Svijest?

Proširimo horizonte
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Da je i new age generator rečenica, dobro je rečeno, samo suvišno komplicirano. Netko tko ne razmišlja kroz energiju i nema duhovnih iskustva teško će kontati bilo kakve duhovne izjave i opise stanja svijesti ili procese duše u tijelu. Npr. Krajcar kaže da namjerno piše na način na koji ga ljudi nemogu razumijeti samo umnim procesiranjem pojmova, i to mu je bitno, jer to što govori želi da samo skontaju ljudi s unutarnjom rezonancijom energije s kojom piše. Ako u rečenicama vidiš napisano samo blabla bla kvantna energija bla bla, tad samo produži dalje jer tekst nije za tebe.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la shroomko »

Bamakenja se sprda s duhovnoscu a vjeruje u "znanstvene" gluposti tipa najbolje da sve zene nakon 50te odrezu dojke zato sto postoji rizik da bi jednog dana mogle dobiti rak.

Iako ni meni nije jasno sto je autor mislio s nekim pojmovima, ali znam sta on misli - cim netko spomene kvantno izvan konteksta kvantne fizike to znaci da je kenjator.
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la Bamakhepa »

Ne sprdam se sa duhovnoscu kao takvom, iako je i taj pojam sam nejasan pa na njega ljudi svasta proiciraju prema potrebi i prilici.

Svakako da se sprdam sa time sto je duhovnost precesto isprika za intelektualnu lijenost iproturanje iracionalnih poriva i psiholoskih potreba pod istu te sa koristenjem projektivnog praznogovora gdje svakako slusatelj, a cesto i govornik, nemaju pojma sto laprdaju dok zvuci kul i na to se moze proicirati neke nejasne subjektivne dojmove stvarajuci iluzije smisla i znacenja.

Duhovnost ne mora podrazumjevati naivnost, lakovjernost, sujevjerje, glupost, sklonost maniji, psihozi, kompenzaciji psiholoskih nedostataka i slicno.
Na zalost najcesce znaci i najcesce se svodi na besmislena laprdanja.

Ali dobro je uocio Le Fov, ono je bio newage bulshit generator.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Nije sramota ne razumjeti nešto ali je sramota pljuvati po nečemu što se ne razumije, pogotovo ako su to nečiji opisi duhovnih iskustva i osjećaja. Ja jako dobro znam o čemu pričam, zašto koristim riječi koje koristim, isto tako znam da je to svojevrsna provokacija uma i intelekta, ali drugačije se duhovno ne može izraziti putem riječi. Oni koji ne razumiju duhovna iskustva, spoznaje i njihove opise, misle da je to praznogovor. Frustrirani, iz konteksta uzmu rečenice koje ne razumiju, izmiješaju ih i tako prikažu na način kao da su ništavne, kao u njihovoj glavi, stave ih u bullshit generator ili sl. To što su nekome besmislena laprdanja meni može biti sveto.
_____________________________________

Um je posvađan sam sa sobom u svojim krajnostima, uvijek se dvoumi. Jedan dio hoće, drugi, skriveni, dio neće ili obratno, jedan njegov dio uvijek je skriven. On mora pod svaku cijenu posvađati tijelo, život i dušu, najprije samog sebe, potom i druge okolo sebe, ili će sklapati neka površna prijateljstva. Um prikriva sam sebe, površnija razina prikriva dublju, tako je jedna njegova krajnost stalno skrivena. Jedna krajnost nezna za drugu, stalno je sam sa sobom u ratu. Uvijek mora nešto posvađati da bi mogao preživjeti, od života energiju crpiti. Inteligentan čovjek, identificiran s umom, pravi nezamislive greške na više razina.
Na izvanjskom planu to bi bilo slično kao kada bi najveći siromah uzeo bankarski kredit, za osiguranje sve je založio, čak i svoje tijelo, a unaprijed zna da ga ne može nikako vratiti, kreditom kupi stroj za mučenje i za uništavanje. To je umna stvarnost. Kad bi se ju barem prepoznalo. Nažalost, dalje se uči um iz uma, sve više ima destruktivnih strojeva, siromaha, prodanih tijela i duša.
Križni put je sve probati. Um je moguće transformirati jedino ako ga se osvijesti, a osvijestiti se može jedino ako ga se proba. Tko ne proba, ne zna. Može učiti od nekoga, ali tko ne proba, nikada o suštini ništa ne spozna. A. Krajcar
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la EnricoTavoli »

Mislim, dakle postojim nema osnove u nedostatku potvrde samog postojanja. Mislim, dakle svjestan sam.
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Odgovori