Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la Psychonaut »

Tek vidim ovu temu, pa rekoh da napisem nesto i prijavim svoja iskustva sa plavim lotusom.

Probao sam ga nekoliko puta, i vjerovatno cu i dalje eksperimentisati. Za pusenje se ne isplati, nije dim los, al efekti nisu zanimljivi. Pozitivna iskustva sam imao sa cajem. Recimo, 2 case caja se mogu napraviti od 10g lotusa, koji se zalije vrelom vodom, i tako ostavi 30min. Navodo dodavanje malo limuna u caj tokom pravljenja pomaze, jer kiselija okolina lakse veze supstance iz lotusa. Kasnije se caj moze zasladiti, najbolje medom, kako bi se okus dotjerao. Ovo sam probao par puta, i efekti nisu losi. Dosta su blagi (nema smisla mijesati sa nekom jacom biljkom), ali ipak je primjetan osjecaj dobrobiti i lagano popravljenog raspolozenja, malo otopli oko srca i tako. Nije lose za neke fine intimne momente...
Probao sam i vino, od 20 grama na 0.7L crnog vina, na 7 dana u frizideru. Nekako nisam efekte dobro zapamtio, pa cu slican ekeperiment opet ponoviti :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la Red »

heheh zanimljiv je lotus, ali bi definitivno trebalo malo više eksperimentirati sa njim. Moja iskustva nisu loša, ali nisu ni nešto specijalno zanimljiva. Uspavalo me uvijek, opustilo, no ništa više od toga... kao neka jača indika :)

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
1DON
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 15.09.2012, 13:25
Ima zahvala: 2 puta

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la 1DON »

prije par god sam kupio taj lotus u smart shopu u zagrebu i nikak da ga probam,svi su me zicali da im dam da probaju i svakom sam dao za genz,na kraju mi je ostalo jos brijem 10g i sad mi stoji u sobi.isao sam citat postove od drugih i kolko vidim ne isplati se probat,kad sam ga kupil brijo sam da si avion od toga al ak je za spavanje onda mi nije potreban.zanima me dali ima netko da je uspio odlutat s njim,daleko u galaksiju al ne snova naravno :)
THERE IS NO SPOON...
Odgovori