Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Red »

onda nam obaveznooo moras javiti dojmove, otom-potom :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
whisperingwind
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 25.08.2010, 02:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la whisperingwind »

jest extranoize.....bravo pogodio si :)
"LSD is a drug which tends to cause psychotic behavior in those people who HAVEN'T taken it." Timothy Leary
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la extranoize »

whisperingwind je napisao/la:jest extranoize.....bravo pogodio si :)
znao, a ne pogodio :D

al baš lijepa stvar.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
White Lunar
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 26.11.2010, 22:46

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la White Lunar »

Pozz.jel zna mozda netko da li je moguce saditi biljke Psyhotria Viridis i Banisteriopsis Caapi kod nas..
Bez napora prosvjetljenje nikad neces postici....sa naporom to nitko nikad nije uspio...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Red »

sve je moguce, samo ih moras uzgajati na odredeni nacin. Posto su to tropske biljke zahtjevaju visoku vlagu a i svjetlo. ako im mozes pruziti optimalne uvjete, mogu se uzgojiti :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
White Lunar
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 26.11.2010, 22:46

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la White Lunar »

hvala na odgovoru....poceo sam se zanimati za to otkako sam prije dva tjedna dosao iz Porto Maldonada(Peru)tamo sam tri puta probao ayahuascu i od onda nista vise nije isto...zbilja mocan napitak...fakat je fascinatna spoznaja da postoje drukciji realiteti pogotovo kad ih dozivis vlastitim ocima....
Bez napora prosvjetljenje nikad neces postici....sa naporom to nitko nikad nije uspio...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Red »

vjerujem ti :x

aaa zato bi trebao malo vise istraziti o biljkama koje te zanimaju i napraviti im optimalne uvjete pod kojima ce sretno rasti godinama. Nije to znanost nikakva samo par smjernica i biljke ce ti rasti. nabava sjemena uopce nije problem, tako da ni to nije prepreka...

sretno ti bilo sa uzgojem, ako treba pomoc, javi se :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
White Lunar
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 26.11.2010, 22:46

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la White Lunar »

pozdrav Red...nesto kopam po netu al nigdje ne nailazim na uzgoj tih biljaka..vjerovatno cu naletit s vremenom na prave podatke..ne znam cak da li se one mogu i uzgajati u unutrasnjim prostorima...ako mogu super jer mi frend ima 3 velika staklenika(oko 3.5 hektara)..uglavnom bio bih ti zahvalan ili bilo kome drugome ako ima kakvo znanje ili iskusto sa uzgojem tih kultura da mi prenese to znanje...zato sam i dosao potraziti pomoc na ovaj sajt...ako postoji nesto u mojoj moci naravno da cu se oduziti na najbolji moguci nacin...usput htio sam samo reci jos da svaka cast svima tko je kreirao ovakvo mjesto......do citanja....
Bez napora prosvjetljenje nikad neces postici....sa naporom to nitko nikad nije uspio...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Red »

Growing Psychotria viridis

i

Growing Banisteriopsis caapi

hvala na svim pohvalama! ako zapnes negdje, tu smo ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Kwatee
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 23.07.2010, 18:22

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Kwatee »

jel se probalo napravit nesto slicno ajavasci :-\

postoje i druge biljke koje sadrze dmt, a da li postoje i ove sto sadrze to sto sprecava lucenje tih enzima...

to bi bilo zanimljivo probati, idem logikom da je ajavaska samo jedan od mnogiih napitaka na tu foru...pa nije valjda da su samo amazonci provalili takvo pice...

dakle, da li je spravljen neki slican napitak od drugih biljaka, i koje jos biljke (po mogucnosti da se mogu naci na balkanu O:-) ) sadrze tu supstancu sto sprecava lucenje enzima ?
Odgovori