Promene vezane za simbol 2012.

Proširimo horizonte
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Devil'sChase »

Evo što se meni zbiva. Prekjucer sam pri kraju dana mislio da cu sljedeci dan umrijet, i setao sam se vani po mraku i bio sam sretan, smiren, bio sam u nekom stanju pre neobjasnjivom, bio sam zalostan, ali sretan, ipak sam ispunio dovoljno u zivotu da smijem umrijeti mislio sam si ,nisam postigao jos ni blizu sto zelim, no ako moram umrijeti, dovoljno sam postigao, a nije ni da mogu birati... Na oci su mi navrle suze i pustio sam suzu iz lijevog oka. Bit cu na prekrasnoj livadi punoj cvijeća i šuma uokolo sam si automatski vizualizirao (same mi dosle misli), pa sam se zapitao dali je to u nekom drugom svijetu ili mozda cak u ovome svijetu? Ali nisam se trudio odgonetnuti. Setao sam se ali, sam skroz bio u mislima negdje. A kroz tijelo cijelo tijelo sam osjecao, nesto, nesto ne znam, ne djeluju rijeci trenutacno... I spavat isao oko 8, budio se tokom noci, sretan, u cudnim stanjima i svijesti i tijela, i ujutro se isto tako probudio, skroz odmoran, sretan, cudno sve, ali super mi je. Prezivio sam dan.

Inace svasta jos dolazi, ovo je bilo sad prekjuce. Inace sam stalno, svako malo, ne ovako nesto prezestoko, ali mi se stalno nesto mijenja u meni, prije mjesec,2, sam se probudio usred noci tresuci se, a toplo je bilo u sobi, tada nisam bio smiren, ali probudio sam se normalno. Malo prije npr. poslusao sam beyondovu muziku(link kaj je stavil gore) i sad sam ultra sretan, poceo sam meditirat, prije nisam to bas radio. Pa mi je sve drukcije, lakse, sretnije... Ima sranja, ali je sve prolazno tak i tak... Svemu kraj tom ce doc. Mijenja se sve stalno... Kak je manijak rekel, sve se krece sve se mijenja, samo je promjena stalna. :)
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Devil'sChase je napisao/la: samo je promjena stalna. :)
To je istina.
Neka, moj savjet ti je da počneš više meditirati pa će ti biti lakše snaći se u svemu tome...
A ja imam cijelu playlistu za meditaciju na youtube-u :bigsmilee: , treba si uvijek stvoriti neku ugodnu atmosferu.
Najbitnije je da se ne okupiramo previše oko materijalnih gluposti.. i da svatko radi na sebi i na svom osobnom razvoju.

Evo upravo sam otkrila super mjuzu za opuštanje pa da podijelim :bigsmilee:
http://www.youtube.com/watch?v=VkGpyM7jEfM
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

Sto se tice fizickih promena skapiro sam da mi se telo u poslednje vreme znatno brze odmara posle treninga pa sam bas iz tog razloga uspeo da predjem neke dosadasnje granice.Uz to bih doado da sam bio i pomalo halav pa sam zakoracio koji korak vise nego sto bi mozda trebalo, i tako se naso u situaciji da mi je skroz pao imuni sistem i sad kasnjem krv zadnja 3 dana, i kojesta bas sam bolestan nesto mi napade na pluca.Takodje uspem to popraviti meditacijom pa na koji sat budem fresh ali razni drugi efekti koji lose uticu na mene me oslabe pa tako nesto balansiram levo desno slicno ko devils.chase.Nadam se da cu se probuditi zdrav ko dren,odo sad da spavam :D
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Devil'sChase, da, samo je promjena stalna, vječno stjecanje iskustva življenja kroz svoj duh. Ništa drugo nemožemo zadržati osim svog bitka i napredka (ili degradaciju) u razvitku duše za što je odgovorno iskustvo življenja. Na kraju fizičkog života ostajemo bez svega iluzionarnog, svega što nismo mi, jer samo duša ide dalje. Ego umire, sve ono što zovemo sobom, iako je duša unikatna i ima svoju osobnost kao i sve ostalo, ali večina ljudi ne poznaje sebe odnosno poistovječuju se s nečim što nisu, i od tuda zapravo svi problemi potječu.

Duša (bitak našeg bića, ono što jesmo istinski) nemože umrijeti i nemože biti uništena, ali može se zaglaviti u okove iluzije i stagnirati u svom razvitku (što je slučaj kod večine ljudi trenutno). I zato jer duša nemože umrijeti nemožemo pobjeći od samih sebe i svog života, nemožemo se sakriti ili ignorirati, sva odgovornost za naš život u našim je rukama uvijek i potpuno, možemo potiskivati probleme ali jednom će stvari isplivati ili eksplodirati.
I zato su duše svih nas ljudi na Zemlji osuđene da budu ratničke duše, jer situacija kod večine ljudi u nivou porobljenosti i poremečenosti tokova energija je katastrofalna, moramo se vječno boriti protiv svega što nije istinsko, što nije ljubav, što nije Bog, jedino tako duša može napredovati, rasti i razvijati se prema svjesnosti, širijoj perspektivi gledanja.

Smrt našeg fizičkog tijela je nebitna, tijelo je samo medij, vozilo za našu dušu prilagođeno vibracijama energija svijeta u kojem boravimo, medij kroz koji možemo iskustveno proživljavati fizički život, svi znamo da npr. naš auto neće vozit vječno, i da će se jednom pokvariti, a kad ti krepa auto siguran sam da se nećeš zaključati u njega i brijat da ti život više nema smisla i umrijet od gladi u pokvarenom autu, nego ćeš bacit auto na smeće neka trune i nabavit si još bolju makinu, isto se dešava i s dušom, vječna inkarnacija kroz razvitak. E, ali ljudi se poistovječuju sa svojim vozilom i sa svime što se tom vozilu događa, i zato duša može ostat zaglavljena u iluziji i stagnirati u svom razvitku.

Al s druge strane tijelo je hram naše duše, što se više brinemo o njemu i energetski razvijamo to više bude ugodniji i bolji život duši. Kao da tuniramo auto da bude brži, da bolje leži na cesti, bude lakši, aerodinamičniji, itd. Što se više brinemo o svom tijelu to će razvitak duše biti brži i lakši jer svijest dobiva veće i čišće kapacitete manifestacije.


U ovo vrijeme spontano se svi energetski čistimo, pucaju blokadice, i to je vrlo emocionalno, i zato je plakanje vrlo korisno i nebi se trebali suzdržavati u plakanju, jer je to izbacivanje energije koja nas opterečuje, čišćenje. Događa se kolektivna promjena percepcije, svako dobiva lekcije i uvide o svom životu na svoj unikatan način, bitno je učenje na bazi tih iskustva.

i jedna priča kojoj je ovdje mjesto:
Našao neko orlovo jaje i stavio ga pod kokoš. Orlić se izlegao kad i pilići i odrastao sa njima.

Čitavog života orao je radio isto što i kokoši u dvorištu, misleći da je jedna od njih. Kljucao je naokolo u potrazi za bubama i glistama, kokodakao je i lepršao krilima, uzdižući se koji pedalj iznad tla. Prošle su godine i orao je ostarjeo.

Jednog dana ugledao je u visini, na vedrom nebu, čudesnu pticu moćnih raširenih krila, kako lebdi na vjetru.

Stari orao zapanjeno je gledao uvis. "Šta je to?!?" pitao je."
To je orao, kralj ptica", rekla mu je jedna kokoš. "
On pripada nebu, dok mi, kokoši, pripadamo zemlji."

I tako je orao umro među kokošima, ne znajući ko je.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

e, jos nesto bih podelio svama.

Malo cas sam se isplako ko nikad u zivotu, a nisam plako ima vremena.
Usput sam i resio neke stvari koje sam morao.Drzo sam neke stvari u sebi moze se reci celi zivot a uvek su mi smetale gusile pekle probadale zavlacile se u najdublje pore srca mog i tu pravile neopisiv bol.Te stvari ticu se moje porodice.Ujedno sve to bio je razlog moje bolesti i slabosti.
Stanje posle izbacivanja takvih tuznih emocija iz sebe nemogu vam opisati nikako drukcije nego metaforom: Dobio sam krila.
Sve ovo pisem vam kao stimulans da ako imate ista slicno za uraditi samo napred jer nagrada je velika.
A ideju sam dobio kad sam se setio sta je red napisala pa obrisala, svativsi da je to samim time tela zadrzati za sebe.
E sad draga red :D nemoj se ljutiti na mene niti na bilo koga, ako si tuzna kolko sam uspeo da zapamtim iz texta ibaci to iz sebe, netreba ti.I ja bi sada naravno editovo vecinu stvari koje sam napisao pa cak i ovo iznad sto malocas napisah, ali nemozemo proslost menjati red, podeli sdrugima sta imas da bi svi zajedno usli u bolju buducnost, hvala :D <3

Premda sam se nesto iscrpeo predhodnih dana malo cu se odmoriti od svojih reci.

Oo-oo-ooh, yea-ah. Wo-yoy! Wo-yoy! Wo-yoy! Wo-yoy-yoy-yoy!
Feel it in the one drop;
And we'll still find time to rap;
We're makin' the one stop,
The generation gap;
Now feel this drumbeat
As it beats within,
Playin' a riddim,
Resisting against the system, ooh-wee!

I know Jah's never let us down;
Pull your rights from wrong
(I know Jah would never let us down)
Oh, no! Oh, no! Oh, no!
They made their world so hard (so hard):
Every day we got to keep on fighting (fighting);
They made their world so hard (so hard):
Every day the people are dyin' (dying), yeah!
(It dread, dread) For hunger (dread, dread) and starvation
(dread, dread, dread, dread),
Lamentation (dread dread),
But read it in Revelation (dread, dread, dread, dread):
You'll find your redemption
And then you give us the teachings of His Majesty,
For we no want no devil philosophy;
A you fe give us the teachings of His Majesty,
A we no want no devil philosophy:

Feel it in the one drop;
And we still find time to rap;
We're making the one stop,
And we filling the gap:
So feel this drumbeat
As it beats within
Playing a riddim, uh!
Fighting against ism and skism,

Singing: I know Jah's never let us down;
Pull your rights from wrong:
I know Jah's never let us down.
Oh, no! Oh, no! Oh, no!
They made their world so hard
Every day (we got to keep on fighting), every day;
They made their world so hard
Every day (the people are dying), eh!
(dread, dread, it dread, dread) Oh, whoa! Make dem a-go on so:
(dread, dread, it dread on dread) Ah, whoa!
(dread, dread) I'll walk (it dread, dread)
Ah, whoa! Frighten dem, ah whoa!
(dread, dread) Ah, whoa! Frighten dem, eh!
Give us the teachings of His Majesty - with a stick-up!
We no want no devil philosophy. Can you hear?
Give us the teachings of His Majesty,
For we no want no devil philosophy.

We feel it in the one drop; you're lucky!
For we still got time to rap,
And we're making the one stop
Let me tell ya: this generation gap.
So feel this drumbeat;
I tell you what: it's beating within
Feel you heart playing a riddim -

[media]link[/media]
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Red »

Hehehe mislim da se radi o postovima koji su bili vezani za teme koje su se brisale na zahtjeva člana. pa se samim time izgubilo ono što sam napisala, nije da sam editirala/ brisala... nažalost nestalo u vjetar :P

Suze su živa terapija, sa njima ode toliko sranja i duša se osjeća lakšim :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Morgan Le Fay »

mucak je napisao/la:e, jos nesto bih podelio svama.

Malo cas sam se isplako ko nikad u zivotu, a nisam plako ima vremena.
Usput sam i resio neke stvari koje sam morao.Drzo sam neke stvari u sebi moze se reci celi zivot a uvek su mi smetale gusile pekle probadale zavlacile se u najdublje pore srca mog i tu pravile neopisiv bol.Te stvari ticu se moje porodice.Ujedno sve to bio je razlog moje bolesti i slabosti.
Stanje posle izbacivanja takvih tuznih emocija iz sebe nemogu vam opisati nikako drukcije nego metaforom: Dobio sam krila.
Sve ovo pisem vam kao stimulans da ako imate ista slicno za uraditi samo napred jer nagrada je velika.
Hvala što si to podijelio s nama. :bigsmilee: Da, događaju se takve stvari i potrebne su kako bismo mogli odbaciti staro i nastaviti dalje. Takvo je vrijeme sada... Plakanje nije znak slabosti, kako većina današnjeg društva to smatra, nego upravo suprotno - daje nam snagu da izbacimo iz sebe sve što nam više ne treba i da nastavimo dalje. To je neka vrsta pročišćavanja. I znam taj osjećaj kad "dobiješ krila" poslije... :bigsmilee:
U ovo vrijeme promjene sve više dolaze na površinu neke stare stvari koje nas kopkaju i koje nam smetaju u daljnjem razvoju, kako bismo ih mogli riješiti. To se zna manifestirati u raznim oblicima... emocionalno, ili čak fizički kao bolest ili nelagoda. Ali takvi trenuci su korisni, iz njih izađemo jači i naučimo jednu novu lekciju, popnemo se na višu razinu svijesti i tako rastemo i napredujemo.

Stoga (a to govorim i iz svog iskustva), nedajte da vas ti trenuci tuge povuku u negativne misli - sve to treba proživjeti i iskoristiti takve trenutke kao odskočnu dasku za dalje. Nemojte ni zakopavati pod tepih svoje emocije, proživite ih svjesno. Jer inače će se one pojaviti poslije, u trenucima kad se najmanje nadamo i opet ćemo prije ili kasnije morati proći kroz to što smo gurnuli pod tepih, kad izađe van.

Najbolja analogija, za one koji kuže Tarot, je značenje karte The Tower - rušenje, razaranje, destrukcija... ali toranj se ruši zato što je ionako bio izgrađen na lošim temeljima, i tim rušenjem on daje mogućnost da se pojavi nešto novo... Zvijezda - iskra, nada, inspiracija.
Pustite onome što se mora srušiti da se sruši, jer i razaranje je dio stvaranja.
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Elf »

Ovima kojima išta pa tako i droga "unisti zivotni tijek" mogu porucit samo da u trenutku kad netko dopusti da mu takve stvari utjecu na zivot, ima puno vecih problema sa samim sobom nego icim drugim.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

Eh ta droga ;D...rec znaci bas svasta tako da nemogu znati na sta tacno ciljas, ali mozda mislimo na isto.

znam iz par primera ljude kojima je droga unistila zivotni tijek.Njihov zivotni tjek je bio toliko...(ajde da kazem) mracan, da skoro mrvica svetlosti nije prolazila.A onda je dosla baba droga i unistila taj mrak.
:sunn: :sunn: :sunn:
A moje je misljenje da ni nemozes imati problem snicim drugim doli sa samim sobom jer si u sustini sve ti. :psy
Morgan Le Fay je napisao/la:Pustite onome što se mora srušiti da se sruši, jer i razaranje je dio stvaranja.
;)
ko smo s?ve mi?r
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Elf »

Slazem se, i ja sam sam imao svoj srednji vijek pa je dosla renesansa na velika vrata :)) potpomognuta time o cemu pricamo. A o kojim govorimo, nisam iskljuciv na ovisne-neovisne, štoviše nisam iskljuciv niti na supstance, iskoristio sam pojam za svaki moment u životu na koji se zakacis. Može to biti 20 hambija u mekšitu dnevno, ili 10 sati meditacije, ili 250um esida dnevno ili gram necega dnevno, ili 3l fante dnevno, bilo sto što te uzme do tog momenta da nemozes-ili se moras iz petnih zila trudit, vratiti balans u zivot jer te je to izbacilo iz sedla a steti ti fizicki i psihicki. Tj ako steti ovako mora i onako i obrnuto (psi-fi) :cheesy: Tako da je u suštini uvijek problem covjek, eto, to je ideja bila, ni žuto ni bijelo ni sareno ni veselo ni tuzno....a mnogi kad krenu klizit, onako ljudski uvijek traze i upiru prstom u krivca :)
Odgovori