Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
abnormal
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 01.08.2013, 09:19

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la abnormal »

Palo santo je napisao/la:
abno ;) rmal je napisao/la:@Ruskinja:ma sve je to meni jasno,samo sam sad malo nestrpljiv....ali hvala na utjesnim rijecima...
Zaista je istina da Ayahuasca može sklopiti dogovor sa nekim prije nego što se dogodi. Ako si osjetio taj poziv to je to, i doći će ti, ne brini ;)
Ma več dugo ne brinem .... A i vidim da sam sve bliže..... ;)
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Devil'sChase »

Eh, ma da :) Shvatio sam malo čitajući ovako s vremenom, i razumijem da odrzavanje ceremonija u Europi nije jednostavno, i razumijem ako novci idu jer trebaju za svu tu strukturu toga sta je uopce omoguceno za zapad. Ali ono, nazalost prvim mahom, jednostavno teško je smjestiti nešto sveto kao ceromonija Ayahuasce u ovaj zapadnjački sustav uopće, ona je cijela asocijacija na Amazonu i Južnu Ameriku, i normalan svijet, a buduci da u monetarnom sustavu gotovo nista ne funkcionira bez izmjene sarenih papirica kako žaba kaže, mogu razumijeti da je potrebno ipak to slozit nekak uopce na takav nacin. Ali jbg, tako je, ali tesko je to uklopit u stav, dojam, koji ti jednostavno vuče/smještava cijelu jednu, tako nevjerojatnu stvar, u podrućje đungle, života bez ikakvih idiotarija ovog sustava, bez novaca, jer ona ubiti i je spajanjem s istinskom stranom svega, van iz ovog sustava... Ne želim isto da netko krivo shvati, rauzumijem ako je na zapadu potrebno odrzavati takve ceremonije s novcima, uopce prilika da se to dogodi, novci nisu ni bitni zapravo. Samo jednostavno, cijal ta ceremonija mi je izvan svih ljudskih sustava, i zato je samo tesko psihicki to smjestiti s parama negdje. :)
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Nase idealizirane predstave se obicno razlikuju od realnosti. Cak i u Amazoniji samani "naplacuju" usluge. I oni iz indijanskih plemena, i oni iz latino populacije. Tradicionalno je to bila neka vrsta materijalne razmjene, a danas se koristi novac.
Meni ne smeta platiti za ceremoniju. Naprotiv, drago mi je da ta mogucnost postoji :) Da nemam novac i da mi je samansko lijecenje prijeko potrebno, vjerujem da bih opet mogao upasti u ceremoniju.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la HypnoToad »

Psychonaut je napisao/la:Nase idealizirane predstave se obicno razlikuju od realnosti.
Zašto bi morale? Realnost je onakva kakvu ju prihvatimo.
Ako je tvoja 'idealizirana predstava' da želiš iskusiti šamansko liječenje bez plaćanja papirima, onda ili hoćeš ili nećeš. Ako želiš i vjeruješ dovoljno dugo i jako, vjerojatnije je da jednom hoćeš.
Opet s druge strane, ako želiš ceremoniju bez obzira na sve, neće ti biti nikakav problem platiti i to ti neće narušiti krajnje iskustvo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Ja sam samo htio reci da puno dobrih samana sirom svijeta(ukljucujuci Amazoniju) organizuje dobre ceremonije, za koje se ucesve placa, i to nije neobicno. Cak suprotno, to je dio price i dio te kulture.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Brain Surfer
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 07.05.2014, 13:34
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Brain Surfer »

Sophia je napisao/la: ovo naše druženje počelo je mnogo prije, kroz snove, pa crteže, događaje,prije par godina kad sam je počela prizaivati, a sve je počelo sa riječju čakruna koju sam onako načula i mislila da ima veze sa čakrama, nisam istraživala uopće nego samo samo mi se ćetso motala po glavi ta rijeć hehe, šamanica jedna mi je rekla (koja inače nevoli da ju se zove šamanica, a je :D)da aja prije susreta zna stvorit pakt, i onda mi je došla od jdene osobe i dano mi je da je pijem, ali rekla sam ne jer to nebi bilo to, nisam bila spremna(ali to je biop samo test kojeg sam prošla), onda mi je došla sa druge strane u obliku svih sastojaka da si je sama skuham, no to sam nakon malo razmišljanja odbila učiniti jer tko sam ja da kuham taj sveti čaj, la medicinu, i od lijane sam napravila magčni štap, a ostalo,, negdje je ,, i eto ove god napokon mi je došla, pripremal sam se za nju ve dosta dugO, pošto nikakve psihodelike nisam konzumirala oko 2 godine čak, jer sam smatrala da sam od svih njih dobila sve što bi trebala dobbit-naučila što bi trebala naučit, i nije mi imalo više smisla konzumirat, rekla sam si sljedeće iskustvo bit će level up :D ,
Nemas pojma koliko mi je drago da citam ovo! Meni je isto dosla spontano kroz jedno iskustvo na gljivama, pa mi je jasno da ce se susret jednom stvarno i desiti, pa kad dodje doci ce. Prijatelj koji je gledao sto mi se desava je prije koristio ayu i rekao da je to to. Znam da gljive nisu dmt, ali ono sto sam dozivio je bilo upravo to (ne bih o detaljima malo je grdo), doduse dmt se i sam stvar u mozgu u kriticnim situacijama i moguce da, posto sam bio u zescoj banani i stjeran u kut, da je nesto bilo trigger (gljive, ali to uopce nije bitno). Kako god, zahvalan sam na tom iskustvu jer sam ocisto neke stvari skroz i drago mi je da mi je dosla i pokazala svoju moc, al mi je jasno da prave stari tek dolaze. Covjek ocito mora biti spreman

:ymhug:
pripravnik
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 29.05.2014, 13:16

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la pripravnik »

Pozdrav svima.. :sunn:
Idem za jedno 2 tjedna na ceremoniju kod šamana Javiera...
Vidim da neki od vas već imaju iskustva s time,, a meni je ovo prvi puta...
Imam par pitanja u vezi pripreme za samu ceremoniju...
Osoba koja organizira mi je rekla da se potrudim apstinirati od soli,šećera,masti i brašna barem tjedan dana.. Isto tako i od seksualne aktivnosti (bilo kakve) u tih tjedan dana..
To mi se ne i čini toliko teško..
Čitao sam i po internetu, a tamo savjetuju također i apstitenciju od alkohola, marihuane, ostalih droga, lijekova pa čak i od dodataka prehrani (multivitamina i sl.)
Na nekim sajtovima idu čak toliko daleko da savjetuju i apstinenciju od dosta voća i povrća, računala te socijalnih situacija (mjesta na kojima se skupljaju drugi ljudi)...

Zanimaju me vaša iskustva, kako ste se vi pripremali za ceremoniju? Što ste jeli tjedan dana prije ceremonije?
Koliko je dugo potrebno apstinirati od marihuane prije cermonije (inače je redovito pušim)?
Smije li se jesti sir? Da li je potrebno apstinirati od pušenja cigareta?
Ako vam padne na pamet još nešto što bi mi bilo korisno hvala unaprijed.. :)
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Ja sam probao da skroz postim, ili da nesto jedem prije ceremonije. Vise mi je odgovaralo da nesto pojedem. Nije toliko bitno sta, ali je bitno da je u skladu sa dijetom. Mozes jesti zobene pahuljice, nesto sa rizom, vocem itd. Obicno se na dan ceremonije jede dorucak i rucak, ali rucak nebi trebao da bude kasno (recimo do 3 sata) i ne treba se prejedati.
Sto se tice sira, mislim da bi bilo dobro apstinirati par dana prije ceremonije, ali nije neophodno.
Sto se tice marihuane, takodje bih preporucio apstinenciju. Ne zbog toga sto je marica problematicna, vec zato sto ce ti se energija ulozena u samokontrolu vratiti. Uglavnom, trebao bi da se pripremis za jedno iskustvo dubokog ciscenja, i udjes u to odgovorno i sa postovanjem. Sami detalji nisu toliko bitni.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Fico212
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 17.06.2014, 12:20

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Fico212 »

Odrzavaju li se te ceremonije u Zg redovito? I imate li za preporuciti ceremonije po Europi, da nisu pre skupe (ali da su kvalitetne)
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la s4ha »

Je li itko bio kod Aye u gostima, kod nje na domacem terenu? Kakva su iskustva, savjeti i preporuke?

Vec duze mi je zelja otici na koji mjesec - dva - tri i malo se napokon iz prve ruke upoznati sa svim time, a izgleda da cu do kraja godine ostvariti tu zelju (da to tako nazovem u nedostatku boljeg izraza).

Jedino bi pokusao izbjeci one komercijalne centre i sl. i radije bi lovu ostavio zajednici koja nije perverzija svega cemu bi se trebalo teziti.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Odgovori