSKI razumjelo ? Da bi iskustvo onog koji je pročitao brdo knjiga na tu temu bilo jednako tvome koji si recimo samo jednom ( hm hm ) puknuo par grama ? Osobno cijenim tvoja putovanja..veoma..i ne mislim da si nam ih poklonio u opisu istih da bi nabrijao svoj ego..ne vjerujem u to da ti gljive nisu pomogle da vidiš iluziju ega..Svaki tvoj savjet i mišljenje koji si napisao u postovima ja smatram poklonom ...za mene su to biseri..za nekog kukuruz ali ti nisi kriv kako če netko doživjeti tvoj Put..sve zavisi pred koga tvoje rječi padnu ..to sam nebrojeno puta naglasio..Kao i ti ja tečem..svojim Putom i moj Put ima srce kao i tvoj za tebe , voliš taj Put siguran sam..kao i ja moj....zar ne ? I gdje je tu ego ?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la Psychonaut »

U principu se slazem da te knjiga nece vjerovatno nece "probuditi", ukoliko vec nemas zelju da radis na sebi i ne razumijes da je kljuc srece u nasim rukama. Ali kako se budimo, kako mozemo dobiti tu zelju? Eckhart Tolle kaze da je to "act of grace", bozanski poklon, koji ili dobijemo ili ne.

Medjutim, ja mislim da i pored toga sto te knjiga ne moze "produbti", moze ponuditi puno dobrih stvari onima koji su za nju spremni. Moze recimo pomoci u ciscenju starih emocija, u razumjevanju procesa formiranja licnosti itd. Zato mislim da je u pitanju dobra knjiga sa potencijalom da pomogne ljudima. Samo je pitanje koliko su ljudi u stanju da je iskoriste.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la luther7hrol »

Naravno da je bitno osvijestiti se, no ja to volim doživjeti na svoj način, dok koračam prema Suncu ja želim upoznati svako stablo, svaku travku, dok mnogi od bljeska Sunca ne vide ništa drugo. I ta travka i to stablo su to Sunce, na neki način. Ja biram boje, umjesto bjeline, zvuk, umjesto tišine. :sunn:

BTW knjiga te ne može probuditi, ali ti može pomoći da se probudiš i znaš da si budan.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la antoniopavaroti »

luther7hrol je napisao/la:Naravno da je bitno osvijestiti se, no ja to volim doživjeti na svoj način, dok koračam prema Suncu ja želim upoznati svako stablo, svaku travku, dok mnogi od bljeska Sunca ne vide ništa drugo. I ta travka i to stablo su to Sunce, na neki način. Ja biram boje, umjesto bjeline, zvuk, umjesto tišine. :sunn:

BTW knjiga te ne može probuditi, ali ti može pomoći da se probudiš i znaš da si budan.
U bijelini su sadržane sve boje..samo u tišini postoje zvukovi..zar ne..? :sunn:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la luther7hrol »

Naravno, ali ljepota je u detaljima. :ymparty:
Odgovori