Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la luther7hrol »

oseloth je napisao/la:Koji "benzin" si koristio?


Koristio sam Zippov benzin za upaljače, koji sam kupio na trafici za 15-20 kuna.
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la oseloth »

E tu to je problem mislim. Gotovo sam siguran da se radi o rafiniranom medicinskom benzinu. Jer engleski petroleum znači svašta. Takav benzin se može kupiti u ljekarnama ako se ne varam.
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la Alkaloid »

oseloth je napisao/la:E tu to je problem mislim. Gotovo sam siguran da se radi o rafiniranom medicinskom benzinu. Jer engleski petroleum znači svašta. Takav benzin se može kupiti u ljekarnama ako se ne varam.

Nisam ulazio dublje u čitanje threada, ali da pojasnim jednu stvar, zipov benzin je manje više ista stvar kao i medicinski (ekstrakcijski) benzin, a radi se najčešće u mješavini laganijih produkata frakcijske destilacije nafte, recimo heptana i heksana. Treba samo kod goriva za upaljače svakako testirati da nemaju neželjenih dodataka (kapne se kapljica na staklo i kada ispari ne smije ostavljati trag). No kad su ekstrakcijska svojstva u pitanju trebala bi biti praktički identična, premda je medicinski benzin naravno kvalitetniji i ujednačeniji.
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la oseloth »

Aumnjam da su isti. Nafta za zipo na bazi petroleja je sporogoreća dok je benzin eksplozivan. Sve mi to zovemo benzin ali velike su razlike. Ponjuši oba pa mi reci jesu isti.
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la Alkaloid »

Da da, naravno da nisu isti, možda se nisam dobro izrazio. Jedan je otapalo laboratorijske čistoće, a drugi je daleko grublji naftni destilat. No za potrebe ekstrakcije triptamina je to manje-više svejedno, dobit ćete identične rezultate koristite li jedno ili drugo otapalo. Kažem to čisto zato da se ljudi ne mozgaju previše kad čitaju na engleskom postupak ekstrakcije pa kaže "Naphta" ili jednostavno "Non-polar solvent" nekad čak i samo skraćenicu NP, u tom je slučaju jedno moguće koristiti jedno ili drugo sredstvo i garantirano nećete primjetiti razliku u rezultatima. To je dosta bitno i zato što je sve teže nabaviti medicinski benzin - prije ga je bilo u svim ljekarnama, sad ga tek ima u pokojoj privatnoj. Dakako ako ga možete nabaviti nabavite ga (čak vjerujem da je i jeftiniji od brandiranog zippo goriva) ali ne morate previše mozgati.
Također ako ekstrakcija ne uspije, ja bih uzrok tražio u nekom drugom faktoru, ne u kvaliteti otapala. Naime razloga može biti mnogo - prevelika temperatura zbog koje degradiraju željeni spojevi, premali ili prevelik ph kod acid-base ekstrakcija, također neki triptamini pod određenim uvjetima lako oksidiraju pa prelaze u spojeve potpuno drugačijih svojstava, ima tu još i puno stvari koje ne znam i ne padaju mi na pamet.

EDIT: JA SAM GLUP, VIDI POST ISPOD

:mushroom: m :mushroom: i :mushroom: r :mushroom:

Dao sam si truda i pročitao prethodne postove (mnogo mudro od mene je da sam se uključio u raspravu bez čitanja postova na koje odgovaram :P :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: ).
Zanemarite ovo što sam napisao o otapalima to se odnosi na acid-base ekstrakcije, ovo o čemu vi pričate NIJE A/B EKSTRAKCIJA i vjerujem da znam u čemu je problem.
Medicinski benzin, odnosno zippo benzin je vrlo selektivno nepolarno otapalo, ne može ga se koristiti na ovaj način. Stvar je u tome da triptaminski spojevi u biljkama ne dolaze u formi slobodnih baza (koje su topive u nepolarnim otapalima) nego u formi soli te je potrebno primjeniti neko manje selektivno otapalo ili ih prebaciti u "slobodan" oblik. Umjesto goriva za zippo treba upotrijebiti recimo etilni alkohol ili aceton. Moram naglasiti da će proizvod dobiven tim putem i dalje biti razmjerno nečist (upavo radi toga što se koristi otapalo "širokog spektra") za čišći proizvod potrebno se pobliže upoznati s postupkom acid-base esktrakcije. Ali uostalom što će vam čisti kristali LSA kad se možete dovoljno unesrećiti i žvakanjem sjemenki - kažem to iz vlastitog iskustva(>800 sjemenki, poprilično paklena noć, ali nije mi žao), a policija vas ne može goniti zbog sjemenki nabavljenih u konzumu (možda?).
Sad malo punoljetnog preseravanja - Ako izvodite bilo kakvu ekstrakciju budite pametni jer su otapala najčešće zapaljiva i otrovna, a prozivod koji dobijete je jako koncentiran.
Radite u dobro prozračenom prostoru, a otapala koja vam eventualno ostanu kao nusproizvod NIKAD NE BACAJTE U KANALIZACIJU ILI OKOLIŠ, odnesite ih na benzinsku postaju ili neko drugo mjesto koje prihvaća opasne tekućine.

stay safe :thumbsup:
A.
Zadnja izmjena: Alkaloid, dana/u 11.10.2013, 19:37, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la oseloth »

Zato bolje uzet pravi trip i amen. A ovime bez laboratorijske opreme može se samo netko ozlijediti.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la luther7hrol »

Hvala na odgovorima, raja. Hm, ako sam dobro ukapirao, pri ponovljenom postupku bih trebao izbaciti namakanje u benzinu/naphti, i raditi samo alkoholni dio? Ja sam i ovaj put, koristio ne-denaturirani Badelov 96% etanol. :-?
strangemind
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 14.09.2014, 22:22

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la strangemind »

Pozdrav svima, ovo mi je prvi post pa da se prikljucim raspravi..

Prije par mjeseci sam jeo kartone koji su sadrzavali LSA i bili su fini za si ga zaljepiti na jutarnjoj kavici :psy .. eh sad me zanima, kojim bi postupkom mogao zuti ekstrakt prenjeti na karton.. Morao bi ga pretvoriti u tekuce stanje, ali mislim da bi onda ispario.. :-?
"
Neko juri zmajeve, neko rola cvece
"
[hr]
R.I.P Moskri
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

a zašto bi to stavljao na kartone? da bude praktičnije za prodavati? mislim da za osobnu upotrebu nema smisla. Uglavnom ovo nije forum koji se bavi kemijanjem, pripremanjem droge za prodaju i ova tema je čak suvišna, zaključat ću ju.

Što se tiće djelovanja LSA ono nije ni slično LSD, u mom iskustvu samo pogubi čovjeka i ništa mu ne pokaže za razliku od drugih pravih entheogena, no ok, to je osobno mišljenje iako se i neki drugari slažu s time.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Morning Glory/Vrtni slak - LSA ekstrakcija (sa slikama)

Post Postao/la HypnoToad »

Meni je nešto drugo nejasno. Zašto si siguran da su ti kartoni sadržavali LSA? Iskreno me zanima, da li ti je netko samo rekao tako ili si vidio kad su ih radili? Koliko sam čitao, LSA je čak i u obliku ekstrakta aktivan u puno većim dozama nego što bi stalo na maleni kartončić. Gotovo se sigurno radilo o nekoj sintetičkoj kemikaliji kojih danas ima na desetke na crnom tržištu.
Što se tiče djelovanja, nisam nikada probao ni LSA, ni LSD ni te nove kemikalije pa ne mogu komentirati oko kvalitete ili nekvalitete djelovanja.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori