Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Odgovori
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Trebalo bi da je caapi legalan, mada ga vjerovatno nece biti lako uzgojiti. Jednostavniji izbor bi trebala da je Harmala, i sto se tice nabavke, i sto se tice uzgoja. Mada mozes i nabaviti samo sjemenke za upotrebnu posto su prilicno jeftine (ja sam placao oko 4 eura za 20g, sto je dovoljno za jedno 5 koristenja).

Ali jos jednom bih preporucio da eksperimente sa Ayahuascom ne radite sami(pogotovo ne kao prvo iskustvo sa ovim napitkom) vec sa nekim bi vam bio pri ruci, a najbolje je da je u okviru samanske ceremonije. Ili ako vec radite da budete izuzetno oprezni.
Isto tako, cini mi se da je bolje prvo probati Harmalu sa nekim drugim psihodelikom, recimo gljivama, pa tek onda krenuti na nesto sto sadrzi DMT. O tome sam vec pisao na drugoj temi...
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Morpheus »

Hm,pametno kazes :psy
Ali,ne mogu ja sa sitterom i/ili ljudima, svaki trip s nekim mi je bio u najmanju ruku neprijatan... Jednostavno, individualnost mi u svemu vise lezi, pa tako i daleko vise ovde. :)
Pa,probacu sa Syrian Rue, mada od poslednjeg Salvia tripa imam neku zelju da napunim sobu/dvoriste/terasu brdom egzoticnih biljaka,kaktusa i gljiva :psy
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Hm,pametno kazes
Ali,ne mogu ja sa sitterom i/ili ljudima, svaki trip s nekim mi je bio u najmanju ruku neprijatan... Jednostavno, individualnost mi u svemu vise lezi, pa tako i daleko vise ovde.
Pa ni ja ne volim tripove sa drugim ljudima, mogu biti dobri, ali ni za mene u principu nisu ni priblizno korisni kao individualni.

Ali sa ayahuascom mozes biti totalno ispaljen. Barem ja sam bio. Mozes biti totalno fizicki onesposobljen, sto je jedan korak udaljeno od valjanja u vlastitim govnima i povracotini. Moze se dogoditi. A zamisli sta se moze dogoditi ako imas los trip. Ja nisam nikad imao, ali me strah i zamisliti kako bi moglo izgledati.

Zato pamet u glavu. Mudro je biti sa iskusnim sitterom. Barem to.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Morpheus »

I to sto kazes... :) Nije to bas laka stvar. Mene je prvi trip na Salviji bacio dosta u dezorijentaciju i slicno, ali to je bilo samo na par minuta, ovo je potpuno druga prica...
Hvala puno na savetima, dobro je da si mi skrenuo paznju! :psy
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Nema problema, drago mi je ako nekome mogu biti od koristi ;)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Vidim da ce ovaj saman kod koga sam bio organizovati cerenominije i tokom narednog ljeta, uglavnom u maju i junu :ymparty:

Ako nekoga zanima mogu proslijediti informacije(posaljite mi svoju email adresu na pp). Ako ste iz Hrvatske ili Srbije, onda vam nije bas blizu, ali centralna evropa je u svakom slucaju bliza od juzne amerike :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
Gedza
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 25.02.2012, 14:14

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Gedza »

Dajte neki link gde se moze kupiti ova biljka. Nov sam na ovom forumu i slabo se snalazim.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la HypnoToad »

Svi sastojci za ayahuascu su u Hrvatskoj ilegalni i nemogu se kupiti. Po internetu ima dosta shopova gdje se prodaju jer su legalni u većini država, ali naravno ogroman je rizik da to zaustave na carini. Tu nećemo raspravljat o izvorima ilegalnih supstanci, tako da ćeš morat potražit sam.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Gedza
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 25.02.2012, 14:14

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Gedza »

U redu. Ja nisam ni mislio da uzmem ekstrakt, nego reznicu. Nema veze
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la HypnoToad »

Pa biljke same po sebi su ilegalne, nemožeš ni reznicu nabaviti. Možda sjeme, ali su komplicirane i trebaju im godine da narastu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori