Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Echoes »

Zanimljivo. Htio bih iskusiti i tradicionalan pristup. Negdje duboko u džungli, okružen ljudima koji biljke generacijama koriste da dobiju odgovore i uvid u svoj život.
tišina je najbolji jezik
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la s4ha »

Skriveni sadržaj
Za pregledavanje skrivenog sadržaja na forumu, trebaš se prijaviti.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la extranoize »

članak o fake shamanima i aya turizmu

https://passionfruitcowgirl.wordpress.c ... feeds-you/
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la HypnoToad »

Odličan članak! Fenomenalan! :ymapplause:
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Iz onoga sto sam cuo i citao, putovati u juznu Ameriku u potrazi za ayahuaskom je cesto rizicnije nego upoznati se sa medicinom u Evropi. Ja sam imao srecu da je pijem kod nekoliko raznih samana (iz Quechua i Shuar tradicija) do kojih sa dosao kroz preporuke prijatelja i uvijek sam imao izuzetno pozitivna iskustva. Tako da to komotno mogu preporuciti svima koje zanima medicina. Ne morate ici u juznu Ameriku i dzunglu da biste pronasli ayu. To putovanje moze biti skupo i vrlo rizicno. Dovoljno je otvoriti oci, usi i srce - vjerujem da cete pronaci medicinu u blizini ako je budete trazili.
Pozivam te da budes moj ucitelj
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la shroomko »

Ovo mi je zapalo za oci iz extranoize-ovog clanka:
holding my hand as a jungle dentist drilled the amalgam from my teeth and watching me puke my miserable guts up about three times a week due to one ‘medicine’ or another
Kako mu je netko mogao izvaditi amalgam usred dzungle? I sta mu je stavio umjesto amalgama?
Ja ne mogu u Hrvatskoj pronaci pravog zubara koji ce to izvaditi kako treba bez da me isparavanja jos vise otruju.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la gotta »

Ayahuasca, koliko sam informirana, pomaže ljudima da se oslobode strahova, rasterete problema, prošlosti, promijeniš zapravo svoje stavove, svijest... (navela sam samo nešto)
danas sam o tome diskutirala s frendicom...njezino mišljenje je da bi čovjek sam trebao doći do tog stanja svijesti kada znaš držati konce u rukama, kontrolirati sebe, svoj ego i uraditi neke pothvate koji su najbolja opcija za tebe. Smatra da je ayahuasca alat kojim ljudi posežu kako bi lakše došli do cilja, odnosno teško im je kontrolirati se pa će radije pokušati ayom nego se sami potruditi.

To je eto samo njezino mišljenje. Ja osobno nemam neko mišljenje jer ju nisam konzumirala, osim što vjerujem u nju i učinak koji stvara- poveznicu s onostranim, pa tako i samim sobom i drugim ljudima na zemlji.
Voljela bih ju probati jer me zanima što bih saznala, to je jedno sasvim drugačije iskustvo i vjerujem da bih se oslobodila strahova.
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la s4ha »

Pa prijateljica ti je djelomicno u pravu, ona je alat, ali ne bi rekao da je se uzima radi nedostatka kontrole, odradi se sve to duze, samo je ona precica, a uz to sto se odradi ima jos dosta toga, uostalom ne biras bas sto ce ti sve pokazati(jer katkad ono sto mislis da ti treba uopce nije ono sto ti treba) i gdje ce te odvesti, a i kad to odradis interpretacija svega je opet na tebi.
Ako netko misli da ce ga magicno zacijeliti ili stojaznam, nece tj. mozda, jer smo robovi navika, a najcesce su bas te navike ono sto nas dovuce do strahova, problema i sl. Na tebi ce biti da prepoznas sto je srz problema i da ga lagano mijenjas(posto je taj problem odavde, a ne odande), al opet to je proces, a ne nesto sto je par casica i puf kad dodjes sebi nakon par posjeta wc-u si prorok u rangu onih cuda po youtubeu koji su primili tisuce godina informacija i sl...
Doduse ima zanimljive nacine za pojasniti stvari.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la shroomko »

Dobar post, naročito ovaj dio kako je promjena proces. Jedino Eckart Tolle tvrdi da je u nekoliko minuta odbacio kompletan ego i prosvjetlio se. Za veliku većinu ljudi, uključujući i mene, otpustiš dio svojih blokada i život ti se malo promjeni nabolje, pa otpustiš još pa ti je još bolje itd.

I možda je ovo moja zabluda, ali mislim da nikad nisi 100% gotov. Znači gotta nećeš se 100% osloboditi svojih strahova, pogotovo ne u nekoliko sati, ali uz pomoć razno raznih duhovnih tehnika možeš napraviti veliku razliku, biti puno sretnija i postajati sve sretnija tijekom vremena.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la gotta »

strah od nepoznatog..ono što stječemo tijekom odrastanja... kad se dijete rodi, ono nema straha...
ako dobro razmislim i sjetim se svog djetinjstva, bilo je nekih gluposti, kao što je strah od krampusa, pauka, baba roge i slično, ali sve je to nastalo zastrašivanjem odraslih osoba i potom su se strahovi nizali jer djeca osjete strah kod odraslih kao i životinje, poprime neke obrasce ponašanja i smatraju da apsolutno svaka osoba ima strahove.
Problem je što nas ti strahovi blokiraju, pa tako recimo mene osobno plaši nemogućnost upravljanja svojim tijelom. Bilo da sam pijana ili napušena, taj osjećaj nikako ne volim, jer nemam potpunu kontrolu nad svojim tijelom i osjećam strašnu nelagodu. Ono što bi me spriječilo da uzmem ayahuascu je upravo ta vrsta straha kada se duša odvoji od tijela... naravno da smatram da je taj moj strah živa glupost, ali teško mi je ovladati njime.
Kada bi mogla zatražiti odgovore od aye, postavila bih joj ova pitanja: Hoću li ponovno reinkarnirati u čovjeka ili u neko drugo biće?
Da li životinje reinkarniraju i u što? Tko je stvorio apsolutno? Kako je moguće da postoji apsolutno, energija, samo po sebi, oduvijek... ?
Kada je kraj reinkarnacije....zar ću biti nečiji vodič čitavu vječnost?

Ajme meni pa ne mogu sročiti takva pitanja koja me zanimaju..jednostavno..osjećam se kao malo dijete koje je tek sada shvatilo pravu istinu...
da nikad možda nećemo saznati što se događa s nama kada će nam sjećanje biti izbrisano...
da zaista postoji nešto više od ovog što percipiramo....
uh...too much...too much... Newtonovo putovanje duše bacilo me u depru....
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Odgovori