Neobjasnjivo stanje

Proširimo horizonte
jeja
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 19.01.2013, 14:50
Ima zahvala: 2 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la jeja »

Sinoc sam prvi put u svom zivotu dozivela tu paralizu sna a mozda i astralnu projekciju (malo sam guglala od jutros, pa mi se cini da su to odgovarajuci termini za ovo sto sam dozivela). Legla sam sinoc, doduse umorna jako, zauzela sam polozaj spavanja 'na ledjima'. Ne znam kad sam zaspala. U jednom momentu sam se podigla gornjim delom tela velikom brzinom, dok su mi ispruzene noge ostale na krevetu te je moje telo bilo pod uglom od 90 stepeni, znaci sedela sam na krevetu. Osecaj je bio neverovatan jer sam zapravo imala utisak da se 'deo mene' podigao a ne ja sama. U sledecem momentu sam neverovatnom brzinom dosla do ormara prekoputa mog kreveta. Osecaj je bio zastrasujuc.. nikada slicno ne dozivih. Zapanjena time sto mi se desava, zapravo realnoscu svega toga jer sam negde duboko u sebi bila svesna da sanjam, rekla sam sebi-ti si u lucidnom snu..i izasla si iz tela. Posto sam bila okrenuta i dalje od krevea, palo mi je na pamet da se okrenem ka krevetu i da vidim svoje telo ali sam se plasila svoje reakcije kad se ugledam. Pomislila sa da bih se odsekla. Bacila sam pogled samo na kraj kreveta i videla posteljinu. Rekla sam sebi da bih mozda mogla i nesto da radim jer sam svesna sna, medjutim, s druge strane sam bila prepadnuta jer 'sta ako ne budem mogla da se vratim u sebe'. Odustala sam od svega i resila da se vraim 'u sebe'. Nadalje se secam da sam gledala svoju sobu ali mi se sve ljuljalo u njoj i slika je bila zamucena tj. sve se nekako pretapalo medjusobno. Ja nisam uspela da se pomerim jednog trena, tako sam se trudila da se skoncentrisem i da pomerim neki deo tela.. ali uspevala sam po milimetar da to ucinim, pomislila sam da mi je svest pomucena kao da sam drogirana. Secam se da sam jedva dosla do kreveta (trajalo je duuugo) i onda se probudih (da li mi se tad spojise dva dela ne znam). Motorika mi se vratila a vid postao jasan. Okrenula sam se na bok i pomislila-kakvo bizarno iskustvo a u istom momentu i fascinantno. Nikakvu paniku nisam osecala dok me je u snju bilo strah.
Posle kad sam guglala, naisla sam na ovaj forum i videh da je dr Manijak to doziveo pre TACNO godinu dana pa sam uzela da pogledam da nema mozda veze nesto s mesecom, ali nije bio sinoc pun tako da ne znam sta je to bilo.
Bila sam vrlo iscrpljena a procitah da se ovakve stvari tada najcesce dogadjaju ili kad pokusavamo da udjemo u stari ritam spavanja. Jos ako se legne na ledja, to je to.
Da li sam sve pojave dobro imenovala?
Kakva je razlika izmedju astralne i etericke projekcije?
Avatar
St00
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 17.10.2012, 17:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la St00 »

ja sam malopre procitao na ovoj temi prvi put izraz etericna projekcija. steta sto drug forumas nije objasnio kad je ve rekao da je drugacije od astralne. inace postoji fantasticna knjiga, napisao sam i u temi astralna projekija, u pdf-u na netu...ima i na hrvatskom... robert peterson-izvantjelesno iskustvo (ili tako neki naziv). preporucujem i brzo se cita. pokusava sve to da objasni
Sta su tvoje stvarne potrebe?
jeja
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 19.01.2013, 14:50
Ima zahvala: 2 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la jeja »

Hvala ti, bas cu procitati tu knjigu koju si preporucio! I ako neko nesto sazna o etericnoj projekciji neka nas uputi, na netu ne nalazim ista na tu temu.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la mucak »

Imam slican san u camcu voda i drugar ja pokusavam da uvatim te ribe u camcu a onda svatim da te ribe ne postoje, premda sam hvato ribe ranije u snovima zno sam da su to ribe iz sna.
samo to saznanje me budi posto nisam uspeo da ostanem svestan sna da ja stvarno lovim te ribe.
i tako se budim na podu u svojoj sobi jedno 5 metara od kreveta na gitari.Rekoh sebi koji cu ja kurac ovde kad sam lepo zaspo u krevetu i jos mi sve nesto tesko da ustanem da se pomeram pokledah ka krevetu kad ono ja u krevetu gledam sebe spoda kako lezim i spavam ili, ili sam mrtav onda ako je tako i tu me krene pucati taj neki polu los trip iako idalje zelim ispitat situaciju ali srce postaje preglasno i budim se u krevetu otvaram oci i opet nemogu da se pomerim i srce se brzo vraca u ubrzan ritam koji vodi do pucanja i onda se budim i nista opet sve po starom.

sta je to tacno i zasto ja se nebih usudio ti reci jer je velika verovatnoca da ja ne znam sta je to.Ali meni licno interesantno iskustvo.
ko smo s?ve mi?r
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la Perun »

Mislim da mjesec nema ništa s time, post je od 19. a u noći sa 18. nije bio ni blizu pun.
Po mom mišljenju radi se o eteričnom izletu (da se okružje promjenilo bilo bi astralno iskustvo), pri kojem si imao susret s nekim. Kime neznam, no sumnjam dase radilo o Gei.
Dalji razvoj događaja, ako ih bude, mogao bi biti od pomoči.
Pa ako ti se ponovi probaj izvest nešto tipa, odoh ja na more, ili negdje gdje ti je bilo lijepo... I ako odeš uspio si nešto što ja godinama ne uspjevam.
E da, ukoliko ti se ne sviđa to što ti se dešava, anastavi sedešavati, probaj mali trik; stavi oštar predmet( iglu, pletaču iglu, škare) ispod jastuka.
Pa javi.
Sretno
Ko prije umre duže je vječan
jeja
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 19.01.2013, 14:50
Ima zahvala: 2 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la jeja »

Perun je napisao/la:Mislim da mjesec nema ništa s time, post je od 19. a u noći sa 18. nije bio ni blizu pun.
Po mom mišljenju radi se o eteričnom izletu (da se okružje promjenilo bilo bi astralno iskustvo), pri kojem si imao susret s nekim. Kime neznam, no sumnjam dase radilo o Gei.
Dalji razvoj događaja, ako ih bude, mogao bi biti od pomoči.
Pa ako ti se ponovi probaj izvest nešto tipa, odoh ja na more, ili negdje gdje ti je bilo lijepo... I ako odeš uspio si nešto što ja godinama ne uspjevam.
E da, ukoliko ti se ne sviđa to što ti se dešava, anastavi sedešavati, probaj mali trik; stavi oštar predmet( iglu, pletaču iglu, škare) ispod jastuka.
Pa javi.
Sretno
Perun, kome si se obracao?
I sta treba da se desi ukoliko stavi ostar predmet ispod jastuka?
Citam sad online knjigu 'izvantelesna iskustva' koju mi je preporucio forumas pre koji dan i odlicna je. Tu sam naucila da postoji mnostvo razlika izmedju lucidnog sanjanja i izvantelesnog iskustva. Jedno od njih je da se ovo prvo odigrava u masti i u nasem telu, ovo drugo je izvan tela i zapravo je realniji oblik svesnosti pri cemu izvan-telesnicari na to iskustvo gledaju kao objektivnu stvarnost. Lucidni sanjaci imaju mozdane talase tipicne za sanjanje dok izvan-telesnicari nemaju mozdane talase nalik onima u snovima, nemaju ni brze ocne pokrete jocnih jabucica; lucidni snevaci mogu da programiraju tok sadrzaja sna a izvan-telesnicari su vise pasivni posmatraci onoga sto se desava.. itd.
Procitaj knjigu online pa mozda uspes nauciti neke od tehnika kako se dovesti u stanje lucidnosti sna ili cak izvan-telesnog iskustva pa mozda uspes u tim svojim nastojanjima o kojima si pricao.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la Perun »

Svima.
Da pojasnim; po nekim istraživanjima za punog mjeseca masa ljudi ima loše ili čudne snove,
pa sam išao preduhitrit one koji će pustit tu teoriju. Jer nije bio pun mjesec.
A to sa iglom ti je nešto iz tradicionalnog vještičarenja. Tako se bori protiv morilja ili mora, kako ih još zovu.
Ko prije umre duže je vječan
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la Perun »

A razlika između astralnog i eteričnog je da kod eteričnog ostaješ na našem nivou, dok je astral svijjet za sebe. No ljudima su se izmješale finte pa astranim iskustvom zovu svako odvajanje od tijela.
Inače moj osnovni problem kod izlaska od tijela je nekonstantnost vcježbanja, a tu si mogu samo sam pomoči.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

pa i nije baš astral svijet za sebe, astral je mjesto gdje nastaje ovaj naš svijet teške guste energije, on je izvor. Sve naše misli i namjera je u domeni astralnog. A eterično je nešto niže od astrala, da, npr reiki i bio energija je u domeni eteričnih stvari. I dok pušimo travu onaj bzzz kroz tijelo je eterična energija u našim živcima. Trava pretvara fizičko u eterično, zato i je tako dobra stvar. ma joj svašta ta trava radi, pisat ću više o njoj u drugoj temi.

svi slojevi svemira su transcendentalni, ništa nije odvojeno, sve je jedno, samo drugog levela stvarnosti energija. i led i tekučina i para je voda

A snovi su snovi, nalaze se samo u našim umovima i naši su vlastiti privatni hologrami podsvijesti. Lucidni snovi su isto to samo što smo svjesni da je san san i možemo ga svjesno kreirati, znači level up iz podsvjesnog u svjesno. Iako i ti snovi imaju određen utjecaj na realnost jer ništa nemože biti zaista odvojeno. Astral je kolektivna realnost, stvaranost baš kao i ova koju doživljavamo budni.
Naša svijest dok spavamo jaaaako je transcendentalna, odnosno može s lakoćom ulaziti na razne nivoe stvarnosti i u razne druge svjetove, ali pošto nam obično kronično nedostaje svjesnosti i trijeznosti ne raspoznajemo šta je šta i onda nastaje čušpajz.
jeja
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 19.01.2013, 14:50
Ima zahvala: 2 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la jeja »

Razmisljam sad sta ste vi sve doziveli i do kojih nivoa dosli a ja vam pricam nesto o svom lucidnom snu.. :blinkk:
Mada, kao takav, ostavio mi je snazan utisak. Iskreno, cini mi se da nekako vise nisam ista.. ne umem da objasnim najbolje ali kao da su mi cula nadrazenija, osetljivija nego pre. Kao da sam u iscekivanju neceg (mozda novih spontanih svesnih snova)pa sam postala i sumnjicava prema realnosti i cesto je proveravam gledanjem ruku. U blagom sam strahu od cinjenice da ovi nasi zivoti i mi sami smo mnogo vise od onoga sto znamo. Otvorila su mi se neka pitanja tipa da li smo mi svi u radnji koja je prikazana u cuvenom filmu Inception. Generalno puno sad razmisljam o stvarima za koje do skoro nisam ni znala da postoje i cini mi se kao da ponovo prolazim pubertet i cuvenu 'Ko sam ja' fazu, samo sad sa filogenetskog stanovista. Takodje, ono vece mislim da sam dozivela i neku vrstu kratkog odvajanja, ne znam da objasnim ali tako sam osecala a sada posle svega procitanog i mislim da se to dogodilo, sto me plasi jer znam da necu stati, nesto me goni da idem dalje.. Kao da sam pronasla grumen zlata u dvoristu i naravno da zelim da preorem bastu da bih nasla jos. Ali osecam strah od tog kopanja, ne znam gde me moze odvesti i ne znam koliko ce uticati na moje vec izgradjene temelje poimanja sebe.
Ne znam sto ispricah ovo, ali sam imala jaku potrebu da podelim s nekim bujicu novih osecanja jer nemam s kim drugim. Imam utisak da vise nisam s drugima na istom psihickom nivou (ne u smislu nadobudnosti nego poznavanja 'sveta') i to me cini usamljenom. Zato mi je drago sto mogu da naucim od ljudi s foruma (tj. vas) mnogo toga i da delimo neke spoznaje posto vec u realu ne mogu (cek mozda sanjam? neee :p ).
Ja sam naravno na samom pocetku ali moram reci da sam fascinirana.
Budite dobro.
Odgovori