Ekstrakcija dimetiltriptamina (DMT) iz Acacia Confusa-e

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ekstrakcija dimetiltriptamina (DMT) iz Acacia Confusa-e

Post Postao/la HypnoToad »

Antares, pod kojom biljkom misliš pod "mimoza"? To nije ona biljka sa žutim kuglicama-cvjetićima, iz nje se nemože raditi nikakva ekstrakcija. To se odnosi samo na Mimosa hostilis, koja raste u tropskim krajevima, mislim da naše zime ne može preživjeti.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
sylaristhebest
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 15.09.2018, 00:23

Re: Ekstrakcija dimetiltriptamina (DMT) iz Acacia Confusa-e

Post Postao/la sylaristhebest »

dali mogu umjesto zippo goriva koristiti medicinski benzin.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Ekstrakcija dimetiltriptamina (DMT) iz Acacia Confusa-e

Post Postao/la Firmus »

sylaristhebest je napisao/la: 21.04.2020, 17:55 dali mogu umjesto zippo goriva koristiti medicinski benzin.
Evo tu sam pronašao odgovor: https://www.dmt-nexus.me/forum/default. ... sts&t=3962

SWIM prefers heptane over naphtha. It's more selective for DMT than naphtha and dissolves it very well. You can freeze precipitate DMT in heptane, and it seems to work better. Heptane evaporates faster and boils at a lower temperature than naphtha. It takes less time and energy to distill it. The only reason for ever using naphtha is because it is cheaper.

What's the "best solvent" is a very complex question. It depends on what you want your solvent to do. Different solvents have different qualities that make them best for a particular use.

If you wanted all the alkaloids from a plant, chloroform or DCM would be best. If you just wanted DMT, heptane would be best because it doesn't pull out a lot of other alkaloids.

If you wanted a solvent that was safe, non-toxic, smells like citrus fruit, and is food grade then d-limonene would be best. That would extract jungle spice, DMT, and many other alkaloids. It's one of the few solvents that humans eat quite a bit of on a daily basis. It's found abundantly in fruit.

SWIM would use d-limonene whenever possible because its the safest of all the commonly used non-polar solvents. It's been in the human diet forever. If your DMT had some d-limonene residue in it, it would still be safe to consume. If it had naphtha or heptane in it, it would not be something you should consume.
sylaristhebest
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 15.09.2018, 00:23

Re: Ekstrakcija dimetiltriptamina (DMT) iz Acacia Confusa-e

Post Postao/la sylaristhebest »

hvala ali nemogu ga naci u hrv a mene zanima dali mogu koristit benzin medicinski
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Ekstrakcija dimetiltriptamina (DMT) iz Acacia Confusa-e

Post Postao/la Firmus »

Pa ako je visoke čistoće npr 99.99% onda može, ali pazi da postupak napraviš ispravno i temeljito. Nemam pojma o tome kako se ekstraktira DMT, ali me zanima izrada ulja od kanabisa i tu se također koristi benzin kao moguće otapalo ali znam da je jako bitno da kad to radiš da paziš na sigurnost prije svega. Benzin je naravno otrovan, ali ako je čist i sav ispari nije problem.
Odgovori