Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Cobra Vragec
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 04.04.2013, 19:09

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la Cobra Vragec »

Lizerginska kiseline (staroslavenski /i srpski/ nazvana lisergična kiselina, od grč. : rastavljanje, razlaganje + franc. ergot : ražena gljivica, snijet), kemijske formule C16H16O2N2 je temeljni i zajednički spoj ergot-alkaloida (ergotamin, ergometrin i ergotoksin) prisutnih u raženoj gljivici. Svi su oni alkaloidi amidi lizerginske kiseline.

W. A. Jacobs sa suradnicima izdvojio je (1934) lizerginsku kiselinu u čistome stanju iz sklerocija ražene gljivice i utvrdio njezin kemijski sastav.
Općenito ergot alkaloidi dobivaju se iz ergota, gljivica koje rastu na riži, raži i drugim žitaricama. One uzrokuju bolest poznatu pod imenom ergotizam, koja je vladala u srednjem vijeku.
Ona se proizvodi i sintetski te mikrobiološkim postupkom. Po svojim farmakološkim svojstvima sredona je adrenalinu, meskalinu i amfetaminu.
Sintetski dobiven dietilamid lizerginske kiseline (C20H25N3O), lizergid (popularno nazvan LSD) je halucinogeno sredstvo.

Izvor:
* [[Hrvatska enciklopedija (LZMK)]], Broj 6 (Kn-Mak), str. 612. Za izdavača: Leksikografski zavod Miroslav Krleža, Zagreb 2004.g. ISBN 953-6036-36-3


Lizergid (LSD; kratica od eblg. Lysergic acid diethylamide) je dietilamid lizerginske kiseline (C20H25N3O).
Sintetsko je halucinogeno sredstvo koje djeluje u izvanredno malim dozama; 20 do 50μg ili mcg).
*1 mikrogram je 0,000 001 grama, što će reći da je 20 x 0,000001 = 0,00002g.
Kao antagonist na serotoninske receptore uzorkuje plastične, obojene vizije, preosjetljivost prema mirisima i zvukovima, fenomen sinestezije, poremećen osjećaj prostora i vremena, osjećaj otuđenja tijela (depersonalizacija) i dr..
Švicarski kemičari Arthur Stoll i Albert Hofmann (1938) pripravili su LSD iz lizerginske kiseline, koje ima u raženoj gljivici (Claviceps purpurea). Djelovanje LSD-a Hofmann je slučajno otkrio 1943.g..
Popularnosti LSD-a među američkim je studentima nakon 1960.g. mnogo pridonio bivši profesor Harvardova sveučilišta Timothy Leary svojim predavanjima, pokusima i knjigama.
Uživanje LSD-a proširilo se 1960-tih među mladeži u zapanim zemljama. Nakon 1970.g. popularnost mu je znatno smanjena zbog teških posljedica koje može izazvati. Trgovina tom drogom progoni se i strogo kažnjava.
Nije dokazano da LSD uzrokuje fiziološku i fizičku ovisnost, no opasnost je od uzimanja LSD-a u neperdvidivim efektima.

Izvor:
* [[Hrvatska enciklopedija (LZMK)]], Broj 6 (Kn-Mak), str. 662. Za izdavača: Leksikografski zavod Miroslav Krleža, Zagreb 2004.g. ISBN 953-6036-36-3


*I jedna molba, koja je dobronamjerna. Spominjanje mjesta kupovanja etilnog alkohola uz stavljanje punog naziva poduzeća mislim da nije pametno. Navodi vrstu trgovine ili poduzeća (tipa; velecentar npr.), ali navođenje naziva poduzeća nikako neće biti drago nekome koji se bavi kemijom. Na to ljudi sve više paze koji se kemijom bave amaterski i koji svoje znanje i informacije iznose na Internet. Privatnu poruku se uvijek može poslati (gdje i kada si ju kupio i druga pitanja), što naravno odgovaraš po procjeni čovjeka za što će mu i je li dijete. Naravno, taj etilni alkohol može kupiti i dijete i popiti ga cijeloga, a dvije čaše mogu uzrokovati i smrt ako na vrijeme ne otiđe na ispumpavanje.
Opet mi je nekako draže kad se kaže „velikom svestranom trgovačkom prodajnom centru“, pa ga i potakneš na kreativno razmišljanje i djelovanje, a ne naziv poduzeća i kupovanje non-stop, samo u tom dućanu. Navođenje poduzeća mnogima bi olakšalo nabavu određenih tvari i opreme, a dugoročno bi se to odrazilo negativno na amatere i time ga nebi imali ni ti ni ja ni nitko, ili bi bio prodavan, al samo uz posebne dozvole i na posebnim mjestima, a ne ovako, svu sreću u slobodnoj prodaji. To jako puno otežava nabavku danas općenito svih kemikalija.

Evo možeš pogledati ovdje u popisu kemikalija o etanolu: http://www.amasci.net/chemicals/ethanol.php?lang=hrv
Također i ovdje općenito o alkoholima: http://hr.wikipedia.org/wiki/Alkoholi i ovdje o samome etanolu: http://hr.wikipedia.org/wiki/Etanol , a o njegovu pročišćivanju ovdje: http://amasci.net/index.php?topic=15.0 .
Cobra Vragec
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 04.04.2013, 19:09

Re: MORNING GLORY/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la Cobra Vragec »

Proximus je napisao/la: Anyway, evo tekstic o LSD-u od LSA, kome se cita
http://www.textfiles.com/drugs/make.txt
U ovome tekstu se odmah na početku spominje:
"#1:Kitchen chemistry
Extraction of LSA (Lysergic acid amide)
from Morning Glory (Ipomosea Purpurea) seeds
or Hawaiian Baby Wood Rose (Argyreia Nervosa) seeds"

te sjemenke nisu nipošto valjane, koliko čitam kroz komentare, što bi mi odmah dalo na razmišljanje to, da je ovaj cjelokupni tekst veliki upitnik!?

A o samome benzinu evo korisnih informacija: http://hr.wikipedia.org/wiki/Benzin, gdje se spominje i medicinski benzin (to je onaj benzin kad vam se onaj flaster zalijepi za kožu s njim vam čisti da vam ljepilo popusti), a u boje i lakovi je benzin za čišćenje, a sastav medicinskoga, toga iz boje i lakovi je vjerojatno isti jer je benzin lakohlapljiva zapaljiva tekućina i tekući ugljikovodik, što se može provjeriti s upaljačem.
Onaj kupovni na pumpnoj stanici nikako nemojte koristiti, iz razloga što je u njemu tetraetilolovo, to je spoj koji je dodaje benzinu da mu da boju (smeđu) radi državne unutarnje kontrole (kad se uspoređuje s "ložom" - loživim uljem, koje je najsličnije nafti), a ujedno je i antidetonator u klipu motora.
Raziel_nx
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 28.02.2013, 00:35

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la Raziel_nx »

koliko je ilegalno LSA kod nas gde mogu to pogledat?
Cobra Vragec
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 04.04.2013, 19:09

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la Cobra Vragec »

@Raziel_nx . A to bi trebao pronaći na MUP-ovim stranicama ili tako nečim sličnim.

Droge i lijekovi su profitabilne, ali jako riskantne zbog kriminala i kršenja raznih točaka zakona.
Za takvo nešto trebate imati jako puno znanja o kriminalu i pogotovo kemiji, kako ih proizvesti, a kasnije kako ih sigurno pohraniti i transportirati bez otkrivanja.

Otrovi su poznati kroz povijest kako bi onemogućili neprijatelje. Otrovi su tihi i neslućeni ubojice, a neke je vrlo teško i gotovo nemoguće otkriti. Neki nisu potrebni da se progutaju ili ubrizgaju u tijelo (tzv. intravenozno davanje), već djeluju i putem kože ili udisanjem.
Skupina otrovnih tvari uključuje vrlo velik broj različitih organskih spojeva koji su većinom dobiveni iz nafte, a u novije vrijeme i različitim postupcima sinteze. Temeljno im je djelovanje otapanje masti i mastima sličnih tvari i zbog toga imaju narkotički učinak i sposobnost oštećenja kože (zbog uklanjanja zaštitnog masnog sloja). Mnogi djeluju štetno na parenhimatozne organe, u prvom redu jetru.

Za početi s kemijanjem, moraš imati nešto novaca i slobodnog vremena. Što će reći, moraš negdje malo raditi i pokoriti se nekakvom odricanju od ekipe (izlazaka vanka, sporta i drugih stvari).

Sloboda govora i izražavanja, također i sloboda tiska u medijima. Imamo tu slobodu, al ne možeš primjerice sad pjevati na stadionu „ubij *“, to je pak kažnjivo.

Informacije su ovden, naravno dane samo u informativne svrhe. 80% je nađeno po tiskanim knjigama i enciklopedijama, a ostalo po sigurnim enciklopedijama i drugim internetskim stranicama koje imaju navedene izvore, tako da nikoga ne trebam pitati za bilokoju informaciju dozvolu za korištenje, kopiranje i umnožavanje.


Od vitamina, koji dobro i pozitivno djeluju na mozak, ima jedan zanimljiv sastojak; lecitin. Vadi se ekstrakcijom iz soje :)

Jeste li ikada čuli za efedrin (umjetni adrenalin), a efedrin klorid, kao lijek protiv upale sinusa? Ako se taj lijek uzme oralnim putem u ne znam sad točno kojoj koncentraciji, da te stvarno „digne“ i njega uzimaju sportaši u znatnim količinama.
Efedrin se može izlučiti iz biljke efedre koja ovdje raste u Hrvatskom primorju (tzv. kositernica). Vrsta efedre ima na stotine. Najpoznatija je ona (kako piše na wiki) ona s western filmova, gdje u sred pustinjskoga tijela Teksasa jedina ona raste kao grm mali, uspravnih gustih grana.
Može se kupiti i kao čaj, pa ju zalij etanolom, profiltriraj, dekantiraj (baci te grane) i ostavi sušiti taj filtrat, kad bude skroz suh, i eto ti efedrin.
*Često čujem priče okolo da neki uzimaju Normabel na recept pa ga preprodavaju psihičkim labilnim osobama. On pomiješan s alkoholom je poput neke droge.

Vađenje efedrina, kofeina, oleandrina i drugih stvari nije zabranjeno, al nemoj da se dogodi koja glupost, jer oni samo čekaju trenutak, kada će i tu tvar svrstati na popis!


Što se tiče benzina iz zippo upaljača, ovdje ( http://wiki.answers.com/Q/Will_rubbing_ ... in_a_zippo ) sam pročitao da je moguće da ga isopropilni alkohol zamijeni, ali kalorije (toplina izgaranja/zapaljivosti) neće biti toliko visoka kao kod benzina; evo slike:

slika
slika

Nadalje; na Njuškalu, vezano za sadnice „Dobro jutro“ i „Dobar dan“, sam naišao na jedan oglas i ovo sam im napisao; „ Javljam se povodom vašeg oglasa na njuškalu, vezano za Morning Glory sjemenke. Možete li mi reći je li to Ipomoea Violacea ili Ipomoea Purpurea?“ – da bi dobio ovaj odgovor; „ Poštovani, ova vrsta se latinski zove Calystegia sepium međutim u zalihama imamo svega jedan paketić. Lijep pozdrav, Sjeme Biljaka . Dana 22. travnja 2013. 12:28.“
Također naišao sam na jedan zanimljiv oglas iz Zagreba; http://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnice/mo ... as-3879621 što mi svakako upućuje na pravi Morning glory :)

Inače, išao sam kupiti sjeme, al kažu da su imali početkom 3. miseca, na samom početku sezone, da sam malo kasno došao :/ ; što je dobar znak – da se prodaju ;)

Davno sam preveo s engleskoga ovaj tekst:

*A
1) Samelji do 150 grama Morning Glory sjemena ili baby Hawaiian wood rose seeds.
2) U 130ml od petroleja (petroletera), potopi sjeme na dva dana.
3) Filtriraj otopinu kroz filer.
4) Odbaciti tekućinu, i dopustiti sjeme kaša da se osuši.
5) Za dva dana kašu potopiti u 110ml u metanolu.
6) Filitriraj ponovo, štedi tekućinu i označi je s "1".
7) Kašu stavi u 110ml metanola na dva dana.
8) Filtriraj i odbaci kašu.
9) Sad tu tekućinu ulij u onu posudu s brojem 1 i dopustite da ispari.
10) Kada se sve tekućine ispari, žuta guma ostaje.

*B
Potrebno:
1. 200-250 grama MORNIGLORY sjemena.
2. 200 cc. od petroletera
3. 260 ml metanola
-Izrada:
1) Samelji do 170 grama Morning Glory sjemena
2) U 145ml od petroleja, potopi sjeme na dva ili tri dana.
3) Filtriraj otopinu kroz filer.
4) Odbaciti tekućinu, i dopustiti sjeme kaša da se potpuno osuši.
5) Za dva dana kašu potopiti u 130ml u metanolu.
6) Filitriraj ponovo, a tekućinu stavi u staklenku i označi je s "1".
7) Kašu opet potopi u 130ml metanola na dva dana.
8) Sada kašu baci, a tekućinu zadrži.
9) Sad tu tekućinu ulij u onu posudu s brojem 1 i dopustite da ispari.
10) Kada se sve tekućine ispari, žućkasta guma ostaje.

Svakako, kiselina kada se ostruže, može se ponajbolje skladištiti u kapsulama od bilokojih tableta. Unutarnji sastojak tableta bacite, a kiselinu (ta masa gumena:)) stavite unutar.
Ako ne na taj način, može se pak pomiješati u vodi s dekstrinom da se stvori gusta masa i hlađenjem u nekim oblicima se može pripraviti oblici tableta.
Također otapanjem u vodi se može natopiti i hostija (ono što se daje na misi; bezkvasni kruh) jer se topi u ustima i na jeziku.


Trenutno pokusiram na jednome logično dobrome pokusu.
Uzesti kvasac obični iz dućana koji u sebi ima kvašćeve gljivice, izrizati ga na tanke fete i posložiti na tanjur. Sada po njemu prosuti rižu i staviti u mračnu i ne puno vlažnu sobu. Nekom logikom trebala bi se stvoriti gljivice, prije nego plijesanj. Svakako trebalo bi imati efekta kao i kod raži, jer je istog roda kao i ostale žitarice poput raži.
Svakako treba pokusirati na razne načine, one bi se trebale stvoriti! ;)

Inače o raži ( http://hr.wikipedia.org/wiki/Ra%C5%BE ) i kako izgleda, izgleda mi poput one trave što je rasuta po svim poljima, i zaista ima uvijek onih bijelih po sebi gljivica ( http://hr.wikipedia.org/wiki/Ra%C5%BEena_glavica ) :D
hypokeimenon
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 19.06.2010, 02:49
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la hypokeimenon »

Raziel_nx je napisao/la:koliko je ilegalno LSA kod nas gde mogu to pogledat?
LSA u čistoj formi je ilegalna, kad su sjemenke slaka u pitanju nije ti nitko ne može dokazat šta ti "namjeravaš" napravit s tim sjemenkama.
Na popisu je, kao i sve ostalo http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluz ... _1175.html
Cobra Vragec je napisao/la: Vađenje efedrina, kofeina, oleandrina i drugih stvari nije zabranjeno, al nemoj da se dogodi koja glupost, jer oni samo čekaju trenutak, kada će i tu tvar svrstati na popis!
Ekstrakcija i posjedovanje efedrina je ilegalna bez recepta, iako se iz nekog razloga obično ne provodi kad je u pitanju pseudoefedrin (to je ono u kapima za nos i šta bilderi koriste, za razliku od efedrina nema ni blizu snažan "kick"). Svejedno, oprez.

Cobra Vragec je napisao/la: Inače, išao sam kupiti sjeme, al kažu da su imali početkom 3. miseca, na samom početku sezone, da sam malo kasno došao :/ ; što je dobar znak – da se prodaju ;)
Ima toga dosta, samo treba tražit malo ;)
zato napravimo vatromet i slavlje najveće
ispratimo zadnje trenutke osamdeset i treće
zoki21
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 29.06.2013, 23:39

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la zoki21 »

kako se to konzumira i u kojem omjeru?
Avatar
charuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 05.05.2012, 19:47
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la charuga »

Ja evo s vremena na vreme navratim da malo procitam i citam cjelu ovu temu i na kraju si pomislim, zasto bi netko isao to sebi raditi :-o

Ujutro se dignem, popijem kavu, vecer prije sam spremio pribor.Idem u ribolov :) Budem u ribiciji cjelo dopodne.Dojdem doma zena skuhala (naravno ulova nema :D ).Poslje rucka malo si prilegnem i za jedno sat sat i pol zena me budi da je kava skuhana :x
Popijem kavu sa zenom, izajdem malo u dvoriste pojedem malina iz vrta, koju marelicu mozda...

Ne znam, mozda odem sa zenom na sladoled i malo prosetati mozda parkom.Ne znam.

Ali znam da ovo sto je opisano, postupak i djelovanje, nesto sto nitko tko ima imalo mozga u glavi ne bi trebao raditi.Niti probati.A i dosta je lose sto se ti postupci ovako javno pisu :-? Puno klinaca u danasnje vrijeme ima pojam o dostupnosti informacija i to debelo koriste, zasto im pomagati u tome?Zelimo glupu buducnost ?

Ne kazem da sam u pravu ali misljenje je kao guzica, svi ga imaju ;)

Ali ima jako jako dobrih postova inace na ovom forumu :thumbsup:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Ekstrakcija LSA iz Morning Glory: mission accomplished

Post Postao/la luther7hrol »

Prije svega zelim se zahvaliti za tekst o ekstrakciji, autoru.
Razlog zasto sam pokrenuo novi thread lezi u tome, sto vidim da se nekoliko mjeseci nije pisalo na prvom threadu, pa da mi post ne bi zaglavio, a znam da ce biti premjesten na pravo mjesto od strane admina. Hvala na razumijevanju ;)

Upravo ulazim u zadnji dan ekstrakcije, odnosno susenja ekstrakta na tanjuru. Boja izgleda sjajno, no brine me sto je ljepljivi zuti sloj toliko tanan, da mi tesko zamislivo izgleda zadatak skupljanja na normalan nacin. Ima li tko neki prijedlog? Mozda se nije osusilo do kraja - jos je ljepljivo?

Evo slike:

slika
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la luther7hrol »

Evo, uspio sam satrugati nekako, pojeo sam pola, pošto je ukupna količina ekstrakcije iznosila 700 sjemenki. Prije nekoliko tjedana jeo sam iste, nakon sto sam ih dobro oprao kombinacijom neema i himalajske soli, i tada me iznenadila njihova snaga. Tada sam pojeo 200, i bilo mi je super: nisam spavao cijelu noć. Moram sam se lupati čekićem po glavi da mogu zaspati ujutro. Tada sam zaključio da bi mi trebalo oko 300-350 sjemenki za idealno putovanje u zemlju snova. Pošto mi je ovo prvi put da sam radio ekstrakt, a morao sam otputovati usred procesa, napravio sam jednu grešku: namakao sam sjemenke u benzinu dva tjedna bez da sam ih grindao. Kada sam se vratio s puta, osušio sam ih i ponovio postupak, ovaj put kako treba. Sve je dobilo karakterističnu žutu boju i miris, pa sam mislio da će biti OK. No, kada sam pojeo pola od ukupne količine, iako su efekti nastupili brzo i činili se intenzivni, već nakon tri sata počeli su opadati, prije nego što je uopće nastupio ikakav audiovizualni feedback. Tada sam pojeo i ostatak ekstrakta, ukupni ekvivalent 700 sjemenki, no ne samo da se efekat nije pojačao, nego sam uskoro i zaspao. Ne kapiram: je li namakanje u benzinu izvuklo veći dio LSA i uništilo ga, ili je normalno da se izgubi snaga u tolikoj mjeri zbog samog procesa ekstrakcije?
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la oseloth »

Koji "benzin" si koristio?
Odgovori