Kad si shvatio/la da te zanima i/ili privlači magična strana

Proširimo horizonte
Odgovori

Kad si shvatio/la da te zanima i/ili privlači magična strana prirode?

već od malena mi je ovaj svijet izgledao čudnovato
25
69%
u pubertetu, iz osobne znatiželje
5
14%
u razgovoru sa prijateljima
0
Nema glasova.
slučajno, čitajući/gledajući nešto na tu temu
5
14%
pod stare dane, a horizonte još uvijek širim
1
3%
zanimalo me ali me prošlo
0
Nema glasova.
nije me nikada zanimalo
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 36
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Kad si shvatio/la da te zanima i/ili privlači magična strana

Post Postao/la Red »

Pokrenuli smo pitanje u ovoj temi, a na Tainov prijedlog sam odlučila pokrenuti zasebnu temu. Moglo bi biti zanimljivo i poučno!

Pristupite joj ozbiljno, pokušajmo nepraviti neku vlastitu analizu, tu je i anketa da vidimo statistike. Zanima me kad je sve počelo, zašto i što vas je konkretno privuklo.

slikaAjmo napraviti od ovog neku vrstu X-filesa pa bi bilo lijepo da svi "popune formular" kako bi sve bilo pregledno, a mogla bi se razviti i neka fina rasprava. zanima me koliko će se toga podudarati, na koji način i zbog čega smo mijenjali svoja stajališta i interese.
Copy/paste i popuni

Godine:
Konzumirao:
Želim istražiti:
Moja priča (što, kako i zašto):


TheMajka istražuje, uključi se! slika

Godine: 15-16 god.
Konzumirao: muškatni oraščić
Želim istražiti: svašta nešto, iako mi je interes splasnuo (meskalin, lsd...)

Moja priča (što, kako i zašto): kad sam sada malo razmislila o ovim pitanjima ostala sam i pomalo iznenađena. zar je moje prvo iskustvo sa nečim "magičnim" bilo sa muškatnim?! ajme meni hahaha, koji smijeh. čovjek bi rekao marimahuna ali nije!
moram priznati da se ne sjećam kad je sve počelo ali znam da sam svemu tome naginjala od ranih dana. kad pogledam u nazad primjećujem da su me uvijek zanimale misteriozne teme, od stripova, filmova i serija/dokumentaraca koje sam gledala u mladosti. najvjerojatnije sam se i tim putem upoznala sa magičnom stranom prirode, nekako se sve povezalo. znatiželja. sama činjenica da konzumiranjem nečeg mijenjaš svoj pogled na svijet oko sebe i na sebe samog mi je bila toliko zanimljiva da sam se upustila u istraživanje. Razgovor sa prijateljima, čitanje i gledanje svega na tu temu itd.
očito je jedino dustupno u tom trenutku bio muškatni pa se nas par kokoški upustilo u eksperiment. samo iskustvo nije bilo neko (mislim da sam već pisala o tome) ali nije mi umanjio interes, samo sam nastavila dalje kopati.

Gljive su bile sljedeće. kao nešto što zbilja želim iskusiti, vidjeti sama za sebe što je to, što je to tamo, što se desi, što ću vidjeti, kako će utjecati na mene itd. puno pitanja, premalo odgovora. (nije bilo neta, ljudi o tome nisu pričali, informacija nigdje) A bila sam svjesna da je sve to individualno i da ne mogu bazirati svoje zaključke na nečijem dobrom/lošem iskustvu. Moraš ponekada i ti biti laboratorijski miš i svoj mozak "testirati" da bi znao jel to nešto što tražiš ili više nećeš o tome nikada razmišljati. Onda su se desile gljive i net, istraživanje se nastavilo (18-19 god)

da se razumije, uvijek bi se dobro informirala, uzela u obzir razna mišljenja i stavove ali bi opet po svom slobodnom nahođenju postupala. dakle nikada nije bilo trpaj trpaj u sebe pa što bude.
ostalo je povijest. da stvari nisu išle tokom kojim su išle možda ovog foruma nikada ne bi bilo. :heartbeatt:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Kad si shvatio/la da te zanima i/ili privlači magična st

Post Postao/la Tain »

Godine: 15 (prvo planirano iskustvo)
Konzumirao: marimahunu
Želim istražiti: DMT
Moja priča (što, kako i zašto):
od malena sam znatiželjan, znao sam da postoje "drugi svijetovi" zbog snova, mašte i deliričnih stanja (koji su bile nuspojava bolesti i sličnih stvari). alkohol nije bio pretjerano zanimljiv, al marimahuna je isprve bila prava magija. a pogotovo zato što sam prvih par godina redovito samo u šumi, u ljepom settingu uzimao. poslje toga internet+znatiželja su bila moćna kombinacija. gljive su bile najzanimljivije i tek sam ih nekoliko godina kasnije provao. u međuvremenu sam provao svašta, ali od svega jedino su me se gljive dojmile. i do danas se nije puno toga promijenilo osim eto što sam se upoznao više sa tim, pa znam što i kako želim. imam jako strpljivu narav, ne žuri mi se nigdje, znam da postoji magični svijet unutra a želja za istraživanjem nikad nije nestala.
I love not man the less, but nature more.
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Kad si shvatio/la da te zanima i/ili privlači magična st

Post Postao/la sinnerman »

Godine: 14
Konzumirao:alkohol i cigarete
Želim istražiti: a uvjek isto... proniknuti u tajne života

Moja priča (što, kako i zašto):

Moje današnje shvaćanje "istraživanja magije" izmjenjeno je u odnosu na stavove koje sam imao pred samo 1-2 mjeseca. I možda neće biti takvime još dugo.

Mislim da je moja osobnost, odnosno znatiželjnost i sklonost filozofskom gledanju na život prvi i pravi razlog sklonosti "magiji". Nisam se nikada mirio odnosno prihvaćao za istinu ono što vidim i uvjek sam vjerovao da ima toliko toga više i htio sam to shvatiti ili proniknuti u te tajne. :-o
Ta me znatiželja povela, odnosno prevagnula, kod eksperimentiranja odnosno probavanja, ali iza toga zapravo leži činjenica da sam htio biti "cool". U društvu. "Cool" u društvu ali zapravo "cool" sebi i svome egu, jer zapravo to "cool" je bilo cool samo meni i mojem poimanju sebe. I identifikaciji sebe kroz ono kako gledam na sebe, a to je biti: otkačen, nesvakidašnji, neuobičajen i zanimljiv drugima. Zato sam u tome ranome djelu života bio: poem, boem, neuračunljiv, pretjeran, neumjeren i opasan za sebe....
U toj ranoj dobi od 14-19 godina osim alkohola i cigareta te nešto malo trave nisam probavao ništa, a da sam mogao vjerojatno bi probao sve.... Strah od ovisnosti (usađeni) između ostalog sprječio me da nabavljam "droge".
Moj odlazak na fax, promjena okoline i društva promjenila je tok stvari. No ja sam ostao isti; sklon filozofiji i istraživanju. Tih sam godina (19-25) pušio uglavnom travu i rjetko pio alkohol. Cigarete su mi od početka ostale zaljepljene kao ultimativni znak ovisnosti "zvono". Kako sam išao bliže 25 godini sve sam više pušio, tako da sam 3 godine pušio "dnevno" preko 2-3-5 g. U tome zadnjem razdoblju sam se već vratio doma, pa sa starim društvom, čvako koji "keks", ali sve u svemu ne više od 10 puta u životu" . Te bezbrižne godine bile su pune veselja. Ali i dalje sam sebe smatrao "cool". Mome je egu odgovarala takva slika sebe. Sam je kraj, zbog pretjeravanja bio lagano obilježen mojim negativnim osobinama odnosno lošim osjećajima.

No tada sa 25 godina život mi je pošao drugim tokom, i tada nekoliko godina ništa. Ni alkohol ni trava. Ništa. Uljuljan u svakodnevicu zaboravio sam na psihoaktivno, na duhovno, filozofiju. Takvim ritmom i prilično zadovoljan provodim naredne godine. Posvećen u cjelosti onome što radim. Zadovoljan, sretan, usredotočen i predan.

Tih sam godina ostao odmaknut od svoje prirode (znatiželje i filozofije) i posvećen svjetovnom i društveno prihvaćenim obrascima ponašanja; zrelo, trevezno... Nisam se žalio, nisam ništa mjenjao... No kako su godine tekle sve viže me pretiskala crnina, beznađe, depra. Počeo sam sa travom ponovo. Slika mene kao "cool" osobe koja puši ostala je u meni. Pomaglo je, barem da se opustim, navečer sam lakše zaspao, u društvu (izlasci) sam mogao biti dovoljno "opušten" da mogu funkcionirati. Ali stvari su se pogoršavale u mojoj glavi. Ovo razdoblje me tako pregazilo. U meni osim ega nije ostala niti jedna veličina, barem ne kojoj bi se itko trebao diviti.

Evo, tako sam došao do točke, da sada, sa bogatijim "iskustvom" nego je ovo do pred godinu dana, u potpuno drugome svjetlu gledam na protekle godine. I ponovno je obogaćivanje iskustva bazirano na mome ego gledanju sebe kao "cool" osobe koja "eksperimentira" sa "drogama". No ovaj je put "iskustvo" pokazalo drugu sliku i pravi razlog, "EGO".

A valjda je i razlog što sam postao član The Majka, činjenica da; sam svih Vas smatrao za "cool". Cool je bilo naučiti nešto i ponešto, čitanjem sam proširio horizonte i promjenio percepciju gledanja na psihoaktivne supstance. Promjenom percepcije srušena je barijera....
A otvorena "SVJEST"
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Kad si shvatio/la da te zanima i/ili privlači magična st

Post Postao/la Red Weed »

Godine: 14-15.g
Konzumirao: Antibiotike (ucestale migrene i doktoricin nacin sprecavanja istih), Alkohol (cisto malo kako bih se opustio, ipak je bio tulum) i Marimahunu (cuo sam od prijatelja da opusta pa da probam)
Želim istražiti: hmmm, zapravo me vishe ne zanima direktno istrazivanje nego ono kad dodje... iako sam i dalje ostao zagriznut za Salviu...
Moja priča (što, kako i zašto):

U biti sve je krenulo glazbom jos u osnovnoj skoli Beatlesima, Doorsima, Marlijem, Dylanom,... Kroz glazbu i priche glazbenika sam se poceo zanimat za supstance koje izmjenjuju percepciju. Iako to radi okoline nit nije bio cilj nit mogucnost, ali postojala je neka potreba da vidim ono sto su oni vidjeli... Cist onak iz znatizelje... Tek u prvom srednjem sam se susreo sa marihuanom i to smo smotali u prazne cigarete jer drugacije nismo znali... Mislim da nikad necu zaboravit pivu na mracnoj terasi nakon te cigarete i moje fascinacije kako mi kad zatvorim oci bljeskaju gromovi i kako mi noge sam padaju prema dolje... Nazalost radi migrena sam jeo svakojake tablete pa nisam pio alkohol kao moji drugi vrsnjaci (frend mi i dalje govori da sam odabrao krivu drogu za odrastanje), tako sam u marihuani nasao neki izlaz iz svega toga... I tako je prosla srednja skola... I krenuo je faks, nestao je panj za 50kuna :( ... i odmah na prvoj godini faksa desio se tulum (do onda se glazbeni ukusi prosirili u sve grane glazbe, mljac) i uletjela mi 1/4 tripa ufff a u jednoj sobi se vrtio Pulse od Floyda kako sam zapeo na par sati unutra... a vani fullon trance... Dosao sam doma tek drugi dan na obiteljski rucak (stara me samo pogledal, bio je to najtishi rucak ikad) nakon takve noci i jutra... Buahahha bio sam na natjecanju u ski rolanju, prozivio floyda i skakao na trance... krenule su slike, vratio sam se internetu i istrazivanju, otkrio sam posebnu sekciju na vutri... uff biljke... Mislim da sam radi toga pao drugu godinu faksa, imao sam knjiga o biljkama oko sebe vishe nego skripta... zaljubio se u slaviu teoretski dio...
Onda je dosao MDMA, blago iskustva, kratko, zadovoljavajuce, interesantno...
Pa je jednom dosla doza DMT-a za zapalit... koje iskustvo...
Pa gljive, eh one su me pogodile, uletjele su mi mozda u krivom trenutku u zivotu za isprobavanje (plakanje, gubljenje realnosti, mah apsolutno nepotrebno) i to je bila prekretnica od onda ne konzumiram psihodelike... Eto vech dvije godine sam prazne glave i josh se ne mogu rjesit zadnjih tripova... Tu i tam mi nest padne pod zub, nesto sitno i samo me josh jache vrati u taj neki wierd osjecaj... pa je ucestalost tih spontanih od "odluke" o prestanku skoro pa nikakva sa danasnjim danom... Bilo je zanimljivo dok je trajalo, dvije godine su mi bile intenzivne od radosti do tuge, od smjeha do placha, vrijeme je stajalo ja sam istrazivao... A sad, sad bih se samo trijezan setao prirodom i istrazivao okolinu i neke ljude... svoj um...
I nach nesto sto ce mi zaustavit misli bar na tren... ili skrenut njihov tok u nekom drugom, novom smjeru...
Eto
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Kad si shvatio/la da te zanima i/ili privlači magična st

Post Postao/la Frenzy »

Godine: 15
Konzumirao: marihuana
Želim istražiti: saliva, meskalin
Moja priča (što, kako i zašto):
Pa mislim da je priča relativno prosta. Počeo sam sa tako nekih 15, kada sam krenuo u srednju razmišljati o tome da probam marihuanu. I tada, surfajući po valovima 56k, naišao na razne informacije vezane uz milu nam i dragu ganjicu. Znao sam "starije dečke" s kvarta za koje se šuškalo da duvaju, pa sam se hrabro zaputio na mjesto gdje su znali visiti i kupio si panj za 50 kuna. Sav prestrašen i uzbuđen sam otišao do frenda i rekao mu da sam nabavio za pušit i da idemo konačno i to probati. Bilo je skroz pozitivno iskustvo. Mogu reći da mi je marihuana na neki način bila gateway drug, u tom smislu da sam je nastavio konzumirati i putem nje upoznao ljude koji su bili ili još uvijek jesu u doticaju sa nekim drugim stvarima koje sam htio probati.

Što se konkretnih psihodelika tiče, u pitanju je bio LSD i imao sam 18. Sa psihodelicima sam stvarno želio malo pričekati, jer sam znao da nisu tako jednostavna stvar kao što je trava. Ipak je to na neki način poigravanja sa psihom i rezultati bez pripreme i pažnje mogu biti grdi.

U globalu mogu reći da mi je bilo suđeno probati takve stvari jer sam uvijek naginjao stvarima koje se ne daju baš tako lako objasniti, već mi kao pojedinci moramo neke stvari iskusti za sebe i govoriti o njima iz iskustva.

:psy
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Ronin

Re: Kad si shvatio/la da te zanima i/ili privlači magična st

Post Postao/la Ronin »

Godine:s 18 prvi puta probao drogu
Konzumirao:Marihuanu ,Hašiš(turski zeleni,marokanski smeđi i libanonac crveni),Kokain,Speed jednom,Extasy par puta (sunce,ferrari),absinth....obožavam vino al samo u svečanim prilikama..
Želim istražiti:Prirodu ,liječenje prirodnim putem što podrazumijeva i liječenje prirodnim psihodelicima.Zanima me svemir, Spiritualnost,ma sve živo .Želim biti sam svoj doktor.Želim promjeniti svjet :))
Moja priča (što, kako i zašto):
Evo ovako ...odrastao sam u dosta surovim uvjetima ,prošao svašta ,bio sam okružen svakavim narkoticima,pogotovo Heroin uf u danima mladosti dosta je narkomana bilo po gradu e ljudi moji to su bili dani zombija,hvalim boga i zahvaljujem roditeljima što nikada nisam upao u ralje lošeg društva,heroina i ulice.Odgojeni sam Katolik.Uvjek sam bio fasciniran istokom odakle i moj nick: Ronin.....Odmalena sam se uvjek volio penjati po stablima,istraživati tajnovita mjesta gdje čovjek nije imao pristupa.Znali smo upadati kao djeca ljudima u vrtove i krasti voća,obožavao sam ptice pogotovo Kos-kad mi zapjeva joj i slavuj u nočnim satima...nekako znam da sam od tada pokazivao povezanost s tom magičnom stranom prirode da sam poseban...volio sam kao djete provoditi dosta po knjižnicama...obožavam tu atmosferu u knjižnici.Znate šta odem i u crkvu poštujem kršanstvo,ma svaku religiju poštujem.. nema šta.Obožavam pse,sve životinje,znam komunicirat s pasima ,znam s mačkama hehe znate one sve smješne zvukove koje i sami pokušavamo emitirat da bi tepali životinji....Sad sam odrastao ,ne konzumiram droge dugi niz godina....čist tako rekoč al opet znanje i ljubav prema prirodi me dovodi do toga da sam fasciniran psihodelicima ....Vjerujem da skromnost i siromaštvo je jedna velika stvar koja čovjeka može dosta toga naučiti u životu i o prirodi.Dosta mi je nepravde u životu,agresije,dok neki ljudi voze porsche-a i vode rat zbog naftne kompanije i nekakvih materijalnih pizdarija(pardon),ma ono onda vidim koja je to pohlepa u svjetu,rat ,mržnja....ah neču dalje....i tako jednostavno to sve vidim kako svjet nije pravedan ,jednostavno u sve te godine rata i religije nismo evoluirali,kao da smo životinje hm.....Uvjek se čovjek vrača prirodi uvjek....čovjek ne može bit pametniji od prirode niti mudriji...svi odgovori su u prirodi....zadnjih godina sve više cjenim biljke volim kad se vode teme o jednom bilju a da se o toj jednoj biljci mogu knjige i knjige napisat to je fascinantno.E to je ona magična strana gdje se vidim kao čovjek...gdje sam ponosan što sam živ...što ima stvoritelj puno planova za mene i sve vas...Teško je u svjetu ,nezaposlenost ima i gladnih ljudi ,pa tako i među nama vjerujem,al opet je lijepo kako se svi ljudi nađu na jednom mjestu....vjerujem da se bez obzira na vrijeme i na sve ovaj forum desio s razlogom u svemiru.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kad si shvatio/la da te zanima i/ili privlači magična st

Post Postao/la sometimes »

Godine: 13-14 god. (kako kaze moj frend: bio sam par godina normalan a onda sam krenuo u osnovnu školu)
Konzumirao: Hashis
Želim istražiti: normalan život :D

Moja priča(što, kako i zašto): pa eto do mene je jedno ljeto stigao hashis i to ponuđen od dvije austrijanke (bile su starije od mene) koje sam prebacio sa barcicom do neke uvale gdje su kampirale na crno, do onda nisam nista znao o tome ali taj njihov pristup svemu tome, nacin na koji su mi ponudile tu pljugu, nisam niti mislio odbit, i sta se desilo, bila je to ljubav na prvi pogled, taj smjeh, taj okus u ustima, ta noc puna radosti, jos uvijek se sjecam kako su mi rekle "you feel jolly" jer sam umirao od smjeha, zatim sam otkrio muziku koja je za druge ljude bila cudna, a za mene je sve ostalo bilo isprazno i plitko, i to ne samo muzika nego i taj nacin zivota, to je bilo vrijeme rocka, punka, metala, i tako nakon nekoliko godina sam na nagovor zavrsio na nekom partiu sa utrpanim bonbonom u ustima, i sta je najbolje i to mi se svidjelo, plesanje, ljubav (umjetna ali ljubav),izrazavanje pokretima, bilo je ljepo, u to vrijeme sam bio toliko glup i bahat klinac da sam mislio tko nije probao ecstasy da nezna sta je zivot.... :)) ,da se razumjemo, ja jos uvijek volim rock ali volim i elektroniku i jos dan danas zavisno o raspolozenju slusam i jedno i drugo, i tako je kod mene jednog dana dosao i heroin i zadrzao se dugo vremena, to je bilo iscrpno i ruzno razdoblje ali sad je iza mene, u svom tom kaosu u kojem sam zivio uvijek sam zadrzao tu ljubav prema prirodi i valjda kad sam sazrio i kad je svemir osjetio da je trenutak - upoznao sam se sa gljivicama i tu sam poceo tek istrazivati magicnu i misticnu stranu zivota sa razumom, uz pomoc themajke.
Mislim za sebe da imam srece sto sam uz sve te vrste i kolicine narkotika ostao sometimes priseban i normalan i da sam odustao od toga sam svojom voljom, jednostavno jer je postalo dosadno, jer se vise nisam osjecao dobro dok to radim i jer sam poceo osjecati posljedice koje nisu ugodne, sad samo pusim i pojedem tu i tamo koju gljivu i zato sam i napisao gore da zelim istraziti normalan zivot - "normalan" za moje pojmove, sometimes normalan ;)

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Odgovori