Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Zephyrus »

Hypno, ako slučajno znaš, kakav bi moglo imati učinak kada bi napravio točno onako kao što je opisano u onom filmiću koji sam stavio?
Znači, kada bi usitnio suhe gljive, i natapao ih u 96% etanolu 3x24 sata, a u međuvremenu pustio procijeđenu tekućinu da isparava?
Da li bi iz njih izvukao sve ili bi još ostalo psilocibina?
Ili ne bi izvukao skoro ništa?
Pitam zbog toga što je Fenix to radio, ali nikada nije progurao ekstrakciju do kraja baš na isti način kako je to opisano u filmiću (96% etanol, 3x24 sata).
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la HypnoToad »

Bio sam krenuo komentirat onda kad si stavio taj filmić, ali sam odustao... Uglavnom meni je ta metoda komplicirana i redundantna, kreće se od pogrešnih pretpostavki (da je etanol bolje otapalo psilocibina) i ima kontraproduktivne korake (isparavanje, jer u tom slučaju hlapi samo alkohol, a jedina prednost visokog postotka alkohola je duže vrijeme skladištenja, a ovime se i to gubi). Nešto će ekstraktirati, ali će to biti mnogo ispod 100%. Frajer to radi s Panaeolusom, tako da ako nešto i izgubi, opet ostaje visoka koncentracija alkaloida. Uglavnom, meni je metoda bezveze, ako netko želi neka radi.
Najbolje bi bilo baciti suhe samljevene gljive u 40 ili 70 % alkohol i zaboraviti na mjesec dana, ako ti se baš žuri zakuhaš vodu i napraviš jaki čaj kojeg onda pomiješaš s 96% alkoholom u takvom omjeru da krajnja tinktura ima 50-70% alkohola. Onda znaš da je +90% psilocibina ekstraktirano i da može trajat i trajat.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Zephyrus »

HypnoToad je napisao/la:Najbolje bi bilo baciti suhe samljevene gljive u 40 ili 70 % alkohol i zaboraviti na mjesec dana, ako ti se baš žuri zakuhaš vodu i napraviš jaki čaj kojeg onda pomiješaš s 96% alkoholom u takvom omjeru da krajnja tinktura ima 50-70% alkohola. Onda znaš da je +90% psilocibina ekstraktirano i da može trajat i trajat.
To ću onda i napraviti, a ako mi grow uspije, za prvi puta ću ih uzeti jako usitnjene, suhe sa sokom od naranče, pa šta bude.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la shroomko »

A zasto bi netko ekstrahirao? Jel nije bolje samo ih osusit, samljeti i staviti u med za skladistenje?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la HypnoToad »

Sve ima svoje prednosti i mane. Netko možda ne voli med, ne da mu se punit kapsule, ovako u tinkturi se bez analize ne može odrediti što je, još staviš u bočicu od tinkture gaveza i tko će znat da imaš nešto što ne bi trebao imati... A i doziranje je lakše, absorpcija je direktnija, konzumacija je manje neugodna. Ni jedno ni drugo ni treće nije generalno 'bolje' od drugoga, sve ovisi o tome što nekome odgovara.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Zephyrus »

shroomko je napisao/la:A zasto bi netko ekstrahirao? Jel nije bolje samo ih osusit, samljeti i staviti u med za skladistenje?
Čitao sam da se na taj način mogu izbjeći neželjene nuspojave, kao npr. da te vlastiti prdež štipa ta oči ili da sat vremena tripa provedeš na školjci.

slika

Ma meni od graha ako nije skuvan u dovoljno voda bude šou, mogu tek zamisliti šta bi mi gljive napravile.

:ymdevil:
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la shroomko »

Nikad nisam imao takve nuspojave :D
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Zephyrus »

Bude, i to po onome što sam čitao kod dobrog broja ljudi, baš zbog toga se i traže alternativni načini konzumacije.

:D
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la AFX »

Zephyrus je napisao/la:
shroomko je napisao/la:A zasto bi netko ekstrahirao? Jel nije bolje samo ih osusit, samljeti i staviti u med za skladistenje?
Čitao sam da se na taj način mogu izbjeći neželjene nuspojave, kao npr. da te vlastiti prdež štipa ta oči ili da sat vremena tripa provedeš na školjci.

slika

Ma meni od graha ako nije skuvan u dovoljno voda bude šou, mogu tek zamisliti šta bi mi gljive napravile.

:ymdevil:
Pojeo sam vec kile raznih strainova, i nisam nikada imao takvih problema. :-?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la HypnoToad »

Uf, ja se sjećam da su nekad prdci bili takvi da ih se gotovo moglo vidjeti u zraku, a 'aroma' je bila kao ni od čega drugoga, čak ni od najboljeg graha! :D
Hitin je zajebana stvar, nemamo ga mogućnosti pravilno probaviti pa onda bakterijice kreću u akciju i usput proizvode plinove. Naravno kao i sve ostalo, to ovisi od čovjeka do čovjeka, netko bljuje i plače od bolova 48 sati, netko par put prdne drugo jutro, a netko ne osjeti ništa. Ali ako čovjek ima već problema s probavom, onda je to najbolje izbjeći.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori