Hodanje po vatri

Proširimo horizonte
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Hodanje po vatri

Post Postao/la antoniopavaroti »

zanimljivo..ajd svakako se javi sa više informacija :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Hodanje po vatri

Post Postao/la Čiča »

Mene također zanima ovakav ritual.Prisustovao bih ako se negdje održava.Skroz zanimljivo :ymhug:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Hodanje po vatri

Post Postao/la antoniopavaroti »

a posle rituala možemo žar iskoristiti da na njemu okrenemo neki roštilj pa možda i nešto krupnije ...(vegetarijansko ) , greota bi bilo dobra žara ne iskoristit . :blinkk:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Ronin

Re: Hodanje po vatri

Post Postao/la Ronin »

Kad smo kod boli i pročiščenja ,a ovo da je probat ajojjj...

https://www.youtube.com/watch?v=it0V7xv9qu0
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Hodanje po vatri

Post Postao/la antoniopavaroti »

ajjojj..zbilja bolno...ali neznam dal se time pročiščenje dobiva..to je diskutabilno..
Možda se dobija u tim plemenima gdje taj običaj nešto i znaći..vjerojatno uvod u sazrevanja..ulazak u društvo zrelosti ili svjet muškaraca i lovaca ...šta ja znam .
Za podneblje modernog čovjeka to je nepotrebna radnja..sociologije nas i njh ( tih plemena) strahovito se razlikuju i nemaju baš puno nekih dodirnih točaka pa prema tome za jednog zapadnjaka je to bila samo bolna avantura a bez ikakvog kasnijeg kumulativnoh djelovanja a kamoli da ga je to uvelo u bilo koji svjet zrelosti ..ni njihov ( jer se derao poput male bebe i skakutao ) pa sumnjam da su ga oni uopće cijenili zbog tog čina, jer je vjerojatno svrha toga stoički podnijeti bol a da se ne trepne okom...Oni ..pleme ..imaju takav način života, od malih nogu djeca se uče i privikavaju na patnje ..siromaštvo..poluglad..bolesti i sve ono što zapadnjak nema jer je okružen tehnologijom i svim ostalim što mu život čini (uglavnom) neusporedivo kvalitetnijim i boljim od njihovog .U našem se društvu postizanje zrelosti i sposobnosti punopravnog ulaska u pleme tj. društvo cijeni ..boduje..završiti na primjer školu , možda fakultet ., pa se zaposliti ..imati dobru plaču , biti neovisan itd. itd.
U svakom slučaju vrlo interesantan video..no nebi to želio probati..previše cijenim svoje a i tuđe :ymsmug: tijelo ..
Zato kažem " Mravi..? Ne, hvala"
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Ronin

Re: Hodanje po vatri

Post Postao/la Ronin »

Slažem se,ali ako je život sam po sebi patnja jel? Ne gubiš ništa kroz bol,poslije toga samo pojmiš radost i hrabrost prema svemu što te očekuje.Što te ne ubije ojača te,zato ga i koriste kao ritual....Kroz tu bol bit čemo mravima zahvalni kad dođu teža vremena jel da ,Ego loss ali onaj tjelesni ?! Da da hm ...razmišljam na glas :) .... Definitivno bi to valjalo probat ...Od majke prirode je.... Ruke bole jako jer ima najviše završetaka živaca iz mozga....Bol je samo iluzija kao bad trip al i dalje si tu ....jel?!! :-?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Hodanje po vatri

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ronin je napisao/la:Slažem se,ali ako je život sam po sebi patnja jel? Ne gubiš ništa kroz bol,poslije toga samo pojmiš radost i hrabrost prema svemu što te očekuje.Što te ne ubije ojača te,zato ga i koriste kao ritual....Kroz tu bol bit čemo mravima zahvalni kad dođu teža vremena jel da ,Ego loss ali onaj tjelesni ?! Da da hm ...razmišljam na glas :) .... Definitivno bi to valjalo probat ...Od majke prirode je.... Ruke bole jako jer ima najviše završetaka živaca iz mozga....Bol je samo iluzija kao bad trip al i dalje si tu ....jel?!! :-?
Ne mislim da je život patnja..ne ako je čovjek skroman i ponizan ,.... možda ako je hendikepiran..bolestan ili nešto slično . Veoma sam zahvalan na čudu života..nevjerojatan je to dar da bi ga smatrao patnjom ..Život je pjesma i radost..Naravno da ima i loših i dobrih trenutaka ..poput nekog filma..i za sve znaš da će proči ..da su svi detalji samo scene i kadrovi tog filma koji se zove život . Da bi pojmio radost ..netreba mi lična bol ..bol vidim u mnogima oko sebe i to mi je dovoljno ..Ne žalim se na ništa ..jer sam preuzeo odgovornost , ja sam upravljam svojim djelima i svojim životom . Ponekad mi se čini da je čovjek u stvari sam sebi najveći neprijatelj.
No , Ronče, ako želiš probati ..probaj ..pa javi nama ostalima da nešto naučimo iz TVOG iskustva ..jest da čemo u tom slućaju biti prikračeni za orginalnu bol ali ne možeš sve imati ..kao što rekoh skroman sam , vjerovat ću ti da je jaaakkkooo buuubalooo. :thumbsup: .
No , šalim se...malo humora ne škodi ..jel da ?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Ronin

Re: Hodanje po vatri

Post Postao/la Ronin »

Kužim te ...Ali govorim ,ne u ime sebe, nego u ime drugih koji žive u iluziji ovog udobnog života,pa i dalje od ovog foruma ,da opet hodanje po vatri i mravi su samo ,obred pročiščenja da ne zaspemo....Ok ...netko če radit cijeli život na baušteli spoznat če život kad mu padne komad bloka na glavu, netko če se zaljubit u život kad ga mravi izbodu, onda opet sve to dođe na hodanje, sjedenje i stajanje što je u nama .
Život je jako krhak....svjedoci smo da i imat bolnice,udoban dom,auto, i sve lijekove na ovome svijetu nisu dovoljni ako ne skužiš da čemo svi proč bol ,životnu učiteljicu ,što prije to bolje .Kad skužiš sve negativnosti koje te sputavaju,jednostavno ih počneš zaobilazit počneš rast.Ego se se ne može izgubiti,on se može samo razumiti,Ego je naše tijelo s kojim smo dužni ispoštovat naš put do kraja kao i dužnost prema bogu i svojim nemočnim roditeljima biti primjer i iskupiti se za njihovu patnju.
Moji roditelji nikada neče razumjet moju duhovnost ,oni idu u crkvu ,ali šta ja za njih mogu učiniti je da ih volim i da se iskupljujem za njih i budem primjer u hrabrosti jer oni nisu imali vremena oduprijeti se ovom sistemu koji ih je povukao u ponor,zato u strahu ne valja pribjegavat iz slabosti u religije koje su malodušne.Nego svojim roditeljima kroz svoju hrabrost pokazat put i ljubav kakvog sina ili kčer imaju.Hodamo po vatri a da nismo svjesni.MOžeš li to vjerovat ?! MOrat češ..Svi čemo proč Pakao...Dobro došao u Pakao. Raj čemo sami morat stvarat i iskupiti se za druge ljude .
Borba koja je u nama nikada ne prestaje i zato ne smijemo spavat.Priroda nas ispravlja ,a da nismo toga svjesni ,ona je ja ,ja sam ona.....Ja ne postojim :x
shaman330
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 31.05.2014, 00:11
 pohvaljen: 1 put

Re: Hodanje po vatri

Post Postao/la shaman330 »

MENI NE TREBA NIKAKAV OBRED ili RITUAL, da se igram sa toplo-hladno--.
Od kada znam za sebe, nisamo obuo čarape..i kada sam bio u sibiru na minus 39. stepeni.
Iz rerne, ne razmišljajuči, vadim tepsiju na 250. stepeni.. golim rukama...
I nije mi jasno, u čemu je problem kod vas...
SHAMAN330
Ronin

Re: Hodanje po vatri

Post Postao/la Ronin »

shaman330 je napisao/la:MENI NE TREBA NIKAKAV OBRED ili RITUAL, da se igram sa toplo-hladno--.
Od kada znam za sebe, nisamo obuo čarape..i kada sam bio u sibiru na minus 39. stepeni.
Iz rerne, ne razmišljajuči, vadim tepsiju na 250. stepeni.. golim rukama...
I nije mi jasno, u čemu je problem kod vas...
SHAMAN330
To je isto bio obred samo nisi bio svjestan toga ..kad si ruke stavio na tepsiju ;) ..
Kako je bilo u Sibiru? Kud te noge tamo odnijele?
Odgovori