Extrakcija Mimose hostilis

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Extrakcija Mimose hostilis

Post Postao/la mr. gljiva »

Oprez na prvom mjestu,a kad se radi sa ovakvom NaOH mislim da bi nosio one industrijske debele gumene rukavice ma koliko nespretne bile! :D

Kad smo već kod ekstrakcija, jel moguće na ovaj način izvući isti spoj iz lišća psychotrie
ili yopo sjemenki recimo?
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
exarp
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:48
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Extrakcija Mimose hostilis

Post Postao/la exarp »

mr. gljiva je napisao/la:Oprez na prvom mjestu,a kad se radi sa ovakvom NaOH mislim da bi nosio one industrijske debele gumene rukavice ma koliko nespretne bile! :D

Kad smo već kod ekstrakcija, jel moguće na ovaj način izvući isti spoj iz lišća psychotrie
ili yopo sjemenki recimo?
Neče ić iz psyhotrie na ovaj način. Z anju treba kkompletna A/B extrakcija sa odmaščivanjem. Inačće je psyhotria puna DMT-oxida i nije najbolji izvor za extrakciju.
Yopo je zajeban; prvo moraš bit siguran šta imaš: colubrinu ili peregrinu.
Jedna ima DMT ka glavni sastojak (ubi me, neman sad pojma koja je koja :D ), a druga ima bufotenin. I definitivno ide A/B extrakcija jer su sjeme masne i uljaste i nema exstrakcije bez odmaščivanja.
Riječ Grijeha je Ograničenje!!! Zto izađite Dijeco pod zvijezde, prizovite NjU...prizovite Ljubav u extatičnom plesu samo za nju...za Majku....
Avatar
exarp
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:48
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Extrakcija Mimose hostilis

Post Postao/la exarp »

RamonaRed je napisao/la:pa jbt exarpe šta i ti onda zvijezdiš da si triptamin neki napravija, krive lijekove, a amo kao uspjelo sve ... pa reci uspilo mi je stara jebote a ne tu ovo pa ono

aj evo iman i ja kvarat kila rusa za pod tuš, samo ne znam imal swiy vode - swim nit ima nit zna

SWIM je napravija; i prova i bija happy...a onda je napravija rekristalizaciju NEPAZEĆI na pravilo "laganog hlađenja" nego je odma sve strpa u duboko...i dobija neku svitlucavu tvar. Sudeći po mirisu i po niskoj temperaturu (relativno niskoj), a inije moglo ništa novo se pripojit, jedino se moglo raspast...

Sad su SWIMu jasne neke greške iz prošlosti B-) :D ;)
Riječ Grijeha je Ograničenje!!! Zto izađite Dijeco pod zvijezde, prizovite NjU...prizovite Ljubav u extatičnom plesu samo za nju...za Majku....
medix

Re: Extrakcija Mimose hostilis

Post Postao/la medix »

Jako lijepo objasnjeno
Da li je to DMT,dimetiltriptamin?
A ova biljka je mimoza ili ne?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Extrakcija Mimose hostilis

Post Postao/la HypnoToad »

Da, DMT je, ali se ne radi o onoj nama poznatoj mimozi, nego posebnoj vrsti koja raste u južnoj americi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
007
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 14.09.2011, 18:39
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Extrakcija Mimose hostilis

Post Postao/la 007 »

Molim te možeš li objasniti "tehniku laganog hlađenja"? Zar može doći do raspada kristala kako ovdje tako i u drugim kristalizacijama baze u solventu?

Dali se eter, kloroform, toluen ili pak metanol ili etanol mogu koristiti mjesto naphte?

THANX
SimasZg
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 22.03.2012, 19:11
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Extrakcija Mimose hostilis

Post Postao/la SimasZg »

Da li se ovom metodom može izvuci DMT iz Delosperma cooperi?
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Extrakcija Mimose hostilis

Post Postao/la Morpheus »

Za ekstrakciju iz korenja je jedna vrsta ekstrakcije, za lisce i "zelenije" delove druga, ali varijacija na temu. :psy Svakako je razlika u jednom koraku, vece ti je pitanje koliko i da li ta biljka sadrzi DMT, bas sam se i ja raspitivao,ali bez finalnih rezultata. Neki kazu ima,neki nema,neki u korenu je, neki u listu, pa ono...
raikage
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 22.05.2012, 16:46

Re: Extrakcija Mimose hostilis

Post Postao/la raikage »

pozdrav i svaka cas na postu! imam jedno pitanje. koliko se dmt-a cca dobije iz jedne kile mimose hostilis? hvala
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Extrakcija Mimose hostilis

Post Postao/la Morpheus »

Pa,tesko je odrediti... A,i matematika mi nije jaca strana. Ali,da probam! U proseku, 1% korena je DMT, znaci dobijas desetinu kilograma, sto ce reci oko 10g,right?
Sad, posto nisu sve mimoze jednako aktivne, a nemas bas full high tech laboratoriju (ili mozda imas :D), tako bih racunao bar za cetvrtinu manje.
Ako sam zeznuo racunicu,nek me neko ispravi,verovatno jesam :D
Odgovori