Depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Proširimo horizonte
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la entheogenic »

Evo da se nadovezem na temu.
Molio bih vas za pomoc u vezi sljedece situacije:
Vec mi se nekoliko puta dogodilo da se odjednom ujutro trgnem iz sna sav uplasen, s ubrzanim disanjem i nekim bezrazloznim strahom. Taj osjecaj traje sve dok se malo ne dobijem i razbudim, ali prati ga i osjecaj nikakve zelje za zivotom i nekom iznenadnom depresijom koje se rjesim kasnije tokom dana :sad:
Molim vas ako netko ima kakve informacije o mogucim uzrocima takvih napadaja panike te kako ih sprjeciti. Hvala!
Om Shanti
SEED
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 14.03.2011, 20:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la SEED »

To su ti vjerojatno simptomi od nezdravog duhovnog i fizičkog načina života, možda si imao nekavu traumu pa ti se malo kemija poremetila,triba si ispričat kako provodiš dane,najbitnije je da se pokušaš što zdravije hranit,izbjegavat za sada sve psihoaktivno,pokušaj si ubacit lijepe misli u svijest i zadržat ih pa makar mislija da tim mislima nije mijesto u tvojoj glavi koncentriraj se na pozitivu i bježi od problema koliko god možeš,pokušaj ići u isto vrijeme spavati i sa zdravim načinom života će se i dobar san vratiti,iako kada se ritam spavanja poremeti kvalitetan san (onaj poslije kojeg se osijećaš kao superman) se teško vraća ali može se vratiti ako upurno provodiš zdrav način života i kad se vrati dobar san život postaje super :sunn: (alkohol i droge ti neće olakšati život samo će te još jače baciti u bezsmisao života,pojačati depresiju i totalno uništiti san i ući ćeš u misaonu crnu rupu iz koje se skoro nemoguće isčupati)
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la Devil'sChase »

Pa, predlažem da ujutro, umjesto da dopustiš pokretanje lošeg filma, domino misli i pokretanje zabrijavanja i briga u glavi, prisiliš se na meditaciju, i to uz glazbu "naših" frekvencija kao što je schumannova rezonancija od 7.83herca (samo upisi u you tube), a ima i takoder raznih glazba za opustanje/meditacju, samo je potrbeno upisati u you tube tu temu. Najbolje, da ako voliš povezan si s prirodom ukrotiš vremena da odeš u šumu i tamo utišaš um uz svjesno disanje, koje mnogi preporučuju i stvarno je nešto nevjerojatno, i ujedno te puni energijom iz čiste prirode. Na te načine se možeš smiriti i osvjetliti svoje stanje, no kako SEED kaže, problem ipak ima svoj korijen i treba ga tamo pronaći. Možda i znaš/osječaš/slutiš koji je istinski korijesnki problem samo što ga niti ne skužiš od zabrijavanja loših misli. Svi većinom imamo u životu takve nekakve probleme, koji untoč tome što su užasno nelagodni, ipak su učitelji na našem velikom putovanju.
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la entheogenic »

SEED je napisao/la:triba si ispričat kako provodiš dane,
Ovako: ne pusim, idem u skolu, nista ne treniram al idem u teretanu par puta tjedno, i stalno idem u nekakve setnjice jer nemogu bit doma il u nekom zatvorenom prostoru duze od par sati hh, i sve je relativno dobro osim jednog problema a to je sta sam pijan svaku subotu...Jednostavno nemam sta drugo za radit vikendom a i u takvoj sam okolini da mi je vec navika odvalit se od cuge.
SEED je napisao/la:pokušaj ići u isto vrijeme spavati i sa zdravim načinom života će se i dobar san vratiti
E nazalost ovo mi je jako tesko za izvest jer jedan tjedan imam skolu ujutro, a drugi popodne pa nemogu bas nac neki ritam zbog tog stalnog izmjenjivanja(al opet u zadnje vrjeme se sve vise trudim to uskladit nekako) #-o
Devil'sChase je napisao/la:Pa, predlažem da ujutro, umjesto da dopustiš pokretanje lošeg filma, domino misli i pokretanje zabrijavanja i briga u glavi, prisiliš se na meditaciju, i to uz glazbu "naših" frekvencija kao što je schumannova rezonancija od 7.83herca (samo upisi u you tube), a ima i takoder raznih glazba za opustanje/meditacju, samo je potrbeno upisati u you tube tu temu
Meditacija je po meni jako dobra tehnika za pronalazak problema jer sam vec dosta puta probao meditirat i cesto uz glazbu namjenjenu za to i u toku dana nakon meditacije mi u glavu samo dodu odgovori na probleme za koje nisam ni znao da me muce, samo sta sam do sad uvijek meditirao navecer prije spavanja tako da cu sad pocet i ujutro :thumbsup:
Devil'sChase je napisao/la:Najbolje, da ako voliš povezan si s prirodom ukrotiš vremena da odeš u šumu i tamo utišaš um uz svjesno disanje, koje mnogi preporučuju i stvarno je nešto nevjerojatno, i ujedno te puni energijom iz čiste prirode.
Odlazak u sumu mi je jedna od najzabavnijih/zanimljivijih stvari, evo danas sam isao prosetat u sumu :bigsmilee: jer mi je provodenje vremena u prirodi najbolji lijek za bilo kakve probleme :D

Hvala vam na savjetima, probat cu promjenit neke lose navike i malo zdravije zivjet i sigurno ce bit bolje!
Om Shanti
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la Devil'sChase »

Istina da je provođenje u šumi prirodni lijek, i to već samo boravljenje unutar nje, no ovo svjesno disanje, i "osvještenost okoline" je jako jako bitna stvar. Šetanje i uživanje je odlično za opuštanje i antistres terapiju, ali za rješavanje problema potrebno je skroz dopustiti šumi da teče kroz tebe, ti kroz nju, odnosno trebaš se stopit s njom da budeš dio nje, a ne nešto izvan nje koje je sad malo došlo u nju. Trebaš postat dio šume isto kako je svaki list, lisica, lišaj, mahovina dio nje. Uz tu stopljenost i svjesno disanje svakim udisajem puni se energijom, a ispustaj negativnu energiju kroz CO2 kad izdises. Svu tu energiju losu ce biljke pretvorit u korisnu energiju, to nebrini. Kad postignes takvo stanje stopljenosti, mozes svjesno ulazit u probleme i/ili pustit sumskim energijama da ti ih osvjescuju na neki nacin i rjesavaju. Vizualizacije isto tako jako mogu biti bitne, samo što moraju biti fluidne i fokusne, a ne prisilne jer tada imaju suprotni efekt, efekt ometanja. I kad si u sumi, ne zaboravi, nikamo ti se ne zuri, kad udes u sumu, izades iz pojma vremena, i ostajes tamo kolko god treba dok ne osjetis da si ispunio "dnevnu" obvezu u njoj/u sebi.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la M & R »

Ajti mene NEEEE !!! Ja stalno govorim da se čuda događaju .. upravo sam u tom stanju obzirom na ono sto mi se u zivotu trenutno događa, a da ne govorim da sam na tom podrucju kak doma ... :-?

Ovak .. moram prve sve pročitat .. pa pomalo odgovarat .. step by step .. cim sam vidila prvi post na zadnjoj strani .. rekla sam ajmo M od pocetka pa pomalo ... Tak sam da znate !! :ymdevil:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Odgovori