Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Post Postao/la Psychonaut »

Sto se tice ovoga "tremor-inducing" dijela, moram priznati da mi se nekontrolisano tresenje misica desavalo u kombinaciji harmale i mimose, mada nisam to dozivljavao kao nesto sto me zabrinjavalo, posto mislim da nije neuobicajeno. Na zalost, ne znam kakve dugorocne efekte ima, ali vjerovatno nije toliko strasno obzirom da se ayahuasca, ali i harmala tradicionalno koriste.

Sto se muzike tice, ni ja je ne moram slusati, ali imam svog "aduta" koji mi je na harmala tripovima usmjeravao dozivljaje u pozeljnom magicnom smjeru, tako da njegovu muziku mogu najtoplije preporuciti. Zove se Krishna Das, i uglavnom izvodi kirtan i tradicionalnu indijsku muziku. Duboko, od srca, iz viseg stanja svijesti. Na primjer:
http://www.youtube.com/watch?v=-nhPH1YjqqU

Mogu uploadovati par dobri albuma, ako ima zainteresovanih.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Post Postao/la Svilaja »

Tipično za moderne znanstvenike.. namjeste si studije kako njima paše i onda kao.. Isto je bilo i sa travom i njezinim učinkom na mozak. U principu bilo šta može biti toksično u prevelikoj količini.
Ja mislim da tim znanstvenicima fali spiritualnosti, kao da imaju kamen umjesto trećeg oka.. Prije su svi znanstvenici imali i spiritualni dio, recimo Tesla.

Na Shaman's Gardenu 4 oz dodju 5 dolara, a kod tog dobiješ 3 oz za istu cijenu, razlika 30 grama (deset dozi). S tim da su ove na SG pouzdano VIABLE, što znači da ih možeš posaditi. Jesi probao saditi svoje?

Supp ti je muzika Echoes!
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Post Postao/la Fig »

izvor je napisao/la:P. harmala sadrži puno alkaloida, te ne limitrano samo vasicinon, harmalin, harmalol, harman, harmin, izopeganin i deoksivasicinon. Sadrži miks količine harmala alkaloida (najviše harmin i harmalin) od 2-7% u sjemenu. Harmalin je u P. harmali veoma efikasan MAOI, te mu je prisutnost signifikantna, ali manja od harmina. Pokazano je da je harmalin u velikim dozama neurotoksičan za životinje, uzrokujući degradaciju određenih stanica u mozgu. Iako su doze takvih razmjera rijetko konzumirane, oni više zabrinutiji okreću se B. caapi kao izvoru harmala alkaloida zbog skoro pa zanemarive količine prisutnosti harmalina.

B. caapi ima malo drugačiji kemijski sastav sa istim prisutnim harmala alkaloidima, ali u različitim proporcijama. B. caapi sadrži između 0,2-1,3% izmiješanih harmala alkaloida. Najveća razlika između P. harmale i B. caapi je u levelima harmalina i tetrahidroharmina. Kod P. harmale je level harmalina mnogo viši (što može okarakterizirati njenu bolju MAOI efektivnost), dok je level tetreahidroharmina odsutan, ili u jako malim količinama u odnosu na B. caapi. Viši leveli tetrahidroharmina kod B. caapi mogu biti odgovorni za veoma drugačiji subjektivni efekt. (...) Iako obje biljke sadrže veoma slične alkaloide, te služe kao MAOI inhibitori, važno je napomenuti da su obje kemijski i iskustveno različite kroz subjektivno iskustvo osobe koja ih konzumira.
Shulgin je napisao/la:Dva su dodatna alkaloida koja se uobičajeno javljaju kao poklonjene komponente kod P. Harmale, zvani vasicin i deoksivasicin. Nemam znanja što bi ove komponente mogle doprinijeti, pozitivno ili negativno ayahuasca iskustvu, ali osjećaji mi govore da bi ih se trebalo izbjegavati dok ne saznamo njihova farmakološka svojstva.
izvor je napisao/la:Ljudi koji se koncentriraju na DMT kao glavni cilj ayahuasca iskustva i gledajući na MAOI samo kao na spojeve za potenciranje DMT-a, naginju ne primječujući razliku između caapi i harmale. Jedan od razloga toga je što je u napitku baziranom na harmali dovoljna samo minimalna količina harmale kako bi potencirala DMT. Povečavajući dozu harmale preko tog minimuma ne koristi pretežito ničemu, osim povećanju osjećaja mučnine. Ljudi koji uobičavaju ovakav pristup uobičajeno imaju isti pristup sa caapi, gdje koriste minimalnu količinu za potenciranje triptamina.

Koristeći minimalnu količinu caapi i orijentirajući se samo na vizionarske efekte DMT-a kao “glavnu stvar”, mogu rezultirati dojmom kako su caapi i harmala jako slične. Razlika je što se doziranje caapi može povećavati bez nekog limita, a takvo povećavanje doze može imati svoju zasebnu dimenziju, dimenziju bogate dubine. Dodaje cijelokupnu dimneziju caapi biljke u iskustvo. Nativna je amazonska perspektiva kako je napitak ayahuasca sama loza, a ostali biljni dodaci su njeni “pomagači”. Nije slučajnost što se napitak zove ayahuasca, imenom same loze.

(...)

Najznačajnija razlika u mojim iskustvima je (...) harmala je uglavnom MAOI, dok caapi ima svojevrsne zasebne kvalitete. Harmala djeluje veoma intenzivno, dok je caapi sporija, blaža, više iskusna i mudrija. Harmala široko oscilira između veoma intenzivnog i slabog, dok caapi uvijek djeluje, ali ne na tako intenzivan način. Sa caapi nema restrikcije oko toksina nađenih u harmali, te možemo uzimati puno veće doze.
MAPS komentari je napisao/la:Izgleda da nema brige za ljude koji koriste tradicionalnu ayahuascu zbog veoma male količne harmalina, ali oni koji koriste analoge sa harmalom su izloženi signifikantno višim količinama harmalina, iako ne vjerujem da su te količine opasne pri uobičajeno korištenim dozama.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Post Postao/la Psychonaut »

Zanimljivo je to sve, ali cinjenica je da i dalje znamo vrlo malo o konkretnim razlikama u efektima (kratkorocnim i dugorocnim) ovih biljaka.
Ne bih se usudio reci da je harmala inferiornoa u odnosu na caapi. Razlike postoje, ali cini mi se da je malo ljudi koji imaju jednako bogato iskkustvo sa obje biljke, pa da mogu uporediti.

Inace, cini mi se da bas harmala mogla biti dobar kandidat za vedsku somu :) Sama, ili sa nekim dodacima.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Post Postao/la Fig »

Da, slažem se. Individualnost i osobna iskustva spajanja sa biljkom igraju veliku ulogu u svemu, dok je u zbiru svakakvih dostupnih internetskih informacija teško zasebno razlučiti, samo uviditi općenite sličnosti i paterne za dalje.
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Post Postao/la Echoes »

hvala svima na informacijama i drago mi je da nas se sve više priključuje raspravi
Svilaja je napisao/la: Na Shaman's Gardenu 4 oz dodju 5 dolara, a kod tog dobiješ 3 oz za istu cijenu, razlika 30 grama (deset dozi). S tim da su ove na SG pouzdano VIABLE, što znači da ih možeš posaditi. Jesi probao saditi svoje?
hvala, bacit ću oko na sajt :) da li si naručivao ikad od njih?
u zadnje vrijeme puno razmišljam o sadnji. ovo je teška biljka za uzgoj izvan njenog klimatskog područja, većini dođe do 5-6 cm veličine i onda iz nepoznatog razloga uvene. ali imam hps-icu koja će stvoriti pustinjske uvjete bez problema pa ćemo vidjeti...
:sunn:

psychonaut - slažem se da premalo ljudi dovoljno iskusno s obje biljke da bi mogli donjeti neki konkretan sud. po reportovima koje sam čitao se čini se da ipak postoje neke "generalne" razlike. za ayahuascu kažu da je vizualnija, euforičnija (THH?) i manje intenzivna pa joj se lakše prepustiti, dok je harmala ozbiljnija, intenzivnija i manje tog oprašta. ali sam naišao i na dojmove ljudi kojima je bilo upravo suprotno. teško je išta konkretno zaključiti jer sastav alkaloida varira od biljke do biljke, a kako naša očekivanja utječu na iskustvo bi također moglo imati presudnu ulogu. svi znamo da 2 iste količine neke tvari/biljke nikad ne daju identično iskustvo. još uvijek sam mišljenja da je nemoguće odrediti što je "bolje", već sve ovisi o tome što osoba u tom trenutku preferira.
tišina je najbolji jezik
Avatar
RevWillyNilly
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 29.03.2013, 11:21

Re: Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Post Postao/la RevWillyNilly »

Sorry, I don't speak Croatian... I was wondering if you guys know where I can get some caapi (or Syrian Rue/MAOI). I've searched around the site, but haven't come up with anything (the language barrier probably doesn't help). I'd like to avoid ordering by mail because customs has already intercepted two of my packages. Is there somewhere in Zagreb or Rijeka where I can find a MAOI?

Any help is greatly appreciated...
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Post Postao/la Psychonaut »

I have no idea about situation in Croatia, but both Caapi and Rue should be legal, right?
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
RevWillyNilly
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 29.03.2013, 11:21

Re: Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Post Postao/la RevWillyNilly »

I'm really not sure about local laws, that's why I was wondering if anyone knew where to get it in Croatia. From what I understand, Banisteriopsis Caapi is a controlled substance in France and Australia, but not the US. I can't find any legal info about Croatia, though.

I think I'll just end up going with a pharmaceutical MAOI, mocolobemide.
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Harmala alkaloidi (B. caapi - P. harmala)

Post Postao/la Echoes »

RevWillyNilly je napisao/la:I'm really not sure about local laws, that's why I was wondering if anyone knew where to get it in Croatia. From what I understand, Banisteriopsis Caapi is a controlled substance in France and Australia, but not the US. I can't find any legal info about Croatia, though.

I think I'll just end up going with a pharmaceutical MAOI, mocolobemide.
I doubt it's sold anywhere in Croatia, but ordering up to 100 grams (1-2 Caapi doses, or more than 30 Rue doses) in a regular envelope with no labels will work. I recieved orders that were shipped this way many times with no problems. A somewhat larger order might also pass the customs, but I can't be sure. This is the vendor I ordered Rue from, reliable and discreet. http://myworld.ebay.com/simbalovesfriends
I have no experience with ordering Caapi, but I recieved Caapi cuttings from overseas with no problems. I hope that helps.
tišina je najbolji jezik
Odgovori