Zasto su psihodelici ilegalni?

Proširimo horizonte
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Zasto?

Post Postao/la Svilaja »

Hm. Za sada neću komentirati zašto nisu legalizirani psihodelici, ali vam mogu reći zašto ne legalizirati iz našeg kuta pogleda. Dakle, moj argument je jednostavan da jednostavniji ne može biti. Uglavnom, vidite i sami toliko GMO hrane na tržištu, koja kontaminira hranu koja nije GMO kad se križa s njom (pelud vjetrom ili bilo čim drugim). Glavni princip po kojem radi prehrambena industrija je "quantity over quality", znači da onaj koji proizvodi bi rađe više robe nego kvalitetniju robu. Kad tad bi sve vaše drage biljčice i gljivice postale GMO, možete zaboraviti organsko. To je slučaj legalizacije, odnosno kada bi se psihodelici tretirali kao hrana.

Slučaj dekriminalizacije (u nekim državama se ovo već desilo sa Pejotlom, gljivama i vuvom) je nama puno povoljniji. U tom slučaju psihodelici nikad neće postati dio industrije, proizvodnja će ostati lokalizirana, a opet s druge strane nećemo ići u zatvore i ulična roba će biti barem malo bolja (za one koji nemaju živaca ili vremena za uzgajati).

Nadam se da me kužite.
Peace! :)
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Zasto?

Post Postao/la Morpheus »

E, ovo je pametno. Moram priznati da nisam bio upoznat sa tim konceptom dekriminalizacije, ali da deluje OK!
Svakako, ja mislim da cak i da su legalni, mali bi procenat ljudi bio zainteresovan da ih uzima. Mislim, iskustva treba integrisati, nisu uvek laka, cesto imaju cenu i nisu party drugs!
Sve sto je bar meni licno extremno pozitivno u vezi sa psihodelicima, masi bi bilo odbojno.
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Zasto?

Post Postao/la extranoize »

sve je rečeno već, evo još i video

[media]link[/media]
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Odgovori