mOj um...

Proširimo horizonte
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: mOj um...

Post Postao/la Red Weed »

Vrlo dobar tekst... thumbs up za to...
;)
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: mOj um...

Post Postao/la Red »

Jel možda misliš na ovu temu? :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: mOj um...

Post Postao/la pecurko »

Redweed, ja bih iz ovoga što sam do sada pročitao, rekao da si ti samo zagrebao po debeloj koži sopstvenog ega.
Previše je u tebi osećaja koja polaze upravo od toga što ti sebe doživljaš kao centar, a svo to sivilo se vrti oko tebe...to te tvoj ego i dalje vara govoreći ti da ni na šta ne možeš da utičeš, da je taj jad i beznađe svuda pa i u tebi...da je taj vrtlog koji se širi oko tebe realnost, da nema ničeg izvan... E pa nije tako.

To što sebe dovodiš u poziciju posmatrača, to je najveća greška...ti moraš da delaš.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: mOj um...

Post Postao/la Psychonaut »

Red je napisao/la:Jel možda misliš na ovu temu? :)
Jeste, hvala :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: mOj um...

Post Postao/la sinnerman »

Srećom meni su se slični problemi ili muke koje te muče desile bez konzumacije ničega.
Te muke i problemi su tek poslije dobile svoj smisao.
Ali nisam još uvijek našao razlog ili uzrok problemu.
Nisam našao niti rješenje. Samo što sada ponekad uspijem iskontrolirati loše stvari kada krenu.
Malčice pokušavam više stvari doživljavati na emotivnoj razini, osjećati to što mi se događa, a manje na intelektualnoj razumom.
Jednostavno previše stvari analiziram- kako su ti rekli kao promatrač vlastitog života.
Umjesto kao igrač. Kada gledaš tekmu osjećaš se bespomoćan, kada igraš učiniti ćeš sve da odigraš najbolje što možeš.
Ima dana kada imam osjećaj da sam konačno duhovno dosegao vrhunac a sutra ujutro sam ponovno na dnu.
Evo mislim da je čovjek duhovno biće, ali ne religiozno, i mislim da upravo spoj razuma i osjećaja čini dušu.
I ako si do sada činio dobro drugima i vjerovao ljudima, sada si došao do mjesta kada više ne moraš vjerovati ljudima da bi činio dobro.
I ne nisi zaboravio kakav si bio prije.
Budi ono isto što si bio prije samo malo svjesniji, otvoreniji, osjećajniji produhovljen.
Nisi sam, ima nas svakakvih sa svakojakim problemima.
Ali smo ih svjesniji svakim danom.
I ne život nije borba, bitka sa samim sobom.
Prestani se gaziti i kriviti zbog problema koji su nastali. Nisi ti kriv.
Meni je užasno falilo društvo ljudi koji razumiju to što sada pišem, koji prolaze kroz takve probleme ili misli. Ali osobni kontakt s takvim ljudima, ne onlajn. Ali danas sam dobio lekciju. I rečeno mi je a pošto sam ipak ovdje alter ja, neka budem, ne ono što jesam nego ono što želim da ljudi misle da ja jesam. Klik. Helou. Dragi moji gurui.
Pa mi postamo ono što želimo i kada to želimo.
Nikoga psihodelici nisu promjenili na bolje.
Čovjek se mjenja sam. Psihodelici mogu donekle samo pomoći. Npr da shvatiš da je važnije osjećati nego znati.
Nismo mi drugi ništa pametniji od tebe.
Nismo shvatili smisao života.
Smisao života se mjenja onako kako ti se mjenja život. I svakoga dana je drukčiji.
Nema gurua, ljudi se uvjek trude pokazati se kao i ovdje u najboljem svjetlu.
Ima puno prepametnih ljudi svugdje. Ali nisu baš jako dobre osobe.
I možemo ti davati ovdje jako pametne savjete, kao neki učitelji.
Ali ne brini brigu, danas sam dobro pa ću ti pamet prodavati, a sutra ću biti dole pa neću postati ništa.

Svi ljudi imaju probleme preko glave, samo ti si svojih svjesan pa ćeš ih moći rješiti :thumbsup:
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: mOj um...

Post Postao/la Red Weed »

Procitah tu temu odavno, nasao se djelomicno u njoj...
Ali nije stvar depresije ili nznm cega, cak mi pojam ego vishe nista ne predstavlja u situacijama gdje se mogu izdignut iznad nekih ljudi to smirim i zaboravim kroz 2 sec (tu i tamo se desi da mi je jezik brzi od uma...), Ego, ego i ego svi pricate o njemu kao necem stvarnom no ja smatram da je to samo instinkt koji ljudski dio mozga mozhe lako razabrati i smiriti (na kraju krajeva svi smo mi zivotinje i nash mozak se sastoji od gmazofskog[to je taj vash ego, pure instinkt], od sisavackog[osjecaji, empatija] i ljudskog... koliko sam ja shvatio promatranjem)... A to sto sam ja promatrach nije da sam promatrach da samo sjedim i zabavljam se umom vech tokom radnji, kretanja i susreta moj um promatra (uvijek je tako radio) samo sto mu promatranje nije ponekad dosta pa izmislja priche uokolo cijele radnje jer budimo realni svi naokolo ponavljamo radnje(od govora, pricha, kretanja i svega sto je dio naseg zivota)... Vjerovatno je um taj koji stvara neku cudnu, bolesnu radnju uokolo toga i to mene mori jer postaje sve bolesniji... Mogao bih napisat lynchovske scenarije iz svakog dana, Poe-ove poezije na tone... Stvar je toga sto ne mogu promjenit tok misli ne na pozitivno sa negativnog, nego ih malo unormalit od ovih trilera, zavrzlama ili nznm cega... Sto vishe zato sto je taj tok misli skrenuo moju koncentraciju samo na sebe, i to me sprecava da koncentraciju okrenem ka necem drugom iako to mogu svijesno radit u tom trenutku ali nisam skoncentriran na to...
A to da se cijela pricha tih misli vrti oko mene i onih koji me okruzuju, to smatram da nije ego... neg oko cega bi se trebala vrtjet?
A ovo sto se tiche gurua, pih... Ja sam takaf da cu saslushat i najveceg pijanca i najveceg mislioca istim razumjevanjem jer po meni svi smo mi jedni drugima ucitelji i ucenici i to je ono sto mi se svidja kod svega...
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: mOj um...

Post Postao/la sinnerman »

Mene već par dana iznimno zaokuplja jedna dilema ili trilema: ego-stavovi-percepcija.
Ima li neko koju dobru knjigu iz psihologije koja objašnjava način funkcioniranja čovjeka?
Možda je neko već okačio, ali foruma je počelo biti previše za pročitati da biš mogao naći nešto :-?
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: mOj um...

Post Postao/la Red Weed »

nznm... nakon mog istrazivanja shvatio sam da bi mozda bilo dobro procitat:

Ouspensky - Psihologija moguće evolucije čovječanstva...

Pa eto ako nadjesh procitaj :P
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: mOj um...

Post Postao/la sinnerman »

Evo počeo sam čitati paralelno 2 knjige sasvim slučajnog izbora i shvatio da zapravo govore o vrlo sličnim ili istim stvarima

A te knjige su Eckhart Tolle "The power of Now" potaknut postom Red a druga je "Intuicija" Patricie Einstein.
Zapravo i u jednoj i u drugoj je rječ o svijesti. Onoj iskonskoj svijesti.
Počeo sam mnogo razmišljati o Intuiciji naspram Instinktu i Misaonom procesu.
No pitanje je koliko zapravo poznavanje sistema rada otto motora pomaže u vožnji automobila dok god motor ne stane?
Imam još jednu knjigu koja me tek čeka: "Osjet i Percepcija" no zapravo sam namjeravao uzeti knjigu koja govori o našem percipiranju a ova izgleda po onome što sam stigo pročitati nije baš konkretno o tome.
Probati ću naći negdje za skinuti ovu koju si preporučio jer je u mojoj knjižnici vjerovatno nema. :sunn:
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: mOj um...

Post Postao/la Red Weed »

Probaj ipak u knjinici... u mojoj ima... ;)
samo ako ne nadje nek proba sa uspensky... a sto se toka misli tiche eto to bash i ja istrazujem... posto me moj "ubija"... ;)
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Odgovori