Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Post Postao/la Tain »

Green Dragon je alkoholno piće koje se dobiva ispiranjem listova ili stabljika marihuane u visoko-postotnom alkoholu (gin, pelin, vodka, tequilla, rakija itd ). THC se otapa u alkoholu, i to daje tamno zelenu ili smeđu boju tekućini.

Puno ljudi nevoli ove tehnike jer su nekima previše spore, zahtijevaju dosta materijala itd.
Green Dragon se uz minimalnu potrošnju materijala i dobro obavljenu ekstrakciju može pruziti kvalitetniji, zdraviji, brzi efekt. Također okus/miris kanabisa se ne primjeti pa je pogodna i za ljude kojima to smeta.
Dobro dođe kod konzumiranja u javnosti. Izgledati će kao normalno piće. Polagano će dolaziti efekt, neće smrditi itd.

Iz osobnog iskustva:
Na prazni stomak se postiže vrhunac oko 30 do 90 minuta dok je kod bonga to otprilike 15 do 30 minuta.

Popili smo 1dc abshithe/marihuane. Prvo alkohol ugrije tijelo, razbije napetonst i tremu( :-\ ) a high se već nakon 15 minuta osjeti. Sveukupno nam je trajalo 3-4 sata, a neki su nakon 8-10 sati govorili kako se još osjeća. Što se tiče high-a, sve ovisi o vrsti marihuane koju stavite u akolohol. Opijenost alkohola se nije osjećala, samo na početku lagana toplina.

Što se tiče pripreme, postoji razinh tehnika, ima od jako jednostavnih dugotrajnih do kratkih ali zahtjevnijih.

Ako ste strpljivi kao mi, onda jedostavno radite kao i svako alkoholno piće, stavite biljku u alkohol, staviti u mračno toplo mjesto i čekati mjesec dva dana i to je to.

Ako želite u roku par sati napraviti onda se educirajte na linkovima ispod jer ja nisam to pokušavao.

Također je idealan aperitiv.
Da je legalan, pio bi ga svaki dan! (0.5dc prije jela)

Linkovi (tekstovi na engleskom jeziku):

http://www.greendragonsoda.com
http://en.wikipedia.org/wiki/Green_Dragon_%28drink%29
http://www.webestoned.com/Recipes/greendragon.htm
I love not man the less, but nature more.
Jos
rank4
Postovi: 116
Pridružen/a: 21.03.2010, 18:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Post Postao/la Jos »

Good post! :D

My green queen liquer (with wodka):
slika

slika

slika
(after 1 week)

Effects are allot different for me...More between alcohol and pot....but good I like it....also something usefull you can do with your branches and leaves! :-B
chehehe
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 30.04.2010, 19:54

Re: Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Post Postao/la chehehe »

nisam ovo probo ali sam zato uvjek u bocu travarice(moje domace...) stavljao po desetak listova (moje domace...)i super izgleda a sad za efekt sigurno postoji ali je premali.
odanikdrugogsveta

Re: Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Post Postao/la odanikdrugogsveta »

zasto jednostavno ne stavite koji hed umesto granja i lisca :-? ?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Post Postao/la Red »

paaa jer cemo hedove duvati a ostatak koji bi ionako bacili iskoristili za shit ili napitak :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Post Postao/la Tain »

staviš jedan dva cvijetića, ostalo je dovoljno lišće.
alkohol povuče sve. :ymcowboy:

jel itko zna što se dogodi sa klorofilom, na urban guerilla kažu da ga bakterije unište (što je dobro) ali nisu baš sigurni.
I love not man the less, but nature more.
odanikdrugogsveta

Re: Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Post Postao/la odanikdrugogsveta »

ja sam vise u fazonu "kad je bal nek je maskembal" =))
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Post Postao/la Red »

ma steta hedice dobre stavljat i koristiti za ovako nesto. naravno bolje ce biti ali opet... ja vilim i jedno i drugo a sa ostacima se dobije zadovoljavajuce.

jedini put kada sam koristila cijelu biljku za shit je bilo kada je i sama biljka bila jadna za pusiti ali za shit je bogami dala sve :D

kako tko voli ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
chehehe
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 30.04.2010, 19:54

Re: Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Post Postao/la chehehe »

Tain je napisao/la: jel itko zna što se dogodi sa klorofilom, na urban guerilla kažu da ga bakterije unište (što je dobro) ali nisu baš sigurni.

Ako pogodis od cega ova zelenkasta boja rakiji reci cu ti sto se dogodi sa klorofilom. :-?
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Green Dragon (Zeleni Zmaj)

Post Postao/la Mudrac »

Ma zeleni zmaj je chudo jedina mana je:mi kad smo ovde pravili smo bas natrpali svega (dve sake prasine od budova na 1 l)i bilo je jako gorko to odbija ljude ali kad se naviknes 1 chasica i ciao mozak :D
Odgovori