Depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Proširimo horizonte
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la Horos »

hvala vam svima pre svega na podrsci i lepim recima. a i na savetima.
Avatar
WIZARD
rank4
Postovi: 113
Pridružen/a: 30.04.2010, 03:20
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la WIZARD »

HypnoToad je napisao/la:Mene još uvijek oduševljava koliko je ovaj forum pun pozitivnosti! Stvarno se nemogu načuditi koliko je tu pozitivne energije i pozitivnih ljudi, stvarno mislim da ovakvo mjesto još nisam vidio! Obično su forumi prepuni ljudi koji bi se samo prepirali, svađali, izbacivali svoju potisnutu agresivnost i frustracije na drugima. Hvala vam svima što ste tu!!
Svi imamo donekle slične priče, valjda smo zato i privučeni na ovo mjesto, i iskreno se nadam Horos da ćeš se i ti uspijeti oduprijeti negativnim emocijama i opet početi živjeti, oslobođen prošlosti, i uživati u svakom trenutku!
Sometimes there is a moment as you are awakening when you become aware of the real world around you, but you are still dreaming.When you dream there are no rules, people can fly, anything can happen.
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la Horos »

au ljudi kako ye meni ne da xa budem miran. taman sam danas bio lepo raspolozen i oxem kod zubara da vadim zub. em mi se iskomlikuje u otvori mi sinus. pa me pukne panika kod njega na stolici. pa mi onda da za bol kaffetin. ja popijem i dodjem kuci pa procitam da sadrzi kodein i da izaziva ovisnost. auu kako me uhvatioo nemir i strah. sav ceptim. da li je moguce imati krizu od jednog kafetina?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la HypnoToad »

Ne brini se zbog kafetina, ima jako malu količinu kodeina u sebi. Da postaneš ovisan bi morao gutati kutiju na dan nekoliko mjeseci. Kafetin je dobra tableta za jake bolove, a uopće se ne osjeti ona opijatska 'euforija', tako da se teško razvije psihološka oovisnost. Uzmi te tablete samo kad ti baš trebaju, i nemaš se apsolutno čega bojati.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la Psychonaut »

Ja bih rekao da je to na psihickoj bazi, a ne radi kafetina. Ja kafetin koristim kad me boli glava(sto nije tako cesto) i dobro mi pomaze.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la Fig »

da, mislim da svi osjećaju kako ovim forumom kola ugodna pozitivna vibra, baš zbog toga o čemu i sam ovaj forum govori te kakve ljude privlači. većinom se kod ovakvih rasprava članovi mogu samo nadovezat na već odgovoreni post zbog donekle bliskog istomišlja slične percepcije. podsjeća na fino uglađeni kolektiv nadoupnjujućih misli nekog forumskog društvanca.

tako da mogu samo podržat općenite misli izražene prema tebi i tvom trenutnom stanju, teško je tražit išta, već jednostavno udjelit djelić osobne percepcije kako bi možda potakla nešto u tebi trenutno zakopano, pod snijegom.
lijep je pronalazak za tebe pozitivnih misli i nečega što ti udahuje životnu volju. nečega samo tvog što popločuje put ka iskrenoj pozitivnost i sagledavanja svega toga iz neke više perspektive netaknutosti, gdje izgradiš svoju barijeru pozitive i ljubavi koju ništa neće probit. znam da materijalno i trenutno zna stavit takve okove da propitkuješ svoju ljubav i odbacuješ je fokusirajući se na loše jer toliko zna dirat i svrbit, te onda sve dublje upadneš u vlastite neugodnosti gdje i ono šta nije uzimaš na sebe. ali od tuda možeš samo opet gore. savjetovanje sa nesebičnom prirodom koja je tako tiha a toliko toga može reći. miran kutak i propuštanje energije prirode kroz sebe natrag dalje, biti svjestan prirodnog gena i jednostavnosti življenja. toliko je puteva a tvoj će se otvorit i bit ćeš u njemu a da ni ne primjetiš... samo daj priliku i nemoj da hodaš malen ispod zvijezda.
indiferentnost povlači koračanje sredinom, dok željom za višim prosvjetljenjima i shvaćanjem o čemu se zapravo radi riskiraš i ono najniže, jer put do svega toga je preko tebe jer ti i jesi sve to. zamaranje nečime što se desilo sputava te drži i dalje tamo, dok odbacivanje oslobađa i ispražnjava za nove zgode i početke poglavlja.

ali balans je ovdje i ne može biti zauvijek loše jer probudit će se sila pozitive i okrenut stvari na bolje, pogotovo nakon svega izdešavanog. jednostavno saznanje kako je sve prolazno a tvoj unutarnji izvor ljubavi je vječan i sve što se dešava takva misao drži po strani, ne osvrčući se na to zbog prolazništva i uloge prolaznika u ovome trenutnom košmaru gdje se svi nalazimo. lijepo da nađeš sebe i sebstvo, uvid u povezanost sa svime živime... u osmjehu tvoga djeteta i sve ostale djece, ljudi, ostalih bića i svega toga sumirano u sliku predivne mudre prirode. smirenost i gledanje na sebe sa perspektive čovjeka koji je dosta proživio, te ga je to učinilo samo jačim. ljudi su svakakvi, teško zamjerit ikome a pogotovo ljudima koji se rađaju sa nametnutim stvarima gdje treba depresije i odbacivanja da se odriješi okova koju su tu odavno.

bad tripovi uvijek imaju tu notu ogromne poučnosti koja sa vremenom izlazi na vidjelo. slagalica će se polako ispremiještat, te će se sa nekim budućim iskustvom ta slika posložit, i vidjet ćeš gdje se nastavlja i teče u beskonačnu priču ljepote i shvaćanja. sve se dešava nekako kako treba i osvrt na to, te uviđanje toga omogućava poslagivanje svoje percepecije gdje je podsvijesno stvaraš.

ovo sam rekao na neki svoj način, i svako će iz toga shvatit nešto sebi suvislo, ali mislim da se osjeti taj osjećaj i pozitiva koju svi raspoznajemo, samo drugačije dolazimo do toga.

oprosti na apstraktnosti, nisam baš neki za savjete jer i sam također hodam po užetu sa motkom ali shvaćanje će samo doć, a i ovo je bio mali korak ka tome. tako da ne brini jer ima stvari iznad ovoga, i taj osjećaj nek te krijepi da svaki dan pozdraviš osmijehom.
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la Horos »

ljudi probao sam malo da pratim simptome i da kako bih rekao oslusnem svoje telo. ustanovio sam da ova tezina u grudima ustvari dolazi od nervoze zeludca. on me podbije pod grudi i skrati dah. a vrtoglavice i promene raspolozenja mislim da su povezane sa bolovima u potiljku i vratu koje imam. a negde procitah da okostavanje i dislociran atlas, prvi vratni prsljen imaju veze sa depresijom, anksioznscu, napadima panike. zna li ko vise o toj temi?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la Red »

znam ljude koji su si namjestali atlas radi drugih fizickih simptoma, kao sinusi, lose drzanje, glavobolje...i svi su odusevljeni ucinkom. e sada, dal je to tvoj uzrok, moguce, no moze biti i psihicke prirode. najbolje provjeriti...

nasla sam neku stranicu gdje malo vise pise o namjestanju atlasa, baci oko

a ovdje imas cijelu emisiju o atlasu, pa pogledaj, mozda pomogne da razumijes stvar malo vise :psy

[media]link[/media]
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la wonaabi »

@red ovo je odlična stvar, samo kad vidiš da namještanje dode 1500kn
egzistencijalni strahovi i depresije odmah malo jače stisnu :p . mozda da zadnjih mjesec dana faksa živim negdje u nekoj šumici u šatoru i lovim ribe bi skupio...

@horos tezina u grudima moze bit i zbog krivog drzanja, ja si npr. zamisljam zid od svijetlosti iza leđa i da svakim dijelom kralježnice dotičem brid(iako češće koristim pravi zid).imam isti problem s plućima, a kako bi se smirio trudim se svijesno disat,
produžit izdisaj i produbit disanje da bude iz trbuha.
malo mi je glupo pisat ovo, s obzirom da sve to površno znam. :D.
al osim toga, od previše razmisljanja i "bavljenja samim sobom" čovjek isto ispizdi.
u zadnje vrijeme sam se počeo igrat s djecom po parku,i nosit vjence cvijeća na glavi...lupat po bubnju, balansirat loptu po tijelu, u kombinaciji sa raznim živinama,zidovima...

u naletima euforične il depresivne nervoze najviše mi pomaze brutalna iskrenost prema samom sebi.iako se onda osjećam ko totalno govno nisam govnofob.govna su dobro gnojivo, humus ljudske duše i najljepšeg cvijeća :p na kraju krajeva kamen mudraca su radili iz govana :D (ili pišake nisam siguran :-? .
radili na tome da nam je dobro il loše, treba ista količina rada.

i sigurno najefikasniji ljek za depresiju je partijat,plesat...po mogućnosti da je dobar zvuk, da vibracije izlome bedove.iznojit zlo i još ako je to popraćeno seksom i drogama :ymparty:. znam da je ovo totalno isfurana formula i da ima svakakvih kretena al zdravije je nego jest celer i čitav dan si brojat kalorije :ymdevil:

nažalost nemogu reć sve što bi htio,puno je rupa u mojoj priči, nestignem o salviji(za koju sam uvjeren da je korisna kod anksioznosti i šizofrenije).moram ić radit drugu smjenu da žena ima za krumpire i varivo, a sin za školarinu. mali znak moralne potpore
[media]link[/media]
recite ne yogi, kao drogi!
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: depresija, anksioznost i teski panicni napadi

Post Postao/la Horos »

kakva crna zurka. mislim da bih crkao tamo. kada sedim negde gde dopire vise zvukova npr u kaficu gde ljudi pricaju na vise strana i muzika dopire sa par zvucnika pocnem da se trzam, cimam, da se gubim, da me hvataju nemiri. kao da mozak ne moze da obradi sve podatke u isti max pa ga preoptereti.
Odgovori