Neobjasnjivo stanje

Proširimo horizonte
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

potpuno si u pravu i nisi sama. to šta ti se dešava je samo uvod. svemir će ti biti sve više i više magičan i čudan, baš kao da sanjaš ili kao da si zaglavljena u tripu. NEMOJ SE BOJATI, to tako treba biti, samo promatraj i uči, OSJEĆAJ i nikad ne sumnjaj u svoje osjećaje. ne ludiš već se transformiraš u nešto mnogo bolje
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la Perun »

Beyond je napisao/la:pa i nije baš astral svijet za sebe, astral je mjesto gdje nastaje ovaj naš svijet teške guste energije, on je izvor. Sve naše misli i namjera je u domeni astralnog. A eterično je nešto niže od astrala, da, npr reiki i bio energija je u domeni eteričnih stvari. I dok pušimo travu onaj bzzz kroz tijelo je eterična energija u našim živcima. Trava pretvara fizičko u eterično, zato i je tako dobra stvar. ma joj svašta ta trava radi, pisat ću više o njoj u drugoj temi.

svi slojevi svemira su transcendentalni, ništa nije odvojeno, sve je jedno, samo drugog levela stvarnosti energija. i led i tekučina i para je voda

A snovi su snovi, nalaze se samo u našim umovima i naši su vlastiti privatni hologrami podsvijesti. Lucidni snovi su isto to samo što smo svjesni da je san san i možemo ga svjesno kreirati, znači level up iz podsvjesnog u svjesno. Iako i ti snovi imaju određen utjecaj na realnost jer ništa nemože biti zaista odvojeno. Astral je kolektivna realnost, stvaranost baš kao i ova koju doživljavamo budni.
Naša svijest dok spavamo jaaaako je transcendentalna, odnosno može s lakoćom ulaziti na razne nivoe stvarnosti i u razne druge svjetove, ali pošto nam obično kronično nedostaje svjesnosti i trijeznosti ne raspoznajemo šta je šta i onda nastaje čušpajz.
Ovisi čije češ se teorije držat. Kabalisti govore da se misli i ideje stvaraju u mentalnom svijetu, svijetu malo višem od astralnog. Tantristi se slažu s time.
I mislim da je akaša kolektivno nesvjesno te da se nalazi u (amo to tako nazvat) višem astralu.
A ako je bioenergija iz astrala koju energiju bi po tebi nosio svijet iznad? I tantristi (koji u tijelu razlikuju 7 vrsta prane) i Taoisti tvrde da je prana na svim nivoima ista.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Držim se svog iskustva, teorije me više ne zanimaju, jedino radim poveznice ako skužim da je netko uhvatio bit. Nekad je puno lakše citirati nešto što znaš da je istina nego bezveze trošiti energiju za reč to isto.
Perun je napisao/la:Kabalisti govore da se misli i ideje stvaraju u mentalnom svijetu, svijetu malo višem od astralnog. Tantristi se slažu s time.
pa u principu da, ali to su tanki slojevi razlike, skoro pa nebitni.
Perun je napisao/la:A ako je bioenergija iz astrala koju energiju bi po tebi nosio svijet iznad? I tantristi (koji u tijelu razlikuju 7 vrsta prane) i Taoisti tvrde da je prana na svim nivoima ista.
Bioenergija je eterična ne astralna, kao i reiki, samo šta reiki ima izvor od Boga a bioenergija od nas samih. A ovo o 7 vrsta prane, da, može se tako promatrati, ovisno s kojeg nivoa gledaš i u koliko nivoa gledaš. Prana jest na svim nivoima ista, jer je sve jedno, i naše tijelo je na svim nivoima isto, ali opet drugačije, energetski kompatibilno sa svakom razinom, ali opet jedno te isto, samo drugačije energetske gustine.


btw. da bi bio reiki kanal moraš imati čisto srce i razbitu olupinu oko srca, jer ta energija dolazi od Boga a naše srce je njegov kanal. Danas je dosta popularan reiki ali svi ti ljudi koji se time bave uglavnom su jako prljavi i slabi kanali jer im je srce prepuno zmazanoće, i kalup oko njega koji nam je sagradio život u ovoj bolesnoj civilizaciji je snažan. Nema se smisla bavit reikijem bez otvorenosti i čistoće srca, nažalost reikisti koji se time bave si samo pumpaju ego i dodatno zatvaraju, i još škode svojim pacijentima jer im zmazanoća srca zmaže energiju koju predaju.

A bioenergija može biti vrlo opasna stvar ako neznaš šta radiš, jer predaješ svoju energiju drugome i pri tom procesu se lako sinkroniziraju tvoje energije s onima bolesne osobe, i tako uništavaš sebe, trošenjem i poprimanjem bolesnih vibracija pacijenata. Zato se prvo treba dobro naučiti zaštititi i čistiti.
jeja
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 19.01.2013, 14:50
Ima zahvala: 2 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la jeja »

Hvala Beyond..
Vidim da puno znas i puno osecas. A po Histarovim recima izgleda i da si mnogo vise od toga.. :129fs238648: Bas sam zaintrigirana.
Puno pozdrava za sve vas. :grouphugg2:
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la Perun »

Beyond je napisao/la:Držim se svog iskustva, teorije me više ne zanimaju, jedino radim poveznice ako skužim da je netko uhvatio bit. Nekad je puno lakše citirati nešto što znaš da je istina nego bezveze trošiti energiju za reč to isto.
Perun je napisao/la:Kabalisti govore da se misli i ideje stvaraju u mentalnom svijetu, svijetu malo višem od astralnog. Tantristi se slažu s time.
pa u principu da, ali to su tanki slojevi razlike, skoro pa nebitni.

O opnama između svijetova nebih, jer ih nisam ni probio. No između astrala i mentala, je vidna razlika; npr svo vještičarenje se odvija i dolazi iz astrala, dok iz mentala dolaze strvari kao psihička magija i slično. Isto tako, ako se služiš sustavom čakri jedna ti treba bit otvorena za astral, dok drgua za mental.
Perun je napisao/la:A ako je bioenergija iz astrala koju energiju bi po tebi nosio svijet iznad? I tantristi (koji u tijelu razlikuju 7 vrsta prane) i Taoisti tvrde da je prana na svim nivoima ista.
Bioenergija je eterična ne astralna, kao i reiki, samo šta reiki ima izvor od Boga a bioenergija od nas samih. A ovo o 7 vrsta prane, da, može se tako promatrati, ovisno s kojeg nivoa gledaš i u koliko nivoa gledaš. Prana jest na svim nivoima ista, jer je sve jedno, i naše tijelo je na svim nivoima isto, ali opet drugačije, energetski kompatibilno sa svakom razinom, ali opet jedno te isto, samo drugačije energetske gustine.
Mislim da je bioenergija manifestacija prane u tijelu, a odakle češ je dobit (iz materijalnog, astralnog ili mentalnog svijeta) je samo stvar tehnologije. Tako da mislim da je bitnije obratit pažnju na tehnologiju (reiki, yoga, qigong) nego na izvor...
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Neobjasnjivo stanje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Naravno da je reiki i bioenergija manifestacija prane, sve je prana, sve je energija i sve je razmjena energije, ne postoji ništa drugo. Iako ta prana ima isti utjecaj i isti cilj, nije isto od kuda dolazi. Pomoću "tehnologije" kako ti kažeš i određujemo izvor. Izvor je bitan jedino zbog načina, vibracije, čistoće i količine energije. Npr. reiki je najsnažniji izvor energije koju ljudsko biće može kanalizirati, najčišća je i najinteligentnija (kao da sama zna šta i kuda kada je kanaliziraš na neku osobu) zato jer je Bog apsolutna beskrajno inteligentna ljubav. I mi sami smo manifestacija Boga, mali "bogići" koji su isto izvor energije kao i sam Bog, ali zato jer smo mali bogići naša bioenergija je daleko inferiornija od reiki energije iako može biti vrlo korisna, naravno. Ja nebi bio već odavno živ da mi bioenergetičarka nije spasila život.
Isus je liječio ljude reikijem kao iz šale, zato jer je bio čist božji kanal.
Odgovori