Proces prisutnosti

Proširimo horizonte
Avatar
St00
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 17.10.2012, 17:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la St00 »

ja sam procitao teoretski deo i prvu vezbu, pa me zanima je l ok da procitam knjigu do kraja, pa tek onda da krenem sa vezbama, ili od sad da citam vezbu po vezbu nedeljno
Sta su tvoje stvarne potrebe?
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la Tain »

Da to je u redu, čak je i pisac to spomenuo u jednom dijelu knjige. Pa čak i da je pročitaš više od jednog puta jer svaki put ćeš primjetit detalje koje možda nisi razumio ili zanemario u prvom čitanju.
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Minja
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 09.04.2012, 22:31
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la Minja »

http://objaveforum.com/phpBB3/viewtopic.php?f=36&t=4690

Imate na ovom linku izdvojene zanimljive tekstove iz knjige i sa blogova o Procesu Prisutnosti.

Knjiga se čita do vežbi , pa se onda rade vežbe i čita se tekst za tu nedelju svaki dan, tokom te nedelje, može i pola ujutru a pola uveče, jer to oduzima dodatno vreme , osim onoga namenjenog za povezivanje disanja po 15 minuta.

Istina je da knjiga uvek izgleda drugačije kad se čita iz početka. Pratila sam ovu temu intezivno i sama prošla kroz proces letos, i nameravam da krenem iz početka, jer se oslobađanje podsvesnih obrazaca odvija u slojevima. Ljudi koji krenu u ovo rade ga po potrebi i nekoliko puta.

Knjiga je vredna jer na jednostavan način objašnjava mehanizam po kome se odvija naš život u nepozeljnom pravcu . Ko uđe dublje u suštinu , otvaraju se njemu dalje mnoga vrata koja su bila zatvorena... najvažnije je da se stvari rasčišćavaju u svom dvorištu, odnosi u prodici se normalizuju , jer se otkriva da su konflikti i nezadovoljstva, kivnost na nekog .. samo zaglavljene enregije koje bi da se kreću ... a mi im ne damo jer osećamo bes, nezadovoljstvo , tugu, strahove.. čuda ..

The presence portal je osnovni sajt, a ima i blogova sa novijim tekstovima. blog Naked se bavi istraživanjem intimnosti na novi način, i seksualnosti , o čemu ima i video materijala na youtube.. monja vibrations ..ili tako nešto je blog na hrvatskom sa prevodima tekstova sa portala . A na samom portalu postoji i croatian home page.. ( neko je možda to reko)

Što se teže prolazi kroz proces, to je čišćenje dublje i promene su veće..
ono što je posebno dobro, je to što vas oslobađa od potrage za tehnikom koja radi .. od novih duhovnih učenja i gurua, seminara i svega što može jako dugo da prati nekog kad krene da razrešava svoje probleme.. ali uz ovu knjigu dobijate po prvi put delotvorni Know how ...

Proces zaista ima efekta. Majkl Brown je napisao još jednu knjigu i zove se Alhemija srca, i ona ne zahteva nikakvu praksu a ipak izaziva transformaciju dok se čita.. nju nisam mogla da nađem za download čak ni na engleskom .

pozdrav

ps.. dobila sam spore iz Holandije u avgustu.. kad sam već pomislila da neće da stignu.
sad su zasejane na pirinčanom brašnu treća nedelja... pa čekam razvoj bašte .. :)
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la SleppyInHead »

Na kraju ćete shvatiti da se ništa bitno oko vas nije primjetilo, ustvari da je sve ostalo isto. A iznutra ćete znati da su stvari potpuno drugačije-naime, vaš stav, percepcija će se promjeniti.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la antoniopavaroti »

:sunn:
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 06.03.2014, 01:43, ukupno mijenjano 1 put.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la pecurko »

za buđenje je potreban Učitelj
Ispod ovog bih samo napisao Psihonautov potpis:" Pozivam te da budeš moj učitelj."
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la Ruskinja »

antoniopavaroti je napisao/la:netreba gubiti vrijeme na tu knjigu..pročitao sam je i nema koristi od nje
A valjda ima više razina i više "vrsta buđenja". uostalom, cilj je putovanje a ne odredište. Vjerujem da je nekima potreban učitelj, dok drugima odgovara i ovaj tip knjige.

Ja je čitam - već par mjeseci @-) Totalno sam nedisciplinirana, ali obećala sam si da ću je dovršiti, tako da ide to polako nekako, "na lagani način". A i uostalom, u međuvremenu sam i ostala u drugom stanju, pa ne znam koliko mi je pametno sada dubinski ulaziti u taj proces...
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la Psychonaut »

antoniopavaroti je napisao/la:Knjiga Proces prisutnosti..totalni je promašaj..jer da bi se bilo prisutno u sadašnjem trenutku..odnosno - ovdje i sad potrebno je da se Probudite ..dA POSTANETE SVJESTAN..Njegova knjiga pisana je za UM a svjesnost je izvan uma ..gotovo je nemoguće probuditi se bez Učitelja..a nije potrebno ni toliko vježbi . Ako je puno vježbi Um laže sam sebe da radi na sebi ..naravno da Umu nije u interesu da se čuvjek probudi jer Um mora da " umre " da bi se biće prosvijetlilo..Dakle..za buđenje je potreban Učitelj i svega par jednostavnih vježbi..netreba gubiti vrijeme na tu knjigu..pročitao sam je i nema koristi od nje
Jesi li "prosao kroz proces", ili si samo procitao?
Od samog citanja sigurno nema koristi...
Pozivam te da budes moj ucitelj
opusteni123
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 27.11.2013, 11:23
 pohvaljen: 6 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la opusteni123 »

antoniopavaroti je napisao/la:Knjiga Proces prisutnosti..totalni je promašaj..jer da bi se bilo prisutno u sadašnjem trenutku..odnosno - ovdje i sad potrebno je da se Probudite ..dA POSTANETE SVJESTAN..Njegova knjiga pisana je za UM a svjesnost je izvan uma ..gotovo je nemoguće probuditi se bez Učitelja..a nije potrebno ni toliko vježbi . Ako je puno vježbi Um laže sam sebe da radi na sebi ..naravno da Umu nije u interesu da se čuvjek probudi jer Um mora da " umre " da bi se biće prosvijetlilo..Dakle..za buđenje je potreban Učitelj i svega par jednostavnih vježbi..netreba gubiti vrijeme na tu knjigu..pročitao sam je i nema koristi od nje
ovo što si napisao dolazi iz čistog uma, i iz nekog nerazriješenog emocionalnog naboja kako bi michael rekao.. svatko može upoznati jednotu preko učitelja, svatko se može prepustiti, ali to neriješava emocionalno negativne naboje.. ovo nije instant riješenje, ovo je proces kojim postaješ ono što znaš da jesi, u svakodnevnom životu, najlakše je popljuvati ono kroz šta nemaš volje prolaziti, ego je najjači kad misli da je skroz otvorio oči i kad misli da zna, ali bez brige život če ti pokazati da si bio u zabludi..
Avatar
St00
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 17.10.2012, 17:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Proces prisutnosti

Post Postao/la St00 »

postoji jedan lep film Kumare
Sta su tvoje stvarne potrebe?
Odgovori