Finalna faza, prosvetljenje

Proširimo horizonte
malva sylvestirs
rank3
Zahvalio/a: 25 puta
Prim. zahvala: 24 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

PostPostao/la malva sylvestirs » 04.04.2019, 19:30

Ima i ona zen pricica sa istoka:
mladi monah u samostanu trazi odgovor na pitanje kako se prosvjetliti, i razmislja i razbija glavu cijele dane.
Jednog dana pita ucitelja: vi ste prosvjetljeni, naucite me kako da se i ja prosvjetlim.
ucitelj ga pita: jesi li pojeo svoju zdjelicu rize?
-jesam
- jesi li oprao svoju zdjelicu nakon jela?
...
what you resist persist
Spunk
rank2
Zahvalio/a: 11 puta
Prim. zahvala: 14 puta

PostPostao/la Spunk » 06.04.2019, 06:17

Citao sam nesto duhovne literature iz raznih tradicija i u principu u dosta njih se sve svodi na isto. Metode na koji nacin doci do toga variraju, ali cilj je manje vise isti. Doziviti stanje bez ega. Samo, sto poslje toga? To stanje, bez ega, nije svakodnevno funkcionalno, ne podrzava ljudski zivot u zivotima koje zivimo. Ali imati to kao neku referentnu tocku, kao neku smjernicu kako ego ne bi rastao u nekim suludim razmjerima. Jebiga, ljudi smo, nervni sustav nam je takav.
Mozda najblize sto sam imao nekom stanju koje nije uobicajeno(glupo je to nazvati prosvjetljenjem, vise vuce na neki trans) su u biti animalni momenti koji su se dogadjali. Sad kad pisem zvuce banalno, ali ko ga jebe.
Trenirao sam kosarku i ajd, nisam bio los. Na par utakmica sam to dozivio. Nisam postojao, nije postojalo nista osim ovog tu i sada, bez misli, bez jucer, bez sutra, bez mene. Jebeno. Potukao sam se koji put(nisam ekscesan vec je situacija bila takva), i dozivio isto. Bilo je jos manje ili vise intezivnih. Uhvatila nevera a mreza u moru, radio sam tesarske poslove i bilo je trenutaka potpunog fokusa, potpune posvecenosti tome.
Bit ce da i sam taj izraz- posvetiti se necemu- govori sve. Dozivljavati bozansko kroz ovozemaljsko. Ali kroz radnju. Jebes pojmove, ideje, koncepte. Zivjeti je u glagolu, u djelovanju...
Biti dijete :D
There are no chains
because there is no where to run.
Red Weed
rank8
Zahvalio/a: 62 puta
Prim. zahvala: 39 puta

PostPostao/la Red Weed » 08.04.2019, 05:49

Da gurdjif i uspenski su pricali o tome... o 4tom putu :D
Tak neak je...
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]

Natrag na “Putovanje u središte uma”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.