Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Post Postao/la Alkaloid »

Peyote ima u sebi meskalin kao aktivnu tvar, vrlo je jasno zašto je ilegalan.


Ovu izjavu - "Ono što čitaš je nepotpuna lista. Nađi neku listu izvan HR. I znaj da naši policajci sve moguće liste uzimaju u obzir." - uopće ne razumijem.

Shvaćaš li uopće koncepte zakona, pravnog sustava, zakonskih akata, propisa i sl. Zakoni vrijede na zemljopisnom prostoru koji nazivamo državom. Pravni akti jedne države, vrijede SAMO na teritoriju te države.

Ma ne znam zašto se uopće trudim, kao da razgovaramo različitim jezicima...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Post Postao/la Red »

pffff i ja se ponekad cudim zasto netko jednostavno ne odgovori na pitanje, ako zna odgovor, ili nek ne pise nista ako nema odgovor na pitanje, vrlo jednostavno. Netko pita za savjet, mi mu nismo ni mama ni tata da mu solimo sta i kako, osim eventualno da upozorimo na ilegalnost (ako jeste ilegalno)

oduzimaju pejotle i pedre jer sadrze meskalin, koji je ilegalan.

medutim bufotenin nije na listi, sto cini sjeme poprilicno sigurim za narucivanje sa neta. sumnjam da ce netko raditi problema oko malo sjemena, pogotovo ako se narucuje za osobne potrebe, tj sadnju.

fsr redovito salje yopo seeds, i nikada problema :thumbsup:

Ovo je potpuna lista, i vrijedi za Hrvatsku, i uopce nije bitno sto oni prate ili ne prate, ako nije na spisku onda nije ni ilegalno.

Popisa opojnih droga, psihotropnih tvari i biljaka iz kojih se može dobiti opojna droga te tvari koje se mogu uporabiti za izradu opojnih droga

dodatak od ove godine
Novi popis droga, psihotropnih tvari i biljaka
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Post Postao/la Alkaloid »

Hvala Red, upravo to mi je trebalo.

Također, ukoliko bi mi netko znao reći kakva je klijavost Peregrine s FSR-a, bio bih mu zahvalan.

Pozdrav svima.
007
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 14.09.2011, 18:39
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Post Postao/la 007 »

Polazim forumom...i nešto sam vidio. Bufotenin je ilegalan. Problem je u policiji...oni nemaju jedinstvenu listu. Nego nekoliko njih! Ukratko zbog harmalina sam skoro zatvor dobio.
http://en.wikipedia.org/wiki/Controlled_Substances_Act
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Post Postao/la Red »

hvala na informaciji mada sam sada zbunjena. na listi je nema a opet te zbog toga ganjaju, to mi nema logike. kako nema jednistvene liste, pa cemu sluzi popis opojnih droga koja je zakonom utemeljena i koja se iz godine u godinu nadopunjuje... ccc nista ne razmijem :-?

kakav je bio tvoj slucaj, o cemu se tocno radilo?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Post Postao/la Alkaloid »

007 je napisao/la:Polazim forumom...i nešto sam vidio. Bufotenin je ilegalan. Problem je u policiji...oni nemaju jedinstvenu listu. Nego nekoliko njih! Ukratko zbog harmalina sam skoro zatvor dobio.
http://en.wikipedia.org/wiki/Controlled_Substances_Act
Opet ova tvrdnja, bez uvrede, jednostavno ne vjerujem u to. Ljudi - ne može vas se kazneno goniti za stvari koje nisu jasno u zakonu opisane kao ilegalne. U ovom slučaju na listi droga i psihotropnih tvari objavljenoj u Narodnim novinama. To je osnov pravne države, u Hrvatskoj je pravna situacija daleko od idealne, ali ne vladaju niti šerijatski zakoni. Carina ima diskrecijsko pravo oduzeti ti robu, policija te može zvati na razgovor, pa čak i zastrašivati raznim tvrdnjama o zatvoru. To su recimo uredno radili ljudima koji su naručivali velike količine salvije godinama prije nego je stavljena van zakona. Ali NE MOGU TE ZATVORITI ZBOG UVOZA TVARI KOJA NIJE IZRIČITO NAVEDENA KAO ILEGALNA! Jednostavno ne mogu. Mogu te, pogotovo ako si mlađi ili slabije informiran, maltretirati i prijetiti ti zatvorom, ali nikad ne zaboravite - POLICIJA NE SUDI! Sude sudovi, a oni sude prema postojećim pravnim aktima. U najgorem slučaju ti mogu iskopati kršenje nekog carinskog propisa, ali to je minorni prekršaj.

Kao i Red, uistinu bih volio čuti tvoje iskustvo s harmalinom, među ostalim me zanima, jel se radilo o sjemenu P. Harmale, nekom ekstraktu, B.Caapi ili pak čistom harmalinu? Koja je bila količina?

:mushroom: m :mushroom: i :mushroom: r :mushroom:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Post Postao/la Red »

upravo, ne kazem da nisi imao problema, ali me zato zanima o cemu se radilo tocno kada kazes hermalin, cisto da razjasnimo situaciju ;) mup_rh ima pravo 101% posto u vecini slucajeva ljudi nisu informirani, pa ih zastrasuju pa seru govna, ali ne mogu se pozivat na listu koja nije iz naseg zakona i tocka.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
007
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 14.09.2011, 18:39
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Post Postao/la 007 »

Evo stranice pdf na kojoj opisuju što su uspjeli nači mupovci u Hr kroz 2010. Tu spada i harmala, i peyote i spore i drugo. Upišite u pretraživaču pdf pychotria. Da vas direkt dopelja na tablicu nađene droge.

Ja sam oslobođen za harmin-harmalin svojom zaslugom. Tada nije bilo niti tablica sa drogama. Prije 8-10 godina. Barem moj sudac nije gledao u tablice. Samo u ono što je policija odnosno Ivan Vučetić lab. napisao. A to da je harmalin psihoaktivan. Oslobodio sam se uz psihijatra koji je rekao da uzimam taj MAOi. Suludo i istinito.

http://www.google.hr/url?sa=t&source=we ... Cw&cad=rja


soda-bikarbona ima preslabi ph-neče pretvoriti dovoljno bufotenin i ostatke kemije u yopo u bazne molekule. Kalcij oxid i hidroksid hoče. Hidroksid se dobiva od školjaka pečenih na vatri. Bikarbona iziskuje više sjemenki.
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Post Postao/la Alkaloid »

U svakom slučaju jako zanimljiv dokument koji će nas sve zamisliti. Dobar istraživački posao agente 007.
Na stranici 155 je tablica sa izvještajima o zapljenama carinske uprave i stoji crno na bijelo podatak o zapljeni sjemenki P.Harmale, ali i sušene B.Caapi, sjemena Peruvian kaktusa (vjerojatno T.Peruvianus) i drugih biljaka, kao i gljiva i spora u svim mogućim stanjima (micelij, u tekućini...). I dalje ponavljam da carina i sud nisu isto, i da nije rečeno da mogu ljude osuditi jednako lako kao što mogu zaplijeniti, ali mislim da nitko pri zdravoj pameti to ne želi isprobavati na vlastitoj koži.

Najvjerojatnije su plijenili od ljudi koji su im maksimalno olakšali posao i naručivali velike sumnjive pakete, ali ključna pouka je - nemojte računati s tim da će nešto proći na carini, jer oni kao ne znaju o čemu se radi.

:mushroom: m :mushroom: i :mushroom: r :mushroom:
Avatar
S.K.O.J.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 07.04.2010, 00:13
 pohvaljen: 1 put

Re: Cebil & Yopo (Anadenanthera spp.)

Post Postao/la S.K.O.J. »

vidim ovdje se najvise govori o zakonu, legalno/ilegalno... :D

nego, meni konkretno treba pomoc kako da posadim yopo? kakve uvjete da mu obezbjedim?
ako neko zna, bio bih zahvalan
Odgovori