Promene vezane za simbol 2012.

Proširimo horizonte
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Devil'sChase »

Ovaj bi dokumentarac mogao biti jedini post u ovoj temi, sve ostalo je nepotrebno...:animated-gifs-flowers-242:
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

da dokumetarac je stvarno odlican, stim sto ga ja bas nebi uzeo tako zdravo za gotovo i postavio ga za jedinu stvar:D kao sto ne uzimam nista u zivotu zdravo za gotovo.

1.] Do not accept and believe just because something has been passed along and retold through the years. Such credulity is a characteristic of brainless people, or "sawdust brains," such as those in Bangkok who once believed that there would be disasters for the people born in the "ma years" (those years of the traditional twelve year Thai calendar whose names begin with "ma," namely, years five through eight - small snake, big snake, horse, and goat).

2.] Do not believe just because some practice has become traditional. People tend to imitate what others do and then pass the habit along, as in the story of the rabbit frightened by the fallen bael fruit. The other animals saw it running at full-strength, and then so frightened and excited each other that they ran after it. Most of them tripped and fell, broke their necks, or tumbled to death off cliffs. Any vipassana practice that is done in limitation of others, as a mere tradition, leads to similar results.

3.] Do not accept and believe merely because of the reports and news spreading far and wide through one's village, or even throughout the world. Only fools are susceptible to such "rumors," for they refuse to exercise their own intelligence.

4.] Do not accept and believe just because something is cited in a Pitaka. The word "Pitaka," which is used for the Buddhist scriptures, means anything written or inscribed upon any suitable writing material. Memorized teachings, which are passed on orally should not be confused with Pitaka. Pitakas are a certain kind of conditioned thing, which are under humanity's control. They can be created, improved, and changed by human hands. So we cannot trust every letter and word in them. We need to use our powers of discrimination to see how those words can be applied to the quenching of suffering. The various schools of Buddhism all have their own cannons, among which there are discrepancies.

5.] Do not believe just because something fits with the reasoning of logic (takka). This is merely one branch of study used to try to figure out the truth. Takka, what we call "logics," can go wrong if its data or its methods are incorrect.

6.] Do not believe just because something is correct on the grounds of naya (deductive and inductive reasoning) alone. These days, naya is called "philosophy." In Thailand, we translate the word "philosophy" as "prajña," which the Indian people cannot accept because "naya" is only one point of view. It is not the highest or absolute wisdom, which they call "paññá" or "prajña" naya, or nyaya, is merely a branch of thought which reasons on the basis of assumption or hypotheses. It can be incorrect if the reasoning or choice of assumptions is inappropriate.

7.] Do not believe or accept just because something appeals to one's common sense, which is merely snap judgments based on one's tendencies of thought. We like using this approach so much that it becomes habitual. Boastful philosophers like to use this method a great deal and consider it to be clever.

8.] Do not believe just because something stands up to or agrees with one's preconceived opinions and theories. Personal views can be wrong, or our methods of experiment and verification might be incorrect, and then will not lead to the truth. Accepting what fits our theories may seem to be a scientific approach, but actually can never be so, since its proofs and experiments are inadequate.

9.] Do not believe just because the speaker appears believable. Outside appearances and the actual knowledge inside a person can never be identical. We often find that speakers who appear credible on the outside say incorrect and foolish things. Nowadays, we must be wary of computers because the programmers who feed them data and manipulate them may feed in the wrong information or use them incorrectly. Do not worship computers so much, for doing so goes against this principle of the Kalama Sutta.

10.] Do not believe just because the Samana or preacher, the speaker, is "our teacher." The Buddha's purpose regarding this important point is that no one should be the intellectual slave of someone else, not even of the Buddha himself. The Buddha emphasized this point often, and there were disciples, such as the venerable Shariputra, who confirmed this practice. They did not believe the Buddha's words immediately upon hearing them, but believed only after adequately considering the advice and putting it to the test of practice. See for yourselves whether there is any other religious teacher in the world who has given this highest freedom to his disciples and audiences! Thus in Buddhism there is no dogmatic system, there is no pressure to believe without the right to examine and decide for oneself. This is the greatest special quality of Buddhism, which keeps its practitioners from being the intellectual slaves of anyone, as explained above. We Thais should not volunteer to follow the West as slavishly as we are doing now. Intellectual and spiritual freedom is best.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Naravno da ne treba stvari uzimati zdravo za gotovo, ali nekako po intuiciji i svom unutarnjem znanju i nahođenju, i sukladno sa vlastitim iskustvom procjeniš da li je nešto istinito ili ne.
Meni većina toga ima smisla. A i lik mi se uopće ne čini ko netko tko bi izmišljao i obmanjivao ljude već kao netko tko želi sa ostalima podijeliti svoje znanje i uvide.
Uostalom baš je rekao neke stvari koje sam i sama skužila prije nego što sam pogledala dokumentarac... npr. ono sa drvima. Jednostavno je potvrdio neke stvari o kojima sam i sama razmišljala samo je to lijepo složeno u priču.
E pa sad... najbolji način da saznaš istinu je da se sam upustiš u istraživanje svemira. Tako ćeš malo pomalo otkriti da posjeduješ puno više znanja i uvida nego što misliš.
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Devil'sChase »

ali nekako po intuiciji i svom unutarnjem znanju i nahođenju, i sukladno sa vlastitim iskustvom procjeniš da li je nešto istinito ili ne.
To je poanta svega
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

tripujes se coece ;D ljubav je pojenta :psy

L O V E
ko smo s?ve mi?r
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

e posle nekog vremena nekako sam se sastavio pa bi da izvucem neke teze iz ovoga sto smo napravili.

-Sve sto treba menjati je sebe ako zelite promene o kojima je rec.

-Pretvorite sopstvene reci i ideje u dela uradite to sada.

-Praktikujte sve one dobre reci pune ljubavi i van interneta i imajte razumevanja za svakog.

-Unapredjujte sebe na sve strane spiritualno, fizicki i kako god krenite sada.

-provoditi svo slobodno vreme u prirodi dal padala kisa sneg led sekire.

-Budite zahvali prirodi,pomolite joj se.Budite zahvalni sebi sto ste zahvalni prirodi
i zahvalite se sto je uopste to sve tako divno.

-Prvo ide verovanje a onda dolazi istina, istina je jedna puteva je mnogo.Verujte u sebe.

-Granice i perfekcija nepostoje, nepostoji dobro i lose, nepostoje godine,brojevi to su neke olaksice koje smo mi napravili u komunikaciji da bih znali o cemu je rec, ali nista od toga nije stvarno.

Postoji samo jedno to je LJUBAV

To jedno smo mi,ti,oni ovi ja svi i sve ostale zamenice za istu stvar i zato samo guranje napred oslobadjanje od neistine vodi u istinu.

Ko god ovo procita i kaze sebi od sutra krecem da treniram, meditiram, ili bilo sta drugo da radim, govori sebi laz.Sutra nepostoji postoji samo sada.

Volim vas sve i nemojte mi zameriti na mozda spamu bas sam imo potrebu ovo da napisem straight as never before :D

L O V E

http://www.youtube.com/watch?v=j_DVvkUaBCg

slika
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Jedan čovjek prema kojem imam ogroman respect...

ovako funkcionira naš život, um je projektor:
[flv 425,350]video/stream/swerdlow/mind_projection.flv[/flv]

ovako izgleda struktura osobnosti nadduše i duše puknute u neku realnost, to je kompleksno fraktalno granjanje ali je swerdlow to jako lijepo objasnio da se može shvatiti:
[flv 425,350]video/stream/swerdlow/oversoul.flv[/flv]

_________________________________________________


[flv 425,350]video/stream/swerdlow/mind_creation.flv[/flv]

"Ono što vidiš u drugome je unutar tebe, i možeš jedino u drugima vidjeti samo ono što je unutar tebe. Tvoj najgori neprijatelj najveći ti je učitelj. Osoba koja te najviše živcira je upravo ta na koju moraš obratiti pozornost, jer ono što te živcira u njoj je jedino u tebi.

Fizički svijet postoji jer bića unutar njega ne prihvačaju odgovornost za svoj mind pattern. Fizički svijet koji proživljavaš refleksija je tvoje individualne svijesti. Sve što vidiš i proživljavaš dolazi iz tebe, i svaki događaj koji iskusiš je tvoj osobni događaj neovisno koliko još ljudi to proživljava, ti kreiraš svoj dio. Iskustvo tog događaja si Ti.

Svaki put kada kažeš "o koja strašna stvar", ne sudi, pitaj se što sam naučio iz toga, zašto sam kreirao taj događaj? Što trebam iz toga? Ako sagledaš iz te perspektive nećeš trebati ponovo proživjeti to iskustvo, jer svemir konstantno ponavlja tvoj mind pattern sve dok ne "promjeniš stanicu". Ako ne shvatiš problem prvi puta, iskustvo će se ponavljati u sve jačem nivou, dok ne shvatiš zašto to kreiraš.

Sve što ti ikad treba već je u tebi. Nemoj misliti da si nesavršen. Nitko i ništa te nemože usavršiti jer si već savršen. Ništa što ikad naučiš nije zapravo novo, ono što učiš zapravo se prisječaš. Sve je to već u tebi i ti se možeš jedino prisjetiti. Sve što drugi mogu je jedino pomoći ti da se prisjetiš."
_____________________

Ako je netko za školicu o prirodi stvarnosti i osobnom razvoju evo linkova za download, 6h video materijala, prezentacija swerdlowa. Naučiš više nego netko u tisuću života.
Skriveni sadržaj
Za pregledavanje skrivenog sadržaja na forumu, trebaš se prijaviti.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Devil'sChase »

Potaknut Beyondovim videom kojeg je objavio u you tube draguljčekima, nisam mogao, a da ne progovorim...
[media]link[/media]

Ako ste pogledali video, onda sada sigurno možete već zaključiti, da sve priče koje često plivaju po svijetu danas, o jedinstvu ljudi, zajedništvu, ogromnoj ljubavi, nisu nikakav new age šit. To je sad postala već preozbiljna stvar. Misli, emocije... Su zračenja od svih nas koje sudjeluju sa svemirom, dobro i to već znamo. Ali, wtf onda... Što to znači? To znači da smo mi kao čovječanstvno ti koji mogu kreirati stvarnost o tome kakav će ovaj svijet biti, kakav će izgledati, kako će funkcionirati, nije bitno koliko političara, elita, idiota itd. "Vlada" svijetom, bitno je samo što ćemo mi našim mislima i emocijama reći "svemiru" da nam napravi. Zato i žele upravljati našim mislima, koliko god to čudno zvučalo nekima, ali to je tako. Zato jer znaju da možemo stvarati, i da smo mi ključni, ljudi. Velika koncentracija emocija i ljudskih misli može svašta napraviti. Zato je i keisha crowther rekla da je potrebna samo 1/3 populacije da živi s punom ljubavlju da bi se svijet počeo mijenjati.
Ili sve pokušavaju napraviti da budemo odvojeni, da svatko brine samo za sebe i svoju obitelj, pa se misli i emocije ne mogu ujediniti, ili tjeraju da zajedničkim mislima i emocijama radimo protiv sebe, oba slučaja su istinita. Što se onda dešava na političkim izborima? Kamo idu sve ljudske misli tada? Što se događa usred ratova tek, kamo onda idu ljudske misli,emocije i što proizvode... Barem meni, unatoč tome kaj sam već znao to sve, npr. ovaj video, opet pobudi razmišljanja i brijanja u nedogled...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

zapravo da, tu je mjesto za onaj video. ma znanost danas je otišla jako daleko, i sve se zna, sve informacije postoje ali će ih otkriti samo onaj koga zanima, drugi će brijati po srednjovjekovnom neznanju i predrasudama, i sve ovo će im biti znanstvena fantastika, a zapravo je kvantna fizika.

zna znanost već dulje vrijeme da čestica (dakle materija) ne postoji bez promatrača, već je nelokalni val beskrajnih potencijala. samo što je to toliko izvan kalupa shvačanja da ne žele prihvatiti

[media]link[/media]

upravu je terence mckenna kad kaže da je kultura operativni sistem ljudskih umova, svi su zaglavljeni u tome, tako funkcioniraju i nitko nevidi drugačije.

Zanimljivo je to da je srčana čakra daleko najjača od svih u ljudskom tijelu i da može vrlo lako pretvorit frekvenciju zemlje u visoku.
Najstrašnija stvar koju sam shvatio je to da su nam srce doslovno slomili i zatvorili. Svi ljudi modernog društva nose nešto kao čvrsti energetski oklop oko srčane čakre koji onemogućava njegovo sijanje (simbolizirao bi to krvarečim srcem s trnjem razapetog isusa). I sam sam imao takav oklop, vrlo jak, koji mi je u prvom mjesecu ove godine eksplodirao, i tad sam vidio da taj teret nose svi drugi, i to me skoro ponovo slomilo. Ljudska bića su porobljena.
Programiraju nas kroz podsvijest, slamaju nas emocionalno u svakom segmentu života, zato jer je naše srce najmočnija stvar u ovoj realnosti. I kroz kulturu - taj operativni sistem održavaju takvo stanje. Ljudi su vezani jedni za druge kao lancem, energetski, svi svakoga vuku dolje, i nitko nikome neda gore. Svi se tuniramo spontano na frekvencije ljudi oko nas, rezonancija je neizbježna. Tako da onaj tko se želi odvojiti i napredovati mora se odvojiti od ljudi ili imati snagu uma i budnosti da ne dopušta utjecaj.

mi smo kreatori ove realnosti, mi smo sanjaći koji je sanjaju. kultura je mind control, think out of the box and be free
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Devil'sChase »

Da, ljudi se tuniraju na tuđe frekvencije, ali opet, ne mora uvijek biti loš slučaj. Neki ljudi imaju toliko pozitivne energije, da kad dođu među skupinu zbediranih ljudi, svi postanu dobre volje. Zato kad jednom svi počinju biti puni ljubavi i sreće, ostali će također to počet upijat. Ali, dešava se i obratno nažalost. A ne kužim kaj točno definiraš pod pojam kulture, to je barem meni, raznoliko.
Odgovori