Mandragora (Atropa mandragora)

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
belladonna
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 23.03.2018, 13:03
Ima zahvala: 1 put

Re: Mandragora (Atropa mandragora)

Post Postao/la belladonna »

Poštovani,

Da li postoji način kako da dobijem korijen i presadim ga ili neki drugi način?
Puno hvala,
belladonna


jackal83 je napisao/la:evo da ja malo svog znanja o Mandragori stavim,a i stim sto sam je probao nekoliko puta,((i planiram opet kad bude ljepog vremena da se sto dalje udaljimo od ljudi(ja i osoba s kojom je uzimam il sam al svaki put sam je uzeo s nekim)

Prvo bih napomenuo ito hjebeno napomenuo da mandragoru ne uzimate na nacine opisane po knjigama,nadjene recepte na internetu A POGOTOVO NE KUHAT JE U CAJ IL STA VEC ,i one recepte gore sto su napisani zaboravite na njih ako vam je draga zdrava pamet;vec ako ste je ubrali(dobili)uzimate mrvicu po mrvicu ,Jel mandragora nije svaki put isto potentna,ovisi u koje vrjeme je ubrana kako je skladistena i koji dio korjena uzimate
Ps;molio bih da se autor teksta ne naljuti ovakvim upozorenjem


Mandragora je je jedino zabiljezena na ovim prostorima da redovito raste u Eskulapovom vrtu,ovaj vrt je zanimljiv jer u njemu rastu mnoge biljke koje opce ne pripadaju ovom podrucju i mogu se nac samo na toj lokaciji to jest na padinama brda Snježnica,iznad Konavala kraj Dubrovnika,dosta prica ima kako su se te biljke nasle tamo;jedna od tih prica je da su je sa sobom donjeli Grci u 6 stoljecu prije krista kao i druge trave vjerovatno za ljekove i otrove jel Mandragora se u Starodubrovackoj Republici cesto upotrebljavala I ZA OTROVE I ZA LJEKOVE....((Grci su osnovali grad Epidaurus danasnji Cavtat koji je blizu Snjeznice pa se zna i zvat Epidarusov vrt)),,,,


Krajem 90ih pojavom sintetickih droga te njihovom skupocom ,mladez zeljna zabave saznaje za Haluciogeno-Narkoticka svojstva ove biljke te je ide trazit (brati) na padine Snjeznice,u zelji jeftinijeg drogiranja,sljede recepte nadjene na internetu i kojekakvim knjigama.....
Velik dio onih koji su je trazili i uspjeli su ,i tada dolazi ova biljka na jos LOSIJI GLAS,jel mladez ne postujuci prirodu i njenu prevrtljivost ovu biljku shvacaju olako,te se javlja niz incidenata vezanih sa Mandragorom.
Kroz svega nekoliko godina 20ak mladih il je zavrsilo na psihijatriji il na hitnoj pomoci,zbog Mandragore,,,,zelim napomenuti da kroz price sam skontao da su uvjek najgore prolazili oni koji su je kuhali, pravili caj od nje;osobno znam troje ljudi koji su zavrsili sa zatajenjem bubrega zbog pijenja caja od Mandragore,,..
nekolicina ih je trajno zavrsila sa psihickim posljedicama nakon uzimanja Mandragore((moj prvi rodjak koji je bio savrsenog psihickog zdravlja je i dan danas nakon 10ak godina psihicki bolesnik sa agresivnim ispadima)))

Moje iskustvo sa Mandragorom je zasada dobro :thumbsup: :sunn: i nadam se da ce tako i ostati,,,

zato za one koji je nadju dobiju i zele je probat volio bi da vide na koji je ja nacin uzimam,jednostavan ali bez posljedica i tko god je bio samnom i uzimo je na moj nacin,nije zavrsio ; trceci ulicama gol, boreci se sa zmijama i kojekakvim nemanima,,jedan momak kojeg znam i koji je uzeo mandragoru na pogresan nacin od straha da ga progone zvjeri popeo se na drvo te preko 24sata nije htjeo sici sa drveta dole su mu se skupili roditelji prijatelji,moleci ga da sidje sa drveta no on je sisao tek kad je dosla hitna pomoc sa vatrogascima koji su ga spustili upisanog i usranog :confusedd:

Malo sam se zapisao jel Mandragora ovdje u Dubrovniku je stvarno na losem glasu jel je zbog pogresnog uzimanja (predoziranja vecinom) na ovako mal grad gdje se takorec svi znaju il su culi za druge((vecinom svi izlaze na ista mjesta i slicno)) ...

ja je uzimam jednostavno i sigurno ;mrvicu po mrvicu dok nedobijem zeljeni ucinak bez puno filozofije,znaci sastruzem nekih POLA GRAMA stavim pod jezik i sisem te je progutam sacekam pola sata te opet POLA GRAMA na isti nacin uzmem,,,,nekad mi je dovljno 2 puta uzet po pola grama da mi se pocnu mjesat boje i osjecat euforicno a nekad ako je drugi korjen trebam uzet i 4 puta po POLA GRAMA(((to je ono sto govorim da nije svaki korjen isto potentan)))

Na zalost, moje sigurno uzimanje Mandragore bez teskih nuspojova,je nastalo zbog toga jel sam pricao sa onim koji su nastradali zbog nje (il na hitnoj sa zastojem bubrega il na psihijatriji zbog nezamislivih halucinacija ili zbog svega navedenog)) te bi ispitivao kolko su biljke uzimali,svi oni bi uzimali po krisku od 5 grama cak i vise,,tako sam dosao do nekog realnog zakljucka da ako zelim uzivat u njoj bez posljedica bolje krenut "od najmanjeg prema gore"


Ja prema ovoj biljki imam veliko strahopostovanje,i uzimam je jedino kad sam psihicki spreman,,zadnji put sam je uzeo pred nekih mjesec dana,i planiram opet cim budem (neznam kako da kazem)"psihicki sretan" jer imam skoro cjeli korjen,koji cak i nevolim golim rukama dirat sto je malo i smjesno ali da znate ljudi kolko ija koji su zavrsili sa nezeljenim posljedicama shvatili biste zasto je nevolim dirat golim rukama :cheesy:

svi se pitate kakav je TRIP, trip nikad nije isti i nemoze se opisat onom ko je nikad nije uzimao,,rcimo LSD TRIP mogu opisat ,,ali za TRIP od Mandragore mogu samo rec da ima mjesanjanja boja da se osjeca strahovita euforija koja dolazi pa odlazi i mogu rec da je zajeban AFRODIZIJAK,zelja za sexom je strasno izrazena,sexao se jesam na njoj ,ali ljubio se nikad nisam uspio jel tako osusi usta da vam u nekom momentu kolko osusi usta cak zna pocet bacat u los TRIP


Mandragora je u srednjem vjeku bila omiljeno orudje za uspon na vlast obitelji Borgia((prema pricama Borgie su Mandragoru dobavljali upravo iz Dubrovnika)),ali i sam Grad Dubrovnik je neprijatelje Republike potiho rjesavao Mandragorom cak nekad nije bila namjera ga ubit vec samo diskriminirat tako sto bi kad bi se zrtvi dala on bi halucinirao i divljao po dva dana te iza toga ga nebi nitko shvacao ozbiljno,,,
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Mandragora (Atropa mandragora)

Post Postao/la malva sylvestirs »

Korijen možete dobiti tako da odete na Snježnicu ili najjužnije otoke (elafite) i tražite..mnogi su bili u potrazi (uključujući i mene) više proljeća, ali vješto se skriva..ne može se tako lako naći. A što se tiče presađivanja, ne preporučam, ako ste mislili presađivati u kući. Mandragora je jedna od biljaka sa viših svjetova i velikim moćima čak i kad je se ne konzumira, i nije za uzgoj već samu divljinu i to kako njoj paše... :) sretno
what you resist persist
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Mandragora (Atropa mandragora)

Post Postao/la huana.meri »

jel ovo ona ista biljka koju don huan naziva daturom u knjizi castadene...
jako zanimljivo uglavnom, gutnio sam info i sad blejim, ako i je to ta biljka onda se sječam da je spomenuta kao najopasnija za izbor šamana, jer ako s njom šaman najviše radi, odnosno ako nju izabere kao svoju pomoćnicu, da mora biti jako oprezan, mislim da se spominje čak da šamani koji koriste daturu, ako je to ona, da su opićeni svi, kao malo skrkani...
u knjizi je don huan bio učitelj, šaman koji je za saveznika, pomoćnika imao dim, jednostavno je tako valjda odabrao, ili je bio pozvan..
uglavnom jako dobra knjiga, a i ova tema, možda sam i pobrkao, ali mislim da ima sličnosti...
toliko sam sav naježen kad pomislim na nju, neznam ni sam dali bi ju želio probati, ili samo vidjeti uživo, ili imati svoju u divljini, pa da vidim kako bi teklo upoznavanje, kad odrasta i tako...
ko zna kake su tu igre moguće, ovo mora biti vrhunska, ali i opasna vožnja....
huh...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mandragora (Atropa mandragora)

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, datura je datura. Ima tu par tema o daturi. Inače jako česta biljka, ima je posvuda, raste divlje, poludivlje uz naselja, jako često je ljudi drže u vrtovima zbog velikih lijepih cvjetova.
I datura i mandroagora, i još neke biljke kao brugmansia, beladona i bunika, imaju sličan sastav alkaloida i slično djelovanje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
jazzplayer
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 28.03.2018, 00:16

Re: Mandragora (Atropa mandragora)

Post Postao/la jazzplayer »

Pozdrav ljudi, drago mi je da volite i poštujete biljke. Ovde vidim dosta informacija o mandragori ali nema one najbitnije osim ako je nisam prevideo...Koja je poenta i korist za današnjeg čoveka da iskonzumira mandragoru ili da je upotrebi na kakav već svrsishodan način? Da li neko zna to da nam objasni?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mandragora (Atropa mandragora)

Post Postao/la HypnoToad »

Nema poante ni koristi, izvan okvira nekakvih "magijskih" rituala. Mandragora je rijetka biljka i trebalo bi joj se diviti iz daljine i pustiti je da raste.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Mandragora (Atropa mandragora)

Post Postao/la antoniopavaroti »

huana.meri je napisao/la:jel ovo ona ista biljka koju don huan naziva daturom u knjizi castadene...
....
huh...
Mandragora nije datura..i jedino imaju poveznicu kao sredstva koja šamani upotrebljavaju za pripremu svojih masti i napitaka..Sa daturom sam radio više godina i upozoravam na veliku opreznost..Vrlo lako može ubiti čovjeka ako si neoprezan a u magijsko delovanje iste ne treba vjerovati ako sam nisi posvečen šamanizmu i imaš podosta iskustva iz tog područja ..Radoznali i neuki plačaju punu cjenu njezine primjene ..ona je posesivna i ne oprašta a u ludilo te stera dok si reko keks..Prema tome ..tutanj.Mandragora je po tom pitanju možda nešto manje otrovna a koristila se također za pripravak magijskih tvari..Kao magijska biljka mandragora je poznatija i cjenjenija od dature , mada je po meni , datura u stvari jača i agresivnija..Preporučam da izgooglaš sliku dature ili kužnjaka i mandragore..Razlika u izgledu je eminentna. Castaneda ima preko osam knjiga i njegovo čarobnjaštvo nije samo konzumiranje dature ili dimčiča nego je njegov opus izveden kao potpuno novo viđenje i opis stvarnosti i čovjeka u njoj kao i mogučnost da se ta stvarnost kroz ratnički pristup ili pristup lovca na moč mjenja i upoznaje kroz neopisive nove svjetove i dimenzije.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori