Biljke za Absinth

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Gedza
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 25.02.2012, 14:14

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la Gedza »

Pre neki dan naleteh na zanimljiv tekst o ovom picu i resih da pokusam da ga sam napravim.
Ovo sto sam ovde procitao se dosta razlikuje od onoga sto sam nasao na drugim mestima, na primer dosta njih je pisalo da pravi absint tako sto potapa pelin u rakiju sto je pogresno. Absint je smesa etarskih ulja a da bi se ta etarska ulja rastvorila treba nam alkohol od minimum 75%. Ta etarska ulja sadrze tujon koji je u velikoj kolicin otrovan i treba se znati koliko se tujona nalazi u gramu biljke pelina da bi se znalo koliko pelina se sme staviti da se ne bismo otrovali i sa druge strane koliko da bi imao nekog efekta. Etarska ulja se mogu izdvojiti i vodenom destilacijom.
Tema je stara li do sada koliko vidim vecina je pravila neku vrstu pelinkovca koja je samo slicna absintu, ako jos neko ima neki podatak neka napise.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la AFX »

To si na vice-u čitao jelda.. :thumbsup:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Gedza
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 25.02.2012, 14:14

Re: Biljke za Absinth

Post Postao/la Gedza »

Aha!
Od tad sam nasao gomilu podataka na nasim i stranim sajtovima i forumima ali nista od toga nije provereno. Nisam jos pokusao da napravim ovo pice jer mislim da jos ne znam dovoljno stvari, ali mislim da nije previse tesko samo se treba znati dobar recept.
Odgovori