Biljke za Absinth

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
immatura
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 10.06.2012, 11:35

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la immatura »

nice...da,u pravu si. šteta vutre. :)
nisam sigurna za koju vojsku je pisalo,ali sam negdje pročitala da su pod obavezno davali vojnicima absinth jer su onda bili ajmo reći hrabriji i luđi.
SEED
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 14.03.2011, 20:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Recepti za Absinth

Post Postao/la SEED »

immatura
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 10.06.2012, 11:35

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la immatura »

u procesu stvaranja je!!! :D daklem...uzela sam 25g pelina (nisam imala više), cca 30g anisa, 20g komorača i litru domaće šljive. to mi sad stoji treći dan. ali,naravno, nestrpljive žene su morale to sinoć degustirat. baš sam se iznenadila! :psy nakon dva dana stajanja popile smo svaka čašku od 0,5 i osjetile da je drugačije. nije kao svaki drugi alkohol. nije čak ni rakiji slično. što je jedna od žena rekla, kao da mi je pijanost osobina. :))
sada ću dosipat još rakije, stavit 3% šećera (jer u rakiji nema ništa), ostavit da stoji još neko vrijeme, napravit finiš i opet ostavit da stoji. za finiš ću procijedit tekućinu i stavit drugu turu bilja: matičnjak cca 5g, korijandar cca 5g, menta i lavanda (negdjeprije sam pravila čajnu mješavinu,a nemam više čiste mente pa ću riskirat s to malo lavande).
toplo preporučam svima i obećajem javit kako je na kraju ispalo. :)
immatura
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 10.06.2012, 11:35

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la immatura »

ako nekoga zanima, anis, komorač, matičnjak, korijandar, a vjerujem da bi mogli imati i pelina, sam uzimala u zagrebu u biljnoj drogeriji suban. nije skupo, 100g anisa 15kn,a ove ostale su bile po 10kn. ;)
Avatar
St00
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 17.10.2012, 17:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la St00 »

javi obavezno kako ti je ispalo, i posalji sliku spremnog absintha :)
Sta su tvoje stvarne potrebe?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la dr.manijak »

Da li je neko voljan da prevede ovaj recept. ?

http://www.newspeakdictionary.com/pf-absinthe.html


A i sada sam zvao nekoliko razlicitih zdravih hrana i nigde nemaju SEME MIRODJIJE..
Pokusacu za pocetak da napravim po receptu ovom..
“Off Topic”
ovako, ja sam pravio absinth nekoliko puta, po malo improvizovanim i prilagodjenim receptima.
nisu bile haludze, ali je bio bas veseo i brz rad, i celo drustvo ga je obozavalo

7 gr pelin
16 gr anis
5 gr seme mirodjije
1 gr korijander
2 gr andjelika koren
8 gr pepermint lisce

finis:
2 gr melissa
2 gr hyssop



litar 96 posto etanola (prvo je pisalo nekog jaceg alkohola)
prve biljke stoje u tome desetak dana i povremeno se promucka, na hladnom mestu dalje od direktne sunceve svetlosti
onda se isfiltrira I doda 400ml vode
onda se destilirara ako postoje mogucnosti, ili se makar stavi malo da ispari na 70c otprilike.
kada se ohladi dodaju se biljke iz finisa i tu stoje 2-3 dana, pa se procedi

vremenom sam modifikovao ovaj prvi recept.
kao sto vidim, svi pominjete dosta vece kolicine biljaka, i iz iskustva se sa time slazem...ja sam kasnije stavljao dosta vise od navedene kolicine. takodje, verujem da je bolje ako se nadju sveze biljke, prvenstveno mislim na pelin. ja sam ih sve kupovao u apoteci ili na pijaci kao cajeve.
sto se tice alkohola, najbolja varijanta je ako neko ima mali destilator, da destilira prirodno vino (trebalo bi nekolko litara u tom slucaju) i izvuce sto jaci alkohol.
dodavanje vode sam izbacio u praksi.
ovo sto sam napisao da se makar malo zagreje smesa posle filtriranja od prvih biljaka je zato sto se prilikom pecenja rakije npr. prvo i poslednje sto izadje iz kazana baca jer je stetno. prvenstveno prvo. ovim postupkom se otarasimo tog prvog to odbacivanje se podrazumeva i ako neko ima srece da moze da destilira umesto da samo zagreje.

absinth jako lepo gori, na braon kocki secera. naravno, menja boju u mlecnu svetlo zelenu zbog prisustva anisa kada se pomesa sa hladnom vodom, ali izgleda da najbolje radi kada se u cetvrt case absinta dolije 3/4 case sprite-a brza varijanta
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Lakat
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 31.08.2013, 09:13

ABSINTHE

Post Postao/la Lakat »

[thumbnail]www.artemisia-absinthium.hr
[media]link[/media]

1. Točan naziv je Absinthe.

2. Vidim da još uvijek postoji hrpa ljudi koja nema blage o Absinthu i na koji način se priprema, a isto tako nisu svjesni da u Zagrebu postoji ekskluzivni distributor za pravi Absinthe sa največim dozvoljenim levelom prirodnog Thujonea(35mg) ekstrahiranog iz biljke Artemisie Absinthium(Wormwood) i najmanjim obveznim levelom alkohola(55%).

Potražite poduzeće Artemisia Absinthium d.o.o. - http://www.artemisia-absinthium.hr
Ima hrpu komentara na cugu na Facebook profilu i link na interview sa proizvođačem.

3. Probao sam extract 380 mg Thujonea (35 je gornja granica) mogu reći da je PREINTEZIVNO

Thujone je divan ako ga se respektira, odnosno Abstinthe(10mg) ili Bitter(35mg) se pije s mozgom, nema pretjerivanja, polako doziranje. Euforija, smijeh, veselje, izoštrena percepcija, ideje, kreativnost......

Respect the Thujonea or it will fuck you up !

Što se tiće samog Thujonea, ne postoji supstanca ili proizvod s kojim ga se može usporediti, ima sličnu strukturu THC-u ali je potpuno drugačiji, drugačije radi i gađa druge receptore, PSIHOAKTIVAN JE I LEGALAN - NEMA HALOVA. Efekt Thujone-a je intenzivniji i drugačiji.
Ako želite postaviti pitanje ili kupiti pravi Absinthe koji kupuju Johnny Depp, Woody Harelson, Rammstein, Marilyn Manson....
slobodno se javite :)

Artemisia Absinthium d.o.o.
Daniel Dragojević
owner and mangement

PS. Pozdrav needuciranoj smartass ekipi koja tvrdi da je Absinthe ilegalan i da ne postoji pravi, Bairnsfather radi od 1995. jedini pravi absinthe filtracijom i maceracijom od biljaka uzgojenih na farmi vlasnika, Thujone se ekstrahira iz biljke, alkohol je poljoprivredni, voda je izvorna, nema boje, nema kemije, a Artemisia Absinthium d.o.o. je eksluzivni zaštičeni distributor od 2010. Absinthe je legalan u HR od 2008.
ABSINTHE SE NIKAD NE PALI NEGO SE POSLUŽUJE SA HRPOM LEDA I EVENTUALNO VODOM. LED JE NEOPHODAN DA BI NASTAO LOUCHE(franc. Oblak) - razdvajanje molekula alkohola i Thujone-a, Absinthe postaje milky zelen zbog klorofila. Thujone je ulje. Paljenje uništava Thujone.
Avatar
lost
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 12.02.2013, 06:05
Ima zahvala: 3 puta

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la lost »

Skriveni sadržaj
Za pregledavanje skrivenog sadržaja na forumu, trebaš se prijaviti.
Avatar
St00
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 17.10.2012, 17:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la St00 »

absinth bi posle perioda apsorbcije biljaka trebalo destilirati, ali to je nesto komplikovaniji proces za koji je potrebna aparatura
medjutim, kako mi ne pravimo absinth fermentacijom (je l se tako kaze?) vec samo stavimo biljke da ispustaju svoje sastojke u rakiju (ja licno koristim etanol jer je cistiji, manje zasicen tj moze vise da primi u sebe i dobije se originalniji ukus absintha), mislim da se u celom tom procesu metanol i ne stvara i da destilacija nije ni potrebna.

inace, ako bi se i zagrevalo, to se radi na nizoj temperaturi neko krace vreme, da ispari 5 posto po mojoj slobodnoj proceni, ali kao sto rekoh, mislim da ipak nije potrebno

ja sada idem da kupim sastojke, i necu nista zagrevati...samo biljke u absinth (naravno, prve, pa posle druge za finish). inace sam se malopre setio boljeg tajnog sastojka za absinth od vutre....malo semenki tatule....samo da picne :) nazalost, mislim da tatule vise nema, mozda neka zaledjena caura da je ostala, ali sledeci put :)

@lost
ostalo ti je 450 gr jer su biljjke upile tecnost...to se uvek desi....da li si stavio dovoljno mente
to sto si dobio, ako ti se ne svidja ukus, preporuujem moju kombinaciju....hladan sprajt, dosta vise nego absintha...on sadrzi i secer, tako da treba samo da cepas ;)
Sta su tvoje stvarne potrebe?
Avatar
St00
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 17.10.2012, 17:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la St00 »

@ dr.manijak

seme mirodjije je isto sto i plod mirodjije
Sta su tvoje stvarne potrebe?
Odgovori