Promene vezane za simbol 2012.

Proširimo horizonte
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Zato je određene supstance najbolje uzimati samo povremeno, a ne da to pređe u naviku. Mislim na supstance koje proširuju svijest i percepciju. One su korisne jer otključaju mnoga vrata i pokažu nam mnoge stvari, ali naravno, sve na što se čovjek navuče je loše. Psihodelične supstance bi trebale biti pomagači, učitelji, a ne nešto što ćemo uzimati svaki vikend za zabavu, jer onda se gubi njihova svrha. :mushroom:
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

da, i jest sve droga u tom smislu, i dobro je to svatiti kao tako jer sve te potrebe sto kao imamo manje i vise, hrana su za ego a ne za nas same.Jednom kad osoba postane svesna toga (stvarno svesna) pocinje eliminisati te stvari iz svog zivota.
I tu nastaje ta borba sa samim sobom u stvari borba sa egom.Sto vise slusamo ono pravo u nama to borba postaje laksa.
A jednom zapaljena vecna vatra nemere se ugasiti jer je vecna.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Ne znam da li sam te dobro shvatila..
Svakakve supstance se nazivaju drogom, ali ta riječ sama po sebi ima negativne konotacije.
Pod psihodelične supstance koje proširuju svijest, mislim na prirodne supstance, mješavine, biljke... to nije i nikako ne može biti loše ili hrana za ego (kao npr. kemija), jer nam je takve biljke dala Gaia da ih koristimo, upravo s tom namjenom. Štoviše, one djeluju upravo tako da razbijaju sve blokade i smetnje koje postavlja ego i pročišćuju kanale, te nas povezuju s nama samima i sa svemirom. Zato ih i koriste šamani u raznim tradicijama. Ali stvar je u tome da treba znat kako ih koristiti i da bi se takve supstance (biljke, gljive, ayahuasca itd.) trebale koristiti isključivo za duhovna putovanja i vlastiti osobni razvoj, a ne kao zabava jer to nisu.
Naravno, ako nekom paše da ne koristi ništa, i to je ok - puno je puteva i načina kako se može doći do određenih stanja i spoznaja.
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

a sta znam, u ovom slucaju mislio sam na stvari na koje se covek navuce tipa treba mi nova majca a ima 20 starih, ili cigare ili alkohol secer i ostalo.
Mada da, ja smatram da cak i te supstance,psihoaktivne, mislim da nam ni to jednog dana nece trebati, kapiram da cemo biti u stanju u kojem zelimo da budemo bez obzira na to dali smo uneli nesto u sebe ili ne.
Svaka potreba hrani ego.
(ali i ovo mozes da tumacis kako oces ja samo kazem sta trenutno osecam)

Licno koristim i cigare i imam 20 majci ponekad popijem i jedno pivo ovistan sam o seceru, trava je moj lek a jedem i hrane znatno vise nego sto mi jepotrebno.Ali gledam to da izmenim kao sto sam izmenio dosta drugih stvari jer znam da mi zapravo nije potrebno.To je iluzija koju nam ovaj "svet" nabija.Za to radimo za to smo robovi i to nam neterba.Kada se toga resimo bicemo goli i slobodni.

Majka nam jeste dala sve te magicne stvarcice ali netreba se njima zarobiti i netreba na njih gledati kao na potrebu.

http://www.youtube.com/watch?v=OPu5YhJhpuo

jedina potreba koju imamo je ljubav :lovee: neka tako i ostane
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Morgan Le Fay »

mucak je napisao/la:
jedina potreba koju imamo je ljubav :lovee: neka tako i ostane
Pa to je istina. :bigsmilee:
Ne, nisu te supstance potrebne... može se i bez njih. One su ok da otključaju određena vrata, i onda kasnije možemo proći kroz ta vrata i bez njih. (one su ajmo reći, kraći put - pa sad što će netko odabrati, dulji ili kraći put ovisi o izboru pojedinca, ali oba načina su ispravna) A možemo i ne uzeti ništa pa naći drukčijim putem način da otključamo ta ista vrata. Kažem, načina je mnogo... ali da, jedino je Ljubav glavna nit vodilja koju treba slijediti...

A svake iluzije se treba rješavati, kako bismo doista bili slobodni.. možemo reći da nam to sve nameće ovaj svijet, ali prvenstveno si mi sami namećemo hrpu iluzija, a često ih nismo ni svjesni... Bitno je da budemo svijesni, uvijek, u svakom trenutku, pa ćemo lakše moći prepoznati iluzije i osloboditi ih se.
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

pa da kao i vecina stvari ovde sto je istinita i uopste ljudi sve vise pisu ono sto osecaju a ne samo ono sto misle.
A sta bi to bila pa lazna osecanja ;D? kontam da ako nesto osetis onda to osetis i nemoze da bude ni istina ni laz to je osecanje :D

neznam mozda i gresim... :D

http://www.youtube.com/watch?v=bb-SjlhHCIM
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Doživljaj u nama koji proizlazi iz osjećanja je interpretacija percipiranog. Osjećanje (svih razina) uvijek percipira čistu istinu ali naš doživljaj te istine ovisi o našoj interpretaciji a ona može biti pogrešna ako ju neki naš umni program krivo protumači. Mi kao bića nemožemo doživit ništa neposredno već jedino kroz interpretaciju na način koji odgovara slici svijeta u našem umu. Zapravo svi cjelo vrijeme percipiramo jedno te iste stvari, ali svi imamo drugačija mišljenja zbog unikatne osobnosti koja interpretira.
Žalosno je što previše ljudi nezna da osjeća nego sve što rade rade kroz kalkulacije uma na bazi predrasuda i logičke vjerojatnosti u minijaturnom spektru mogućnosti.


Droga je tehnologija za mjenjanje percepcije. Svaka tehnologija se može koristit mudro ili zloupotrijebiti i uništiti nešto. Neka tehnologija nema baš neku bajnu primjenu i širok spektar korištenja, kao recimo granata, tako je i s nekim drogama. Što više moći leži u nekoj tehnologiji to se lakše njome može uništiti.

Psihodelici su močni alati za prisilno guranje svijesti u nadsvijest, ali usput se diže i podsvijest u svijest, tope se energetske granice i ličnost. To ima ogromnu moć kojom se ljudi mogu lako poremetit/uništit ali isto tako i radit velike skokove u svom razvoju svijesti.

Ja bi reko da su psihodelici potrebni ovom svijetu trenutno jer su ljudi energetski i svješću zarobljeni vrlo nisko, zabetonirani su, i nitko ne želi raditi na sebi jer nemaju nikakvu motivaciju ili ideju da postoji nešto više, da su oni nešto više.
Psihodelik može pružit uvid o onome šta je iza, o onome kuda se stiže discipliniranim radom na sebi bez obzira na razinu trenutne zabetoniranosti. A kad svijest to uoči velika je motivacija da sazna više. Uglavnom dobri su saboteri načina razmišljanja i života koji ova bolesna civilizacija potencira.
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Beyond Ra je napisao/la:
Ja bi reko da su psihodelici potrebni ovom svijetu trenutno jer su ljudi energetski i svješću zarobljeni vrlo nisko, zabetonirani su, i nitko ne želi raditi na sebi jer nemaju nikakvu motivaciju ili ideju da postoji nešto više, da su oni nešto više.
Psihodelik može pružit uvid o onome šta je iza, o onome kuda se stiže discipliniranim radom na sebi bez obzira na razinu trenutne zabetoniranosti. A kad svijest to uoči velika je motivacija da sazna više. Uglavnom dobri su saboteri načina razmišljanja i života koji ova bolesna civilizacija potencira.
Pa, da, zato su psihodelici potrebni današnjem društvu. Budisti, a i mnogi drugi duhovnjaci, ne koriste psihodelike (bar koliko je meni poznato, ispravite me ako griješim), već do određenih stanja svijesti dolaze meditacijom - dakle, discipliniranim radom na sebi. Ali oni imaju i višu "polaznu točku", za razliku od zapadnjačkog poimanja svijeta, gdje su ljudi, generalno, vrlo nisko na nekakvom duhovnom razvoju. Pihodelici u kratkom roku promjene takvu, materijalističku, percepciju svijeta, i zato nekim ljudima služe ko "budilica" - poziv na daljnje duhovno istraživanje i osobni razvoj. A mislim da sve ovisi o osobi koja ih uzima i o tome da li je spremna vidjeti svijet iz drukčijeg kuta i suočiti se sa Sobom, ili nije. Ako osoba nije spremna, onda će reći da ju je zašorao bed trip i da je sve to glupost, jer neće vidjeti poruku iz takvog iskustva. Zato je veoma bitno spreman ući u bilo kakvo psihodelično iskustvo. Ako se pravilno upotrebljavaju, psihodelici mogu biti od velike pomoći na duhovnom putu.

@Mucak: Pa opet, radi se o tome da treba biti svjestan. Nekad se javljaju emocije koje smo dugo gurali pod tepih, ali to su emocije iz prošlosti i jave se jer ih određeni događaji potaknu. Ako te emocije svjesno proživimo, prestat će se javljati, a ako ih guramo pod tepih, uvijek će ih neki drugi događaj potaknuti i uvijek će se javljati... na nama je da pogledamo u sebe i shvatimo da je to što nas muči u nama, a ne u vanjskim događajima. Također, um stvara opravdanja, prepreke, blokade koji nas sprečavaju u razvoju. Kad naučimo razlikovati te gluposti koje nam ego (koji gospodari racionalnim umom) nameće od onoga što istinski u sebi osjećamo, vidjet ćemo da je sve što nam ego stvara lažno - jedna maska koju nosimo preko svog pravog lica. Ono što mi mislimo da jesmo je iluzija - jer nas ne određuju događaji koje proživljavamo, mišljenje drugih o nama, mišljenje nas samih o nama, bilo kakav pokušaj da se definiramo... Mi smo duše koje su dio Boga, koje proživljavaju ta određena iskustva, i ne smijemo zaboraviti tko smo. Što više radimo na svom osobnom i duhovnom razvoju, to ćemo lakše moći razlikovati ego od svog istinskog Ja, a time i stvari koje ego vuče za sobom... a to vodi oslobađanju od štetnih obrazaca, misli i navika i poboljšanju kvalitete života.
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Devil'sChase »

Evo primjer iz Castanede za uporabu magičnog bilja. Rekao mu je Don Juan da je od svih članova skupine, samo njemu davao magično bilje, jer je on bio s najviše predrasuda te mu je trebao nekako razbiti ego. Ostali nisu na početku učenja trebali magično bilje jer su ajmo reć svojom tišinom, odnosno bez predrasuda, ega mogli shvatiti učenje, i krenuti svojim putevima. Ali... Unatoč tome, što mu je Don Juan dao bilje samo kako bi mu pokazao istinu... Rekao mu je jednom prilikom, da svejedno nekada kada ratnik ostari, i kad je ajmo reć pravi čovjek od znanja, svejedno uzima svoje magično bilje, svoje saveznike, i putuje s njima... Tako da je ipak nespretno odgovoriti, dali magično bilje služi samo za buđenje ljudi, ili su ipak i također jaki saveznici, već daleko napredovanih ljudi. Ja mislim da je oboje.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Matias De Stefano je reko baš sve što prosječni čovjek treba znati u vezi ove teme. Obavezno pogledati. Dečko sviješću ima pristup kompletnom kozmičkom znanju.

[media]link[/media]
Odgovori