Identifikacija nepoznatih psihodelika

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Odgovori
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Identifikacija nepoznatih psihodelika

Post Postao/la Psychonaut »

Vec sam jednom trazio pomoc clanova foruma u identifikaciji nepoznate psihodelicne supstance(koju sam koristio i opisao), na jednoj od tema, i tu sam dobio razlicita misljenja. Nakon sto sam iskustvo ponovio jos 2 puta, miseterija je i dalje prisutna, pa rekoh da ponovo sve napisem, i cujem sta vi mislite.

Radi se o providnim kapsulama standardne velicine (cilindricni oblik, otprilike 15mm duzine, 5mm precnik), ispunjenim svijetlo smedjim praskom. Na mjestu gdje ih kupujem inace se prodaju gljive, a za ove kapsule mi je vise puta receno da sadrze ekstrakt psilocybin porijeklom iz Amsterdama. U porjeklo ne sumnjam, ali nisam siguran da li je zaista u pitanju psilocybin iz nekoliko razloga(o kojima smo pricali ranije). Tada su misljenja su bila razlicita, od toga da bi mogao biti meskalin(u sto sumnjam), pa do toga da bi u pitanju mogao biti neki od mnostva triptamina koje je Shulgin opisao u TIHKAL-u.

Sto se tice mojih iskustava, bilo ih je 3, i bila su veoma pozitivna. Jednom sam konzumirao 3 kapsule i bilo je veoma intenzivno, a onda jos 2 puta po jednu, sto je isto bilo OK. Evo kako su tripovi obicno izgledali.

Period nadolaska je dosta dugacak, od nekih 1 do skoro 2.5 sati(zadnji put kad sam probao jednu kapsulu). Nadolazak je blag i spontan, uz mali period mucnine u stomaku, koji se kasnije spontano izgubi. Nakon toga slijedi trip koji intenzivno traje gotovo 7 sati, i dugi period spustanja u kojem se um nalazi u stanju izrazene svijesti(osjecaj budnosti, sirom otvorenih ociju, nemogucnosti spavanja). Dva puta se desavalo da supstancu osjetim i naredni dan, sto se manifestovalo kroz taj povecani osjecaj budnosti. Ovo je supstanca kod koje je za vrijeme tripa izrazito tesko zatvoriti oci.

Sto se tice fizickih utisaka, efekti granice sa katatonijom. Znaci, mogao bih se apsolutno zalediti u nekoj fizickoj pozi, i ne obracati efekte na tijelo, ali i emocije. To mi se desilo sa 3 kapsule, kada sam na preko 5 sati bio nepomican, u meditivnom stanju ciste svijesti (gdje mi je um bio strasno usporen, ali sam bio u mogucnosti da vrsim detaljnu introspekciju svega sto sam htio, pogotovo vlastitih i tudjih emocija). I sa jednom kapsulom je osjecaj prosirene svijesti bio izrazen(mada nesto manje), mada sam kasnije primjetio da ako zelim katatonicnost tijela mogu zamijeniti plesom, koji je takodje dobro isao. Svako od ovih iskustava mogao bih opisati kao duhovno, i gotovo uvijek sam prolazio kroz fazu u kojoj bih se drobro isplakao radi nekih obicnih ljudskih stvari za koje sam imao osjecaj da ih svatam po prvi put. Indirektni after efekti, pogotovo jace doze, trajali su dosta dugo(sedmicama), i imali su izrazito pozitivan uticaj na moj zivot.

Jos neke stvar koje bih pomenu je da je vizualnih efekata bilo prilicno malo, i to samo kod jace doze, mada ni tada puno. Djelovalo mi je kao da drvece dise, boje su se razlijevale, a u fazi spustanja priroda je djelovala kao naslikana.

To je otprilike to. Zaista bi me zanimalo da otkrijem o kojoj se supstanci radi, jer imam osjecaj da sam zaista puno naucio, i mogu reci da se radi o veoma ozbiljnom psihodeliku, koji ne bih konzumirao radi zabave.

Da li je zaista u pitanju ekstrakt psilocybina, ili nesto sasvim trece? Sva misljenja su dobrodosla :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Biljka
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 18.10.2011, 21:33

Re: Identifikacija nepoznatih psihodelika

Post Postao/la Biljka »

Hm...teško je reći što je u pitanju. Moguće je da su gljive, no gljive nebi smjele uzrokovati mučninu.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Identifikacija nepoznatih psihodelika

Post Postao/la Beyond Le Fov »

kak ne, cubensis uvijek uzrokuje mučninu na početku, pa pusti poslije sat vremena
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Identifikacija nepoznatih psihodelika

Post Postao/la Frenzy »

Mene najviše buni ovaj svijetlo smeđi prašak. Probao sam ekstrakt psylocibina i opis tripa je sličan, jako dugo dolazi (meni je trebalo jedno 1-1 i pol sat da osjetim efekte), trip je trajao isto otprilike 6-7 sati sa intenzivnim osjećajem svjesnosti nakon kaj je pustilo. Doduše ove lagane mučnine koje si ti osjetio nisam. Doduše prašak nije bio u kapsulama, ja sam ga stavio u rizlu i progutao. Ne znam čak jel bi tu supstancu mogao definirati kao prašak, bila je malo vlažnija, više kompaktna u svakom slučaju, kao neko polu sasušeno blato. :-?
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Identifikacija nepoznatih psihodelika

Post Postao/la Morpheus »

Ljudi,mozda je glupo pitanje,ali sta je taj biljni tamjan?
Bas gledao danas u novom Smart Shopu u Beogradu,i pojma nemam sta je. :psy
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Identifikacija nepoznatih psihodelika

Post Postao/la Proximus »

Psychonaut je napisao/la:-
Meni sve navedeno vuce na LSA. Malo mucnine, ne baš vizualno iskustvo, dugi onset, ~7 sati glavnog efekta, afterglow drugi dan i sedativno djelovanje s malo fizicke aktivnosti, sve se podudara s LSA iskustvom, i to s ekstraktom jer dovoljno mljevenih sjemenki ne stane u tako malo kapsula, a i kolko vidim negativni fizicki efekti od MG/HBWR sjemenki izostaju u opisu. Probaj otvorit kapsulu, slikat prah i reci kakav je osjecaj kad dodirnes prah s prstima.
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
Odgovori