Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Green Rat »

Pozdrav ljudi, ovih dana se kuhalo, šta je ispalo vidjet ćete sami. Najprije ću opisat postupak ekstrakcije kako bi trebao ići a onda ću napisat šta sam ja radio. Sve informacije sam našo na stranim forumima pa me ispravite ako je nešto krivo.

Treba vam:

Električno kuhalo
Lonac
Mlinac za kavu
Rukavice
Metanol / Etanol
Staklenke
Termometar za hranu
Vakuum pumpa
Filteri za kavu
Ventilator
Šprica i igla
Precizna vaga
Bočice od 10ml (nije obavezno)

Suhe gljive / substrat / micelij

1. Sameljemo suhe gljive ili micelij u mlincu za kavu, trebali bi dobit prah
2. Samljevene gljive stavimo u staklenku i pomješamo ju sa nekoliko puta većom količinom alkohola (ja sam stavio 500ml alkohola na 150ml samjevenog substrata)
Na staklenke samo naslonimo poklopce (ne zatvorit skroz!) da bi nam alkohol manje isparavao
3. Stavimo krpu u lonac da odvojimo staklenke od dna, da ne puknu i da se mješavina alkohola i gljiva ne zaljepi/zagori
4. Stavimo vodu u lonac (da bude u razini sa alkoholom u staklenkama)
5. Uključimo električno kuhalo, vjerojatno znate da je alkohol zapaljiv zato kuhanje na plinu ne dolazi u obzir preporučam da ovo radite vani ako je moguće i ne palite nikakvu vatru, cigarete, :smokee: ili druge stvari
6. Vrenje alkohola počinje prije vrenja vode, na 70-75°C, metanol počinje kuhat prije etanola
7. Termometrom za hranu mjerimo temperaturu alkohola da ne pređe 77°C. Nikako nesmije preč 85°C jer ćemo uništit dio psilocibina
8. Kad je alkohol zakuhao ostavimo ga da kuha sljedećih 3-4h i miješamo svakih 20ak min da se ne zalijepi
9. Voda u loncu će isparavat tokom kuhanja pa kad ispari dodamo vode, isto tako i alkohol, ako ga previše ispari dolijemo još
10. Dok je još toplo filtriramo u vakuum pumpi (negdje sam pročitao da nam treba 47 millimeter filter, 5 micron filter paper) ja sam koristio dupli filter za kavu
11. Filtriranu tekućinu spremimo u zamrzivač a gljive/substrat iz filtera kuhamo još dva puta po 3-4h da bi izvukli ostatak psilocibina

METANOL - DOZIRANJE
Kada su sve tri tekučine prikupljene kuhamo ih dok ne ispare na 100ml ili manje
Stavimo ventilator iznad staklenki da brže isparava
Kada se količina alkohola smanjila stavimo ga na staklo / tanjur i ostavimo da isparava, ventilator iznad tanjura će ubrzat isparavanje
MORA ISPARITI SAV METANOL, budite sigurni da je 100% ispario jer je otrovan
Kad alkohol ispari sastružemo kristale i izvažemo ih na preciznoj vagi koja ima tri decimale 0.001
Stavimo kristale u etilni alkohol i napravimo doze (6-20mg, avg. 10mg)
Ako smo ekstrakciju radili sa gljivama kristale nemoramo vagat nego ih stavimo u etilni alkohol i zagrijavamo dok se ne otope (isto kao u ekstrakciji, zagrijavamo u vodi, ne direktno na kuhalu)

DOZIRANJE
Izračunamo koliko gljiva ima u koliko ml alkohola, recimo da smo ekstrakt radili sa 20g suhih gljiva i da smo dobivene kristale stavili u 100ml etilnog alkohola. Napravimo 10 doza od 10ml i svaka doza će biti jednaka 2g suhih gljiva

ETANOL - DOZIRANJE
Kada su sve tri tekučine prikupljene kuhamo ih dok ne ispare na određenu količinu
Količinu alkohola koju moramo dobit izračunamo tako da mililitre alkohola podijelimo sa količinom suhih gljiva koje smo koristili. Recimo 100ml / 20g = 5ml što znači da u 5ml alkohola ima kristala kao u 1g suhih gljiva. Zatim napravimo doze kakve nam odgovaraju, najbolje je spremiti u smeđe bočice od 10ml što će nam biti jednako količini 2g gljiva.
Bočice sa kristalima držimo u zamrzivaču, temperatura, svijetlo i kisik uništavaju psilocibin i zato ih držimo na hladnom i u alkoholu da nebi dolazile u dotivaj sa kisikom.
Ako nemamo smeđe bočice zamotamo ih u foliju.

KONZUMIRANJE :mushroom:
Alkohol i kristale iz bočice pomiješamo sa nekim sokom i popijemo. Možemo ostaviti da najprije ispari dio alkohola pa onda pomješat sa sokom kako bi bilo blaže :psy

E sad ide ono šta sam ja radio :)

Substrate sam osušio i samljeo, ukupno 75g suho ili 300ml samljeveno(nešto potrošenih nešto onih koje je uhvatila kontaminacija pa sam spremio dobre dijelove)
20g suhih abortusa sam isto samljeo i podijelio u dvije staklenke, u svaku po 10g
U jednu staklenku sa abortusima sam stavio oko 500ml etanola 96% u drugu 500ml metanola 99%
Substrat sam isto stavio u dvije teglice da mi bude lakše kuhat i pomiješao sam sa 500ml metanola. Sve sam kuhao kao šta je gore napisano, dva puta po 3h. Treći put nisam kuhao jer nisam imao dosta alkohola za treće kuhanje. Nakon kuhanja sam iscijedio sve pomoču vakuum pumpe i spremio tekučine, posebno iz 1. i iz 2. kuhanja. Hlađenjem alkohola su se formirali kristali na dnu. Tekućine iz prvog kuhanja sam stavio u staklene posude da isparavaju. Tu se desio prvi zajeb, nije isparilo do kraja a posude sam morao maknut, stavio sam ih u zamrzivač i voda se kondenzirala na staklo a alkohol je ispario u zamrzivaču. Kad sam izvadio posude van išao sam sastrugat kristale ali sam među njima imao i vodu tako da sam dobio gustu ljepljivu masu a ne kristale.

Etanol + abortusi nakon prvog kuhanja

slika

Metanol + abortusi nakon prvog kuhanja

slika

Metanol + substrat nakon prvog kuhanja

slika

slika

Ljepliva masa trenutno stoji u frižideru pomješana sa vodom, mislio sam dodat još alkohola i zagrijavat da se sve skupa rastopi pa ponovno osušit. Neznam da li su možda kristali oksidirali pa je zato ispala ta ljepljiva masa ili filter za kavu nije dovoljno dobar pa je ostalo drugih nečistoča.

Idemo dalje na drugo kuhanje:

Lijevo je etanol+abortusi, u sredini metanol+abortusi i desno metanol+substrat, sve filtrirano kroz dva filtera za kavu osim substrata, on je filtriran prvo kroz dva pa onda kroz tri filtera
slika

Slike nisu baš najbolje al možda će te uspjet vidjet nešto kristala na dnu

Etanol + abortusi
slika

slika

Metanol + abortusi
slika

slika

Metanol + substrat
slika

slika


Iz staklenke sa etanolom i abortusima sam izvukao skoro sav alkohol da bi mi na dnu ostali kristali i 10ml alkohola, to sam stavio na staklo da se suši i nadao se da ću dobit čiste kristale ali isto sam dobio ljeplivu masu :ohnoo:
slika

slika

Isto sam napravio sa metanolom i abortusima ali njih još nisam stavio da se suše, stoje u bočici od 10ml pa ću probat izvuć još malo alkohola i onda ih stavit na sušenje

slika

Tu se vide kristali koji su se počeli taložit u šprici

slika

slika

Abortuse sam radio sa etanolom i metanolom kako bi na kraju mogao izvagat kristale i vidjet kolika je razlika kod korištenja ova dva alkohola ali kako nisam dobio kristale nisam mogao niti izvagat. Na oko se vidi da je u metanolu puno više kristala nego u etanolu tako da dako ovo budem ponovno radio koristit ću samo metanol.
Ako netko ima ideju kako da osušim ostatak kristala koji su mi još u alkoholu a da ne dobijem ljepljivu masu molim vas da mi kažete jer ja nemam pojma :-?

Ljepliva masa još nije isprobana tako da ne znam koliko je potentna i da li je to uopće psilocibin iako ja mislim da bi trebao biti

PS
Vakuum pumpu ću slikat ovih dana kad osušim ostatak kristala pa onda ide update
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la WEEDetix »

kako mislis postici da ti se ta ljepljiva masa ne oksidira taj pscilobin u tom obliku je jako hlapljiv i mogao bi ti izhlapit skroz
slika
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Green Rat »

Jučer sam svu tu ljepljivu masu iz prvog kuhanja stavio u metanol i kuhao dok se nije rastopila, zatim sam filtrirao kroz 5 filtera za kavu, opet sam dobio dosta žutu tekućinu u kojoj su se nakon sat vremena u zamrzivaču stvorili kristali. Izvadio sam malo tih "kristala" sa žlicom iz tekućine i vidio da su dosta ljepljivi pa mislim da nisu baš čisti kristali već ima i nečeg drugog, možda filter za kavu nije dovoljno dobar. Dok je to stajalo na žlici nekih 5-10min vidjelo se kako se boja mijenja iz bijele u smeđu i opet sam dobio smeđu ljepljivu masu kad je skroz isparilo.

Šta mislite da li bi se tu ljepljivu masu moglo nekako pročistit i dobit kristale, možda kuhanjem u benzinu za upaljače ili acetonu i zatim filtrirat? Nečistoće bi prošle kroz filter a kristali bi ostali u njemu jer nisu topivi u ta dva otapala ako se ne varam.

Nije mi jasno šta bi moglo bit u toj masi osim kristala, tkivo gljive možda.
Zaboravio sam reći da su u jednoj staklenci ostali bijeli kristali nakon šta sam odlio tekućinu i stavio ju na isparavanje. To je jedini put da su ispali čisti bijeli kristali al ih je bilo jako malo, možda 0.006. Frend ih je pojeo ali nije mu bilo ništa
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Green Rat »

Špricom sam izvadio večinu alkohola iz staklenke sa substratom, na dnu se vide kristali formirani u veće komade i mali komadići.

slika

Žlicom sam izvadio malo jednih i malo drugih

slika

slika

i ostavio sam ih da alkohol ishlapi, ovdje su osušeni:

slika

slika

slika

Iz staklenke metanol+abortusi sam izvadio večinu alkohola, na dnu je ostalo malo alkohola i kristala, to sam stavio u špricu i prebacio na tanjur da ishlapi

slika

Suho
slika

Sastrugao sam žiletom i dobio smeđe-žutu masu, malo manje ljepljivu nego u prijašnjim pokušajima

Izgleda da kad su kristali pomješani s alkoholom i kad on hlapi svaki put ispadne smeđa ljepliva masa, možda zbog oksidacije.

Dio bijelih kristala sam pomješao sa benzinom za upaljače da vidim ako će se tako pročistit, osušio sam ih i izgledaju isto kao ovi manji gore sa slika, još ih nisam probao.

Bijele kristale (krupnije i sitnije) sam izvagao, 20mg jednih i 18mg drugih. Pomiješao sam ih sa 96% etanolom da ne oksidiraju. Frend i ja smo ih probali, svako je uzeo jedne i pomješao ih sa vodom da razblažimo alkohol. Nakon miješanja kristali se nisu vidjeli u vodi. Popili smo ih ali nismo osjetili ništa. U jednom trenutku smo oboje mislili da trip počinje ali to je bilo sve, vjerojatno placebo.

20mg bi trebala biti normalna - dosta jaka doza. S obzirom da su kristali bijeli rekao bi da su dosta čisti ali svejedno nisu radili. Moguće je da to nisu kristali psilocibina al neznam šta bi drugo moglo bit :-? Sljedeći put ćemo probat 40-50mg. Smeđu ljeplivu masu još nisam probao.
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la WEEDetix »

to ti je od oksidiralo vec odvno i nije aktivno cim si postigao kristal znaci da se dovoljno dugo oksidiralo a ta "kristal" je bazno hitinsko vlakno tje glavno tkivo gljive bar ja mislim
slika
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la Green Rat »

Nije moglo oksidirat kad je bilo cijelo vrijeme u 99% metanolu i u frižideru. Kristali se nakon kuhanja u alkoholu stvaraju hlađenjem a ne oksidacijom.

Moguće je da je tkivo gljive prošlo kroz filter, ali da li je moguće da se tkivo gljive otopi zagrijavanjem pa se kristalizira hlađenjem?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la HypnoToad »

Nikada nisam vidio ikoga da je dobio aktivne kristale ili prah, ali mislim da sam jednom negdje pročitao da ta ljepljiva masa dobivena metanolom djeluje i ne oksidira brzo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la cj80 »

odlicna spika mislim da bum ja svoje abortuse tako slicno radio ali bi prije kuhao u kuhalu za rizu zbog konstantne tempoerature slicno kao simson samo sto bi pred kraj kuhanja stavio malo vode i jos malo prokuhao i zatim u perijevku pa u frizder tak se nebude niko zapalio
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la dawsongeek »

Merck index kaže:

Psilocin je dobro topljiv u :

ACETONU
ETERU
KLOROFOLMU
HEXANU
METANOLU
i djelomično topljiv u vodi

A za psilocibin kaže

1g PSILOCIBINA će se otopiti u 20 ml H20 pri 95 stupnjeva C lil 120 ml METANOLA pri 62,5 stupnjeva C. (odnosno blizu vrelišta kod oba otapala tj. moraju prvo proključat tj. psilocibin se neće uopće otopiti u hladnoj vodi i hladnom metanolu).

e sad 1g psilocibina je pun kurac ... cca 10-20g gljiva ... znači moraš otopiti 10-20g sameljenih gljiva u 20 ml H20 ... nemoguće znači moraš koristiti puno više otapala nego što je potrebno - znači ne valja.

ETANOL se nigdje ne spominje u merck indexu kao otapalo ni za jedan ni za drugi spoj.

oba su spoja odlično topljiva u razrijeđenoj otopini octene kiseline (pH= 4)

defosforilacija psilocibina u psilocin se provodi zagrijavanjem cubesnis praha u razrijeđenoj otopini octene kiseline (sličan proces se događa i u našim želucima) nakon čega se ta otopina isfiltrira i sa dobivenim filtratom radimo najobičniju A/B ekstrakciju da bi izvukli psilocin. ... to mi se čini puno zahvalnije za radit nego ekstrahirat ovaj netopljivi psilocibin
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Ekstrakcija psilocibina Metanol/Etanol

Post Postao/la cj80 »

ACETONU i isopropilni alkohol su jako jako slicni a bolje mis se cini raditi sa alkoholom zbog manjeg vrelista nego vodom
Odgovori